Новости

Установка Mac OS X на PC. Частина 12: Хакінтош у віртуальній машині

Якщо ви подумали, що наш   цикл про встановлення Mac OS X на PC   вже давно закінчено, то поспішаємо вас запевнити: це далеко не так Якщо ви подумали, що наш цикл про встановлення Mac OS X на PC вже давно закінчено, то поспішаємо вас запевнити: це далеко не так. Так, основні моменти, що становлять фундамент хакінтошной науки, ми вже розібрали, але кількість нюансів, які заслуговують на згадки, обчислюється десятками (якщо не сотнями). Приводом до продовження циклу стала наполегливе прохання одного нашого читача - йому було цікаво дізнатися про тонкощі установки Mac OS X нема на реальний комп'ютер, а в віртуальну машину.

Отже, в дванадцятій статті одного з найстаріших наших циклів статей ми поговоримо про запуск Mac OS X в виртуалке. Такий варіант прийнятний для тих, хто не горить особливим бажанням негайно пересідати на Mac OS X, але кому дуже потрібна якась ексклюзивна Mac-програма. Як правило, це Xcode: програмувати під iOS хочуть дуже багато, але от не всі з них готові тільки через це купувати Мак або возитися з Хакінтоша.

Ще пару років тому установка Mac OS X в віртуальну машину була всього лише трохи менше геморойних справою, ніж інсталяція Mac OS на «живий» PC. Дуже багато що змінилося з моменту виходу версії віртуальної машини VirtualBox, що підтримує емуляцію EFI. Це відкриває «віндузятнікі» блискучу перспективу - можливість без зайвих праць хильнути Mac OS X з рітейл-диска в віртуальну машину без якихось додаткових патчів. Втім, і тут не обійшлося без милиць і палицях в колесах.

Отже, мова сьогодні піде саме про VirtualBox. Як ми вже сказали, програма нативної підтримує установку Mac OS X під Windows. До того ж цінник VirtualBox дорівнює нулю, чого не скажеш про те ж VMware. Установка Mac OS X в віртуальну машину може бути здійснена двома методами:

  • установка з рідного диска і з емуляцією EFI (для тих, хто не читав попередні статті циклу, нагадуємо, що EFI - заміна BIOS на Маках). Врахуйте, що цей метод накладають значні обмеження по процесору. Для AMD цей шлях однозначно заборонений, то ж можна сказати і щодо старих Intel, які не підтримують SSE3. Простіше кажучи, у вас повинен бути Intel Core 2 Duo або Intel Core i3 / i5 / i7. Core 2 Quad теж можуть зійти, але ймовірність успіху буде менше
  • установка хакінтошной збірки або ритейл-диска через сторонній завантажувач без включення емуляції EFI. Цей варіант прокотить майже для всіх сучасних процесорів.

Хоча ми намагалися не публікувати конкретних інструкцій у попередніх статтях (тому що у випадку з Хакінтоша немає і не може бути нічого однозначно вірного і універсального), сьогодні ми відступимо від прийнятого правила. Наведений нижче мануал підходить для обох методів відразу, а відмінності ми будемо пояснювати по ходу справи.

Вам знадобиться:

  • дистрибутив Oracle VM VirtualBox ( качати тут )
  • VirtualBox Oracle VM VirtualBox Extension Pack (качати там же)
  • ритейл-DVD Mac OS X. Якщо ви хочете спробувати перший метод, то це повинна бути реальна болванка, а не образ. Якщо у вас Core i3 / i5 / i7, то вам підійде тільки Mac OS X 10.6.3 або старше, тому що Mac OS X 10.6 про ці процесори ще не знати не хотіла
  • віртуальні дисководи (наприклад, створені в програмі DAEMON Tools) - зійдуть для другого методу
  • багато вільного часу

Приступимо! Ставите VirtualBox, запускаєте, в головному вікні натискаєте кнопку «Створити». Бачимо майстер створення віртуальної машини:

Досить вам обізвати машину «Mac», і тип ОС виставиться автоматично. Не дивуйтеся, що вибереться саме Mac OS X Server - так і повинно бути. На використання несерверні Mac OS віртуальна машина VirtualBox не ліцензований. Але серверна і несерверні Макос мало чим відрізняються, тому ставити можна і ту, і іншу (якщо совість не мучить).

Потім дайте віртуальній машині пам'яті. Краще не скупіться: для Mac OS X Snow Leopard гігабайт - розумний мінімум, а два гіга - бажаний оптимум.

Краще не скупіться: для Mac OS X Snow Leopard гігабайт - розумний мінімум, а два гіга - бажаний оптимум

Потім потрібно буде зробити новий образ диска для віртуальної машини, і процес початкового налаштування закінчиться:

Потім потрібно буде зробити новий образ диска для віртуальної машини, і процес початкового налаштування закінчиться:

Закінчиться первісна настройка, почнеться настройка вторинна :) Натискаємо кнопку «Властивості»:

Закінчиться первісна настройка, почнеться настройка вторинна :) Натискаємо кнопку «Властивості»:

Пробігає по ключовим вкладках діалогового вікна налаштувань. Найважливіше - вкладка «Система»:

Найважливіше - вкладка «Система»:

Тут сміливо вирубувати дисковод для дискет, переконуємося, що обраний чіпсет ICH9 і проставлені галочки «Включити IO APIC» і «Абсолютні пристрої позиціонування». Галочка «Включити EFI» визначає, який із двох описаних вище методів установки ви вибираєте. Якщо хочете ставити з рідного диска без зайвих приблуд, то галочку потрібно виставити, якщо ж перший метод не підходить або не проходить, то знімаєте галку.

Потім загляньте на вкладку «Дисплей»:

За замовчуванням для Макос виділяються смішні 7 мегабайт відеопам'яті. Наполегливо рекомендуємо виставити раз в дев'ять більший обсяг.

Потім йдемо на вкладку «Носії»:

Потім йдемо на вкладку «Носії»:

Тут все залежить від обраного вами методу. Якщо ви вибрали перший метод, то обов'язково приєднуєте до IDE-контролера в режимі ICH6 привід реального дисковода і ставите галочку «Дозволити прямий доступ». Британськими вченими доведено, що будь-які інші комбінації налаштувань, а також використання замість живої болванки образу диска у віртуальному приводі не дає ніяких результатів - Mac OS тупо не вантажиться =)

Другий метод установки не так прискіпливий - тут можна сміливо використовувати віртуальні приводи або просто причепити до віртуальної машини образ диска. До речі, для чіпляння призначена маленька кнопочка з диском (на скріншоті вона праворуч від напису «Вторинний майстер IDE»).

Нарешті, залишається заглянути на вкладку «USB». Тут повинні бути проставлені обидві галочки:

Тут повинні бути проставлені обидві галочки:

На цьому вторинна настройка закінчена. Пора починати третинну настройку :) озлобленість і стомлених читачів поспішаємо заспокоїти - це потрібно тільки при використанні першого методу. Потрібно закрити VirtualBox, зайти в підпапку з назвою «. \ VirtualBox» у вашій домашній теці, і відредагувати вміст файлу VirtualBox.xml. Якщо редагувати його зовсім нема чим, зійде вбудований в Вінду WordPad:

Якщо редагувати його зовсім нема чим, зійде вбудований в Вінду WordPad:

У масив <ExtraData> додаєте рядки:

[Php] <ExtraDataItem name = "VBoxInternal12 / EfiBootArgs" value = "" />
<ExtraDataItem name = "VBoxInternal12 / SmcDeviceKey" value = "ourhardworkbythesewordsguardedpleasedontsteal (c) AppleComputerInc" /> [/ php]

Зберігаєте файл, запускаєте VirtualBox назад.

Якщо ви вибрали перший метод, то засовує в дисковод болванку з Mac OS X і запускаєте віртуальну машину. Якщо ви вибрали другий метод, то краще за все скористатися методом iBoot . Качаєте по посиланню образ iBoot і зберігаєте його на диску. Потім вмонтовуєте його у віртуальний привід або під'єднуєте до машини безпосередньо. Якщо ви все вірно зробили, то при другому методі незабаром побачите екран з окатих яблуком (правда, центральний пункт буде називатися інакше):

Йдете в меню «Пристрої-Приводи оптичних дисків-Вибрати образ оптичного диска ...» і вибираєте образ ритейл-образ Mac OS X. Потім всередині віртуальної машини тиснете F5 і натискаєте Enter.

Можна взагалі не морочитися і відразу підсунути в VirtualBox образ збірки. Тоді замінювати один образ іншим не знадобиться. Але знайте, що метод з iBoot більш чистий і безпечний для сучасних комп'ютерів, так що краще користуватися ним.

Після декількох хвилин довгого очікування ви побачите заповітний екран:

Якщо не побачите, то пробуйте знову. І знову. Варіюйте згадані вище настройки, поки вистачить часу і терпіння;)

Вибравши мову, ви побачите ліцензійну угоду, а потім потрапите на екран вибору цільового диска, де буде зовсім порожньо:

Вибравши мову, ви побачите ліцензійну угоду, а потім потрапите на екран вибору цільового диска, де буде зовсім порожньо:

Не впадайте у відчай - все йде за планом. В меню «Службові програми» виберіть Дискову утиліту. Ви побачите як немарковані диск, на якому потрібно створити один розділ в розмітці GPT. Для цього досить зайти на вкладку «Розбити диск на розділи» і в списку ліворуч вибрати «Розділ: 1». Заодно введіть мітку розділу:

Заодно введіть мітку розділу:

Після цього сміливо закривайте Дискову утиліту. Ви потрапите назад в установник системи.

Якщо ви ставите збірку, то приділіть час правильній розстановці галочок в списку пакетів, що викликається кнопкою «Customize» на самому останньому екрані установника Mac OS X. Універсальних рекомендацій тут немає - все залежить від збірки і вашого процесора. Головне правило - краще познімати всі зайві галки (а їх буде багато).

Якщо ви ставите систему за першим методом або користуєтеся методом iBoot, то просто чекайте, поки закінчиться установка:

Якщо ви ставите систему за першим методом або користуєтеся методом iBoot, то просто чекайте, поки закінчиться установка:

Потім, якщо все пройде нормально, машина сама перезавантажиться. Іноді вона може видати сірий екран смерті (паніку ядра), але це не означає, що установка не вдалася.

Якщо ви ставили систему за першим методом, то вона самостійно завантажиться. Якщо по другому, знадобиться зовнішній завантажувач. Для iBoot знову підмінила образ на iBoot.iso, а на екрані з окатих фруктом ви побачите ваш віртуальний жорсткий диск. Коли ви завантажитеся в систему, поставте утиліту MultiBeast (знову відсилаємо вас до відповідного мануалу ) І запишіть завантажувач Chameleon на розділ віртуального диска.

На цьому наш об'ємний мануал можна вважати закінченим. Не будемо загадувати, про що буде наступна стаття нашого циклу, тому що плани наші змінюються частіше, ніж повинні були б;) Ми постараємося, щоб вона була не менш корисною і цікавою.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: