Новости

Установка ubuntu в virtualbox

 1. Початок роботи
 2. Створення віртуальної машини для Ubuntu Linux
 3. Налаштування віртуальної машини під управлінням Ubuntu Linux
 4. Установка Ubuntu в якості гостьової операційної системи
 5. Установка доповнень гостьовий ОС для Ubuntu Linux
 6. Що далі?

Отже, сьогодні я опишу як встановити Ubuntu 11.04 в VirtualBox 4.08 (найсвіжіші на даний момент версії, але я не думаю, що установка старіших або майбутніх версій буде сильно відрізнятися).

Мета експерименту: побачити Ubuntu «в дії», пройти етапи установки і настройки, спробувати налаштувати користувальницький оточення, тобто «Познайомитися» з цієї ОС для майбутньої установки на реальну машину.

У даній статті наведена поетапна інструкція і порушені деякі не очевидні моменти в налаштуванні віртуальної машини.


Якщо Ви ще не знайомі з VirtualBox або тільки починаєте, раджу Вам прочитати замітку про те, що таке VirtualBox? Якими можливостями володіє ця платформа віртуалізації? . Можливо Вам також буде цікава стаття про встановлення та налаштування VirtualBox в Windows .

Початок роботи

Для початку нам потрібно завантажити дистрибутив Ubuntu Linux. Якщо у Вас його немає, то почніть його завантаження з офіційного сайту http://ubuntu.com/ прямо зараз, і, поки Ви будете читати далі, він завантажиться. Раджу завантажувати образ диска розміром 700 Мб. Ви можете вибрати як дистрибутиви для x86, так і для x64 (обидві ці архітектури процесора підтримуються в VirtualBox), але зверніть увагу на те, що дистрибутиви на DVD диску займуть занадто багато місця. Адже ви не зупинитеся на створенні тільки однієї віртуальної машини, вірно?

Створення віртуальної машини для Ubuntu Linux

Отже, для того щоб створити віртуальну машину для скачав дистрибутива Ubuntu потрібно:

 1. Запустити VirtualBox і натиснути в командній панелі на кнопку «Створити» (або поєднання клавіш Ctrl + N)

Запустити VirtualBox і натиснути в командній панелі на кнопку «Створити» (або поєднання клавіш Ctrl + N)

 1. З'явиться Майстер створення нової віртуальної машини. Далі потрібно просто слідувати його інструкцій, вони добре описані і зрозумілі. Для продовження натисніть на кнопку "Next". Введіть назву для майбутньої віртуальної машини (я назвав свою «Ubuntu x64», при цьому в списках «Тип ОС» і «Версія» відповідні значення були обрані автоматично) і виберіть тип відповідно її тип і версію зі списку

Вибір Типу ОС при створенні нової віртуальної машини в Oracle VirtualBox

 1. Натисніть "Next". З'явиться діалог налаштування доступною пам'яті для віртуальної машини. Я залишив значення за замовчуванням. Це значення можна зменшити або збільшити в залежності від апаратних ресурсів Вашого комп'ютера.
  Примітка: будьте обережні при виділенні пам'яті. Якщо у Вас 1 Гб оперативної пам'яті Ви не можете виділити більше 512 Мб (тобто більше половини) для віртуальної машини. Інакше можливий крах основної операційної системи. Для прикладу, якщо у Вас 2 Гб, Ви можете без проблем виділити 1 Гб. Але не забувайте, що якщо запустити одночасно 3 віртуальні машини, для яких виділено по 512 Мб на кожну, то для основної системи залишиться 512 Мб (тобто? Фізичної пам'яті) що дуже мало і може привести до нестабільної роботи. Будьте уважні.
  Не варто також думати, що виділення великого обсягу пам'яті збільшить швидкодію віртуальної машини. Навпаки, це може уповільнити операційну систему хоста (куди встановлена VirtualBox) і обмежити функції кешування, що призведе до частого фізичного звернення до жорсткого диска. А це дуже сильно уповільнює роботу. Хоча все залежить від типу операційної системи і запускаються.
 2. На наступному кроці з'явиться діалог Вибору віртуального жорсткого диска. Натисніть "Next", щоб запустився Майстер створення нового віртуального жорсткого диска (звичайно якщо Вам це потрібно, але я буду вважати що у Вас ні створено жодного віртуального жорсткого диска).
 3. У наступному вікні я раджу вибрати Динамічно розширюється образ. Це допоможе заощадити місце на Вашому теперішньому жорсткому диску. Далі потрібно вибрати розмір диска. Я залишив значення за замовчуванням. Не бачу сенсу робити його більшого розміру. Збільшити його обсяг можна в будь-який момент. Не забудьте вказати потрібне зручне для Вас розташування файлу з даними віртуального жорсткого диска!
 4. Далі з'явиться вікно з Підсумками вибору необхідних параметрів. Тут варто все ще раз перевірити, чи не зробили Ви де-небудь помилку? Натисніть "Фініш", щоб закінчити створення віртуальної машини для Ubuntu. У Вас повинно вийти щось на зразок цього:

Віртуальна машина Ubuntu x64

 1. Тепер нова віртуальна машина доступна в загальному списку віртуальних машин цієї хост системи. Ви можете змінити її налаштування, натиснувши на кнопку "Властивості".

Налаштування віртуальної машини під управлінням Ubuntu Linux

Коли у нас вже є віртуальна машини і скачав дистрибутив Ubuntu, ми можемо почати установку гостьовий ОС. Але для початку потрібно змінити деякі настройки і вказати шлях до образу диска з дистрибутивом. Приступимо.

 1. Виберіть створену віртуальну машину і натисніть на кнопку "Властивості" (або Ctrl + S)

Виберіть створену віртуальну машину і натисніть на кнопку Властивості (або Ctrl + S)

 1. З'явиться вікно Властивостей віртуальної машини з активною вкладний "Загальні".
 2. Перейдіть на вкладку "Носії", виберіть порожній слот і в секції "Атрибути" натисніть на знак оптичного диска:

Вибір способу оптичного диска для віртуальної машини в Oracle VirtualBox

 1. Виберіть образ диска з дистрибутивом. Все, тепер все готово для установки Ubuntu.

Як Ви могли переконається, віртуальна машина працює як справжній персональний комп'ютер, де для запуску установки ОС потрібен оптичний диск. З тим же успіхом ми могли б використовувати реальний DVD-дисковод хост системи, але з образом диска система працює набагато швидше.

Установка Ubuntu в якості гостьової операційної системи

Все готово до установки. Можна запускати віртуальну машину:

 1. Виберіть потрібну віртуальну машину і натисніть на кнопку "Старт"

Виберіть потрібну віртуальну машину і натисніть на кнопку Старт

 1. З'явиться вікно з інформацією про те, що автозахвату клавіатури включений. Поставте галочку "Більше не показувати це повідомлення" і натисніть кнопку "Ок" для продовження
 2. Інший інформаційний діалог повідомить про передачі кольору. Поставте галочку "Більше не показувати це повідомлення" і натисніть кнопку "Ок" для продовження
 3. Також має з'явитися повідомлення про Інтеграції покажчика миші з гостьової ОС. Прочитайте цю інформацію, поставте галочку "Більше не показувати це повідомлення" і натисніть кнопку "Ок" для продовження
 4. Тепер виберіть мову установки і дотримуйтесь інструкцій інсталятора Ubuntu. Сам процес установки нічим не відрізняється від установки на реальний комп'ютер, потрібно розбивати жорсткий диск (в нашому випадку я використав весь жорсткий диск), вказувати своє місце розташування, налаштовувати розкладку клавіатури та вказувати пароль адміністратора. У будь-якому випадку, встановити цей дистрибутив Ви зможете, покладаючись лише на інструкції установника. Будьте уважні, швидше за все для віртуальної машини буде доступно Інтернет-з'єднання хоста (за допомогою NAT) і Ubuntu може оновитися (це критично для тих у кого немає безлімітного доступу в Інтернет)

Процес установки Ubuntu в Oracle VirtualBox

 1. У якийсь момент потрібно буде витягти інсталяційний диск. Для цього вимкніть віртуальну машину скориставшись меню "Машина | Закрити ". А у властивостях віртуальної машини на вкладці "Носії" витягніть ISO-образ дистрибутива. Потім заново запустіть віртуальну машину.

Установка доповнень гостьовий ОС для Ubuntu Linux

Додатки гостьовій ОС призначені для розширення можливостей обміну даними між гостьовою і хост системами, для коректного функціонування інтеграції покажчика миші і клавіатури, для можливості максимізації екрану гостьовий ОС і т.д.

Порядок дій:

 1. Запустіть віртуальну машину і увійдіть в систему під своїм обліковим записом. Перед початком установки потрібно буде встановити DKMS (Dynamic Kernel Module Support). Для цього відкрийте термінал і виконайте команду sudo apt-get install dkms.
 2. Запустіть установку за допомогою меню "Пристрої | Встановити Додатки гостьовій ОС ... "(або натисніть Host + D)

(або натисніть Host + D)

 1. VirtualBox автоматично змонтує ISO-образ диска з доповненнями, його іконка з'явиться на робочому столі.
 2. Запустіть програму установки і введіть пароль адміністратора.
 3. Перезапустіть віртуальну машину.

Що далі?

Після установки додатків можна виділити побільше відео пам'яті і включити 3D -прискорення графіки в налаштуваннях віртуальної машини, щоб побачити більше красивий інтерфейс гостьовий ОС. Також можна змінити і інші настройки. Особисто я буду вивчати цю операційну систему, ставити експерименти і т.п. Головне що їх наслідки ніяк не позначаться на мій справжній системі.

В майбутньому я планую написати про встановлення і інших операційних систем, зокрема про FreeBSD, OpenSolaris і MacOS X Server. НЕ пропустіть!

Якими можливостями володіє ця платформа віртуалізації?
Адже ви не зупинитеся на створенні тільки однієї віртуальної машини, вірно?
Обто?
Тут варто все ще раз перевірити, чи не зробили Ви де-небудь помилку?
Що далі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: