Новости

Віртуальна машина ubuntu. Віртуальні машини для Linux. Установка Oracle VM Virtualbox.

 1. Установка Ubuntu на VirtualBox
 2. Виберіть мову установки
 3. Поділ віртуального жорсткого диска
 4. Розділ Віртуальний жорсткий диск
 5. Установка Ubuntu 12.04
 6. Налаштування VirtualBox перед установкою Ubuntu.
 7. перше включення
 8. Розмітка диска в Linux (пункт Тип установки)
 9. Підтримка апаратної віртуалізації.
 10. Установка VirtualBox Extension Pack і настройка Ubuntu
 11. Установка доповнень для гостьової ОС
 12. Налаштування доступу до загальної папки між основною і гостьовою ОС

За допомогою VirtualBox можна створити так звану віртуальну машину, на яку можливо встановити Linux, MacOS, інші Unix-подібні ОС, не виходячи з Windows. У ній ви зможете повноцінно працювати, запускати різні додатки, виходити в Інтернет, писати документи так, як якщо б це відбувалося на реальному комп'ютері. У цьому посібнику буде розказано як встановити Ubuntu 12.04 на Virtualbox, а також про особливості настройки Virtualbox під Ubuntu.
Якщо ж не хочеться ділити ресурси між хостовой і гостьовий машиною, тоді є інший варіант: на фізичному HDD-диску.

Програмне забезпечення, встановлене на віртуальній машині, залишається неушкодженим і може використовуватися навіть після перезавантаження. віртуальні машини можуть бути скопійовані і відновлені легко, тому, якщо ви зіпсуєте це, це не проблема. Тепер ви запитаєте, які компоненти ви хочете встановити.

На цьому етапі ви можете вибрати, чи створювати ярлик на робочому столі чи ні. Кроки 1. Виберіть тип віртуальної машини. Перше, що вам потрібно зробити, це визначити тип, який ви хочете створити. Примітка. Переконайтеся, що ви вибрали правильну версію. Якщо ви використовуєте 64-розрядну машину, ви можете вибрати або 32-розрядну, або 64-розрядну, але, очевидно, 64-бітну версію. Виділіть пам'ять на віртуальну машину.

Установка Ubuntu на VirtualBox

Для початку треба c офіційного сайту. Якщо ви працюєте в Windows, відповідно вибираємо VirtualBox 4.3 for Windows hosts.

Встановлюємо VirtualBox. Просто слідуємо звичайним крокам майстра установки: Next → Next → Next → тиснемо "Yes" в віконці з попередженням про тимчасове скидання з'єднання з мережею → Install. Чекаємо закінчення установки. Потім чотири рази тиснемо кнопку установки драйверів мережевих інтерфейсів для нашої віртуальної машини. І нарешті останній етап: тиснемо «Finish».

Наступний екран попросить вказати, скільки пам'яті ви хочете передати віртуальній машині. Ви не повинні йти нижче зазначеного мінімуму, і ви також повинні бути впевнені, що залишите досить пам'яті для хоста, щоб він продовжував працювати. Віртуальна машина тепер створена, і ви можете запустити її, натиснувши кнопку «Пуск» на панелі інструментів.

Виберіть мову установки

Для першого завантаження вам необхідно вибрати завантажувальний диск . Першим кроком є ​​вибір мови установки. Переконайтеся, що, якщо ви використовуєте ноутбук, який підключений до комп'ютера або має достатній час автономної роботи . У нижній частині екрана є два прапорці.

Якщо ви не прибирали галку із запрошенням після закінчення установки відкрити VirtualBox, то вискочить віконце з програмою. Програма нам поки не знадобиться, тому або згортаємо, або взагалі закриваємо. Адже ми ще повинні завантажити саму Ubuntu.

На цьому кроці треба.


Поділ віртуального жорсткого диска

 • Виберіть, чи слід встановлювати оновлення по мірі вибору.
 • Виберіть, чи слід встановлювати.

Це можна зробити після установки.

Розділ Віртуальний жорсткий диск

На екрані «Тип установки» ви питаєте, як ви хочете розбити жорсткий диск . При установці на реальному жорсткому диску цей крок викликає у людей тугу.

Тепер почнеться установка, і файли будуть скопійовані на віртуальний жорсткий диск. Поки це відбувається, вас попросять вибрати ваше місце розташування. Це відмінний спосіб спробувати, тому що він дозволяє вам копіювати сервер, щоб випробувати різні конфігурації, зробити знімки, які ви можете відкинути, якщо ви допустили помилку, і багато іншого. Подумайте про це як про комп'ютер в комп'ютері. Тепер у вас є віртуальна машина, але її віртуальний жорсткий диск порожній. Для нього немає операційної системи.

Я вибрав 32-бітну систему, так як не збираюся віддавати під віртуальну машину більше 4 Гб пам'яті, і версію з тривалим терміном підтримки 12.04 LTS.

Установка Ubuntu 12.04

Тепер знову відкриваємо наш VirtualBox. Тиснемо кнопку «Створити».


Вказуєте ім'я майбутньої віртуальної машини, наприклад, UbuntuOS. Якщо програма побачить в назві щось схоже на назву реальної ОС, то сама підставить «Тип» і «Версію», інакше тип і версію доведеться вибирати самим.

Ми збираємося зробити віртуальний еквівалент цього зараз. Пам'ятайте це, тому що вам знадобиться його для входу або виконання адміністративних команд на віртуальній машині. Запис змін розділу на диск: запис на диск: за замовчуванням буде вибрано «Ні»; виберіть «Так». вибір програмного забезпечення : «Стандартні системні утиліти» будуть обрані за замовчуванням, тому просто натисніть «Введення». І це єдина операційна система на цій віртуальній машині. . На цьому етапі установка буде завершена!

Тепер ви увійшли в свій новий віртуальний сервер! Вікно на екрані тепер емулює монітор, підключений до вашої віртуальній машині. Те, що ви вводите на клавіатурі, емулює клавіатуру, підключену безпосередньо до вашої віртуальній машині. З'явиться нове допоміжне вікно з таблицею правил пересилання портів. . Трафік буде перенаправлений на порт 22 нашої віртуальної машини, і він повинен підключитися.


Обсяг пам'яті я вибрав 4 Гб. Можна менше, можна більше - скільки не шкода. При роботі цей шматок оперативної пам'яті віртуальна машина відбере собі.


оскільки різні Операційні системи мають свої плюси і мінуси, використання програмного забезпечення віртуальної машини дозволяє користувачам комп'ютерів мати всі переваги! Місце на жорсткому диску - вам потрібно буде зрозуміти, скільки вільного місця у вас на комп'ютері. Це означає, що ви знаєте, наскільки великі ви можете створити свою віртуальну машину. Якщо вам потрібна допомога в її установці, ознайомтеся з керівництвом. . В поле імені введіть ім'я для свого пристрою. Ви можете назвати його в значній мірі тим, що хочете.

Наступне вікно буде називатися «Пам'ять» і попросить вас вибрати розмір основної пам'яті. Він покаже вам рекомендований розмір завантажувального жорсткого диска . Залиште налаштування за замовчуванням і натисніть «Далі». У вікні «Тип жорсткого диска» вам буде запропоновано вибрати динамічно розширюється сховище, яке починається з невеликого розміру і зростає, коли ви використовуєте вільне місце або сховище фіксованого розміру, де ви виберете максимально допустимий простір - ви не будете Дозволено будь-яке додаткове простір на віртуальній машині .

Далі створюємо новий віртуальний жорсткий диск. Тип VDI (за замовчуванням). Динамічний або Фіксований розмір? У першому випадку диск буде розширюватися в міру необхідності, у другому - буде таким, яким ви зараз вкажете. Об'єм жорсткого диска на свій розсуд.


Ви можете вибрати будь-який з них, якщо ви не впевнені, що вибрати, майстер пропонує кілька описів кожного з них. У цьому навчальному посібнику передбачається, що ви вибираєте сховище фіксованого розміру. Ви потрапите у вікно «Місцезнаходження та розмір віртуального диска», в якому буде вказано, скільки місця ви хотіли б розмістити на своїй віртуальній машині. Область «місце розташування» буде попередньо заповнена інформацією, яку ви вказали на попередніх кроках, тому залиште її як є.

Область «розмір» - це місце, де ми будемо використовувати цю інформацію про те, скільки місця залишилося на вашому комп'ютері. Ви також хочете, щоб ви залишили собі кімнату на своєму комп'ютері. На наступному екрані ви знайдете короткий опис зроблених кроків. Для створення жорсткого диска може знадобитися кілька хвилин. Коли майстер завершить створення жорсткого диска, з'явиться спливаюче вікно «Зведення».

Все, машина створена. Тепер необхідно попередньо її налаштувати.

Налаштування VirtualBox перед установкою Ubuntu.

На даному етапі треба вказати VirtualBox з якого способу грузиться перший раз.


Заходимо в настройки, йдемо на вкладку «Система» і міняємо порядок завантаження: «CD / DVD» ставимо вгорі, а з «Дискета» прибираємо галку і опускаємо в самий низ.

Після завершення налаштувань з'явиться вікно налаштувань. Ви можете пройти всі налаштування і змінити все на свій розсуд. У цьому підручнику передбачається, що ви залишили все як є. У наступному вікні буде запропоновано вибрати інсталяційний носій. Ваша віртуальна машина завантажиться, але ви ще не закінчили.

У наступному вікні ви отримаєте кілька рекомендацій і повідомте, зустрічаєте ви їх чи ні. Переконайтеся, що ви виконуєте кожну з рекомендацій, наприклад, підключаєтеся до Інтернету, так як процес установки набагато простіше. Існує так багато корисних фрагментів інформації про блогах і посібниках по всьому Інтернету.


Далі, на вкладці «Носії» вибираємо віртуальний CD / DVD-rom. І тиснемо кнопку у вигляді диска в правій частині вікна. У підказці вибираємо «Вибрати образ оптичного диска ...», і шукаємо у себе на комп'ютері образ тільки що скачав Ubuntu. На зображенні я вже вибрав образ.


На вкладці «Дисплей» можна ще виставити 3D прискорення і надати віртуальній машині 128Мб під відеопам'ять.

Відмінно! Виходимо з налаштувань, не забуваючи підтвердити зміни кнопкою «OK».

перше включення

Мінімальні налаштування справили, тепер пора включати нашу віртуальну машину. Тиснемо зелену стрілку з написом «Запустити».

Під час завантаження можуть вилітати різні спливаючі віконця з попередженнями. Не лякайтесь. Програма повідомляє, що в момент, коли курсор знаходиться в межах області вікна віртуальної машини, вона може перехоплювати управління мишею і клавіатурою. Щоб повернути управління в хост-машину (в даному випадку це Windows) просто посуньте курсор миші за межі вікна гостьової машини (в даному випадку це Ubuntu).


Щоб повернути управління в хост-машину (в даному випадку це Windows) просто посуньте курсор миші за межі вікна гостьової машини (в даному випадку це Ubuntu)

Ubuntu пропонує нам або спочатку просто спробувати систему ( «Спробувати Ubuntu»), або вже встановити на жорсткий диск ( «Встановити Ubuntu»). Диск природно не реальний, а віртуальний.

Можете спочатку подивитися як вона виглядає: полазити по меню, вийти в інтернет (якщо у вас в даний момент є з'єднання з інтернетом), погратися з програмами і т. Д., Нічого не встановлюючи. А можна відразу тиснути на «Встановити». Я так і роблю, вибравши російську мову в якості мови локалізації.

На наступному кроці відзначаємо за бажанням галками пункти установки оновлень і завантаження пропрієтарного програмного забезпечення.

Розмітка диска в Linux (пункт Тип установки)

Хочеться розповісти докладніше про вкладку «Тип установки». Справа в тому, що в Linux зовсім по-іншому будується робота з файлової структурою , Ніж в Windows, і вона набагато логічніше і зрозуміліше. Детальніше про. А на даному етапі просто тисніть «Стерти диск і встановити Ubuntu» - цього буде достатньо.

Якщо ж після того, як ви встановили Ubuntu, вам раптом знадобилося змінити розмір розділу, додати новий або видалити якийсь зайвий, а, може, просто потрібно об'єднати двох чи більше розділів в один, то рекомендую почитати про те,.


Якщо ж після того, як ви встановили Ubuntu, вам раптом знадобилося змінити розмір розділу, додати новий або видалити якийсь зайвий, а, може, просто потрібно об'єднати двох чи більше розділів в один, то рекомендую почитати про те,

Подальші кроки, я думаю, в пояснень не потребують. Установка буде проходити практично в автоматичному режимі. Треба буде підтвердити часовий пояс, розкладку клавіатури і заповнити поля з ім'ям користувача і пароля для входу в учетку. установка Ubuntu в віртуальну машину може проходити відносно довго, все залежить від продуктивності реального жорсткого диска.

Після натискання кнопки «Перезавантажити», Ubuntu попросить вийняти інсталяційний диск з приводу (він вже повинен бути вийнятий автоматично) і натиснути Enter. Тиснемо, перевантажуємося, входимо в учетку.

Підтримка апаратної віртуалізації.

В останніх версіях VirtualBox помічена одна особливість. Встановлена ​​у мене версія VirtualBox 4.3 вилітала з помилкою, поки я не включив в BIOS підтримку апаратної віртуалізації. В принципі, все сучасні процесори Intel і AMD на 2012-2013 рр. мають таку підтримку. Тільки врахуйте, що вона може бути виключена за замовчуванням.

Установка VirtualBox Extension Pack і настройка Ubuntu

при першій завантаженні Ubuntu запропонує завантажити останні оновлення . Можете відкласти на потім або погодитися.

Також, за замовчуванням не включена зміна розкладки клавіатури. Тому заходимо в Параметри системи → Клавіатура → Параметри розкладки → Параметри ... → Кнопка (і) для зміни розкладки → вибираємо найбільш зручну.

Додати свого користувача в групу vboxsf.

Все, тепер можна працювати з Ubuntu, не виходячи з Windows.

В одній з минулих статей я розповідав. Тепер спробуємо зробити віртуальну машину на яку встановимо Ubuntu.

Попередньо необхідно завантажити інсталяційний образ Ubuntu. Я рекомендую LTS (з тривалою підтримкою) дистрибутив Ubuntu 14.04, скачати який можна з офіційного сайту Ubuntu.

Запускаємо Virtualbox і натискаємо кнопку «Створена»:

Вводимо ім'я віртуальної машини, вибираємо тип Linux, версія Ubuntu 32bit (можна звичайно і Ubuntu 64bit):


Вказуємо виділяється обсяг оперативної пам'яті Вказуємо виділяється обсяг оперативної пам'яті. За замовчуванням Virtualbox пропонує для віртуальної машини з Ubuntu 768 мегабайт, можна виділити більше якщо є така можливість:


Наступним кроком створюємо жорсткий диск Наступним кроком створюємо жорсткий диск. Вибираємо «Створити новий віртуальний жорсткий диск».


В якості типу віртуального жорсткого диска можна залишити «VDI» В якості типу віртуального жорсткого диска можна залишити «VDI».


Формат зберігання: Динамічний віртуальний жорсткий диск (тобто файл жорсткого диска буде збільшуватися в міру його заповнення Формат зберігання: Динамічний віртуальний жорсткий диск (тобто файл жорсткого диска буде збільшуватися в міру його заповнення. Файл фіксованого жорсткого диска відразу займає все місце яке йому виділяємо)


Вказуємо ім'я і розмір віртуального диска (10-20 гігабайт цілком достатньо для Ubuntu) Вказуємо ім'я і розмір віртуального диска (10-20 гігабайт цілком достатньо для Ubuntu)


Віртуальна машина створена, але нам треба її трохи налаштувати, у вікні Virtualbox вибираємо створену машину і відкриваємо її налаштування Віртуальна машина створена, але нам треба її трохи налаштувати, у вікні Virtualbox вибираємо створену машину і відкриваємо її налаштування.
В налаштуваннях «Дисплея» можна збільшити розмір виділеної відеопам'яті, і включити 3D прискорення


Підключаємо скачаний образ Ubuntu Підключаємо скачаний образ Ubuntu


Звук можна вимкнути, на ваш розсуд: Звук можна вимкнути, на ваш розсуд:


У найпростішому випадку нам досить одного мережевого адаптера, тип підключення «NAT» (тоді віртуальна машина не буде «видно» іншим пристроям в мережі) або «Мережевий міст» (віртуальна машина працює як повноцінний член мережі до якого можна отримати доступ з будь-якого пристрою в мережі) У найпростішому випадку нам досить одного мережевого адаптера, тип підключення «NAT» (тоді віртуальна машина не буде «видно» іншим пристроям в мережі) або «Мережевий міст» (віртуальна машина працює як повноцінний член мережі до якого можна отримати доступ з будь-якого пристрою в мережі). Якщо ви вибрали «Мережевий міст» то треба вказати ще «ІМ'Я» мережевого адаптера реального комп'ютера через яке буде йти мережеве з'єднання:


Так само можна підключити загальну папку для простого обміну файлами між основним комп'ютером і віртуальною машиною Так само можна підключити загальну папку для простого обміну файлами між основним комп'ютером і віртуальною машиною. Вказуємо шлях в загальнодоступному місці і я рекомендую включити пункт «Авто-підключення»


Після цього запускаємо віртуальну машину і встановлюємо ubuntu Після цього запускаємо віртуальну машину і встановлюємо ubuntu. Про те, як .


Установка доповнень для гостьової ОС

Наступним кроком встановимо доповнення для гостьової ОС, вони необхідні для того, щоб в гостьовій ОС з'явилася підтримка usb пристроїв , Загальних папок, динамічна зміна дозвіл екрана, RDP сервера і ін.

Щоб встановити доповнення для гостьової ОС в вікні запущеної віртуальної машини відкриваємо пункт меню «Пристрої» - «Підключити образ диска Додатків гостьовий ОС»:


Після монтування образу «Додатків гостьовий ОС» спрацює автозапуск диска і ви побачите пропозицію про встановлення доповнень, встановлюємо їх: Після монтування образу «Додатків гостьовий ОС» спрацює автозапуск диска і ви побачите пропозицію про встановлення доповнень, встановлюємо їх:


Далі вводимо пароль суперкористувача і почнеться установка доповнень для гостьової ОС Далі вводимо пароль суперкористувача і почнеться установка доповнень для гостьової ОС. Після завершення установки треба натиснути Enter і вікно консолі в якій встановлювалися доповнення для гостьової ОС закриється:


Щоб застосували доповнення для гостьової ОС перезавантажуємо віртуальну машину Щоб застосували доповнення для гостьової ОС перезавантажуємо віртуальну машину.

Налаштування доступу до загальної папки між основною і гостьовою ОС

Загальна папка між основним комп'ютером і гостьовий ОС розташована в / media / sf_імя_общей_папкі. Але так відразу доступу до неї немає. Щоб зробити доступ до спільної папки в гостьовій ОС необхідно виконати наступну команду в терміналі:

Sudo adduser імя_текущего_пользователя vboxsf

Ця команда додає поточного користувача в групу vboxsf, члени якої мають доступ до загальних папок для гостьової ОС. Після виконання команди необхідно перезавантажити віртуальну машину для застосування прав.

На цьому стаття з налаштування віртуальної машини з Ubuntu закінчена. До нових зустрічей на сторінках нашого блогу!

Динамічний або Фіксований розмір?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: