Новости

Як самостійно перевстановити Windows

  1. Як перевстановити Windows 10?
  2. Перевстановлення Windows 10 на працюючому комп'ютері
  3. Перевстановлення Windows 10 на непрацюючому комп'ютері
  4. Як перевстановити Windows 7?

Якщо продуктивність вашого комп'ютера знизилася або щось в його роботі перестало вас влаштовувати, то вирішенням даної проблеми може стати перевстановлення Windows. Для багатьох сама ідея переустановлення системи може звучати дещо лякає, проте в дійсності в цьому немає нічого важкого. Даний посібник допоможе вам у цьому процесі.

Даний посібник допоможе вам у цьому процесі

Ми розповімо, як зробити переустановку на Windows 10, Windows 8 і Windows 7.

Важливе попередження: Якщо ви вирішили зробити «чисту установку» (установка системи на жорсткий диск, з якого попередньо видаляються всі файли), то перед цим вам необхідно створити резервну копію всіх ваших файлів, музики, фото та відео, а також зберегти настройки і додатки .

Крім того, також можлива переустановка Windows «поверх» вже існуючої системи. Хоча, в такому випадку мова швидше йтиме про оновлення, під час якого вам не доведеться розлучатися зі своїми файлами і додатками. Однак варто врахувати, що подібний спосіб все ж менш ефективно бореться з проблемами, що заважають завантаженні і роботі системи, так як при подібній перевстановлення можуть зберегтися залишкові файли вірусів. Також майте на увазі, що в Windows 8 є функції Refresh і Reset, які теж можуть бути корисні.

Як перевстановити Windows 10?

Перш, ніж почати переустановлення, необхідно прив'язати ключ продукту Windows 10 до облікового запису Microsoft, якщо ви не зробили це раніше. В іншому випадку після переустановлення у вас можуть виникнути проблеми з повторною активацією Windows 10. У даної системи не завжди є ліцензійний ключ, і якщо ви оновлювали її з Windows 7 або 8, то у вашої системи його точно не буде.

Тому перейдіть в Параметри> Оновлення та безпека> Активація. Якщо в даному розділі ви бачите тільки напис «Система Windows активована за допомогою цифрової ліцензії» і більше нічого, в такому випадку ваша система не прив'язана до облікового запису Microsoft. Щоб це виправити, перейдіть в Параметри> Облікові записи> Ваші дані. Виберіть «Увійдіть за допомогою облікового запису Microsoft» і дотримуйтесь подальших підказок. Якщо ви все зробили правильно, то в розділі «Активація» статус буде змінено на «Система Windows активована за допомогою цифрової ліцензії, прив'язаною до вашого профілю Майкрософт».

Перевстановлення Windows 10 на працюючому комп'ютері

Якщо ви можете увійти в Windows 10, то виберіть в меню «Пуск» вкладку «Параметри», після чого перейдіть на «Оновлення та безпека». У розділі «Відновлення» знайдіть опцію «Повернути комп'ютер в початковий стан» - з її допомогою ви зможете зберегти або видалити особисті файли, а потім переустановити систему.

Крім того, трохи нижче в даному розділі ви знайдете опцію «Додаткові параметри відновлення», яка допоможе вам провести чисту установку Windows.

Крім того, трохи нижче в даному розділі ви знайдете опцію «Додаткові параметри відновлення», яка допоможе вам провести чисту установку Windows

Перевстановлення Windows 10 на непрацюючому комп'ютері

Якщо ви не можете увійти в систему, виконайте наступні дії.

По-перше, включите комп'ютер і дочекайтеся будь-якого повідомлення, перш ніж появою логотипу системи. Деякі ноутбуки та комп'ютери поставляються з «прихованим» жорстким диском, на якому зберігається повна резервна копія Windows. Як правило, це виглядає як повідомлення на кшталт «Натисніть F10 для використання параметрів відновлення». Всі комп'ютери різні, але завжди є опція для відновлення заводських налаштувань системи. З її допомогою можна видалити всі дані з жорсткого диска, після чого перенести приховану версію Windows назад на жорсткий диск - в цьому випадку ваш комп'ютер повернеться в початковий стан.

Ви також можете кілька разів натиснути на F8, щоб відкрити меню «Додаткових параметрів завантаження».

Якщо жоден з цих способів не допомагає, спробуйте наступне:

1. Скачайте утиліту Media Creation Tool від Microsoft, яка створить завантажувальний диск або флешкарти з Windows 10. Для цього вам необхідно буде використовувати працюючий комп'ютер, в тому випадку, якщо ваш не входить в систему. Цей диск можна буде застосовувати і для повторної перевстановлення, так що збережіть його для подальшого використання. Крім того, ви можете використовувати цей диск для оновлення існуючої системи: для цього просто запустіть систему Windows 7 або 8 і відкрийте файл Setup.exe, збережений на диску.

2. Підключіть USB-пристрій до комп'ютера і включите його. Однак, перш ніж це зробити, переконайтеся, що ви створили резервну копію ваших файлів, так як дана операція зітре всі дані з диска С. Якщо ви не подбали про це заздалегідь, тоді вам необхідно витягти жорсткий диск і підключити його до працюючого пристрою, після чого створити копію зберігаються на ньому файлів.

3. Якщо комп'ютер не завантажується з USB-пристрою, зайдіть в параметри BIOS: для цього відразу після включення комп'ютера затисніть Delete або F2, після чого знайдіть в параметрах пункт, що стосується порядку завантаження, і встановіть ваше USB-пристрій в якості кращого для початкового завантаження .

4. Як тільки ваш комп'ютер завантажиться з вашого інсталяційного носія, ви побачите значок Windows, після чого з'явиться екран, де ви зможете вибрати мову системи. Просто дотримуйтесь подальших інструкцій. Особливу увагу слід звернути на вибір правильного жорсткого диска для установки системи. Якщо це новий диск, то він буде повністю порожнім.

Якщо це новий диск, то він буде повністю порожнім

Як тільки почнеться установка, ваш комп'ютер перезавантажиться. Ви побачите значок Windows і великий індикатор прогресу в формі кола. Уважно стежте за процесом установки, так як ваш комп'ютер буде кілька разів перезавантажуватися і в якийсь момент може попросити вас витягти ваше завантажувальний пристрій.

Уважно стежте за процесом установки, так як ваш комп'ютер буде кілька разів перезавантажуватися і в якийсь момент може попросити вас витягти ваше завантажувальний пристрій

Як перевстановити Windows 7?

Нижче представлена ​​інструкція, як перевстановити Windows 7 за допомогою DVD. Однак систему на деяких ПК можна перевстановити, використовуючи Відновлення дисків і розділів. Для цього необхідно лише дотримуватися інструкції виробника.

Якщо ви перевстановлюєте Windows на той же жорсткий диск, де він був встановлений раніше, тоді у вас є два варіанти: Оновлення і Чистий установка. Перший варіант збереже всі ваші файли, однак може не впоратися з існуючими проблемами. Другий варіант дочиста видалить все з вашого жорсткого диска, і ви втратите всі ваші дані, тому зробіть резервну копію всього того, чого б ви не хотіли позбутися.

Крім того, не забудьте, що після установки вам необхідно буде активувати Windows, використовуючи ключ продукту (5 груп з 5 знаків після «CD Key»), тому переконайтеся, що ви зможете знайти його, наклеєним десь на вашому комп'ютері. Якщо у вас немає такої наклейки або символи на ній неможливо розібрати, ви можете його дізнатися за допомогою програми Magical Jelly Bean Keyfinder.

Впоравшись з усім цим, вимкніть ваш комп'ютер, вставте Windows-диск і завантажте його. В ідеальному варіанті система повинна завантажитися з його допомогою. Якщо система завантажується в своєму звичайному режимі, тоді вам необхідно буде перейти в меню BIOS і в настройках відзначити, що ви хочете, щоб завантаження комп'ютера відбувалася з диска.

Після того, як ви завантажили комп'ютер за допомогою завантажувального диска, почнеться установка Windows. На першому ж екрані вам необхідно буде вибрати встановлюється мова, формат часу і грошових одиниць, а також розкладку клавіатури.

Після цього система запропонує вам вибрати тип установки з двох запропонованих. При виборі «Повної установки (розширена інсталяція)» ви повністю заново встановіть систему. Ви також можете спробувати «Оновлення», щоб встановити Windows «поверх» вже встановленої системи. У такому випадку всі ваші файли, програми та настройки залишаться недоторканими. Однак ми, як і говорилося раніше, виберемо і проведемо «чисту установку».

Після цього система уточнить, куди саме ви хочете встановити Windows. Іноді система показує лише один диск, в такому випадку вам залишається тільки вибрати «Далі». Якщо ж вам пропонуються кілька дисків, тоді виберіть той, який йде першим у списку (як правило, він володіє найбільшим обсягом пам'яті), і натисніть "Далі".

Після цього почнеться установка Windows 7. Для демонстрації прогресу вам буде виведений список дій, завдяки якому ви зможете стежити за ходом роботи. Установка може зайняти деякий час. Зазвичай найбільш тривалим є «Завершення установки», тому наберіться терпіння і не вимикайте комп'ютер.

І, нарешті, ви будете перенаправлені для введення даних вашого профілю. Крім того, вам необхідно буде активувати систему за допомогою ліцензійного ключа, який ви вводили раніше. Це можна буде зробити трохи пізніше, як тільки ви підключіться до інтернету.

Далі вам необхідно буде вибрати параметри захисту комп'ютера (ми радимо вибирати пункт «Використовувати рекомендовані параметри»), встановити дату і час, а також налаштувати тип мережі, вибравши «домашню мережу».

Тепер система стане доступна, проте робочий стіл виглядає дещо по-іншому, так як він повністю порожній. Тому, наступне, ніж вам треба зайнятися, це перевстановити необхідні вам програми.

Перейдіть в Диспетчер завдань (його можна знайти в меню «Пуск») і перевірте, щоб були коректно встановлені всі драйвера. Якщо ви бачите червоний знак оклику поруч з будь-яким пристроєм, перейдіть на сайт постачальника і скачайте останню версію, яка підходить для вашого комп'ютера. Для цього вам необхідно знати марку і модель материнської плати, а також моделі інших найважливіших компонентів, таких як, наприклад, відеокарта.

Навіть якщо ви бачите, що система показує відсутність проблем, то для таких компонентів, як відеокарта, чіпсет материнської плати або сенсорна панель ноутбука, замість стандартних драйверів, встановлених Windows, краще встановити спеціальні драйвера виробника.

Крім того, у виробника можуть бути утиліти спеціально для ноутбуків, що не переустановлюються при чистій установці Windows. Наприклад, для деяких ноутбуків існують спеціальні утиліти, що не дозволяють батареї заряджатися на 100%, тим самим продовжуючи її термін експлуатації.

Розібравшись з усім цим, ви можете назад на комп'ютер скопіювати всі файли, для яких раніше створювали резервну копію.

Як перевстановити Windows 10?
Як перевстановити Windows 10?
Як перевстановити Windows 7?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: