Новости

Gutenberg - новий блоковий редактор WordPress. За та проти

 1. вступ Редактор WordPress, призначений для створення і редагування записів і сторінок, що поставляється...
 2. Установка редактора Gutenberg
 3. Тестування редактора Gutenberg
 4. новий редактор
 5. Додавання нових блоків
 6. Передвигание і вирівнювання блоків
 7. Візуальний редактор проти Текстового редактора
 8. Зміст
 9. якоря
 10. Додаткові CSS стилі
 11. Галерея
 12. Зображення записи (Cover Image / Hero Image)
 13. Цитати і Блок цитат (Pull Quotes & Block Quotes)
 14. Призначений для користувача HTML (Custom HTML)
 15. Традиційний текст (Classic text)
 16. Строфа (Verse)
 17. текстові колонки
 18. віджети
 19. недавні записи
 20. категорії
 21. Шорткоди
 22. Настільний комп'ютер
 23. Мобільний пристрій
 24. Відгуки
 25. Висновок, За і Проти

вступ

Редактор WordPress, призначений для створення і редагування записів і сторінок, що поставляється разом з ним вже давно існує, можливо прийшов час для оновлень?

Команда розробників і легіон співавторів думає так і приступили до роботи по оновленню інструментів для створення записів в WordPress. Їх амбітний проект називається Gutenberg . Він націлений на те, щоб повністю замінити редактор WordPress за замовчуванням в найближчому майбутньому і в даний час його пробують використовувати і тестувати як плагін, перш ніж зробити його частиною ядра WordPress.

Що таке Gutenberg?

Якщо коротко, Gutenberg - це новий редактор WordPress для записів і сторінок. Проект названий ім'ям Иогана Гутерберга , Презентував Європі друкарський верстат і почав друковану революцію. Його робота зробила знання і інформацію доступною для мас і запустила соціальну революцію. Аналогічно цьому, розробники хочуть зробити доступним створення просунутий макетів сторінок для всіх користувачів WordPress.

Основна особливість редактора Gutenberg - це кончина всього контенту у вигляді блоків і визначення макета записи прямо в редакторі. Поточний редактор WordPress free-flow як будь-яка інша програма для обробки тексту, а макет сторінки і стилі визначаються в файлах HTML і CSS.

Використовуючи редактор Gutenberg, вам більше не знадобиться знання HTML або CSS для розміщення двох блоків контенту одна біля одної, створення складних макетів стане більш доступним для більшості користувачів. Ви можете просто натиснути Вирівняти по лівому краю в одному блоці і Вирівняти по правому краю в іншому, або ви можете вставити підготовлений блок з поділом до 4 колонок. Ви також можете легко рухати блоки вгору і вниз по своєму документу.

Розробники також хочуть замінити використання шорткодов, коли додаєш багато контенту в запис або на сторінку Розробники також хочуть замінити використання шорткодов, коли додаєш багато контенту в запис або на сторінку. Це означає, що вбудовування зовнішнього вмісту простіше, зі спеціальними настройками для відео з YouTube, публікацій Reddit, Tweets, посилання Spotify і багато іншого. Це спрощує процес, який зазвичай вимагає плагіна або генерування спеціального вбудованого коду на сайті, звідки ви хочете взяти контент. На даний момент підтримується 34 ресурсу.

На даний момент підтримується 34 ресурсу

Вони також хочуть розкрити деякі приховані від користувачів WordPress моменти. Посилаючись на те, що WordPress фактично підтримує вбудовування з понад 30 ресурсів і, якщо ви подивитеся на редактор WordPress за замовчуванням, ви помітите, що немає кнопок для їх зручного включення в контент. Єдиний шлях їх - це метод експериментування. Але редактор Gutenberg вже підтримує 34 вбудованих ресурсу. І все з них легко доступні. Все, що вам потрібно це ввести URL, який ви хочете додати і редактор Gutenberg зробить все інше.

Gutenberg все ще на стадії бета версії і тому є багато невирішених завдань . Він навіть йде з попередженням, що він не готовий для використання на реальних сайтах. Проте, він поставляється з перекладом на 15 мов (включаючи англійська), що робить його дуже доступним, якщо ви вирішите випробувати його на ранній стадії розробки і допомогти знайти помилки.

Установка редактора Gutenberg

Незважаючи на те, що редактор Gutenberg все ще в бета версії, він вже доступний в репозиторії плагінів WordPress для ручної установки. Як і будь-який інший плагін він також може бути встановлений з панелі управління адмінській частини сайту.

Поточна версія 1.6.1 і вимагає версію WordPress 4.8+. Ми перевіряли на версії 4.8.2.

Тестування редактора Gutenberg

Після установки і активації плагіна редактора Gutenberg, натискаємо на Додати нову в розділі Записи в консолі і потрапляємо на сторінку з новим редактором (в більш ранніх версіях тут був старий звичний редактор WordPress). Крім того в адмін меню є окрема сторінка для нового редактора. Як уже зазначалося редактор Gutenberg знаходиться на стадії ранньої розробки та розробники WordPress не заміняють повністю поточний редактор новим, поки Gutenberg не буде готовий, функціонал ретельно перевіряється великою базою користувачів, все помилки усуваються.

Розробники Gutenberg недавно переглянули терміни переходу від плагіна до редактора за замовчуванням. Наступний важливий випуск плагіна запланований на листопад, щоб співпасти з випуском поновлення WordPress до 4.9. Перш ніж вбудувати його в ядро ​​WordPress, розробники випустять пропозицію про злиття в грудні 2017 року, де редактор буде ретельно вивчений. Передбачається, що остаточний перехід на новий редактор буде частиною відновлення WordPress 5.0, можливо, в 2018 році.

Внизу адмін меню в консолі розташований пункт Gutenberg з трьома випадають підпунктами-посиланнями всередині. Одна з посилань називається Demo, після натискання відкривається сторінка з прикладом записи в новому редакторі з усіма доступними вам функціями - текст, картинки, таблиці, різні приклади вирівнювання блоків, а також деякий вбудовується контент.

Редактор Gutenberg відкривається при виборі Додати нову в меню Записи, але потім в списку Всі записи меню Записи ви можете переключитися на Класичний редактор, до якого всі вже звикли.

Одна важлива особливість, якщо ви відкриваєте в Gutenberg для редагування запис або сторінку, які були створені в класичному редакторі, весь контент буде представлений в блоках, але блоки можуть бути не відповідати своєму правильному призначенню. Натискаючи на текст ви побачите сірі кордону навколо нього, що відокремлюють блок, але в бічній панелі не пропонується ніяких налаштувань абзацу, натомість повний редактор TinyMCE з'являється вгорі над блоком.

Створюючи нову сторінку ви помітите, що вона також відкривається в новому блоковому редакторі. Раніше створені сторінки теж можна редагувати користуючись посиланням Класичний редактор під назвою сторінки в меню Сторінки -> Все сторінки, якщо натиснути посилання Змінити, то сторінка для редагування відкриється в блоковому редакторі Gutenberg. Вивчаючи сторінку проекту на Github можна побачити які зміни учасника збираються внести в плагін найближчим часом.

Панелі налаштувань або сторінки з параметрами для бажаних установок для запису за замовчуванням немає. Якщо ваша краща схема поведінки для нових записів - це зберегти для розгляду перш публікації, потрібно натиснути на Pending review перед збереженням будь-якій публікації, про що легко можна забути.

новий редактор

Зовні, новий редактор WordPress дуже чистий і злегка незрозумілий на перший погляд, так як все приховано до тих пір поки воно вам не знадобиться. У Gutenberg нету панелі значків TinyMCE і сам контент записи займає більшу частину екрану. Цей прозорий вигляд дає краще уявлення остаточного вигляду записи, ніж в класичному редакторі. Весь контент у вікні редактора обрамляється за допомогою великої кількості вільного місця з усіх боків. Контент в редакторі виглядає майже так само як і опублікований.

У правій бічній панелі є вкладка під назвою Block, в якій зібрані всі можливі настройки для обраного на даний момент блоку. Налаштування для блоку параграфа включають виділення великої літери, поле налаштування розміру шрифту, де ви можете ввести будь-яке число (в поточному редакторі тільки вибір зі списку), колір фону для блоку параграфа (який застосовує HTML оформлення для тегів p автоматично), колір шрифту і вирівнювання блоку.

Налаштування для блоку параграфа включають виділення великої літери, поле налаштування розміру шрифту, де ви можете ввести будь-яке число (в поточному редакторі тільки вибір зі списку), колір фону для блоку параграфа (який застосовує HTML оформлення для тегів p автоматично), колір шрифту і вирівнювання блоку

Коли ви використовуєте редактор WordPress за замовчуванням на маленькій екрані, всі налаштування документа, такі як видимість записи і вибір категорії зміщується в нижню частину, доводиться довго прокручувати сторінку вниз в деяких випадках.

У редакторі Gutenberg, настройки meta і блоку (бічна панель праворуч) спочатку заховані і можуть бути відображені вгорі робочої області після натискання на кнопку налаштувань. Після деякого часу використання нового редактора контекстна панель інструментів починає подобатися все більше.

Додавання нових блоків

Щоб додати новий блок або вбудувати контент, є іконка + під усіма існуючими блоками. Вгорі сторінки також є кнопка вставки. Верхнє меню прикріплено до верхньої частини редактора, таким образів кнопка вставки завжди видима. Натискання мишею на символ + відображає меню з найбільш часто використовуваними блоками.

Нове меню має навігацію по вкладках: Recent (недавно використані), Blocks (блоки) і Embeds (вбудований контент). У цьому меню також завжди доступна рядок пошуку. Зусилля розробників щодо поліпшення робочого процесу добре видно на прикладі контекстно-залежних меню.

 • Recent - коли ви натискаєте на символ + або кнопку вставки, з'являється список з 8 найбільш часто використовуваних блоків і вбудованих ресурсів.
 • Blocks - список блоків, згрупованих в чотири категорії:
  • Common Blocks - заголовки, параграфи, зображення і так далі
  • Formatting - таблиці, предформатіруемий текст, код і т.д.
  • Layout - роздільники, кнопки та ін.
  • Widgets - останні записи, категорії, шорткоди.
 • Embeds - ви можете вбудовувати вміст з довгого списку популярних сайтів таких як Reddit, YouTube, Instagram і є кнопка для генерації вбудованого контенту, куди ви можете просто вставити вірний URL та редактор WordPress зробить все інше. Працює як функція автоматичного визначення.

Передвигание і вирівнювання блоків

Для пересування блоків верх / вниз документа, можна скористатися кнопками стрілок, розташованих у кожного блоку з лівого боку і з'являються, коли навести мишею на блок.

Налаштування для вирівнюючи блоку по лівому краю, по центру або по правому краю внизу бічній панелі на вкладці Block. Як ви можете помітити на скріншоті нижче, вирівнювання працює не так добре, як при використанні свого HTML і CSS. Якщо довжина тексту в одному блоці стовпці більше, ніж в іншому він може бути розташований з обтіканням наступного блоку тексту.

Візуальний редактор проти Текстового редактора

Як і у випадку з редактором за замовчуванням, у вас є можливість вибирати між редагуванням в режимі Visual Mode і Text Mode, використовуючи посилання у правому верхньому куті редактора. Візуальний редактор пропонує спрощені панелі інструментів, які показують тільки ті функції, які відносяться до поточного блоку. Перемикання в текстовий редактор показує у вигляді коду елементи, використовуваний для створення ефектів.

Кожен блок, створений Gutenberg, складається з коментарів HTML, як правило, використовуючи відкривають та закривають теги, використовуючи синтаксис, створений розробниками Gutenberg. Це досить просто зрозуміло і легко для розуміння, якщо ви віддаєте перевагу використовувати текстовий редактор WordPress і просто хочете використовувати функції стилів Gutenberg.

Gutenberg додає ряд нових засобів для ваших записів, включаючи цілі нові блоки і додаткові опції для існуючих інструментів WordPress.

Зміст

Gutenberg визначає все заголовні теги (<h1> <h2> і ін.) У вашій записи і відображає зміст в бічній панелі перераховуючи їх все. Виглядає це, як дерево документа, що покращує візуалізацію тексту вашої запису.

Ми можете натиснути на будь-який заголовок і перейти в розділ документа, щоб швидко почати його редагувати. Це особливо корисно для мобільних пристроїв і великих статей, бо не потрібно багато прокручувати.

Це особливо корисно для мобільних пристроїв і великих статей, бо не потрібно багато прокручувати

якоря

Теги якорів (аnchor) дозволяють вам зробити посилання на певну частину документа. Подібно до того, як ви можете використовувати зміст в редакторі, ви можете створити список своїх заголовків, дати кожному заголовку якір і дозволити користувачам перейти в цей розділ записи.

Коли обраний блок заголовка, на сторінці параметрів блоку Block можна побачити розділ HTML Anchor з текстовим полем під ним. При введенні імені для посилання в текстовому полі, з'являється кнопка Copy link для копіювання посилання, яку ви потім можете вставити в будь-яке потрібне місце.

Це еквівалентно надання будь-якого елементу HTML ідентифікатора ID і прив'язці до нього, додавши # name-of-id до URL-адресою.

Додаткові CSS стилі

У більшості блоків є можливість додати до нього додаткові стилі CSS.

Це дозволяє вам призначати класи, визначені у файлі stylesheet.css вашої теми.

Використовуючи це, ви можете перевизначити або поліпшити будь-який стиль за замовчуванням для блоків Gutenberg, таких як кнопки, в яких опція зміни кольору шрифту відсутній в редакторі.

Галерея

Ви можете легко додавати групи зображень, створивши зручну галерею, в свої записи і розміщувати їх серед інших блоків. Додавання блоку Галерея дає вам посилання для завантаження зображень або вибору зображень з бібліотеки медіа WordPress.

Параметри цього блоку дозволяють встановити кількість колонок для відображення в залежності від того, скільки зображень ви можете розмістити фотографії галерею. Розмір зображення автоматично змінюється при зміні кількості колонок.

Непарна кількість колонок робить останні кілька зображень більше, ніж інші, що виділяє їх з інших.

В опції блоку для галереї також є перемикач crop images, включаючи який редактор WordPress намагається зробити ескізи всіх зображень однакового розміру. Те, що ви бачите в редакторі, може виглядати не зовсім так в реальному записи, тому перед завантаженням вам доведеться робити зображення однакового розміру.

Зображення записи (Cover Image / Hero Image)

Зображення записи - це великий заголовок, часто з текстом поверх нього.

Gutenberg додає зображення записи з полем для тексту відцентрувати по горизонталі і по вертикалі, полегшуючи, тим самим складне завдання.

Налаштування блоку дозволяють приглушити зображення, роблячи текст більш легко читаним і зробити зображення закріпленим, що означає воно не буде рухатися при прокручуванні сторінки.

Також як і з галереєю, вид відображення зображення в запису може злегка відрізнятися від виду в редакторі. Це відбувається через адаптивної природи блоків - вони іноді мають різну ширину в редакторі і на готової сторінці.

Це відбувається через адаптивної природи блоків - вони іноді мають різну ширину в редакторі і на готової сторінці

Цитати і Блок цитат (Pull Quotes & Block Quotes)

Цитата - це уривок тексту статті. Вона застосовується для виділення важливого фрагмента тексту або як чиєсь вислів і розташовується зазвичай перед текстом статті.

Ви часто бачите їх в статтях газет та журналів з скороченими уривками цікавого тексту, які змушують читача зацікавитися.

Ви часто бачите їх в статтях газет та журналів з скороченими уривками цікавого тексту, які змушують читача зацікавитися

У блоку цитат на даний момент є додаткові стилі і способи вирівнювання тексту. Ви можете швидко перемикатися між двома стилями відображення після натискання кнопки на панелі інструментів.

Після того, як ви вибрали стиль, ви можете вибрати спосіб вирівнювання тексту цитати.

Призначений для користувача HTML (Custom HTML)

Блок призначеного для користувача HTML дозволяє вам додавати будь-який HTML, який ви зазвичай пишете в текстовому редакторі або в файлі шаблонів, безпосередньо в візуальному редакторі.

Основна перевага цього блоку, що HTML знаходиться всередині самого блоку, дозволяючи вам просто перемістити міститься всередині код HTML куди завгодно, як будь-який інший блок.

У цього блоку теж є кнопка попереднього перегляду, яка показує будь-які зміни без необхідності їх сабмита в запису або натискання на кнопку предпросмотра WordPress.

Ці зміни значно покращують робочий процес для просунутих користувачів і дають майже такий же рівень управління стилями, який у вас є при редагуванні шаблонів.

Ці зміни значно покращують робочий процес для просунутих користувачів і дають майже такий же рівень управління стилями, який у вас є при редагуванні шаблонів

Традиційний текст (Classic text)

Блок Classic text імітує редактор WordPress за замовчуванням і показує повну панель інструментів TinyMCE замість будь-яких кнопок Gutenberg. Єдиною відмінністю від TinyMCE є опція 'Additional CSS Class' (додатковий клас CSS) в меню налаштувань блоку.

Classic Text існує як загальний блок, який присвоюється, коли Gutenberg не може автоматично визначити тип блоку (при вставці тексту в редактор) і допомагає в переході між старим і новим редактором.

Блок можна переміщати і видаляти за допомогою елементів управління Gutenberg. При перемиканні в Текстовий режим відображення цей блок виглядає як чистий HTML і не укладено в коментарі HTML, як інші блоки.

Строфа (Verse)

Блоки Verse призначені для поетичних або літературних уривків і в основному використовуються для суворого визначення розривів рядків і інтервалу між символами. У лівій частині тексту також є невеликий відступ.

Коли ви натискаєте enter в блоці абзацу, редактор WordPress додає новий абзац. У блокеVerse курсор просто переміщається вниз на одну сходинку.

У редакторі блок виглядає як звичайний білий блок з невеликим відступом, дуже схожий на параграф. Параметри редагування тексту обмежені жирним шрифтом, курсивом і закреслення.

У вибраному рядку текст в блоці Verse відображається з сірим фоном і відмінний від блоків параграфа (Paragraph) шрифтом. Сподіваємося, що це буде вдосконалено в майбутніх оновленнях редактора.

Сподіваємося, що це буде вдосконалено в майбутніх оновленнях редактора

текстові колонки

Текстові колонки дозволяють додавати будь-яку кількість вбудованих текстових блоків в ряд. Іншим способом реалізації могло б бути написання HTML і CSS за допомогою текстового редактора або блоку HTML.

Ви можете легко збільшити або зменшити кількість колонок за допомогою повзунка в меню налаштувань блоку. Повзунок збільшується до 4, але ви можете ввести будь-яке число в текстове поле поряд з ним.

Параметри форматування тексту обмежені жирним шрифтом, курсивом, зачеркиванием і посиланням.

кнопки

Ви можете швидко додати стильні кнопки, які посилаються на інші сторінки, і відцентрувати текстові написи. Можна змінити текст напису на напівжирний, курсив або закреслений. Кнопку можна вирівнювати по лівому краю, по правому або по центру.

Налаштування блоку для кнопки дозволяють визначити колір фону за допомогою списку загальних квітів або вибираючи колір в палітрі, який також має текстову запис в кодах HEX, RGB або HSL. Палітра кольорів автоматично перетворює ваше значення в hex і не підтримує непрозорість.

В даний час ви не можете змінити колір тексту з білого, однак в блокових варіантах є текстове поле 'Additional CSS Class' (додатковий CSS-клас), тому ви можете створити простий стиль CSS, який визначає колір.

віджети

Список блоків також містить 3 дуже корисних віджета для відображення списку останніх повідомлень, всіх ваших категорій і призначений для користувача шорткодов, які в іншому випадку не працюють в блоках Gutenberg.

недавні записи

Віджет Недавні записи має кілька налаштувань для відображення списку.

Ви можете перемикатися між видом стандартного списку і відображення у вигляді сітки. При відображенні у вигляді сітки можна задати кількість колонок, на яке будуть розбиті записи.

Ви може також встановити кількість відображуваних записів і вибрати показувати чи дату публікації з кожним заголовком.

категорії

Категорії можуть відображатися у вигляді списку або списку.

Можна вибрати кількість відображуваних записів для кожного імені категорії, вкладені категорії, у яких є батьківські відображаються під своєю батьківською.

Цей блок підтримує вирівнювання, тому ви можете переміщати їх лівіше, правіше або по центру.

Шорткоди

Це дуже корисно для плагінів, які надають додаткові шорткоди. Просто вставляєте шоркод, як зазвичай і в попередньому перегляді або перегляді інформації, що публікується записи буде відображений результат. Для цього блоку немає налаштувань.

Настільний комп'ютер

Під час зазвичай використання редактора він дуже чуйний і швидкий. Нема помітної затримки, коли вводите текст або додаєте новий блок, навіть складний, такий як галерея або зображення. Деякі блоки дозволяють вам встановити кількість відображуваних колонок - це теж тут же відображається в робочій області.

Хоча новий редактор WordPress не має потокової обробки тексту, ви все так же можете копіювати і вставляти текст з документа Word і Gutenberg зробить необхідну роботу по визначенню, де контент повинен бути розділений. Протестувавши редактор за замовчуванням і Gutenberg шляхом вставки тексту з документа Microsoft Word 2016 було виявлено, що обидва редактора визначили фрагмент однаково і застосували один і той же форматування. Було два відмінності в тому, як вставлений текст оброблявся:

 • В обох редакторах текст, позначений 'Heading 1' в Word, був визначений, замість цього, як окремий параграф, 'Heading 2' був вірно розміщений як блок heading 2.
 • У Gutenberg колір шрифту був правильно застосований в заголовку і в параграфах, в той час як редактор WordPress за замовчуванням не визначив їх взагалі.
 • Один фрагмент в Word був виділений як 'Intense Quote' і він був перетворений в параграф в обох редакторах. Зміна його на 'Quote' не дало ефекту определния як цитату.
 • Редактор за замовчуванням визначив розрив рядка, в той час як Gutenberg цього не зробив.

Також був проведений тест копіювання тексту з WordPress і вставка в Word. У Gutenberg, виділення поводиться погано. Виділення більш одного блоку призводить до виділення і верхнього меню блоку, хоча потім воно не було вставлено в Word. Сторінка починає гірше відгукуватися і була виявлена ​​затримка, при натисканні налаштувань і прокручуванні.

Час від часу, перемикання типів блоків призводило до дублювання блоку в тому ж місці і один доводилося видаляти.

Мобільний пристрій

Також було протестовано зручність і продуктивність на смартфоні Android. Хоча розробники не мають наміру зробити Gutenberg фокусованим на мобільних пристроях, це було дуже привабливо.

Перш за все, продуктивність відмінна і кожна кнопка відгукується відразу ж. Була обрана демонстраційна запис, створювана Gutenberg так як вона досить довга (881 слів), до того ж кілька зображень, вбудований контент і блоки. Контент завантажився моментально, в той час як редактор WordPress за замовчуванням помітно зависав, коли перший раз завантажував першу сторінку для редагування. Можна було спокійно прокручувати вгору і вниз, спокійно проходячи вбудований контент з YouTube і Tweets на сторінці.

Можна було спокійно прокручувати вгору і вниз, спокійно проходячи вбудований контент з YouTube і Tweets на сторінці

Так як екран маленький, бічна панель налаштувань автоматично була захована, щоб надати повний екран для редагування. Оскільки панелі інструментів так само залежать від контексту, вони з'являються, коли ви вибираєте блок, полегшуючи сприйняття всього контенту.

Для пересування блоків вгору або вниз документа, спочатку виберіть блок, потім натисніть в меню кнопку 'extra options', щоб отримати кнопки для переміщення. Всі блоки переміщаються моментально. Це велике удосконалення в порівнянні з редактором за замовчуванням, де спочатку потрібно виділити, потім вирізати, прокрутити до нового місця положення, встановити курсор і тільки потім вставити.

Перемикаючись в меню для параграфа ви можете змінити колір шрифту або фону моментально, але немає попереднього, так як настройки меню займають цілий екран.

Зміни розміру шрифту використовуючи слайдер дає відчутну затримку і дуже неточний результат. Введення свого значення розміру теж дає затримку, так як слайдер переміщується на ту позицію, яка відповідає введеному вами в полі. І знову, предпросмотра немає і потрібно закрити меню, щоб перевірити чи підходить вам обраний розмір шрифту.

Видалення блоку миттєве, так само як і переміщення їх вгору / вниз і не викликає ніяких проблем із загальним зовнішнім виглядом.

Відгуки

Поки що у Gutenberg різні відгуки і він отримав скромні 2.4 / 5 зірки на WordPress.org. На момент написання було 74 відкликання з однієї зірочкою, і багато хто з них висловлюють однакові проблеми. Головна проблема полягає не в тому, що далеко не кожному потрібні блоки. Поточний редактор WordPress надзвичайно гнучкий і дозволяє створювати сайти різних стилів, які прекрасно відповідають ідеї WordPress.

Висновок, За і Проти

ЗаПроти

Спрощення процесу написання Beta версія / не підходить для реальних сайтів Допомагає уявити контент у вигляді блоків Погані відгуки Дозволяє створювати складні макети без досвіду і знань Постійні помилки Показує актуальні інструменти, якими можна скористатися Дозволяє швидке вбудовування контенту з різних ресурсів

Gutenberg цікавий для написання і редагування записів WordPress, а рішення чи застосовувати його на ранній стадії розробки зводиться до питань, який контент ви будете створювати і над чим ви будете працювати. Оскільки основна увага в проекті приділяється медіаконтенту, може бути варто перевірити, чи часто вам доведеться використовувати вбудований контент або створювати галереї в записах.

Редактор за замовчуванням має власні особливості, які зникають, коли текст поміщається в блок. Наприклад, при написанні заголовків і відразу під ними параграфів редактор за замовчуванням буде неправильно визначати, де заголовок закінчується і починається абзац, змушуючи вас переключитися на редактор на основі тексту, щоб виправити розміщення тегів HTML. Наявність заголовка в одному блоці і абзацу в іншому блоці усуває плутанину.

Якщо ви звикли користуватися веб конструкторами сайтів, ви також може більше сподобається працювати з Gutenberg в порівнянні з редактором за замовчуванням.

Якщо ви в основному працюєте на телефоні або планшеті, ми б рекомендували використовувати Gutenberg або, принаймні стежити за його розробкою. Вищезазначені проблеми повинні бути повністю усунені розробниками, які приділяють багато часу тому, щоб цей проект запрацював.

Що таке Gutenberg?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: