Путівник по текстових редакторах. Частина 1.


СодержаніеAditor 3.10

Офіційний сайт: http://aditor.swrus.com
Розмір: 727 КБ
Ціна: 190 руб

Робоче вікно Aditor

Текстовий редактор Aditor оптимізований для підготовки текстів web-сторінок. Під час установки продукту пропонується завжди запускати його замість Блокнота. Програма має дві мови інтерфейсу - англійська та російська. Їх перемикання відбувається з установок програми.

Текстовий редактор підтримує більшість кодувань, що використовують кирилицю. Виняток становить UTF-8, яка не сприймається програмою коректно. Це серйозний мінус, так як юнікод сьогодні використовується досить часто. З іншого боку, текстовий редактор дозволяє перетворювати текст, використовуючи транслітерацію. Якщо ви пишете листа людині, яка має доступ до комп'ютера десь далеко за кордоном, то, напевно, там просто немає підтримки кирилиці. І в цьому випадку повідомлення, набране латинськими літерами, але містить російські слова, буде зрозуміло і читабельно.

Програма має можливість підсвічування синтаксису для великого числа мов програмування і розмітки, але один пункт меню, HTML Source, все ж виділено жирним шрифтом. І це не випадково. Програма, в першу чергу, розрахована на підготовку HTML-сторінок. Для спрощення введення інформації пропонується окреме меню зі списком тегів. Вони являють собою деревоподібну структуру, групуючи за тематиками. Для того щоб ввести будь-якої тег, досить виділити частину тексту й вибрати необхідний пункт меню. Виділення буде оформлено відповідними керуючими командами. Ви можете не тільки вставляти, але і видаляти теги. Програма виявляє другу частину пари тегів (відкриває і закриває) і видаляє відразу обидва входження.

Допускається створення закладок у тексті. Вони спрощують навігацію по документу. Текстовий редактор має необмежену довжину буфера скасування операцій. Редаговані документи зберігаються автоматично через певні проміжки часу.

Пошук може здійснюватися в поточному документі, а також у всіх файлах обраної директорії. Програма здатна шифрувати файли при збереженні. Друк документів може здійснюватися з попереднім переглядом.

Aditor - простий, компактний текстовий редактор, розрахований, в першу чергу, на редагування вихідного коду HTML-сторінок. Основний недолік програми полягає в неможливості роботи з UTF-8.

До змісту AkelPad 3.4.4

Офіційний сайт: http://akelpad.sourceforge.net
Розмір: 185 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно AkelPad

Компактний текстовий редактор AkelPad призначений для заміни Блокноту. Програма не підтримує відображення і редагування документів RTF, обмежуючись лише простим текстом.

За замовчуванням AkelPad не має панелі інструментів і відкриває лише один документ в своєму робочому вікні. Друге обмеження легко знімається шляхом перемикання в режим MDI. При цьому під рядком з головним меню з'являється панель з вкладками. Дана зміна працює тільки після перезавантаження додатки, тому оперативно переключатися між режимами не вийде.

Текстовий редактор підтримує Unicode, а також автоматично визначає кілька популярних кодувань. Формально, програма може правильно відобразити текст, використовуючи будь-яку кодування, встановлену в системі.

AkelPad правильно обробляє перенесення рядка, який використовується як в Windows, так і в UNIX-системах. Діалогове вікно відкриття файлу дозволяє здійснювати попередній перегляд документів.

Програма дозволяє здійснювати пошук не тільки шляхом введення текстових запитів, але і за допомогою escape-послідовностей і по шістнадцятиричним коду.

Додаток веде список останніх відкритих документів. Підтримується багаторівневий відкат дій. Після редагування файлу запам'ятовується позиція курсора і кодування.

Налаштування текстового редактора можуть зберігатися в реєстрі або в INI-файлі. У другому випадку для перенесення програми на інший комп'ютер, достатньо скопіювати програмну папку AkelPad. Всі настройки збережуться.

Програма підтримує підключення плагінів, за допомогою яких реалізується підсвічування синтаксису, автоматичне доповнення слів, запуск сценаріїв, використання клавіатурних скорочень і інше.

До змісту Boxer Text Editor 12.0.1

Офіційний сайт: www.boxersoftware.com
Розмір: 4246 КБ
Ціна: 59.99 $

Робоче вікно Boxer Text Editor

Минуло шістнадцять років з моменту початку розробки Boxer Text Editor. За ці довгі роки версія продукту стала двозначним числом, а його функціональні можливості в кількісному зміні, практично не знають собі рівних серед конкурентів. Однак, крім кількості, є ще і якість. А з ним варто розібратися більш детально.

Панель інструментів текстового редактора знаходиться, за замовчуванням, у верхній частині вікна, її не можна куди-небудь перетягувати мишею. Однак є можливість явної вказівки її положення з контекстного меню. Іншими словами, ви можете поміщати панель нагорі, ліворуч, внизу або в правій частині робочого вікна. Набір кнопок можна змінювати вільно, їх загальна кількість дорівнює 422. За замовчуванням на панелі інструментів присутня лише 22 кнопки. Як бачите, простір для творчості величезний, в засіках редактора таїться 400 кнопок, які можна винести на чільне місце.

У нижній частині вікна розташовується панель вкладок, за допомогою якої забезпечується перемикання між відкритими документами. Як і в попередньому випадку, можна вказувати положення панелі з контекстного меню. На цей раз пропонується всього лише два варіанти - знизу і зверху. Документи всередині вкладок можна додатково сортувати по імені або по розширенню.

Програма володіє нестандартним діалоговим вікном відкриття документів. Воно відрізняється від штатного аналога Windows тим, що ви можете швидко перемикатися між обраними директоріями, а також здійснювати попередній перегляд вмісту файлів.

Попередній перегляд вмісту файлів в Boxer Text Editor

Тут проявляється один з недоліків Boxer Text Editor. Стосовно до кирилиці, він підтримує кодування Windows-1251 і DOS-866. Підтримка Unicode відсутня, документи UTF-8 виглядають нечитабельне.

Ви можете відкривати документи, що мають обсяг до двох гігабайт. При цьому кожен рядок в документі може мати довжину до тридцяти двох тисяч символів. Кількість же рядків офіційно не обмежена, але неважко обчислити теоретичну межу, пам'ятаючи максимальний розмір файлу.

Текстовий редактор підтримує виділення синтаксису багатьох мов програмування. Крім заздалегідь визначених слів, а їх понад три тисячі, ви можете додавати власні конструкції, тим самим розширюючи можливості виділення кольором. На кожен мову програмування пропонується по кілька варіантів розмальовки, стилів оформлення. Колір передається на друк. І тут також ви маєте право вибирати схему розмальовки. Попередній перегляд друку може виконуватися як в кольоровому, так і в монохромному режимі. Не у всіх же є кольорові принтери. При друку враховується не тільки колір, а й стиль шрифту. Наприклад, якщо підсвічування на увазі виділення курсивом, наприклад, коментарів, то і на печатці будуть також похилі літери. Подібну гнучкість важко зустріти в інших аналогічних програмах.

Ви можете здійснювати відкат назад шістдесят чотири тисячі разів поспіль. Присутній режим швидкого перемотування, який полягає в одночасній скасування всіх змін, а також в їх повному поверненні.

Текстовий редактор підтримує автоматичне завершення слів. Під час набору слова, можна викликати меню зі списком пропонованих закінчень. Список підказок за замовчуванням береться з поточного документа. Крім того, ви можете підключати додаткові словники. Наприклад, англійський варіант містить тридцять сім тисяч слів. Меню з підказками може з'являтися після натискання певного клавіатурного поєднання, а також по досягненню набору певної кількості символів, тобто, автоматично. Завершення слів працює не тільки при наборі простого тексту, але і в програмному режимі, коли ведеться набір функцій, операторів і інших конструкцій поточного мови програмування.

Програма вміє створювати проекти з набору файлів. Для кожного з документів можна задавати власний режим перегляду, перенесення рядків, підсвічування синтаксису і багато іншого. Зручність роботи з проектом полягає ще в тому, що його можна відкривати, зберігати і закривати однією командою.

До складу Boxer Text Editor входить інструмент перевірки орфографії. Пошук помилок відбувається під час набору тексту. Слова, відсутні в словниках, відразу підкреслюються червоною хвилястою лінією, як в MS Word. Користувач може самостійно додавати слова в словники. Російського словника немає в дистрибутиві текстового редактора, на офіційній сторінці його також не існує. Ви можете, крім англійської мови, завантажити голландська, німецька, французька, італійська та іспанська словники.

Крім простого тексту, текстовий редактор може перевіряти коректність синтаксису мов програмування. В цьому випадку, відключається перевірка коментарів і строкових змінних. Крім того, допускається відключення перевірки тексту всередині HTML-тегів.

Цікаво, що навіть інструменти пошуку можуть бути прив'язані до конкретного типу синтаксису. Наприклад, ви можете здійснювати пошук тільки в операторах, тільки в коментарях або тільки в змінних.

В текстовому редакторі є можливість зміни клавіатурних сполучень, прийнятих за замовчуванням. Особливість управління гарячими клавішами полягає в тому, що ви можете задавати кілька ярликів для одного дії.

Boxer Text Editor дозволяє використовувати до восьми незалежних буферів обміну. Перемикання між ними здійснюється за допомогою єдиного клавіатурного поєднання. Як тільки ви підведете курсор миші до відповідних пунктів головного меню, там з'являється підказка, всередині якої відображається вміст поточного буфера обміну. Їх вміст зберігається разом з сесією.

Не тільки копіювання, але і вставка з буфера обміну реалізована в Boxer Text Editor досить незвично. Ви можете вставляти текст у кодуванні Windows-1251 або DOS-866. При цьому працює попередній перегляд. Він підтримує складне форматування RTF, в тому числі і HTML, а також володіє режимом HEX.

Шаблони дозволяють швидко вводити часто використовувані фрагменти тексту. Програма підтримує вказівку положення курсора для більш зручної роботи з конструкціями мов програмування.

Пошук в Boxer Text Editor також має чимало особливостей. Наприклад, ви можете виявляти конструкції з відкривають і закривають HTML-тегів, а також здійснювати пошук традиційних пар операторів. Вони можуть бути заздалегідь визначені (begin / end, if / endif, while / endwhile і інші), або вводитися користувачем вручну.

Регулярні вирази, які використовуються в Boxer Text Editor, сумісні з Perl. Пошук може здійснюватися всередині поточного документа або в декількох файлах, директоріях. Теоретично можна влаштувати розшук на всьому жорсткому диску, так як програма підтримує включення вкладених каталогів. Результати пошуку підсвічуються всередині текстів, що робить перегляд більш наочним.

Для забезпечення швидкої навігації по документах використовуються закладки. При бажанні їх список можна відображати всередині спеціальної панелі. Запам'ятовується не тільки рядок, а й стовпець. Ви можете переміщатися до конкретних закладок, а також здійснювати навігацію вперед і назад.

Можливості переміщення по документу розширюються за рахунок переходів до певної рядку або стовпцю. Ви можете вводити числове значення номера елемента, а також вказувати процентне співвідношення від загального числа рядків або стовпців.

Програма містить безліч варіантів видалення тексту. Ви можете прати символи, цілі рядки, а також їх частини від поточної позиції курсора. Допускається вказівку підрядка, починаючи від входження якої почнеться видалення в її кінець або в початок. Можна видалити слово, наступне слово. Є можливість стирання закладок, порожніх рядків, дублікатів рядків. Можна видалити виділений регіон, а також наступний і попередній символ від поточної позиції курсора.

До складу текстового редактора включений калькулятор, за допомогою якого можна здійснювати різноманітні обчислення. Ви можете перетворювати системи числення. Підтримується двоичная, восьмерична, десяткова і шістнадцяткова системи. Калькулятор дозволяє використовувати в виразах логічні змінні AND, OR, XOR і NOT. Ви можете швидко вводити безліч констант. Калькулятор підтримує тригонометричні функції. Результати обчислень відображаються у вигляді спливаючих підказок, а також можуть бути вставлені з буфера обміну.

Калькулятор Boxer Text Editor

Текстовий редактор має серією можливостей по обробці слів в документах. По-перше, під час набору тексту, слова можуть переноситися на нові рядки. По-друге, можна застосовувати вирівнювання по лівому і правому краях, по центру, а також відразу з обох сторін документу. При цьому дані команди можуть і не додавати знаки перекладу рядка. Ви можете поширювати формат поточного параграфа на всі інші.

Програма оптимізована для роботи з двома моніторами. Це виражається в тому, що багато діалогові вікна, меню і підказки відображаються не в центрі екрана, а в центрі робочого вікна програми. Крім того, багато діалогові вікна запам'ятовують свій розмір і положення.

Програма дозволяє гнучко управляти параметрами сторінки при друку документів. Ви можете вказувати відступи, а також додавати на сторінки колонтитули header і footer. При друку можна змінювати відстань між рядками. Пропонується одинарний, подвійний і потрійний інтервали. У лівій частині документа можна проставляти номери рядків. Якщо рядки не поміщаються на лист паперу, то їх можна додатково переносити, розділяючи на складові.

Текстовий редактор підтримує малювання лініями, що складаються з символів ASCII і OEM. Ви можете створювати лінії з будь-яких, що вказуються в налаштуваннях символів.

Збереження документів забезпечується їх автоматичним записом на жорсткий диск із зазначенням певного інтервалу часу. Крім того, допускається створення резервних копій документів. За замовчуванням вони мають розширення BAK. Ви можете видаляти вихідне розширення або просто додавати новий суфікс. Крім того, є можливість вказівки для користувача розширень для резервних копій. За умовчанням вони зберігаються в тій же папці, що і вихідні документи. Ви можете вказати додаткову папку, куди будуть складатися всі резервні копії.

Boxer Text Editor - не просто потужний, а могутній текстовий редактор, справжній велетень. Його можливості на голову вище багатьох учасників путівника, причому це можна віднести до всіх операційних систем. На жаль, програма має кілька прогалин у функціональності, за які не можна звинувачувати розробників. Вони полягають у слабкій підтримці кирилиці. Половина кодувань не підтримується, російського інтерфейсу немає, російського словника немає. Якщо вас це не лякає, то Boxer Text Editor може сміливо стати справжнім універсалом, текстовим редактором на всі випадки життя.

До змісту Bred 3.0.3

Офіційний сайт: www.astonshell.ru
Розмір: 579 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно Bred 3

Bred 3 позиціонується як заміна Блокноту, незважаючи на те, що має значно більшим розміром дистрибутива. Втім, виконуваний модуль текстового редактора насправді дуже компактний, а основний обсяг займає модуль стороннього розробника Colorer, що відповідає за підсвічування синтаксису.

Програма автоматично розпізнає три популярні кодові сторінки, а також тексти Unicode. Крім грамотного розпізнавання, підтримується і перекодування тексту на льоту.

Панель інструментів Bred 3 може налаштовуватися шляхом додавання або видалення кнопок, а також повністю ховатися. Кілька документів всередині одного робочого вікна програми відкрити не можна.

Підсвічування синтаксису за замовчуванням відключена. Коли ви відкриваєте будь-який документ, всі символи відображаються одним кольором, зазначеним в настройках редактора. Однак ви можете вручну включити підсвічування. Модуль Colorer підтримує безліч популярних форматів текстових файлів.

Невеликим реверансом у бік редагування вихідних текстів програм можна назвати можливість запуску документів. При цьому запускається додаток, пов'язане в системі з поточним розширенням файлу.

При створенні нових документів можна відразу вказувати кодування Windows-1251 або Unicode. Крім того, існує окремий режим створення web-сторінки. Він полягає в тому, що включається підсвічування синтаксису, і в новий документ додається шаблон, притаманний більшості HTML-сторінок.

У текст можна автоматично додавати поточну дату і час. На цьому список макросів і скорочень закінчується.

Bred 3 виглядає серйозним поліпшенням у порівнянні з блокнотом при збереженні компактності і простоти освоєння.

До змісту ConTEXT 0.98.5

Офіційний сайт: www.context.cx
Розмір: 1642 КБ
Ціна: безкоштовний

Робоче вікно ConTEXT

На офіційній сторінці проекту, ConTEXT позиціонується як текстовий редактор для програмістів. Він має чимало сервісних інструментів, що допомагають в розробці програмного забезпечення.

Панелі інструментів програми можна перетягувати в межах робочого вікна. Вони можуть перебувати у верхній його частині, знизу, а також відразу під вікном редагування документів. Управляти кнопками можна. У нижній частині робочого вікна програми знаходиться панель результатів пошуку і консоль виведення.

Ліва бічна панель призначається для управління файлами. По-перше, на ній присутній файловий навігатор. По-друге, ви можете зберігати часто використовувані документи у списку обраних станцій. По-третє, текстовий редактор веде історію відкриття всіх файлів.

ConTEXT підтримує роботу з проектами. Ви можете завантажувати все його файли відразу, а також, при необхідності, вибирати їх окремо.

Як і личить редактору для програмістів, підтримується кольорове підсвічування синтаксису. Крім заздалегідь визначених шаблонів для популярних мов програмування, ви можете використовуватися власні стилі. Будь-який з штатних стилів можна також редагувати.

Незважаючи на заявлену розробником підтримку UTF-8, відкрити тексти в такий кодуванні не вийшло. Кирилиця виявилася нечитабельна. Невдача спіткала і при спробі відкрити файли, які мають кодування KOI8-R.

Для прискорення введення тексту можна використовувати макроси. Ви призначаєте гарячу клавішу, включаєте запис, записуєте послідовність натискань клавіш, яку-небудь фразу. Потім її можна буде вставляти за допомогою зазначеного раніше клавіатурного поєднання.

Для зручності навігації по документу використовуються закладки. Ви можете виділяти текст всередині дужок, швидко переходити від однієї дужки до іншої. Допускається сортування рядків за алфавітом.

Горизонтальна лінійка відміряє кількість символів. Ви можете включати показ додаткових, прихованих знаків, наприклад, позначень табуляції, пробілів, переносів рядка.

Ви можете збільшувати і зменшувати відступ від початку рядка, форматувати параграфи, змінювати регістр букв. Підтримується перетворення прогалин в символи табуляції і навпаки.

Текстовий редактор містить інструмент порівняння файлів. Ви можете вказувати або редаговані документи, які файли з жорсткого диска. Різниця між текстами виводиться за допомогою кольорового підсвічування. Відмінності в рядках, наприклад, виділяються жовтим кольором, а символи - синім. Додаткові лінії відображаються червоним кольором. Відсутні рядки використовують сірий відтінок. Ці кольори застосовуються за замовчуванням, ви можете змінювати їх.

На окрему увагу заслуговує система друку текстового редактора. По-перше, ви можете використовувати попередній перегляд сторінок з можливістю масштабування і навігації по листам. По-друге, вам пропонується великий набір опцій управління печаткою. Ви можете нумерувати рядки, в тому числі на полях паперу. Допускається підсвічування синтаксису за допомогою кольору. Крім того, ви можете переносити рядки на документі, який ви. Для друку можна вказувати власний шрифт, вибирати його розмір.

Налаштування друку в ConTEXT

Ви друкуєте документи можуть мати палітурка, верхній і нижній колонтитули, поля. Усередині колонтитулів можна використовувати три рядки. Одна з них розташовується зліва, друга - праворуч, а третя - по центру. Колонтитули можуть мати рамку і тінь. Колір вказується користувачем.

Ви можете експортувати документи в формати RTF і HTML. Додаток мінімізується за замовчуванням в панель завдань, але може бути перепризначено на системний лоток.

ConTEXT володіє масою корисних функцій. Особливо варто виділити потужну систему друку. Однак з кодуваннями, що використовують кирилицю, програма працює погано.

до змісту Зведена таблиця

до змісту

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: