види гіперпосилань

 1. види гіперпосилань Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється...
 2. 2 Текстові та графічні гіперпосилання
 3. Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
 4. 3 Робочі і биті посилання
 5. Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача
 6. види гіперпосилань
 7. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання
 8. 2 Текстові та графічні гіперпосилання
 9. Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
 10. 3 Робочі і биті посилання
 11. Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача
 12. види гіперпосилань
 13. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання
 14. 2 Текстові та графічні гіперпосилання
 15. Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
 16. 3 Робочі і биті посилання
 17. Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача
 18. види гіперпосилань
 19. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання
 20. 2 Текстові та графічні гіперпосилання
 21. Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
 22. 3 Робочі і биті посилання
 23. Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача
 24. види гіперпосилань
 25. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання
 26. 2 Текстові та графічні гіперпосилання
 27. Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
 28. 3 Робочі і биті посилання
 29. Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

види гіперпосилань

Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання. Гіперпосилання - це інтерактивний елемент, який здійснює зв'язок двох документів.

Гіперпосилання може бути у вигляді картинки або тексту. Один клік по посиланню дозволяє зробити внутрішній перехід на потрібну сторінку в тому ж документі (на тому ж сайті), або - зовнішній перехід на інший сайт, на інший об'єкт в Інтернеті.

Проста посилання виглядає, наприклад, так:

compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

А ось гіперпосилання (та ж посилання, але тепер вона оформлена як гіперпосилання): https://www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

Проста посилання також, як і гіперпосилання, може здійснювати зв'язок між документами. Однак щоб перейти від одного документа до іншого, в разі простого посилання необхідно:

 1. виділити посилання в адресному рядку браузера (тобто, "зафарбувати синім кольором" адреса посилання, наприклад, зафарбувати таку адресу - www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word),
 2. скопіювати посилання в оперативну пам'ять комп'ютера (точніше, в буфер обміну):
 • натиснувши для цього гарячі клавіші Ctrl + C,
 • або клікнути по виділеній посиланням ПРАВОЇ кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Копіювати»,
 1. відкрити нову вкладку в браузері,
 2. клікнути мишкою в верхній рядок браузера (це адресний рядок браузера), там з'явиться курсор,
 3. вставити посилання з оперативної пам'яті комп'ютера в адресний рядок посилання:
 • для цього натиснути гарячі клавіші Ctrl + V,
 • або клікнути в порожній адресному рядку браузера правою кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Вставити».

Такий же алгоритм дій з 5-и кроків, як описаний вище, передбачається, коли пишуть, що якщо Вам "не вдалося перейти за гіперпосиланням, то скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера."

А це, як Ви розумієте, не дуже зручно. У випадку з гіперпосиланням перехід від одного документа до іншого здійснюється за один клік. Правда, переходити за гіперпосиланнями краще тільки тоді, коли Ви впевнені, що після переходу немає засідки, наприклад, у вигляді вірусу.

Найчастіше гіперпосилання використовуються для того, щоб зв'язати сторінки одного сайту один з одним. Для цієї мети створюється головне і другорядне меню, карта сайту, система внутрішньої перелінковки. Також гіперпосилання пов'язують один з одним сторінки різних сайтів (по ним передається так званий «контрольний вагу»).

Іноді гіперпосилання ведуть на адресу електронної пошти , В цьому випадку після кліка по посиланню запускається поштовий клієнт за замовчуванням.

Тепер поговоримо про три класифікаціях гіперпосилань:

 1. зовнішні і внутрішні гіперпосилання,
 2. текстові та графічні,
 3. робітники і биті.

1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Перша класифікація пов'язана з розподілом посилань по зоні їх дії:

 1. на зовнішні і
 2. внутрішні.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу

Мал. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Внутрішні гіперпосилання ведуть на сторінку, яка відноситься до цього ж сайту (тобто, пов'язують між собою документи, розміщені на одному домені), або на іншу сторінку в межах одного документа.

2 Текстові та графічні гіперпосилання

Друга класифікація гіперпосилань - за форматом. Тут є два види гіперпосилань:

 1. текстові та
 2. графічні посилання.

У першому випадку мова йде про звичайний тексті, в який вставлена ​​посилання (інакше кажучи, URL-редирект або напрямок користувача на конкретний URL-адресу).

У другому випадку посилання вставляється в який-небудь графічний файл, наприклад, в картинку, анімацію, банер, кнопку і т.д. Іншими словами, графічна посилання - це коли клацаєш по картинці і переходиш в зазначеному напрямку. Графічні посилання використовують для виготовлення кнопкового меню, для розміщення реклами, тізерів, мініатюр статей і т.д. Іноді на сайтах можна зустріти так звану графічну карту. Це сукупність невеликих картинок (мініатюр), розташованих в осередках імпровізованій таблиці. У кожну з картинок вбудована гіперпосилання на певну сторінку сайту.

Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Щоб визначити, чи містить будь-яка картинка гіперпосилання, потрібно підвести курсор миші до картинки. Якщо курсор при його наведенні на картинку ніяк не змінюється, то це означає, що картинка не містить гіперпосилання.

Якщо курсор прийме, наприклад, вид «п'ятірні» (або якось ще зміниться), тоді по картинці слід клікнути, після чого відбудеться перенаправлення (перехід) за гіперпосиланням.

Точно також можна з'ясувати, чи містить гіперпосилання текст. Якщо курсор миші при його наведенні на будь-яку частину тексту (наприклад, на слово або на кілька слів підряд) набирає вигляду «п'ятірні» (або якось зміниться), то це явна ознака, що вказує на наявність гіперпосилання.

3 Робочі і биті посилання

Третя класифікація гіперпосилань - по їх станом. Можна виділити два види гіперпосилань:

 1. робітники і
 2. неробочі (їх ще називають «битими посиланнями»).

Мал. 2 Бита посилання не дозволяє нікуди перейти

У першому випадку документ, на який вказує посилання, без проблем відкривається і завантажується. У другому випадку завантаження документа відбувається з помилками або не відбувається взагалі. Причин появи неробочих ( «битих») посилань може бути досить багато. Як правило, вони пов'язані зі зміною структури сайту, видаленням якихось сторінок або навіть цілих розділів, зміною стандартних URL на ЧПУ.

Якщо неробочі гіперпосилання є внутрішніми, то адміністратор сайту зможе їх виправити (для цього достатньо лише підкоригувати URL-адресу). Якщо ж посилання є зовнішньою (веде на інший сайт), то тут редагування URL допоможе далеко не завжди. Відстеження працездатності гіперпосилань - справа досить клопітка, але потрібне для власника сайту. Адже якщо їх на сайті буде занадто багато, то напевно виникнуть проблеми з індексацією сторінок - індексуючі роботи просто не зможуть переходити з однієї сторінки на іншу.

Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

Текстова гіперпосилання є інтерактивним елементом, так як при скоєнні з нею певних дій змінюється її стан. Нижче перерахуємо основні стану.

1) Невикористана гіперпосилання - та, яку не чіпали і по якій ще не натискали (цифра 2 на рис. 3 нижче). Зазвичай вона пофарбована в синій колір (але не завжди). Це дозволяє контрастувати з оточуючим текстом.

2) Гіперпосилання, на яку наведений курсор миші (до моменту натискання). Як правило, колір в даному випадку змінюється з червоного на синій. Також з'являється нижнє підкреслення (цифра 1 на рис. 3). Покажчик миші може приймати вид «п'ятірні». Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом.

Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом

Мал. 3 Зовнішній вигляд гіперпосилань

3) Гіперпосилання при натисканні (до тих пір, поки користувач утримує ліву кнопку миші). При безпосередньому натисканні колір, наприклад, з червоного може змінюватися на якийсь інший. Також може забиратися нижнє підкреслювання.

4) Гіперпосилання, по якій раніше вже був зроблений перехід. Такі посилання найчастіше фарбуються в фіолетовий колір. Таким чином, побачивши фіолетову посилання, людина зрозуміє, що вже був на цій сторінці або в даному розділі сайту.

5) Посилання, що відноситься до пункту меню, в якому людина перебуває в даний момент. Зазвичай таке посилання виділяється жирним шрифтом . Це дозволяє користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, в якому саме розділі він знаходиться зараз.

PS Як зробити гіперпосилання в Ворді, в презентації і не тільки:

Як зробити гіперпосилання в Word

Як зробити гіперпосилання у презентації (текст + відео)

Вбудована довідка про гіперпосиланням в Ворді

Як заповнити анкету в Word


Автор: Надія


види гіперпосилань

Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання. Гіперпосилання - це інтерактивний елемент, який здійснює зв'язок двох документів.

Гіперпосилання може бути у вигляді картинки або тексту. Один клік по посиланню дозволяє зробити внутрішній перехід на потрібну сторінку в тому ж документі (на тому ж сайті), або - зовнішній перехід на інший сайт, на інший об'єкт в Інтернеті.

Проста посилання виглядає, наприклад, так:

compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

А ось гіперпосилання (та ж посилання, але тепер вона оформлена як гіперпосилання): https://www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

Проста посилання також, як і гіперпосилання, може здійснювати зв'язок між документами. Однак щоб перейти від одного документа до іншого, в разі простого посилання необхідно:

 1. виділити посилання в адресному рядку браузера (тобто, "зафарбувати синім кольором" адреса посилання, наприклад, зафарбувати таку адресу - www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word),
 2. скопіювати посилання в оперативну пам'ять комп'ютера (точніше, в буфер обміну):
 • натиснувши для цього гарячі клавіші Ctrl + C,
 • або клікнути по виділеній посиланням ПРАВОЇ кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Копіювати»,
 1. відкрити нову вкладку в браузері,
 2. клікнути мишкою в верхній рядок браузера (це адресний рядок браузера), там з'явиться курсор,
 3. вставити посилання з оперативної пам'яті комп'ютера в адресний рядок посилання:
 • для цього натиснути гарячі клавіші Ctrl + V,
 • або клікнути в порожній адресному рядку браузера правою кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Вставити».

Такий же алгоритм дій з 5-и кроків, як описаний вище, передбачається, коли пишуть, що якщо Вам "не вдалося перейти за гіперпосиланням, то скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера."

А це, як Ви розумієте, не дуже зручно. У випадку з гіперпосиланням перехід від одного документа до іншого здійснюється за один клік. Правда, переходити за гіперпосиланнями краще тільки тоді, коли Ви впевнені, що після переходу немає засідки, наприклад, у вигляді вірусу.

Найчастіше гіперпосилання використовуються для того, щоб зв'язати сторінки одного сайту один з одним. Для цієї мети створюється головне і другорядне меню, карта сайту, система внутрішньої перелінковки. Також гіперпосилання пов'язують один з одним сторінки різних сайтів (по ним передається так званий «контрольний вагу»).

Іноді гіперпосилання ведуть на адресу електронної пошти , В цьому випадку після кліка по посиланню запускається поштовий клієнт за замовчуванням.

Тепер поговоримо про три класифікаціях гіперпосилань:

 1. зовнішні і внутрішні гіперпосилання,
 2. текстові та графічні,
 3. робітники і биті.

1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Перша класифікація пов'язана з розподілом посилань по зоні їх дії:

 1. на зовнішні і
 2. внутрішні.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу

Рис. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Внутрішні гіперпосилання ведуть на сторінку, яка відноситься до цього ж сайту (тобто, пов'язують між собою документи, розміщені на одному домені), або на іншу сторінку в межах одного документа.

2 Текстові та графічні гіперпосилання

Друга класифікація гіперпосилань - за форматом. Тут є два види гіперпосилань:

 1. текстові та
 2. графічні посилання.

У першому випадку мова йде про звичайний тексті, в який вставлена ​​посилання (інакше кажучи, URL-редирект або напрямок користувача на конкретний URL-адресу).

У другому випадку посилання вставляється в який-небудь графічний файл, наприклад, в картинку, анімацію, банер, кнопку і т.д. Іншими словами, графічна посилання - це коли клацаєш по картинці і переходиш в зазначеному напрямку. Графічні посилання використовують для виготовлення кнопкового меню, для розміщення реклами, тізерів, мініатюр статей і т.д. Іноді на сайтах можна зустріти так звану графічну карту. Це сукупність невеликих картинок (мініатюр), розташованих в осередках імпровізованій таблиці. У кожну з картинок вбудована гіперпосилання на певну сторінку сайту.

Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Щоб визначити, чи містить будь-яка картинка гіперпосилання, потрібно підвести курсор миші до картинки. Якщо курсор при його наведенні на картинку ніяк не змінюється, то це означає, що картинка не містить гіперпосилання.

Якщо курсор прийме, наприклад, вид «п'ятірні» (або якось ще зміниться), тоді по картинці слід клікнути, після чого відбудеться перенаправлення (перехід) за гіперпосиланням.

Точно також можна з'ясувати, чи містить гіперпосилання текст. Якщо курсор миші при його наведенні на будь-яку частину тексту (наприклад, на слово або на кілька слів підряд) набирає вигляду «п'ятірні» (або якось зміниться), то це явна ознака, що вказує на наявність гіперпосилання.

3 Робочі і биті посилання

Третя класифікація гіперпосилань - по їх станом. Можна виділити два види гіперпосилань:

 1. робітники і
 2. неробочі (їх ще називають «битими посиланнями»).

Рис. 2 Бита посилання не дозволяє нікуди перейти

У першому випадку документ, на який вказує посилання, без проблем відкривається і завантажується. У другому випадку завантаження документа відбувається з помилками або не відбувається взагалі. Причин появи неробочих ( «битих») посилань може бути досить багато. Як правило, вони пов'язані зі зміною структури сайту, видаленням якихось сторінок або навіть цілих розділів, зміною стандартних URL на ЧПУ.

Якщо неробочі гіперпосилання є внутрішніми, то адміністратор сайту зможе їх виправити (для цього достатньо лише підкоригувати URL-адресу). Якщо ж посилання є зовнішньою (веде на інший сайт), то тут редагування URL допоможе далеко не завжди. Відстеження працездатності гіперпосилань - справа досить клопітка, але потрібне для власника сайту. Адже якщо їх на сайті буде занадто багато, то напевно виникнуть проблеми з індексацією сторінок - індексуючі роботи просто не зможуть переходити з однієї сторінки на іншу.

Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

Текстова гіперпосилання є інтерактивним елементом, так як при скоєнні з нею певних дій змінюється її стан. Нижче перерахуємо основні стану.

1) Невикористана гіперпосилання - та, яку не чіпали і по якій ще не натискали (цифра 2 на рис. 3 нижче). Зазвичай вона пофарбована в синій колір (але не завжди). Це дозволяє контрастувати з оточуючим текстом.

2) Гіперпосилання, на яку наведений курсор миші (до моменту натискання). Як правило, колір в даному випадку змінюється з червоного на синій. Також з'являється нижнє підкреслення (цифра 1 на рис. 3). Покажчик миші може приймати вид «п'ятірні». Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом.

Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом

Рис. 3 Зовнішній вигляд гіперпосилань

3) Гіперпосилання при натисканні (до тих пір, поки користувач утримує ліву кнопку миші). При безпосередньому натисканні колір, наприклад, з червоного може змінюватися на якийсь інший. Також може забиратися нижнє підкреслювання.

4) Гіперпосилання, по якій раніше вже був зроблений перехід. Такі посилання найчастіше фарбуються в фіолетовий колір. Таким чином, побачивши фіолетову посилання, людина зрозуміє, що вже був на цій сторінці або в даному розділі сайту.

5) Посилання, що відноситься до пункту меню, в якому людина перебуває в даний момент. Зазвичай таке посилання виділяється жирним шрифтом . Це дозволяє користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, в якому саме розділі він знаходиться зараз.

PS Як зробити гіперпосилання в Ворді, в презентації і не тільки:

Як зробити гіперпосилання в Word

Як зробити гіперпосилання у презентації (текст + відео)

Вбудована довідка про гіперпосиланням в Ворді

Як заповнити анкету в Word


Автор: Надія


види гіперпосилань

Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання. Гіперпосилання - це інтерактивний елемент, який здійснює зв'язок двох документів.

Гіперпосилання може бути у вигляді картинки або тексту. Один клік по посиланню дозволяє зробити внутрішній перехід на потрібну сторінку в тому ж документі (на тому ж сайті), або - зовнішній перехід на інший сайт, на інший об'єкт в Інтернеті.

Проста посилання виглядає, наприклад, так:

compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

А ось гіперпосилання (та ж посилання, але тепер вона оформлена як гіперпосилання): https://www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

Проста посилання також, як і гіперпосилання, може здійснювати зв'язок між документами. Однак щоб перейти від одного документа до іншого, в разі простого посилання необхідно:

 1. виділити посилання в адресному рядку браузера (тобто, "зафарбувати синім кольором" адреса посилання, наприклад, зафарбувати таку адресу - www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word),
 2. скопіювати посилання в оперативну пам'ять комп'ютера (точніше, в буфер обміну):
 • натиснувши для цього гарячі клавіші Ctrl + C,
 • або клікнути по виділеній посиланням ПРАВОЇ кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Копіювати»,
 1. відкрити нову вкладку в браузері,
 2. клікнути мишкою в верхній рядок браузера (це адресний рядок браузера), там з'явиться курсор,
 3. вставити посилання з оперативної пам'яті комп'ютера в адресний рядок посилання:
 • для цього натиснути гарячі клавіші Ctrl + V,
 • або клікнути в порожній адресному рядку браузера правою кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Вставити».

Такий же алгоритм дій з 5-и кроків, як описаний вище, передбачається, коли пишуть, що якщо Вам "не вдалося перейти за гіперпосиланням, то скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера."

А це, як Ви розумієте, не дуже зручно. У випадку з гіперпосиланням перехід від одного документа до іншого здійснюється за один клік. Правда, переходити за гіперпосиланнями краще тільки тоді, коли Ви впевнені, що після переходу немає засідки, наприклад, у вигляді вірусу.

Найчастіше гіперпосилання використовуються для того, щоб зв'язати сторінки одного сайту один з одним. Для цієї мети створюється головне і другорядне меню, карта сайту, система внутрішньої перелінковки. Також гіперпосилання пов'язують один з одним сторінки різних сайтів (по ним передається так званий «контрольний вагу»).

Іноді гіперпосилання ведуть на адресу електронної пошти , В цьому випадку після кліка по посиланню запускається поштовий клієнт за замовчуванням.

Тепер поговоримо про три класифікаціях гіперпосилань:

 1. зовнішні і внутрішні гіперпосилання,
 2. текстові та графічні,
 3. робітники і биті.

1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Перша класифікація пов'язана з розподілом посилань по зоні їх дії:

 1. на зовнішні і
 2. внутрішні.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу

Рис. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Внутрішні гіперпосилання ведуть на сторінку, яка відноситься до цього ж сайту (тобто, пов'язують між собою документи, розміщені на одному домені), або на іншу сторінку в межах одного документа.

2 Текстові та графічні гіперпосилання

Друга класифікація гіперпосилань - за форматом. Тут є два види гіперпосилань:

 1. текстові та
 2. графічні посилання.

У першому випадку мова йде про звичайний тексті, в який вставлена ​​посилання (інакше кажучи, URL-редирект або напрямок користувача на конкретний URL-адресу).

У другому випадку посилання вставляється в який-небудь графічний файл, наприклад, в картинку, анімацію, банер, кнопку і т.д. Іншими словами, графічна посилання - це коли клацаєш по картинці і переходиш в зазначеному напрямку. Графічні посилання використовують для виготовлення кнопкового меню, для розміщення реклами, тізерів, мініатюр статей і т.д. Іноді на сайтах можна зустріти так звану графічну карту. Це сукупність невеликих картинок (мініатюр), розташованих в осередках імпровізованій таблиці. У кожну з картинок вбудована гіперпосилання на певну сторінку сайту.

Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Щоб визначити, чи містить будь-яка картинка гіперпосилання, потрібно підвести курсор миші до картинки. Якщо курсор при його наведенні на картинку ніяк не змінюється, то це означає, що картинка не містить гіперпосилання.

Якщо курсор прийме, наприклад, вид «п'ятірні» (або якось ще зміниться), тоді по картинці слід клікнути, після чого відбудеться перенаправлення (перехід) за гіперпосиланням.

Точно також можна з'ясувати, чи містить гіперпосилання текст. Якщо курсор миші при його наведенні на будь-яку частину тексту (наприклад, на слово або на кілька слів підряд) набирає вигляду «п'ятірні» (або якось зміниться), то це явна ознака, що вказує на наявність гіперпосилання.

3 Робочі і биті посилання

Третя класифікація гіперпосилань - по їх станом. Можна виділити два види гіперпосилань:

 1. робітники і
 2. неробочі (їх ще називають «битими посиланнями»).

Рис. 2 Бита посилання не дозволяє нікуди перейти

У першому випадку документ, на який вказує посилання, без проблем відкривається і завантажується. У другому випадку завантаження документа відбувається з помилками або не відбувається взагалі. Причин появи неробочих ( «битих») посилань може бути досить багато. Як правило, вони пов'язані зі зміною структури сайту, видаленням якихось сторінок або навіть цілих розділів, зміною стандартних URL на ЧПУ.

Якщо неробочі гіперпосилання є внутрішніми, то адміністратор сайту зможе їх виправити (для цього достатньо лише підкоригувати URL-адресу). Якщо ж посилання є зовнішньою (веде на інший сайт), то тут редагування URL допоможе далеко не завжди. Відстеження працездатності гіперпосилань - справа досить клопітка, але потрібне для власника сайту. Адже якщо їх на сайті буде занадто багато, то напевно виникнуть проблеми з індексацією сторінок - індексуючі роботи просто не зможуть переходити з однієї сторінки на іншу.

Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

Текстова гіперпосилання є інтерактивним елементом, так як при скоєнні з нею певних дій змінюється її стан. Нижче перерахуємо основні стану.

1) Невикористана гіперпосилання - та, яку не чіпали і по якій ще не натискали (цифра 2 на рис. 3 нижче). Зазвичай вона пофарбована в синій колір (але не завжди). Це дозволяє контрастувати з оточуючим текстом.

2) Гіперпосилання, на яку наведений курсор миші (до моменту натискання). Як правило, колір в даному випадку змінюється з червоного на синій. Також з'являється нижнє підкреслення (цифра 1 на рис. 3). Покажчик миші може приймати вид «п'ятірні». Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом.

Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом

Рис. 3 Зовнішній вигляд гіперпосилань

3) Гіперпосилання при натисканні (до тих пір, поки користувач утримує ліву кнопку миші). При безпосередньому натисканні колір, наприклад, з червоного може змінюватися на якийсь інший. Також може забиратися нижнє підкреслювання.

4) Гіперпосилання, по якій раніше вже був зроблений перехід. Такі посилання найчастіше фарбуються в фіолетовий колір. Таким чином, побачивши фіолетову посилання, людина зрозуміє, що вже був на цій сторінці або в даному розділі сайту.

5) Посилання, що відноситься до пункту меню, в якому людина перебуває в даний момент. Зазвичай таке посилання виділяється жирним шрифтом . Це дозволяє користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, в якому саме розділі він знаходиться зараз.

PS Як зробити гіперпосилання в Ворді, в презентації і не тільки:

Як зробити гіперпосилання в Word

Як зробити гіперпосилання у презентації (текст + відео)

Вбудована довідка про гіперпосиланням в Ворді

Як заповнити анкету в Word


Автор: Надія


види гіперпосилань

Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання. Гіперпосилання - це інтерактивний елемент, який здійснює зв'язок двох документів.

Гіперпосилання може бути у вигляді картинки або тексту. Один клік по посиланню дозволяє зробити внутрішній перехід на потрібну сторінку в тому ж документі (на тому ж сайті), або - зовнішній перехід на інший сайт, на інший об'єкт в Інтернеті.

Проста посилання виглядає, наприклад, так:

compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

А ось гіперпосилання (та ж посилання, але тепер вона оформлена як гіперпосилання): https://www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

Проста посилання також, як і гіперпосилання, може здійснювати зв'язок між документами. Однак щоб перейти від одного документа до іншого, в разі простого посилання необхідно:

 1. виділити посилання в адресному рядку браузера (тобто, "зафарбувати синім кольором" адреса посилання, наприклад, зафарбувати таку адресу - www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word),
 2. скопіювати посилання в оперативну пам'ять комп'ютера (точніше, в буфер обміну):
 • натиснувши для цього гарячі клавіші Ctrl + C,
 • або клікнути по виділеній посиланням ПРАВОЇ кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Копіювати»,
 1. відкрити нову вкладку в браузері,
 2. клікнути мишкою в верхній рядок браузера (це адресний рядок браузера), там з'явиться курсор,
 3. вставити посилання з оперативної пам'яті комп'ютера в адресний рядок посилання:
 • для цього натиснути гарячі клавіші Ctrl + V,
 • або клікнути в порожній адресному рядку браузера правою кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Вставити».

Такий же алгоритм дій з 5-и кроків, як описаний вище, передбачається, коли пишуть, що якщо Вам "не вдалося перейти за гіперпосиланням, то скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера."

А це, як Ви розумієте, не дуже зручно. У випадку з гіперпосиланням перехід від одного документа до іншого здійснюється за один клік. Правда, переходити за гіперпосиланнями краще тільки тоді, коли Ви впевнені, що після переходу немає засідки, наприклад, у вигляді вірусу.

Найчастіше гіперпосилання використовуються для того, щоб зв'язати сторінки одного сайту один з одним. Для цієї мети створюється головне і другорядне меню, карта сайту, система внутрішньої перелінковки. Також гіперпосилання пов'язують один з одним сторінки різних сайтів (по ним передається так званий «контрольний вагу»).

Іноді гіперпосилання ведуть на адресу електронної пошти , В цьому випадку після кліка по посиланню запускається поштовий клієнт за замовчуванням.

Тепер поговоримо про три класифікаціях гіперпосилань:

 1. зовнішні і внутрішні гіперпосилання,
 2. текстові та графічні,
 3. робітники і биті.

1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Перша класифікація пов'язана з розподілом посилань по зоні їх дії:

 1. на зовнішні і
 2. внутрішні.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу

Рис. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Внутрішні гіперпосилання ведуть на сторінку, яка відноситься до цього ж сайту (тобто, пов'язують між собою документи, розміщені на одному домені), або на іншу сторінку в межах одного документа.

2 Текстові та графічні гіперпосилання

Друга класифікація гіперпосилань - за форматом. Тут є два види гіперпосилань:

 1. текстові та
 2. графічні посилання.

У першому випадку мова йде про звичайний тексті, в який вставлена ​​посилання (інакше кажучи, URL-редирект або напрямок користувача на конкретний URL-адресу).

У другому випадку посилання вставляється в який-небудь графічний файл, наприклад, в картинку, анімацію, банер, кнопку і т.д. Іншими словами, графічна посилання - це коли клацаєш по картинці і переходиш в зазначеному напрямку. Графічні посилання використовують для виготовлення кнопкового меню, для розміщення реклами, тізерів, мініатюр статей і т.д. Іноді на сайтах можна зустріти так звану графічну карту. Це сукупність невеликих картинок (мініатюр), розташованих в осередках імпровізованій таблиці. У кожну з картинок вбудована гіперпосилання на певну сторінку сайту.

Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Щоб визначити, чи містить будь-яка картинка гіперпосилання, потрібно підвести курсор миші до картинки. Якщо курсор при його наведенні на картинку ніяк не змінюється, то це означає, що картинка не містить гіперпосилання.

Якщо курсор прийме, наприклад, вид «п'ятірні» (або якось ще зміниться), тоді по картинці слід клікнути, після чого відбудеться перенаправлення (перехід) за гіперпосиланням.

Точно також можна з'ясувати, чи містить гіперпосилання текст. Якщо курсор миші при його наведенні на будь-яку частину тексту (наприклад, на слово або на кілька слів підряд) набирає вигляду «п'ятірні» (або якось зміниться), то це явна ознака, що вказує на наявність гіперпосилання.

3 Робочі і биті посилання

Третя класифікація гіперпосилань - по їх станом. Можна виділити два види гіперпосилань:

 1. робітники і
 2. неробочі (їх ще називають «битими посиланнями»).

Рис. 2 Бита посилання не дозволяє нікуди перейти

У першому випадку документ, на який вказує посилання, без проблем відкривається і завантажується. У другому випадку завантаження документа відбувається з помилками або не відбувається взагалі. Причин появи неробочих ( «битих») посилань може бути досить багато. Як правило, вони пов'язані зі зміною структури сайту, видаленням якихось сторінок або навіть цілих розділів, зміною стандартних URL на ЧПУ.

Якщо неробочі гіперпосилання є внутрішніми, то адміністратор сайту зможе їх виправити (для цього достатньо лише підкоригувати URL-адресу). Якщо ж посилання є зовнішньою (веде на інший сайт), то тут редагування URL допоможе далеко не завжди. Відстеження працездатності гіперпосилань - справа досить клопітка, але потрібне для власника сайту. Адже якщо їх на сайті буде занадто багато, то напевно виникнуть проблеми з індексацією сторінок - індексуючі роботи просто не зможуть переходити з однієї сторінки на іншу.

Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

Текстова гіперпосилання є інтерактивним елементом, так як при скоєнні з нею певних дій змінюється її стан. Нижче перерахуємо основні стану.

1) Невикористана гіперпосилання - та, яку не чіпали і по якій ще не натискали (цифра 2 на рис. 3 нижче). Зазвичай вона пофарбована в синій колір (але не завжди). Це дозволяє контрастувати з оточуючим текстом.

2) Гіперпосилання, на яку наведений курсор миші (до моменту натискання). Як правило, колір в даному випадку змінюється з червоного на синій. Також з'являється нижнє підкреслення (цифра 1 на рис. 3). Покажчик миші може приймати вид «п'ятірні». Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом.

Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом

Рис. 3 Зовнішній вигляд гіперпосилань

3) Гіперпосилання при натисканні (до тих пір, поки користувач утримує ліву кнопку миші). При безпосередньому натисканні колір, наприклад, з червоного може змінюватися на якийсь інший. Також може забиратися нижнє підкреслювання.

4) Гіперпосилання, по якій раніше вже був зроблений перехід. Такі посилання найчастіше фарбуються в фіолетовий колір. Таким чином, побачивши фіолетову посилання, людина зрозуміє, що вже був на цій сторінці або в даному розділі сайту.

5) Посилання, що відноситься до пункту меню, в якому людина перебуває в даний момент. Зазвичай таке посилання виділяється жирним шрифтом . Це дозволяє користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, в якому саме розділі він знаходиться зараз.

PS Як зробити гіперпосилання в Ворді, в презентації і не тільки:

Як зробити гіперпосилання в Word

Як зробити гіперпосилання у презентації (текст + відео)

Вбудована довідка про гіперпосиланням в Ворді

Як заповнити анкету в Word


Автор: Надія


види гіперпосилань

Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання Для початку дамо визначення гіперпосилання і розповімо про те, чим вона відрізняється від простого посилання. Гіперпосилання - це інтерактивний елемент, який здійснює зв'язок двох документів.

Гіперпосилання може бути у вигляді картинки або тексту. Один клік по посиланню дозволяє зробити внутрішній перехід на потрібну сторінку в тому ж документі (на тому ж сайті), або - зовнішній перехід на інший сайт, на інший об'єкт в Інтернеті.

Проста посилання виглядає, наприклад, так:

compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

А ось гіперпосилання (та ж посилання, але тепер вона оформлена як гіперпосилання): https://www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word

Проста посилання також, як і гіперпосилання, може здійснювати зв'язок між документами. Однак щоб перейти від одного документа до іншого, в разі простого посилання необхідно:

 1. виділити посилання в адресному рядку браузера (тобто, "зафарбувати синім кольором" адреса посилання, наприклад, зафарбувати таку адресу - www.compgramotnost.ru/tekstovyj-redaktor-word/kak-sdelat-giperssylku-v-word),
 2. скопіювати посилання в оперативну пам'ять комп'ютера (точніше, в буфер обміну):
 • натиснувши для цього гарячі клавіші Ctrl + C,
 • або клікнути по виділеній посиланням ПРАВОЇ кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Копіювати»,
 1. відкрити нову вкладку в браузері,
 2. клікнути мишкою в верхній рядок браузера (це адресний рядок браузера), там з'явиться курсор,
 3. вставити посилання з оперативної пам'яті комп'ютера в адресний рядок посилання:
 • для цього натиснути гарячі клавіші Ctrl + V,
 • або клікнути в порожній адресному рядку браузера правою кнопкою миші, а в який з'явився при цьому контекстному меню клацнути по вкладці «Вставити».

Такий же алгоритм дій з 5-и кроків, як описаний вище, передбачається, коли пишуть, що якщо Вам "не вдалося перейти за гіперпосиланням, то скопіюйте її та вставте в адресний рядок браузера."

А це, як Ви розумієте, не дуже зручно. У випадку з гіперпосиланням перехід від одного документа до іншого здійснюється за один клік. Правда, переходити за гіперпосиланнями краще тільки тоді, коли Ви впевнені, що після переходу немає засідки, наприклад, у вигляді вірусу.

Найчастіше гіперпосилання використовуються для того, щоб зв'язати сторінки одного сайту один з одним. Для цієї мети створюється головне і другорядне меню, карта сайту, система внутрішньої перелінковки. Також гіперпосилання пов'язують один з одним сторінки різних сайтів (по ним передається так званий «контрольний вагу»).

Іноді гіперпосилання ведуть на адресу електронної пошти , В цьому випадку після кліка по посиланню запускається поштовий клієнт за замовчуванням.

Тепер поговоримо про три класифікаціях гіперпосилань:

 1. зовнішні і внутрішні гіперпосилання,
 2. текстові та графічні,
 3. робітники і биті.

1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Перша класифікація пов'язана з розподілом посилань по зоні їх дії:

 1. на зовнішні і
 2. внутрішні.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу.

Що стосується зовнішніх посилань, то вони ведуть на сторінку, яка відноситься до іншого сайту або до іншого документу

Рис. 1 Зовнішні та внутрішні гіперпосилання

Внутрішні гіперпосилання ведуть на сторінку, яка відноситься до цього ж сайту (тобто, пов'язують між собою документи, розміщені на одному домені), або на іншу сторінку в межах одного документа.

2 Текстові та графічні гіперпосилання

Друга класифікація гіперпосилань - за форматом. Тут є два види гіперпосилань:

 1. текстові та
 2. графічні посилання.

У першому випадку мова йде про звичайний тексті, в який вставлена ​​посилання (інакше кажучи, URL-редирект або напрямок користувача на конкретний URL-адресу).

У другому випадку посилання вставляється в який-небудь графічний файл, наприклад, в картинку, анімацію, банер, кнопку і т.д. Іншими словами, графічна посилання - це коли клацаєш по картинці і переходиш в зазначеному напрямку. Графічні посилання використовують для виготовлення кнопкового меню, для розміщення реклами, тізерів, мініатюр статей і т.д. Іноді на сайтах можна зустріти так звану графічну карту. Це сукупність невеликих картинок (мініатюр), розташованих в осередках імпровізованій таблиці. У кожну з картинок вбудована гіперпосилання на певну сторінку сайту.

Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Щоб визначити, чи містить будь-яка картинка гіперпосилання, потрібно підвести курсор миші до картинки. Якщо курсор при його наведенні на картинку ніяк не змінюється, то це означає, що картинка не містить гіперпосилання.

Якщо курсор прийме, наприклад, вид «п'ятірні» (або якось ще зміниться), тоді по картинці слід клікнути, після чого відбудеться перенаправлення (перехід) за гіперпосиланням.

Точно також можна з'ясувати, чи містить гіперпосилання текст. Якщо курсор миші при його наведенні на будь-яку частину тексту (наприклад, на слово або на кілька слів підряд) набирає вигляду «п'ятірні» (або якось зміниться), то це явна ознака, що вказує на наявність гіперпосилання.

3 Робочі і биті посилання

Третя класифікація гіперпосилань - по їх станом. Можна виділити два види гіперпосилань:

 1. робітники і
 2. неробочі (їх ще називають «битими посиланнями»).

Рис. 2 Бита посилання не дозволяє нікуди перейти

У першому випадку документ, на який вказує посилання, без проблем відкривається і завантажується. У другому випадку завантаження документа відбувається з помилками або не відбувається взагалі. Причин появи неробочих ( «битих») посилань може бути досить багато. Як правило, вони пов'язані зі зміною структури сайту, видаленням якихось сторінок або навіть цілих розділів, зміною стандартних URL на ЧПУ.

Якщо неробочі гіперпосилання є внутрішніми, то адміністратор сайту зможе їх виправити (для цього достатньо лише підкоригувати URL-адресу). Якщо ж посилання є зовнішньою (веде на інший сайт), то тут редагування URL допоможе далеко не завжди. Відстеження працездатності гіперпосилань - справа досить клопітка, але потрібне для власника сайту. Адже якщо їх на сайті буде занадто багато, то напевно виникнуть проблеми з індексацією сторінок - індексуючі роботи просто не зможуть переходити з однієї сторінки на іншу.

Зовнішній вигляд текстових гіперпосилань змінюється від дій користувача

Текстова гіперпосилання є інтерактивним елементом, так як при скоєнні з нею певних дій змінюється її стан. Нижче перерахуємо основні стану.

1) Невикористана гіперпосилання - та, яку не чіпали і по якій ще не натискали (цифра 2 на рис. 3 нижче). Зазвичай вона пофарбована в синій колір (але не завжди). Це дозволяє контрастувати з оточуючим текстом.

2) Гіперпосилання, на яку наведений курсор миші (до моменту натискання). Як правило, колір в даному випадку змінюється з червоного на синій. Також з'являється нижнє підкреслення (цифра 1 на рис. 3). Покажчик миші може приймати вид «п'ятірні». Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом.

Завдяки цим ефектам користувач розуміє, що має справу саме з посиланням, а не з простим текстом

Рис. 3 Зовнішній вигляд гіперпосилань

3) Гіперпосилання при натисканні (до тих пір, поки користувач утримує ліву кнопку миші). При безпосередньому натисканні колір, наприклад, з червоного може змінюватися на якийсь інший. Також може забиратися нижнє підкреслювання.

4) Гіперпосилання, по якій раніше вже був зроблений перехід. Такі посилання найчастіше фарбуються в фіолетовий колір. Таким чином, побачивши фіолетову посилання, людина зрозуміє, що вже був на цій сторінці або в даному розділі сайту.

5) Посилання, що відноситься до пункту меню, в якому людина перебуває в даний момент. Зазвичай таке посилання виділяється жирним шрифтом . Це дозволяє користувачеві зорієнтуватися і зрозуміти, в якому саме розділі він знаходиться зараз.

PS Як зробити гіперпосилання в Ворді, в презентації і не тільки:

Як зробити гіперпосилання в Word

Як зробити гіперпосилання у презентації (текст + відео)

Вбудована довідка про гіперпосиланням в Ворді

Як заповнити анкету в Word


Автор: Надія


Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?
Як зрозуміти, є гіперпосилання чи ні?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: