Новости

VK Coffee: використовуйте "Вконтакте" на повну!

Після першоквітневого редизайну багато дійсно подивилися на "Вконтакте" по-новому. Одні помітили схожість з Facebook, інші - хвалять юзабіліті. Наша редакція, в своєму оточенні, поки спостерігала лише позитивні відгуки. Але чи можна зробити використання соціальної мережі ще приємніше і зручніше? Виявляється, так! І в цьому допоможе проект Едуарда Безменова "VK Coffee".

Безумовно, адміністрація "Вконтакте", скажімо, не вітає використання неофіційних додатків, але, в той же час, і не може повсюдно контролювати їх розвиток. Хтозна, можливо, окремі проекти стануть джерелом натхнення для самих розробників соціальної мережі, тому що окремі опції і функціонал, що впроваджуються ентузіастами, набирають все більшої популярності. А одна з ключових фішок "Кава" - шифрування, але ... про все по порядку 🙂

Щоб зрозуміти, що ж із себе представляє " VK Coffee "І як він розвивається, ми вирішили безпосередньо уточнити кілька деталей у самого розробника.

Едуард, розкажіть, будь ласка, яка філософія розвитку цього додатка для Android, чому користувач повинен вибрати "VK Coffee"?

В першу чергу, необхідно розуміти, що "VK Coffee" надає необхідний додатковий функціонал і робить це в образі всім відомого і звичного офіційного клієнта "ВКонтакте". Такий формат може задовольнити досить багато базових "хотелок" користувачів. Більш того, в ньому надані функції, які недоступні в соціальній мережі "за замовчуванням" (наприклад, скачування музики).

Щодо філософії - тут можна провести паралель з принципами побудови модифікації. Вони такі:

 • використання кращих і оптимальних методик для модифікування, щоб мод не мав нових помилок, в порівнянні з офіційним клієнтом;
 • організація додаткового функціоналу від "VK Coffee" таким чином, щоб він працював так, ніби є частиною офіційного клієнта;
 • надати максимально зручний usability;
 • не ставити користувача під загрозу блокування, а якщо і є подібний ризик при використанні якоїсь нової функції - попереджати про це (варто зазначити, що розширення функціоналу могло б бути куди більш масштабним, але я намагаюся бути обережним в цьому питанні).

Чим є для Вас "VK Coffee" в першу чергу?

Цікавим експериментом і досвідом. Я намагаюся аналізувати абсолютно все: реакцію користувачів на ті, чи інші нововведення; їх відчуття при випуску нових версій з наданням різних категорій нововведень і інтервалів поновлення; коментарі (як негативні так і позитивні). При цьому, природно, намагаюся розібратися в першопричину певної зворотного зв'язку, в цьому плані важливо все: ідеї, пропозиції ... все, що тільки можна. Так само, це, по суті, "чітерскіх" спосіб поліпшити свої навички в програмуванні: аналізувати чужий код, зрозуміти, чому саме таке рішення було написано, відзначити як необхідно реалізувати певне рішення, і як, можливо, не варто втілювати його в життя.

Удосконалення спілкування на платформі "Вконтакте" було необхідністю, бажанням допомогти користувачам або чимось ще?

Спочатку, мабуть, це було зовсім егоїстичне бажання. Поясню. В першу чергу, я хотів удосконалити свої навички в програмуванні і розширити свій кругозір, але в більш цікавий і результативний спосіб, ніж вивчення документації, читання книг і перегляд цікавих відеоуроків. У мене, до того моменту, були непогані базові знання з чистою Java та інших мов програмування, в тому числі - елементарна початкова база по Assembler. Тоді як в Android-розробці у мене був нульовий досвід і дуже хотілося це виправити.

Пізніше, в дар дісталися методики по reversing-engineering додатків (які на даний момент вже дуже сильно вдосконалені мною). Я почав їх освоєння, і в "жертву" потрапило офіційний додаток "ВКонтакте". Я егоїстично впровадив свої "хотілки", але так вийшло, що доопрацьований функціонал дуже сподобався користувачам.

Так з'явився "VK Coffee", і я почав збирати ідеї користувачів, виконував цікаві, з точки зору програмування, можливості їх реалізації. Пізніше з'являлося і своє, більш широке бачення оновленого додатка, яке так само сподобалося користувачам 🙂

Який відсоток функціоналу доданий "за заявками" користувачів?

Чисто суб'єктивно 60-70%. Варто відзначити, я готовий виконувати ще більше "заявок", але в разі, якщо вони дійсно корисні і затребувані, а найголовніше - є можливість їх технічної реалізації. Але на жаль, чим далі, тим гірше. Багато доводиться придумувати свого. Маю на увазі, що досить складно будувати затребувану модифікацію виходячи суто з ідей користувачів. Обов'язково має бути своє, авторське бачення, і воно так само має гармонійно оновлюватися, втілюючись в додатку.

Обов'язково має бути своє, авторське бачення, і воно так само має гармонійно оновлюватися, втілюючись в додатку

Чи були "знакові" опції, після впровадження яких кількість активних користувачів значно підвищився?

З останнього, що було для мене великим подивом - шифрування повідомлень в версіях "VK Coffee Lite". Кількість користувачів цих версій моментально виросло, мабуть, разів у три. Але це, швидше за все, єдиний класичний випадок. Взагалі, функції модифікації діляться на кілька категорій, вони, приблизно, такі:

 • стратегічно важливі (зміна ідентифікатора платформ, мультіаккаунтность і т.д.),
 • звичайні / базові функції (режим offline, постинг постів в offline, всілякі варіації зі читанням повідомлень і т.д.),
 • функції поліпшення usability (показ фотографій в зворотному порядку, swipe меню тощо).

Поповнення функцій першої категорії в оновленні дійсно дає відчутний приріст в кількості користувачів, а вже постійна актуалізація функцій другої і третьої категорії змушують і далі використовувати модифікацію на постійній основі.

Наскільки складно задовольняти постійний попит на оновлення?

Досить хороший питання. Знаєте, в ході аналізу було відмічено, що часті оновлення з безліччю важливих нововведень і поліпшень просто балують користувачів. З доповненням функціонала доводиться бути обережним: не можна перенасичувати новими опціями, необхідно працювати над всім поступово і збалансовано. Якщо правильно все поєднувати, то у користувача завжди будуть приємні емоції від нових функцій, які він побачить в черговий модифікації, а попит так і буде помірно задовольнятися, зберігаючи приріст користувачів.

Кілька питань про безпеку, враховуючи, що ми обговорюємо використання неофіційного додатки.

На що потрібно звертати увагу при використанні стороннього додатка, щоб убезпечити себе від крадіжки / злому профілю?

А втім, рекомендації офіційного боку цілком розумні і правильні, мало що можна додати.

Захист від злому (Безпека)

Щоб зламати Ваш аккаунт, якомусь третій особі треба докласти зусиль, щоб дізнатися Ваш пароль, іншими словами - зламати його. Зробити це можна кількома способами:

 • зломом за допомогою перебору пароля за словником або ручного підбору найбільш часто використовуваних простих паролів. Захиститися від такого методу допоможе складний пароль .
 • Шляхом зараження комп'ютера вірусом або трояном. Для захисту від них допоможуть ліцензійні антивірусні програми з актуальними, оновленими базами.
 • Методом обману - дуже поширений метод доступу до особистих даних. Сюди входять пропозиції:
  • про встановлення програм для скачування аудіо і відео;
  • про встановлення програм для халяви, наприклад, для безкоштовної відправки подарунків і розкрутки сторінки;
  • про завантаження анімованих фотографій, установці смайликів.
 • шляхом соціальної інженерії . Цей метод дозволяє через спілкування з людиною дізнатися його особисті дані. Метод дуже небезпечний, якщо застосовується досвідченим шахраєм. Тому не заводите ні з ким розмов на тему паролів і не повідомляйте їх, навіть якщо говорив буде представлятися співробітником підтримки, адміністратором сайту або іншому Павла Дурова. Приклад крадіжки даних .
 • В інтернет-кафе (а також у Ваших друзів, які мають намір вкрасти Ваш пароль) може стояти програма- KeyLogger - це шпигун, що перехоплює натиснення на клавіатуру і записує їх у файл. Отже, у зловмисника будуть Ваші логін та пароль в явному вигляді. Гарантованим захистом від цього методу може послужити тільки вихід в інтернет і введення пароля зі свого або надійного, перевіреного комп'ютера.

Головна порада

Завжди використовуйте різні паролі для сторінки ВКонтакте, поштової скриньки і інших сайтів, а також стежте, щоб сторінка була прив'язана до актуального номером телефону і поштової скриньки. Інакше при крадіжці одного пароля шанси на те, що Ви відразу позбудетеся всіх своїх акаунтів, збільшуються.

Можу лише зазначити, що необхідно уникати сумнівних online-сервісів.

Що стосується мого проекту, то "VK Coffee" в цьому контексті використовувати можна. Він не жене логіни, паролі та інші персональні дані. Модифікація пройшла кілька внутрішніх аудитів ентузіастами на перевірку цього, причому, цілком успішно! Звичайно, були знайдені деякі уразливості, але вони в частині обходу блокування функціоналу, який доступний тільки тим, хто допоміг проекту.

Чи захищає двоетапна аутентифікація від крадіжки / злому профілю, при використанні стороннього додатка?

Дуже хороше запитання. двухфакторная / двоетапна аутентифікація створює додаткові складності для несанкціонованого проникнення в акаунт. Але, наприклад, прісиланіе SMS-ки можна обійти, захопивши замість пароля спеціальний токен, або ж використовуючи спеціальний довірчий ключ, доступ до якого виходить через логін і пароль. Для людей які знають, як побудована авторизація, при складанні правильної схеми "викрадення", двофакторна аутентифікація не є проблемою. Не варто ставитися до цієї функції, як до панацеї проти крадіжки профілю, але це дійсно хороший інструмент для створення додаткових складнощів недосвідченим хакерам.

Варто зазначити, що для кожного користувача доступний перегляд сесій, з яких був доступ до аккаунту. У разі виявлення чогось підозрілого, можна завершити сумнівну, або все сесії, перевірити свої пристрої, поміняти пароль і продовжити користуватися "ВКонтакте". Це найкращий і ефективний спосіб захистити себе від злому. Правда, така функція доступна поки тільки в веб-версії. Втім, включивши "Фантомний онлайн" в "VK Coffee", ви зможете перевіряти ці дані більш простіше, тому що дата останнього входу не змінюватиметься.

Останнім часом "тренд шифрування" персональних даних лише посилюється, дивиться в цей бік "VK Coffee"? Що зроблено вже сьогодні і яке розвиток цього напрямку планується далі?

У соціальних мережах свої персональні дані користувачі вказують самі. Це трохи не те.

Мною був зроблений вдалий експеримент, в рамках Lite версії - був доданий прототип шифрування (загальний алгоритм для всіх користувачів "VK Coffee"). У наступній версії цього прототип перетворитися на повноцінне зручне шифрування листування, за допомогою використання спеціального ключа (на зразок pin-коду). Таким чином, прочитати переписку можна буде тільки лише знаючи той самий ключ. Звичайно, передбачається, що його повинні знати тільки співрозмовники, але до якого "перекрутити" дійдуть користувачі - не знаю.

приклад зашифрованою листування за допомогою ключа

приклад зашифрованою листування за допомогою ключа

перегляд без ключа

До того ж, було дуже приємно, коли після появи цього прототипу, його всіляко почали розбирати і писати свої послуги з його розшифровці. Вважаю це великим досягненням. Додатки-конкуренти не змогли викликати такого інтересу до даної опції, впроваджуючи її в своїх пропозиціях.

Який месенджер використовує розробник "VK Coffee?" 🙂

Telegram. Закриті внутрішні тестові версії теж поширюються там. Але, після впровадження повноцінної функції шифрування, впевнений, що стану користуватися листуванням у "ВКонтакте" набагато частіше 🙂

Раніше ми спілкувалися з прес-секретарем українського офісу "Вконтакте" Владом Леготкін, з яким обговорили особливості юрисдикції в правовідносинах з "Вконтакте", подальшу "долю" аудіо в мережі. Так само, поговорили про те, яким чином буде розвиватися відеоконтент при стрімкому обростанні відеоплеєра сайту новими функціями, і відзначили причини розвитку рекламних інструментів. Бесіда доступна в формі подкасту на нашому сайті 😉

пов'язано

Але чи можна зробити використання соціальної мережі ще приємніше і зручніше?
Едуард, розкажіть, будь ласка, яка філософія розвитку цього додатка для Android, чому користувач повинен вибрати "VK Coffee"?
Чим є для Вас "VK Coffee" в першу чергу?
Удосконалення спілкування на платформі "Вконтакте" було необхідністю, бажанням допомогти користувачам або чимось ще?
Чи були "знакові" опції, після впровадження яких кількість активних користувачів значно підвищився?
Наскільки складно задовольняти постійний попит на оновлення?
На що потрібно звертати увагу при використанні стороннього додатка, щоб убезпечити себе від крадіжки / злому профілю?
Чи захищає двоетапна аутентифікація від крадіжки / злому профілю, при використанні стороннього додатка?
Останнім часом "тренд шифрування" персональних даних лише посилюється, дивиться в цей бік "VK Coffee"?
Що зроблено вже сьогодні і яке розвиток цього напрямку планується далі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: