Новости

Чи варто купувати SSD диск замість HDD для комп'ютера

  1. Що з себе являє SSD ?!
  2. А чи є сенс купувати SSD ?!
  3. резюме

Зараз основні відмінні риси швидкого комп'ютера - це потужний процесор, великий обсяг оперативної пам'яті і твердотільний накопичувач

Зараз основні відмінні риси швидкого комп'ютера - це потужний процесор, великий обсяг оперативної пам'яті і твердотільний накопичувач. Проте, багато користувачів при підборі комплектуючих для свого нового комп'ютера не можуть у виборі: чи варто купувати SSD-диск або все ж взяти звичайний HDD? Яскравий приклад з життя: у одного мого товариша фірма і системний адміністратор замовив партію комп'ютерів, замінивши класичний жорсткий диск на твердотільний ССД. Стало зрозуміло - а чи правильний вибір в даній ситуації зробив системний адміністратор ?!

Так! Вибір зроблено правильний і зараз поясню чому.

Що з себе являє SSD ?!

Якщо говорити простою і зрозумілою для пересічного користувача мовою, то типовий SSD диск є по суті флешкою ​​великого обсягу, що використовує модулі незалежної пам'яті NAND і підключеної через високошвидкісний інтерфейс SATA або PCE-Express.

Ось основні порівняльні характеристики твердотільного накопичувача ССД і класичного жорсткого диска:

ПараметрSSD (твердотільний накопичувач)HDD (звичайний жорсткий диск)Енергоспоживання / термін служби батареї ноутбука

Менше енергоспоживання - в середньому 2 - 3 Вт. За рахунок цього батарея працює мінімум на 30 хвилин довше Більше споживаної потужності, в середньому 6 - 15 Вт, сильніше споживає заряд батареї Вартість Дорого, приблизно 0,20 долара за гігабайт (на основі покупки 1 Тбайт) Тільки близько $ 0,03 за гігабайт , дуже дешево (покупка моделі 4 ТБ) Місткість Зазвичай не більше 1 ТБ для ноутбуків; 4TB для настільних комп'ютерів Зазвичай близько 500 ГБ і 2 ТБ для ноутбуків; 10 ТБ для настільних комп'ютерів Час завантаження операційної системи Близько 10-13 секунд середній час завантаження Середній час завантаження становить близько 30-40 секунд Шум Немає рухомих частин і як таких немає звуку Звукові клацання і поворот можна почути вібрація Відсутність вібрації, оскільки немає рухомих частин Обертання пластин може іноді приводити до вібрації Теплопродуктивність Більш низька споживана потужність і відсутність рухомих частин, тому ССД практично не гріється Жорсткий гріється відчутно сильніше через рухомих частин і більш високої потужності Інтенсивність відмов Середній час між частотою відмов 2,0 мільйона годин Середній час між частотою відмов 1,5 мільйона годин Швидкість копіювання файлів / запису Зазвичай більше 200 МБ / с і до 550 МБ / с для ріжучих дисків Діапазон може бути від 50 до 120 МБ / с шифрування Повне шифрування диска (FDE) Підтримується на деяких моделях Повне шифрування диска (FDE) Підтримується на деяких моделях Швидкість відкриття файлу до 30% швидше, ніж жорсткий диск Повільніше, ніж SSD Вплив магнітного поля SSD безпечний про будь-яких ефектів магнетизму Сильні магніти можуть стерти дані

Якщо коротко підвести підсумок таблиці, то ССД легкий, швидкий, з невеликим споживанням, але в той же час дорогий і має поки ще менший обсяг за помірну ціну.

А чи є сенс купувати SSD ?!

Щоб дати на це точну відповідь, спочатку потрібно визначиться що користувач хоче отримати від покупки ?!

Об'єм інформації. Особливої ​​актуальності теми додає той факт, що зараз за ціною твердотільного накопичувача об'ємом 240-260 Гігабайт можна придбати звичайний хард на 2-3 Терабайта. Ось тільки чи потрібен зараз такий обсяг для комп'ютера або ноутбука? Для офісного ПК, де робота йде в основному з документами і проектами, а все важливе зберігається на мережевих диска, терабайт не потрібні в принципі. Там важливіше швидкість.

Для домашнього використання зазвичай купують відразу два пристрої: SSD-диск для використання його в якості системного, і окремий хард великого обсягу для Файлосховище. Замість останнього зараз частенько використовують знімні зовнішні жорсткі диски, що підключаються через USB. Особливо цей варіант актуальний для ноутбука. А вже якщо брати в рассчет, що наступила епоха хмарних сховищ, то зберігати на своєму ПК або ноут такі обсяги інформації просто немає сенсу.

Швидкість роботи з даними. Тепер окремо давайте поговоримо про швидкість. За рахунок використання твердотільного накопичувача Ваш ноутбук або комп'ютер буде за кілька секунд завантажувати операційну систему, значно швидше запускати програми і додатки, збереження файлів і проектів буде виконуватися миттєво!

SSD для ігор. Але не варто чекати, що використання ССД-драйву змусить гри «літати», як це думають багато початківці юзери. Від його використання не підніметься кількість FPS в грі і якість графіки не покращиться. Він на це не здатний вплинути абсолютно жодним чином! Мережеві ігри теж не прискоряться, оскільки там швидкість залежить в основному від каналу доступу в Інтернет. А ось кешовані файли і дані, що зберігаються локально, будуть довантажуватися значно швидше.

А ось кешовані файли і дані, що зберігаються локально, будуть довантажуватися значно швидше

Надійність. Деякий час назад твердотельнікі вважалися ненадійними і ходила інформація, що вони швидко виходять з ладу, буквально тільки-тільки відпрацювавши гарантійний термін. Зараз ситуація змінилася в кращу сторону! Збої SSD-накопичувачів трапляються значно рідше, ніж збої у звичайних вінчестерів. Але ось характер цих збоїв значно підступніше з огляду на те, що у ССД значно вище кількість невиправних помилок і дані в подальшому практично не можна відновити. До речі, ці помилки практично не залежать від кількості циклів читання і запису, яким раніше лякали користувачів. На практиці, я поки ще ні разу не зустрів диск, у якого б закінчилося кількість циклів. Так що можна вважати, що вони досить надійні.

резюме

Отже, якщо Ви ще не визначилися для себе варто купувати SSD або не варто, то мій вердикт однозначний - варто. Ці пристрої швидкі і надійні, а обсягу в 240-520 Гбайт в принципі вистачить під будь-які завдання. Так, дорогувато, зате і ефект на обличчя! За ними майбутнє. Епоха звичайних вінчестерів поступово проходить і вже не за горами день, коли їх просто перестануть виготовляти!

Що з себе являє SSD ?
А чи є сенс купувати SSD ?
Проте, багато користувачів при підборі комплектуючих для свого нового комп'ютера не можуть у виборі: чи варто купувати SSD-диск або все ж взяти звичайний HDD?
Стало зрозуміло - а чи правильний вибір в даній ситуації зробив системний адміністратор ?
Що з себе являє SSD ?
А чи є сенс купувати SSD ?
Щоб дати на це точну відповідь, спочатку потрібно визначиться що користувач хоче отримати від покупки ?
Ось тільки чи потрібен зараз такий обсяг для комп'ютера або ноутбука?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: