Перетворюємо цифрову відеокамеру в web-камеру


Вступ

після нашого огляду web-камер до редакції надійшло безліч листів читачів, бажаючих в якості web-камери використовувати цифрову відеокамеру. У багатьох користувачів відеокамери більшу частину часу припадають пилом на полицях, тому зібрати з них web-камеру було б зовсім непогано. Та й якість програм відеоконференцій, типу Yahoo Messenger або MSN Messenger, теж можна поліпшити. Просте програмне рішення дозволить перетворити цифрову відеокамеру в high-end web-камеру.

Для нашої статті ми використовували відеокамеру Panasonic GS70. Це вже знята з виробництва модель формату MiniDV, що використовує три ПЗС-сенсора. У той же час, все сказане в статті підійде для будь-якої цифрової камери за допомогою USB або FireWire.

Переваги цифрової відеокамери

Деяким людям використання цифрової відеокамери за кілька сотень доларів в якості web-камери може здатися дивним, але тут ми вбиваємо кілька зайців. Оптика в цифровій відеокамері набагато перевершує web-моделі. Сучасні камери MiniDV дозволяють знімати відео з роздільною здатністю 720x480 і частотою 30 кадрів в секунду. Крім того, об'єктив відеокамери забезпечує точну передачу кольору. Web-камери, з іншого боку, можуть похвалитися тільки 640x480 і 15 кадрами в секунду.

Використання відеокамери замість web-камери дозволяє, до того ж, заощадити - звичайно, якщо вона припадає пилом у вас на полиці. Замість того щоб заплатити $ 50- $ 200 за пристойну web-камеру, ви можете використовувати безкоштовні драйвери для підключення USB або витратити $ 20 на програму OrangeWare WebcamDV, перетворивши пристрій в високоякісну web-камеру.

обмеження

Однак у такого способу є кілька обмежень. По-перше, відеокамера споживає більше енергії, ніж web-камера. Вам доведеться підключити живлення від мережі, якщо ви плануєте використовувати відеокамеру тривалий час.

Майже всі відеокамери сьогодні оснащені демо-режимом, в якому виводяться різні спецефекти. Він дозволяє залучити покупця при виборі камери. Переконайтеся, що ви відключили цей режим, - адже ви не хочете різних божевільних ефектів під час відеоконференції?

Більшість відеокамер мають функцію автоматичного вимкнення. Вона вимикає камеру, якщо ви залишили касету в відсіку і нічого не записуєте. Ця функція запобігає зайву витрату акумулятора і знос компонентів. Однак для нас автоматичне вимикання буде незручно, тому не залишайте касету всередині відеокамери.

Web-камери важать набагато менше відеокамер, оскільки у них немає складного касетного механізму і висувного ЖК-екрану. Якщо домашнім користувачам навряд чи має сенс переживати з приводу ваги, то для мобільного застосування таке рішення не підійде.

Інтерфейс USB: безкоштовно

Наш перший спосіб перетворення відеокамери в web-камеру безкоштовний. Деякі камери, типу нашої перевіреної Panasonic GS70, оснащені USB-роз'ємом для режиму "web-камери". Таким чином, підключення відеокамери до порту USB перетворить її в web-камеру.

Для цього вам необхідно встановити USB-драйвер, що поставляється разом з камерою. Якщо ви втратили CD, то доведеться пошукати драйвер на сайті виробника. Після установки вам необхідно перемкнути відеокамеру в режим web-камери. Процес відрізняється від однієї моделі до іншої і описаний в керівництві користувача.

Наша web-камера Panasonic була розпізнана як "Panasonic DVC Web Camera" в програмах відеоконференцій типу Active Webcam і Yahoo Messenger.

На жаль, якість картинки виявилося досить низьким, нагадуючи Creative Webcam Live! в нашому попередньому огляді.

OrangeWare WebcamDV

OrangeWare випускає програму WebcamDV, що перетворює відеокамеру в web-камеру. Програма, по суті, "обманює" Windows, змушуючи вірити, що перед нами - повноцінна web-камера. З сайту компанії можна завантажити випробувальну версію, а потім зареєструвати її за $ 20.

Чим же ця програма відрізняється від безкоштовних драйверів web-камери, які використовуються деякими моделями? WebcamDV передає потік відео по інтерфейсу FireWire, який забезпечує дуже якісну картинку. Якість ви можете оцінити самі в кінці статті.

Установка проходить швидко і легко. Потім ви просто підключаєте відеокамеру до порту FireWire і запускаєте улюблену програму відеоконференцій. Як ви можете помітити нижче, Yahoo Messenger без всяких проблем розпізнав відеокамеру Panasonic. У будь-якій програмі відеоконференцій камера буде видна як "WebcamDV Capture".

порівняння якості

Для наших тестів якості ми використовували ті ж умови, що і в огляді web-камер . При хорошому освітленні світло давали два блоки ламп денного світла, симулювати офісні умови. При поганому освітленні світло було вимкнене, а єдиними джерелами залишалися екран ноутбука і 17 "РК-монітор.

Ми захоплювали кадри за допомогою програми DV Rack від Serious Magic, що дозволило отримати максимальну якість. Потім ми порівнювали кадри, отримані за допомогою безкоштовного USB-драйвера і програми WebcamDV.

Ви можете легко бачити, що USB-драйвер дає жахливу картинку в порівнянні з програмою WebcamDV. Крім того, максимальна роздільна здатність USB-драйвера становить 352x244, а WebcamDV забезпечує до 640x480.

Єдине видиме відмінність між чистим захопленням кадрів і використанням WebcamDV полягає в дозволі. При захопленні кадрів воно становить 720x480 (формат MiniDV), а в WebcamDV - 640x480. Ми не наводимо результат при поганому освітленні, оскільки картинка виявилася чорної - Panasonic GS70 не впорався з подібними умовами. У інших відеокамер ситуація може виявитися краще.

Натисніть на картинку, щоб отримати збільшену версію.


Чистий захоплення кадрів
використовуючи DVRack


Безкоштовний USB-драйвер від Panasonic


WebcamDV

висновок

За допомогою відповідного програмного забезпечення ви можете перетворити відеокамеру в якісну web-камеру. Програма OrangeWare WebcamDV дозволяє "обдурити" операційну систему і працювати з відеокамерою, підключену по FireWire, в ролі web-камери. Як ви можете помітити, якість WebcamDV знаходиться на висоті.

У той же час, безкоштовний USB-драйвер дає жахливу якість. Так що кращим рішенням ми вважаємо WebcamDV. При ціні $ 20 WebcamDV дає прекрасну можливість отримати web-камеру.

Переконайтеся, що ви відключили цей режим, - адже ви не хочете різних божевільних ефектів під час відеоконференції?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: