Новости

При скачуванні файлу назва змінюється на каракулі. Незрозумілі символи замість тексту в браузері

 1. Що таке кодування тексту і з чим її їдять?
 2. Види кодувань тексту
 3. Вирішуємо проблеми з кодуванням або як прибрати кракозябри?
 4. Післямова
 5. 1. UTF-8 без BOM
 6. 2. Мета тег charset
 7. 3. .htaccess
 8. 5. Проблеми з останнім символом при обрізанні рядки
 9. 6. MySQL

Кілька разів мені доводилося стикатися з питаннями на кшталт: «я встановив програму Х на мій комп'ютер, але при запуску все її меню і назви кнопок в якихось незрозумілих символах - абракадабра! »

Так, таке іноді зустрічається і серед користувачів подібні нечитабельним символ отримали прізвисько «кракозябри». Як правило, якщо цю ж програму встановити на іншому комп'ютері, то все буде працювати як треба і меню буде відображатися на російській мові.

Чому ж так відбувається?

Справа в тому, що в Windows є так звана кодова сторінка , Яка визначає, які символи операційна система підтримує. Є кілька кодувань символів і не всі розробники програм використовують кодування Unicode (Юнікод). Саме такі програми зазвичай і відображаються некоректно.

До того ж я майже впевнений, що якщо ви зіткнулися з подібною проблемою, то на вашому комп'ютері встановлена не російськомовна версія Windows, тобто сам інтерфейс операційної системи на якомусь іншому мовою. Але то що мова інтерфейсу Windows не російською ще не означає, що і інтерфейс інших програм повинен бути на цій же мові. При установці Windows були виставлені деякі параметри, які нам потрібно змінити і інші програми будуть відображатися коректно.

Робиться це просто - через. Заходимо в Панель управління і знаходимо розділ «Мова і регіональні стандарти»:


Переходимо на вкладку «Додатково» і звертаємося до блоку «Мова програм, які не підтримують Юнікод»:

В цьому розділі повинен бути встановлений російська мова. Якщо це не так, натискаємо на кнопку «Змінити мову системи ...», вибираємо російська і після цього перенавантажуємо комп'ютер.

Прошу не плутати - кнопка «Змінити мову системи ...» не змінить мову інтерфейсу Windows. Вона лише дозволить операційній системі правильно відображати програми, що використовують іншу систему кодування символів!

Після перезавантаження комп'ютера «абракадабра» разом з «кракозябрами» зникнуть і всі меню програми будуть російською мовою.

Не пропустіть можливість зробити добру справу.

Привіт, шановні читачі, шанувальники та інші хороші люди!

Чи траплялося Вам отримувати і читати листи на "фіг якому зрозумій мовою" або заходити на який-небудь інтернет-ресурс і замість звичних букв бачити суцільні кракозябри? Якщо так, тоді ця замітка для Вас, бо в ній ми поговоримо про кодування сторінок, її форматах, чому она виникає і як надалі уникнути незрозумілих ієрогліфів.

Отже, сьогодні нас чекає не легка софтовая стаття, а сувора технічна, так що приготуйтеся: будемо трохи заглиблюватися в суворі реалії.
Поїхали.

Що таке кодування тексту і з чим її їдять?

Почати хотілося б з того, що цієї статті могло б і не бути, тому що комп'ютерно-юзательная життя автора цих рядків протікала цілком собі спокійно і гідно. Але ось в один прекрасний день, шляясь по просторах мережі Інтернет не зі свого ПК, я зіткнувся з незрозумілими явищами на деяких сайтах. Заходячи на інтернет-ресурси, я бачив не звичний нам російський алфавіт і красивий зрозумілий текст, а якусь єресь у вигляді незрозумілої послідовності символів. Виглядала вона приблизно ось так (див. Зображення).


Спочатку я подумав, що моя улюблена мозілку (браузер Firefox) перегрілася і їй пора викликати невідкладну допомогу, але потім почав розуміти, що проблема, швидше за все, на стороні ресурсу мережі і криється вона в неправильно налаштованої кодуванні. Це дійсно виявилося так, і пошаманити трохи з бубном, проблемка була оперативно вирішена. Результатом же всіх моїх любовних пригод і став сьогоднішній матеріал. Власне, поїхали розбиратися в деталях.

Всю інформацію, представлену в цифровому вигляді і знаходиться в глобальній павутині, потрібно розглядати з двох сторін: перша - з боку користувача (красивий і доглянутий текст на екрані монітора) і друга - з боку пошукової машини (якийсь програмний код, що складається з різних тегів / метатегов, таблиці символів та інше) .

Якщо Ви хоч трохи знайомі з мовою розмітки гіпертексту (HTML), то повинні бути в курсі, що сайт очима пошукових машин (Google, Яндекс) бачиться не як звичайний текст, а як структурований документ, що складається з послідовностей різного роду тегів. Щоб було зрозуміліше, про що я говорю, давайте поглянемо на всіма нами улюблений сайт Нотатки Сіс.Адміна "проекту [Sonikelf" s Project "s], але не очима звичайного користувача, а" очима "пошукача. Для цього натискаємо клавіші Сtrl + U (для браузерів Firefox і Chrome) і бачимо наступну картину (див. Зображення):


Перед нами машинний варіант сайт, ось в такому ось непрезентабельному вигляді він подається пошуковим системам і саме в такому вигляді вони його і їдять. Якби ми просто взяли і "засандалив" варіанти статей з блокнота або Word звичайним текстом, машини б їм не те що подавилися, вони б навіть і є його не стали. Отже, перед нами Головна сторінка проекту в HTML-вид. Зверніть увагу на рядок з написом UTF-8, це не що інше, як горезвісна кодування тексту сторінки, саме вона і відповідає за формат виведення інформації в презентабельному вигляді, в результаті чого через браузер ми бачимо нормальний текст.

Тепер давайте розберемося, чому ж відбувається так, що часом на екрані монітора ми бачимо кракозябри. Все дуже просто, проблема криється у відкритті файлу в невірної кодуванні. Якщо перевести на побутову мову, то допустимо Вас послали в магазин за молоком, а Ви притарабанив хліб, начебто теж їстівне, але зовсім інший формат продукту.

Отже, тепер давайте розбиратися з теорією і для цього введемо деякі визначення.

 1. Кодування (або "Charset") - відповідність набору символів набору числових значень. Потрібна для "зливання" інформації в інтернет, тобто текстова інформація перетворюється в біти даних;
 2. Кодова сторінка ( "Codepage") - 1 байтовая (8 біт) кодування;
 3. Кількість значень, що приймається 1 байтом - 256 (два у восьмому).

Відповідність "символ-зображення" задається за допомогою спеціальних кодових таблиць, де кожному символу вже привласнений свій конкретний числовий код. Таких таблиць існує досить багато, і в різних таблицях один і той же символ може ідентифікуватися по-різному (йому можуть відповідати різні числові коди).

Все кодування розрізняються кількістю байт і набором спеціальних знаків, в які перетворюється кожен символ вихідного тексту.

Примітка: Декодування - операція, в результаті якої відбувається перетворення коду символу в зображення. В результаті цієї операції інформація виводиться на екран монітора користувача.

Загалом .. З визначеннями розібралися, а тепер давайте дізнаємося, які ж (кодування) бувають.

Види кодувань тексту

А їх, в общем-то, вистачає.

Однією з найбільш "древніх" вважається американська кодировочная таблиця (ASCII, читається як "аски"), прийнята національним інститутом стандартів. Для кодування вона використовувала 7 бітів, в перших 128 значеннях розміщувався англійський алфавіт (в нижньому і верхньому регістрах), а також знаки, цифри і символи. Вона більше підходила для англомовних користувачів і не була універсальною.

Вітчизняний варіант кодування, для якого стали використовувати другу частину кодової таблиці - символи з 129 по 256. Заточена під російськомовну аудиторію.

 • Кодування сімейства MS Windows: Windows 1250-1258.

8-бітові кодування, з'явилися як наслідок розробки самої популярної операційної системи, Windows. Номери з 1250 по 1 258 вказують на мову, під який вони заточені, наприклад, 1250 - для мов центральної Європи; 1251 - кириличний алфавіт.

 • Код обміну інформацією 8 біт - КОІ8

KOI8-R, KOI8-U, KOI-7 - стандарт для російської кирилиці в юнікс-подібних операційних системах.

Універсальний стандарт кодування символів, що дозволяє описати знаки практично всіх письмових мов. Позначення "U + xxxx" (хххх - 16-ковий цифри). Найпоширеніші сімейства кодувань UTF (Unicode Transformation Format): UTF-8, 16, 32.

В даний час, як то кажуть, "рулить" UTF-8 - саме вона забезпечують найкращу сумісність зі старими ОС, які використовували 8 -бітний символи. В UTF-8 кодуванні знаходяться більшість сайтів в мережі Інтернет і саме цей стандарт є універсальним (підтримка кирилиці і латиниці).

Зрозуміло, я привів в повному обсязі види кодувань, а тільки найбільш ходові. Якщо ж Ви хочете для загального розвитку знати їх все, то повний список можна відшукати в самому браузері. Для цього достатньо пройти в ньому на вкладку "Вид-Кодування-Вибрати список" і ознайомитися зі всілякими їх варіантами (див. Зображення).


Зображення)

Якщо Ви хочете знати більше, бажаєте навчитися цьому професійно і розуміти те, що відбувається, то.

Думаю виникло резонне питання: "Якого дідька стільки кодувань? ". Їх достаток і причини виникнення можна порівняти з таким явищем, як кроссбраузерность / кроссплатформенность. Це коли один і той же сайт сайт відображається по-різному в різних інтернет-браузерах і на різних гаджет-пристроях. До речі у сайту "Нотатки Сіс.Адміна" з цим, як Ви помітили все в порядку :).

Всі ці кодування - робочі варіанти, створені розробниками "під себе" і рішення своїх завдань. Коли ж їх кількість перевалила за всі розумні межі, а в пошукових системах стали плодитися запити типу: "Як прибрати кракозябри в браузері? "- розробники стали ламати голову над приведенням всій цій каші до єдиного стандарту, щоб, так би мовити, всім було добре. І кодування Unicode, в общем-то, це "добре" і зробила. Тепер якщо такі проблеми і виникають, то вони носять локальний характер, і не знають як їх виправити тільки зовсім неосвічені користувачі (втім, часто біда з кодуванням і відображенням сайтів з'являється через те, що веб-майстер вказав на стороні сервера некоректний формат, і доводиться перемикати кодування в браузері).

Ну ось, власне, поки вся "базово необхідна" теорія, яка дозволить Вам «не плавати" в кодіровочних питаннях, тепер переходимо до практичної частини статті.

Вирішуємо проблеми з кодуванням або як прибрати кракозябри?

Отже, наша стаття була б неповною, якби ми не торкнулися призначені для користувача-побутові питання. Давайте їх і розглянемо і почнемо з того, як (за допомогою чого) можна подивитися кодування?

У будь-якій операційній системі є таблиця символів, її не потрібно докачувати, встановлювати - це даність згори, яка розташовується за адресою: "Пуск-програми-стандартні-службові-таблиця символів". Це таблиця векторних форм всіх встановлених у Вашій операційній системі шрифтів.


Це таблиця векторних форм всіх встановлених у Вашій операційній системі шрифтів

Вибравши "додаткові параметри" (набір Unicode) і відповідний тип накреслення шрифту, Ви побачите повний набір символів, в нього входять. Клікнувши по будь-якому символу, Ви побачите його код в форматі UTF-16, що складається з 4-х шістнадцяткових цифр (див. Зображення).

Зображення)

Тепер пара слів про те, як прибрати кракозябри. Вони можуть виникати в двох випадках:

 1. З боку користувача - при читанні інформації в інтернет (наприклад, при заході на сайт);
 2. Або, як говорилося трохи вище, з боку веб-майстри (наприклад, при створенні / редагуванні текстових файлів з підтримкою синтаксису мов програмування в програмі ++ або через вказівки неправильної кодування в коді сайту).

Розглянемо обидва варіанти.

№1. Ієрогліфи з боку пользователя.Допустім, Ви запустили ОС і в якомусь із додатків у Вас відображаються горезвісні каракулі. Щоб це виправити, йдемо за адресою: "Пуск - Панель управління - Мова і регіональні стандарти - Зміна мови" і вибираємо зі списку, "Росія".


Щоб це виправити, йдемо за адресою: Пуск - Панель управління - Мова і регіональні стандарти - Зміна мови і вибираємо зі списку, Росія

Також перевірте у всіх вкладках, щоб локалізація була "Росія / російська" - це так звана системна локаль.

Якщо Ви відкрили сайт і раптом зрозуміли, що почуття інформацію Вам не дають ієрогліфи, тоді варто поміняти кодування засобами браузера ( "Вид - Кодування"). На яку? Тут все залежить від виду цих кракозябри. Орієнтуйтеся на наступну шпаргалку (див. Зображення).


№2. Ієрогліфи з боку веб-мастера.Очень часто початківці розробники сайтів не надають великого значення кодуванні створюваного документа , В результаті чого потім і стикаються з вищезазначеної проблемою. Ось кілька простих базових рад для веб-майстрів, щоб виправити біду.

Щоб такого не відбувалося, заходимо в редактор Notepad ++ і вибираємо в меню пункт "Кодування". Саме він допоможе перетворити наявний документ. Питається, який? Найчастіше (якщо сайт на WordPress або Joomla), то "Перетворити в UTF-8 без BOM" (див. Зображення).


Зображення)

Зробивши таке перетворення, Ви побачите зміни в рядку статусу програми.

Також, щоб уникнути кракозябри необхідно примусово прописати інформацію про кодування в шапці сайту. Тим самим Ви вкажіть браузеру на те, що сайт варто зчитувати саме в прописаної кодуванні. Початківцю веб-майстру необхідно розуміти, що чехарда з кодуванням найчастіше виникає через невідповідність налаштувань сервера налаштувань сайту, тобто на сервері в базі даних прописана одна кодування, а сайт віддає сторінки в браузер в досконалої інший.

Для цього необхідно прописати "нахабно" (в шапку сайту, тобто, як часто, в файл header.php) між тегами head> / head> наступний рядок:

Прописавши такий рядок, Ви змусите браузер правильно інтерпретувати кодування, і ієрогліфи пропадуть.

Також може знадобитися коригування виведення даних з БД (MySQL). Робиться це так:

mysql_query ( "SET NAMES utf8");
myqsl_query ( "SET CHARACTER SET utf8");
mysql_query ( "SET COLLATION_CONNECTION =" utf8_general_ci "" ");

Як варіант, можна ще зробити хід конем і прописати в файл .htaccess такі ось рядки:

# BEGIN UTF8
AddDefaultCharset utf-8
AddCharset utf-8 *

CharsetSourceEnc utf-8
CharsetDefault utf-8

# END UTF8

Всі вищенаведені методи (або деякі з них), швидше за все, допоможуть Вам і Вашим майбутнім відвідувачам позбутися ненависних ієрогліфів і проблем з кодуванням. На жаль, більш детально ми тут інструкцію по веб-майстерням штукам розглядати не будемо, думаю, що вони обов'язково розберуться в подробицях при бажанні (як-не-як у нас дещо інша тематика сайту).

Ну, ось і практична частина статті закінчена, залишилося підвести невеликі підсумки.

Післямова

Сьогодні ми познайомилися з таким поняттям, як кодування тексту. Упевнений, тепер при виникненні каракулей на моніторі комп'ютера ви не спасуете, а згадайте всі наведені тут методи і вирішите питання в свою користь!

На сім все, спасибі за увагу і до нових зустрічей.

В ремя від часу відбувається так, що в операційному середовищі Windows замість кириличних символів ми бачимо повну абракадабру: нагромадження ієрогліфів і незрозумілих значків, позбавлених будь-якого сенсу. Причин тому може бути декілька: починаючи від неправильного вибору локалі (параметрів) в регіональних настройках до некоректної інсталяції мовного російськомовного пакету для підтримки кирилиці в англомовному середовищі. Як би там не було, ця проблема цілком вирішувана, і в цій статті ми розповімо, як її подолати.

Найбільш ймовірна причина виникнення проблеми, чому ми бачимо кракозябри замість російських букв в Windows 10 - це неправильно виставлені установки локалі (іншими словами регіональних налаштувань). В результаті цього при спробі системи відобразити кириличні шрифти на екрані ми бачимо повну сум'яття і хаос, при чому таке спостерігається не з усіма російськими символами. Наскільки ви можете помітити з представленого нижче скріншота, некоректно відображаються не всі символи. Так, найменування програм і ярликів на робочому столі написані повністю коректно, а ось при спробі викликати інсталятор з описом російською наша проблема тут же вилазить на передній план, і ми бачимо кракозябри замість російських букв.

Крім некоректної установки локалі, це може бути викликано тим, що ви спочатку встановили англомовну версію дистрибутива Windows, "заточену" під латиницю. У цьому випадку все, що нам потрібно зробити, - це на російськомовну версію. Але ми будемо мати на увазі, що ви хочете працювати саме з англомовної середовищем, в якій всі російські символи повинні відображатися коректно і без помилок, незалежно від того, якими програмами ви користуєтеся, англійськими або росіянами. Як зробити так, щоб приховати кракозябри замість російських букв в Windows 10 - читайте далі.

Перше, що нам потрібно зробити для подолання ситуації, що склалася, - це зайти в панель управління. Здійснити цю операцію можна поруч методів, найбільш очевидний з яких - це застосувати праве натискання кнопки мишки на пуску, після чого у виниклому меню вибрати відповідне значення зі списку.

Здійснити цю операцію можна поруч методів, найбільш очевидний з яких - це застосувати  праве натискання  кнопки мишки на пуску, після чого у виниклому меню вибрати відповідне значення зі списку

У вікні панелі управління вибираємо розділ «Годинник, мова та регіон». Саме тут сконцентровані всі регіональні настройки: вибір часового поясу, роздільники дробової і цілої частин для чисел з плаваючою точкою, позначення валют, угруповання великих чисел за заданими ознаками. Вибираємо означений вище розділ.


Вибираємо означений вище розділ

Увійшовши в описану раніше категорію, віддаємо перевагу сектору «Регіональні стандарти».


Увійшовши в описану раніше категорію, віддаємо перевагу сектору «Регіональні стандарти»

Крім локалі, тут також можна задати налаштування числа знаків після коми, системи вимірювання (метричної або американської), формату чисел менше нуля. Але нас насамперед цікавить регіональна локаль для коректної репрезентативності кириличних символів в середовищі, щоб приховати кракозябри замість російських букв в Windows 10. Щоб поставити її параметри, перейдемо на закладку «Додатково».

Щоб поставити її параметри, перейдемо на закладку «Додатково»

У категорії, де встановлюється рідну мову програм, по дефолту що не підтримують Юнікод, клацаємо на кнопці «Змінити мову системи». В результаті ми потрапимо на форму для кастомізації локалі операційного середовища, що нам, власне, і потрібно.

В результаті ми потрапимо на форму для кастомізації локалі операційного середовища, що нам, власне, і потрібно

У виниклому на дисплеї міні-вікні вибираємо «Русский (Росія)» в якості поточного мови системи, тим самим вказуємо, що використовується за умовчанням в операційному середовищі мовою буде саме російська, тим самим явно задаючи відповідний режим регіональних налаштувань.


У виниклому на дисплеї міні-вікні вибираємо «Русский (Росія)» в якості поточного мови системи, тим самим вказуємо, що використовується за умовчанням в операційному середовищі мовою буде саме російська, тим самим явно задаючи відповідний режим регіональних налаштувань

Далі в системі з'явиться попередження про те, що в регіональні параметри середовища були внесені зміни, для вступу в силу яких знадобиться перезавантаження системи. Погоджуємося з цим, перезавантажується, і перевіряємо результат. В результаті, кракозябри замість російських букв в Windows 10 відображатися більше не повинні, що можна перевірити, ще раз запустивши той же самий, раніше проблемний дистрибутив на установку, або будь-який інший, з відображенням якого раніше виникали проблеми.

В результаті, кракозябри замість російських букв в Windows 10 відображатися більше не повинні, що можна перевірити, ще раз запустивши той же самий, раніше проблемний дистрибутив на установку, або будь-який інший, з відображенням якого раніше виникали проблеми

Як бачимо, що виникли труднощі успішно розв'язалися, і тепер все шрифти повинні відображатися коректно. Представлене вашій увазі рішення підходить в більшості ситуацій, коли на екрані відображаються кракозябри замість російських букв в Windows 10.


Представлене вашій увазі рішення підходить в більшості ситуацій, коли на екрані відображаються кракозябри замість російських букв в Windows 10

Ще один спосіб вирішити описану проблему - це виконати певні маніпуляції з реєстром. Але в силу можливої некоректної роботи системи в результаті їх застосування ми цей метод в нашому матеріалі наводити не будемо, так як в разі будь-яких помилок з користувальницької боку це може вилитися в необхідність повного переустановлення операційної системи, а це для нас неприйнятно.

Отже, сподіваємося, що представлений вище алгоритм дозволить вам обійти всі підводні камені у вирішенні питання, як прибрати кракозябри в Windows 10 при роботі в середовищі з англомовної оболонкою, а також позбавить вас від головного болю, пов'язаного з відображенням російськомовних шрифтів в ОС.

Коли я тільки починав вивчати тему розробки сайтів, кракозябри були однією з моїх постійних проблем. Створив HTML-сторінку - в браузері кракозябри, встановив Денвер і спробував створити сайт на PHP - знову замість букв кракозябри. Скачав іноземну тему, підключився до бази даних - та ж проблема.

На своїх сайтах я зазвичай використовую UTF-8 (це така кодування тексту, вона ще називається юнікод), відповідно вона буде присутня в усіх прикладах в цій статті.

1. UTF-8 без BOM

Почнемо з найпростішої проблеми. Ви створили якийсь HTML-файл, відкрили його в браузері і отримали:

Кракозябри (проблема з кодуванням).

Проблема актуальна в основному для користувачів Windows, на маці я з таким жодного разу не стикався.

Рішення проблеми залежить в основному від того, яким редактором ви користуєтеся. Для користувачів Windows я рекомендую безкоштовний офігенна Notepad ++.

Значить, відкриваємо файл в Notepad ++ і переходимо в Кодування> Перетворити в UTF-8 без BOM. Питання - чому без BOM? Тому що з BOM у вас будуть постійно вставлятися порожні символи (насправді вони не порожні, у них теж є своя функція, але нам вона в даному випадку не потрібна) куди не треба, а для PHP це вже критично.


2. Мета тег charset

Якщо ви зробили те, що я описував в попередньому кроці і ваша проблема не вирішилася, тоді саме час випробувати другий метод усунення кракозябрами.

Все, що нам потрібно, це вставити наступний код між тегами

сайту. Перш за все перевірте, можливо цей метатег у вас вже є. Якщо так, то подивіться яке у нього стоїть значення параметра charset.

3. .htaccess

Якщо російські літери досі відображаються кракозябрами, тоді відкриваємо ваш.htaccess, який лежить в корені сайту і вставляємо туди з нового рядка це:

Важливо! Цей код повинен вставлятися до того, як буде що-небудь виведено на сторінці сайту, інакше - помилка.

5. Проблеми з останнім символом при обрізанні рядки

Проблеми з останнім символом при обрізанні рядки

Як вирішити цю проблему?

Легко - все що нам потрібно, це знайти функцію substr () в коді і поміняти її на mb_substr ().

Якщо після цього у вас полізуть помилки на сайт, то швидше за все multibyte-функції не підтримуються вашим хостингом, перше, що вам слід зробити, це написати в супорт і запитати, чи не можна їх підключити на ваш аккаунт. Якщо немає, міняємо хостинг, наприклад на той, яким.

6. MySQL

У мене не раз бувало таке, що я підключався до MySQL, витягав якісь дані, і при їх виведенні на сайті, текст відображався кракозябрами.


Що таке кодування тексту і з чим її їдять?
Чому ж так відбувається?
Чи траплялося Вам отримувати і читати листи на "фіг якому зрозумій мовою" або заходити на який-небудь інтернет-ресурс і замість звичних букв бачити суцільні кракозябри?
Що таке кодування тексту і з чим її їдять?
Вирішуємо проблеми з кодуванням або як прибрати кракозябри?
Давайте їх і розглянемо і почнемо з того, як (за допомогою чого) можна подивитися кодування?
На яку?
Питається, який?
Питання - чому без BOM?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: