Новости

Пристрої для підключення до Інтернету

 1. Способи підключення до мережі Інтернет
 2. Пристрої для підключення до Інтернету
 3. Роутер (він же маршрутизатор)
 4. Суть роботи і назва:
 5. Основні характеристики роутерів:
 6. ADSL-модем
 7. Основні характеристики ADSL-модемів:
 8. USB-модем
 9. Основні характеристики USB-модемів:
 10. Кабельний модем DOCSIS
 11. Основні характеристики DOCSIS-модемів:
 12. Відео-доповнення
 13. висновок
 14. Поділіться з друзями:

Цей урок є другою частиною теми «Периферійні пристрої», розпочатої  в попередньому уроці Цей урок є другою частиною теми «Периферійні пристрої», розпочатої в попередньому уроці . І сьогодні ми розглянемо пристрої, за допомогою яких ми можемо отримати доступ в Інтернет.

Способи підключення до мережі Інтернет

Для початку давайте розглянемо найпоширеніші способи підключення до мережі Інтернет:

1. Локальна комп'ютерна мережа або Ethernet (іноді називають фіксованим інтернет-доступом);

2. Через телефонну лінію (ADSL і Dial-Up);

3. Мобільний доступ (GPRS, EDGE, 3G);

4. Через кабельне ТБ (DOCSIS).

У кожного з цих способів є свої переваги і недоліки.

Якщо Вас зацікавить IT-урок з докладним описом способів підключення, пишіть в коментарях, розгляну Ваші пропозиції. Також, при бажанні можемо розглянути і технологію підключення до мережі інтернет, але це на більш високому рівні підготовки.

Пристрої для підключення до Інтернету

Кожен спосіб підключення до Інтернету передбачає свій вигляд пристрою.

При підключенні одного комп'ютера через локальну мережу Ethernet цілком можна обійтися вбудованою або додатковою мережевою картою.

Ethernet (читається «езернет») - це технологія передачі даних в локальних комп'ютерних мережах.

Але що робити, якщо у Вас є ще один комп'ютер або ноутбук?

Роутер (він же маршрутизатор)

Роутер (наголос на «о») призначений для підключення декількох пристроїв (комп'ютер, ноутбук, смартфон, планшет) до локальної мережі з доступом в Інтернет.

Роутер (наголос на «о») призначений для підключення декількох пристроїв (комп'ютер, ноутбук, смартфон, планшет) до локальної мережі з доступом в Інтернет

Роутер (він же маршрутизатор)

Суть роботи і назва:

Підключаючи кілька пристроїв (комп'ютер, ноутбук і т. П.) До роутера, Ви створюєте свою домашню мережу. А завдання роутера з'єднати цю домашню мережу з глобальною мережею Інтернет. З цією метою він визначає маршрути для передачі даних з Інтернету дає змогу пристроям обмінюватися звідси і назва «Маршрутизатор», що перекладається на англійську як «Router».

З цією метою він визначає маршрути для передачі даних з Інтернету дає змогу пристроям обмінюватися звідси і назва «Маршрутизатор», що перекладається на англійську як «Router»

роз'єми роутера

На фотографії можна побачити основні роз'єми роутера. Справа наліво: кнопка скидання (1), роз'єм для підключення блоку живлення (2), роз'єм для підключення до Інтернету (3), чотири роз'єми (4) для підключення комп'ютерів або ноутбуків за допомогою Ethernet-кабелю ( «кручена пара»), антена Wi-Fi (5).

Wi- Fi (читається «вай-фай») - стандарт безпровідного зв'язку комп'ютерної техніки. Для передачі даних використовується радіозв'язок на частотах 2,4; 3,6 і 5 ГГц відповідно до стандарту IEEE 802.11 (це запам'ятовувати не обов'язково :)).
Основне застосування: ноутбуки, смартфони, планшети і т.п.

Основні характеристики роутерів:

 • Тип підключення до Інтернету - зазвичай це роз'єм (RJ-45) для підключення Ethernet-кабелю (провід «кручена пара»), але може бути і додатковий роз'єм USB для підключення USB-модема (про нього нижче в цій статті).
 • Максимальна швидкість передачі даних - зараз, в основному, роутери двох видів: 100 і 1000 Мегабіт в секунду.
 • Наявність бездротового інтерфейсу Wi- Fi - більшість сучасних роутерів мають цей інтерфейс, наявність легко зовні визначити по наявності антени.
 • Підтримуваний стандарт Wi- Fi - визначає максимальну швидкість передачі даних по бездротових мережах: IEEE 802.11b - до 11 Мегабіт в секунду, IEEE 802.11g - до 54 Мбіт / с, більш сучасний IEEE 802.11n - до 600 Мбіт / с (якщо одна антена , то максимум 150 Мбіт / с).
 • Різні мережеві функціонально і - підтримка різних режимів роботи і захисту. У них розібратися вже не так просто, тому, коли при виборі визначитеся з першими чотирма характеристиками, то на рахунок цих функцій краще уточнити у провайдера (постачальника Інтернету). Для Вас особисто необхідна технологія захисту бездротової мережі WPA2.

Тепер Ви маєте загальне уявлення про те, що таке роутер, йдемо далі.

ADSL-модем

Якщо у Вас немає можливості підключити Інтернет через локальну мережу, але у Вас є телефонна лінія (провідний телефон), то можна розраховувати на ADSL технологію. Швидкість в цьому випадку помітно нижче, але цілком комфортна.

ADSL (читається «ай-ді-ес-ель») -Спосіб підключення до Інтернету по телефонній лінії. На відміну від Dial- Up, телефонна лінія при використанні ADSL-модему не зайнята (можна паралельно здійснювати дзвінки по телефону).

ADSL-модем зовні дуже схожий на звичайний роутер, але для підключення до Інтернету використовується інший вид роз'єму (такий же, як у звичайного телефону). Щоб підключити до телефонної лінії не один, а кілька комп'ютерів, в одному корпусі об'єднують функції ADSL-модему і роутера з підтримкою бездротової мережі Wi-Fi.

Щоб підключити до телефонної лінії не один, а кілька комп'ютерів, в одному корпусі об'єднують функції ADSL-модему і роутера з підтримкою бездротової мережі Wi-Fi

ADSL-модем

На фото наведено приклад сучасного ADSL-модему: телефонний дріт підключається в спеціальний роз'єм на модемі, комп'ютер підключається за допомогою кабелю Ethernet, ноутбук можна підключити через Wi-Fi.

Основні характеристики ADSL-модемів:

 • Підтримка стандарту ADSL2 + - поширена версія стандарту зі швидкістю передачі даних до 24 Мбіт / с.
 • Кількість портів Ethernet - найчастіше, один або чотири роз'єми (RJ-45).
 • Наявність бездротового інтерфейсу Wi- Fi - в повному обсязі ADSL-модеми мають цей інтерфейс.
 • Підтримуваний стандарт Wi- Fi - аналогічно роутера: IEEE 802.11b, 802.11g і 802.11n.
 • Різні мережеві функціонально і - ці параметри такі ж, як у маршрутизаторів.

Пару слів про Dial-Up

Є стара технологія підключення через телефонну лінію - Dial-Up. Але швидкість буде занадто мала для комфортної роботи - максимум 56 кбіт / с. На сьогоднішній день більш актуальним буде USB-модем.

USB-модем

Зараз практично скрізь є доступ до мобільного зв'язку. Одне з її переваг - можливість доступу до мобільного інтернету. Взявши ноутбук і USB-модем в дорогу, Ви завжди будете «онлайн».

Можна використовувати USB-модем і як альтернативний доступ до Інтернету, але зазвичай вартість такого доступу помітно вище, а швидкість нижче.

USB-модем

Виглядає USB-модем як флешка, але має спеціальний роз'єм для установки SIM-карти (такий же, як в мобільному телефоні).

Основні характеристики USB-модемів:

 • Стандарти - GPRS, EDGE, 3G, HSDPA (4G) та інші.
 • Максимальні швидкості передачі даних - зазвичай до 236 кбіт / с в стандарті EDGE і до 7,2 Мбіт / с в стандарті HSDPA.
 • Обмеження оператора - деякі USB-модеми працюють тільки з SIM-картою одного оператора (SIM-lock).

Як підключити USB-модем:

Вставляєте SIM-картку в USB-модем, підключаєте модем в USB-порт, встановлюєте програму від мобільного оператора, запускаєте її і користуєтеся Інтернетом.

Може бути, знадобиться внесення додаткових налаштувань в програму, що працює з модемом, але труднощів не повинно виникнути.

Приклад настройки USB-модема в першому відео-додатку в кінці статті.

Кабельний модем DOCSIS

Якщо у Вас є підключення до кабельного телебачення, то цілком може бути, що за допомогою нього теж можна підключитися до Інтернету. У цьому випадку використовується спеціальний стандарт DOCSIS (читається «доксіс»).

У цьому випадку використовується спеціальний стандарт DOCSIS (читається «доксіс»)

DOCSIS-модем

До такого модему підключається антенний кабель, а від модему до комп'ютера підключається кабель Ethernet або USB-кабель.

Основні характеристики DOCSIS-модемів:

 • Підтримка різних стандартів DOCSIS - маються на увазі стандарти DOCSIS 1.0, 1.1, 2.0 і EuroDOCSIS2.
 • Спосіб підключення до комп'ютера - за допомогою Ethernet кабелю або USB-кабелю.

Перед покупкою DOCSIS-модему уточніть у провайдера, чи підходить вибрана Вами модель. Або виберіть найбільш підходящу модель із запропонованих при підключенні.

Відео-доповнення

Сьогодні я підібрав два відео-ролика.

В якості першого відео-доповнення приклад опису роботи з USB-модемом від МТС. Хоч відео і рекламне, але знято як докладна інструкція до підключення, що може виявитися кому-небудь корисним.

Друге відео-додаток в загальному описує проблеми мобільного Інтернету.

Ви можете задати питання по цій та інших тем в рубриці «Питання-відповідь», для цього потрібно ознайомитися з правилами та скористатися спеціальною формою на цій сторінці . До речі, вже є один відповідь по темі вибору роутера .

висновок

У цьому уроці ми розглянули основні пристрої для підключення до Інтернету. Я не став зачіпати супутниковий Інтернет і інші, більш екзотичні варіанти, щоб не перевантажувати Вас специфічною інформацією (урок і так вийшов не маленький).

Якщо залишилися незрозумілі моменти або виникли додаткові питання, пишіть в коментарях, постараємося розібратися.

Нагадаю про можливість отримувати новини про свіжих IT-уроках собі на електронну пошту. Для цього перейдіть за цим посиланням , А потім успішно підписані у отриманому листі.

Якщо готові продовжувати далі, ось посилання на десятий урок: Принтери - струменеві і лазерні .

Автор: Сергій Бондаренко http://it-uroki.ru/

копіювання заборонено

Поділіться з друзями:
Багато цікавого в соц.сетях: Багато цікавого в соц

Але що робити, якщо у Вас є ще один комп'ютер або ноутбук?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: