Новости

IP адреса, що це таке?

  1. Що таке IP адреса?
  2. Версії адрес IP: IPv4 і IPv6
  3. IPv4
  4. IPv6
  5. Що таке IP адреса динамічний, а що статистичний
  6. Зовнішній і внутрішній IP адреса що це таке? Сайти та доменні імена

Для використання можливостей мережі, в тому числі і інтернету, кожному пристрою необхідний неповторний і унікальний IP адресу. А ось для чого ж він потрібен і взагалі, що це таке IP адреса, можна дізнатися в матеріалі даної статті, яка особливо підійде для першовідкривачів комп'ютера.

А ось для чого ж він потрібен і взагалі, що це таке IP адреса, можна дізнатися в матеріалі даної статті, яка особливо підійде для першовідкривачів комп'ютера

Що таке IP адреса?

Починаючи відповідь на питання, що таке IP адреса, почнемо з абревіатури. IP від ​​англ. Internet Protocol (інтернет протокол), в перші був використаний в UNIX системах, а знайома більшої частини людства операційна система Windows , Скористалася такою можливістю вже пізніше.

IP адреса - це унікальна адреса в мережі, необхідний для знаходження, передачі та отримання інформації від одного комп'ютера (вузла) до іншого.

Під вузлом розуміється абсолютно будь-який пристрій, яке має можливість і підключається до мережі.

Сам по собі IP адрес мається на увазі в будь-якій мережі, навіть складається з пари комп'ютерів, створеної на основі Wi Fi, або ж мережі великого підприємства. Кожен комп'ютер без винятку, якщо має підключення до мережі, то обов'язково має свою унікальну IP адресу.

Означати це може лише той, що кожен з комп'ютерів в мережі має своє числове поєднання, що можна порівняти з адресою проживання людини, причому в одній мережі не може бути двох пристроїв з ідентичними IP адресами. А ось в різних мережах IP адреси можуть і збігатися.

Централізований розподіл IP адрес починається з заявки інтернет провайдера в національні центри. Після цього отриманий діапазон адрес розподіляється між клієнтами. Клієнти так само можуть стати інтернет провайдерами, в свою чергу, розподіляючи отримані IP адреси між своїми клієнтами.

Даний спосіб розподілу IP адрес має на увазі можливість дізнатися фізичне розташування комп'ютера з унікальним IP адресою, для цього достатньо переслати дані в мережу рівнем вище і так від провайдера до провайдера до тих пір, поки дані не надійдуть на комп'ютер призначення, з якого було запитано про дана інформація.

Діапазон IP адрес виділяється провайдеру на безкоштовній основі, але тут, як і скрізь необхідний відповідний контроль. Закріпив їх за собою провайдер, через певний проміжок часу повинен підтвердити їх безпосереднє використання, щоб не було простою.

Версії адрес IP: IPv4 і IPv6

IPv - це версія інтернет протоколу (internet protocol version), а в наші дні використовують саме дві версії IPv4 і IPv6, одна з них була впроваджена раніше і є звичніше і можливо зручніше, але ось друга відкриває більше можливостей для роботи і розвитку мереж.

Саме завдяки унікальному адресою IPv4 в конкретній мережі, можлива відправка пакетів (інформації) та їх прийом між вузлами.

IPv4

IPv4 адрес досить велике число, якщо округлено, то це трохи більше чотирьох мільйонів. Тільки от якщо враховувати, що пристроїв, що підключаються до глобальної мережі ще більше, то кількості адрес четвертої версії інтернет протоколу не тільки не вистачить, їх вже не вистачає.

А ось всередині невеликих мереж або в корпоративних мережах, де число пристроїв зазвичай менше 4-х мільйонів, використання даного протоколу навіть дуже зручно. Наприклад, невелика кількість символів такого адреси дуже зручно для читання і запам'ятовування все тим же системним адміністраторам.

IPv4 цей чотиризначний інтернет протокол, кожне число якого, може відповідати числу з діапазону від 0 до 255. Наприклад, 10.247.37.47 - це IP комп'ютера, завдяки якому існує дана стаття.
Багато організацій, що надають провайдерські послуги, використовують можливість для виходу в інтернет, досить великої кількості пристроїв під одним і тим же, зовнішнім IP адресою, що дає можливість обійти проблему з індивідуальними IP адресами. Більшість інтернет ресурсів в глобальній мережі розміщуються за таким же принципом.

Виходять, кілька абсолютно різних комп'ютерів або, наприклад, сайтів, можуть одночасно бути в інтернеті під одним IP адресою, а ось у внутрішній мережі, вони будуть під своїм унікальним адресою.

IPv6

Коли люди зрозуміли, що протокол IPV4 свого часу стане гальмувати розвиток мереж і кількість адрес сильно обмежено їх 32 бітної структурою, були продовжені подальші розробки, а вінцем тут став IPv6. У 2011 році в зв'язку розподілом останніх IP адрес, перехід на IPv6 стало актуальним, до того ж завдяки йому кожен пристрій в мережі зможе мати свою унікальну IP адресу, не тільки в конкретній мережі як у випадку з IPv4, а зовсім в усіх, в тому числі і інтернеті.

128 бітна структура IPv6 забезпечила величезна кількість адрес, вистачити яких має на дуже при дуже довго. Самі IPv6 адреси вдає із себе шістнадцятиричні символи, розділені на 8 блоків, роздільником тут є вже не крапка як IPv4, а двокрапка. приклад:

Тисяча двісті тридцять чотири: abcd: 0: 0: 0: 0: 0: 5

Завершення переходу на сучасний протокол спричинить відмову від динамічних адрес, що лише посвідетельствует про його переваги. Здавалося б, чому б не використати 6-й інтернет протокол, але є одне, але. Обмеження масового переходу на IPv6 викликано необхідністю реорганізації мережі, і заміною або модифікації обладнання, що дорога процедура.

Що таке IP адреса динамічний, а що статистичний

IP адреса в мережі може бути, як динамічний, так і статистичний, а ось чим відрізняються і навіщо такі адреси потрібні?

Динамічним IP адресою є адреса, присвоєний автоматично, а при перепідключення до мережі, такі адреси будуть змінюватися на інші, вільні. У свою чергу IP адреса, зарезервований за вашим комп'ютером або маршрутизатором, отримає інший клієнт інтернет провайдера.

Маршрутизатор, будинки зазвичай цю функцію представляє Wi Fi роутер, який є частиною як мінімум двох мереж, про це свідчить його підключення до зовнішньої і домашньої мережі, в якій він і роздає автоматичні внутрішні IP адреси.

А ось статистичний адреса - це адреса, прив'язаний до комп'ютера, якщо провести налаштування пристрою самостійно або провайдером. Ви як їх клієнт абсолютно в автоматичному режимі отримуєте свій IP адреса. Такі IP адреси на відміну від динамічних, залишаються незмінними при перепідключення до інтернету. Часто статистичний адреси називають постійними або реальними адресами, що так само вірно.

Зовнішній і внутрішній IP адреса що це таке? Сайти та доменні імена

Як стало зрозуміло зі статті, адреса може бути для комп'ютера в одній мережі одним, а в іншій мережі іншим. Тому, адреси вузла, які має пристрій всередині домашньої мережі або мережі провайдера називаються - внутрішніми IP адресами, а ось ті IP адреси, які використовуються для роботи в інтернеті - зовнішніми.

Завдяки можливості обміну інформацією між вашим IP адресою та адресою сайту якраз-таки і є можливість переглядати цю веб сторінку. Для перетворення же IP адреси в звичний для людини URL виступає служба DNS.

Що ж таке IP адреса, це не що інше, як адресу вашого комп'ютера в мережі, як і адресу місцезнаходження людини, без якого отримання інформації конкретній особі отримати буде неможливо.

Що таке IP адреса?
Що таке IP адреса?
Зовнішній і внутрішній IP адреса що це таке?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: