Повинен спробувати кожен: волонтерство за кордоном

 1. Працювати безкоштовно? шукай дурнів
 2. Що ж таке волонтерство за кордоном?
 3. І чим же потрібно буде займатися?
 4. Європа, США, Австралія, Нова Зеландія
 5. кого шукають
 6. І не тільки
 7. Південно-Східна Азія
 8. кого шукають
 9. Японія, Південна Корея, Сінгапур, деякі регіони Китаю
 10. кого шукають
 11. Південна і Центральна Америки
 12. кого шукають
 13. Африка
 14. кого шукають
 15. І ще
 16. Як стати волонтером?
 17. А як же панди, тигри і пінгвіни?
 18. Поради самим добрим

Якщо ти вже переситився балійскім серфінгом, корейської їжею і угорськими барами, значить, саме час змінити напрямок і відправитися в «добру» подорож, де можна не тільки брати, а й віддавати. Найпростіший спосіб поєднати приємне з корисним - волонтерство за кордоном.

Пояснимо за новини: Дубай випустив туристичний абонемент на 36 годин

Читати

Всім Бухарест: скільки коштує поїздка в Румунію

Читати

Як почистити валізу зовні і всередині від чого завгодно

Читати

Пояснимо за новини: в Примор'ї можна пожити в тайзі і побачити тигра

Читати

Що робити з новими правилами отримання шенгену

Читати

Скільки важить порожній чемодан: позбудься від зайвої ваги легко

Читати

Працювати безкоштовно? шукай дурнів

На жаль, в нашій країні все ще існує думка, що волонтерство - це просто безкоштовна праця, «а я не для того рік орав, щоб ще і відпустку на роботу витрачати». Навряд чи трудяга з заводу захоче хоча б годину дорогоцінного відпочинку проміняти на фізичну допомогу незнайомій людині. Але, з іншого боку, кращий відпочинок - це зміна діяльності, а волонтерство зовсім не має на увазі тяжка праця в суворих умовах. І ось ми дісталися до суті.

Що ж таке волонтерство за кордоном?

Система Help exchange (обмін допомогою) користується популярністю у мандрівників з усього світу вже багато років. У російській мові немає ємного синоніма для позначення цього терміна, тому у нас його замінили не зовсім відповідним «Волонтерство».

Різниця в тому, що Help exchange - це не просто безоплатна допомога, а саме обмін нею, тобто взамін за свою роботу ти отримуєш мало не більше, ніж віддаєш. Як мінімум: безкоштовне проживання в іншій країні, різноманітний досвід і безліч знайомих з усього світу. Максимуму немає: багато проектів пропонують харчування, безкоштовне відвідування різних пам'яток (або знижки на них), а деякі - гроші на кишенькові витрати і навіть оплачувану переліт, якщо ти готовий залишитися на довгий термін. І все це лише за кілька годин в день твого вільного часу!

І чим же потрібно буде займатися?

А ось це залежить тільки від тебе. Практично в будь-якій країні світу є від одного до декількох тисяч проектів з абсолютно різними типами допомоги. Десь потрібні цілеспрямовані фахівці: лікарі, ветеринари, будівельники, веб-розробники і т.д.

Але здебільшого проекти розраховані на простих людей з широким спектром знань і умінь. Залежно від континенту, країни і регіону, допомога людям потрібна різна. Ось основні напрямки, від яких ти можеш відштовхуватися у виборі «роботи мрії».

Європа, США, Австралія, Нова Зеландія

Тут зосереджено приблизно 70% всіх існуючих волонтерських проектів, а більшість місцевих жителів давно в курсі системи Help exchange і активно нею користуються - як в якості сторони, що запрошує, так і подорожуючих хелперів.

кого шукають

Жителі західних країн зазвичай розуміють різницю між допомогою та роботою, а тому волонтери їм потрібні швидше для спілкування і культурного обміну, ніж для виконання серйозних завдань. Найчастіше шукають помічників в хостели, на ферми, виноробні, пляжні ресторани, серфінг-споти і гірськолижні курорти, а також завжди потрібні «домашні фахівці» - любителі посидіти з дітьми, покопатися в саду, пофарбувати стіни і повчити дітей (а часто і дорослих ) мовам / хімії / інших шкільних предметів.

І не тільки

Однак, незвичайних проектів теж вистачає: допомога з реставрацією справжнього фрегата або зі створенням відеоігри, дегустатор сиру, повар на яхту, збирач валіз для стюардеси - люди різні потрібні, люди різні важливі. А головне, майже всюди тебе будуть чекати прекрасні умови проживання і багато вільного часу на дослідження околиць.

Південно-Східна Азія

У цьому регіоні Help exchange активно набирає обертів завдяки експатів і дауншифтерам, які переїхали в теплі краї з тих же самих США, Австралії і Європи. Особливості волонтерства в Південно-Східної Азії - дуже великий «конкурс» серед бажаючих пожити на халяву.

Робота зазвичай легка: сонце, море і загальний рівень розслабленості швидко пригнічують в приїжджих звичку поспішати і робити все ідеально. Так що і німець-кар'єрист, який переїхав в Азію багато років тому, і простий камбоджійський кравець будуть однаково спокійно ставитися до волонтерів, і жоден з них не буде чекати від тебе чогось надприродного.

Тільки і ти не жди розкішних умов: камбоджієць може забути про твоїй присутності через пару днів, а німець уже давно знає, що митися щодня - зайва розкіш, тому твоїм душем буде проливний дощ раз в тиждень.

кого шукають

Найпопулярніші типи проектів - робота з садом, вирощування фруктів, збір кави або чаю, допомога в пляжному барі, хостели, спілкування з туристами, допомога по дому. На Балі - серфінг, в Камбоджі - соціальна допомога школярам і неблагополучним сім'ям, на Філіппінах - релігійна діяльність. Скрізь і завжди затребувані викладачі англійської.

Японія, Південна Корея, Сінгапур, деякі регіони Китаю

Ось куди точно не поїдеш за добрими справами під час відпустки. У цих країнах волонтерство куди більше нагадує малооплачиваемую роботу, і все логічно: якщо робочий день звичайної людини триває близько 12 годин, то 7 годин на день - це халтура, яку цілком можна назвати волонтерства.

Практично кожен проект розписаний похвилинно: де і коли ти повинен знаходитися, чим займатися, і що при цьому думати. Звичайно, умови проживання і ставлення до тебе будуть відповідними, більшість хостів дають кишенькові гроші на повсякденні витрати, а якщо їдеш до них допомагати довше ніж на півроку, то і квиток тобі оплатять. Правда, не забудь надіслати заставу (від $ 200 і вище), що підтверджує серйозність твоїх намірів, і пройти скайп-співбесіда - можливо, ти не підійдеш на роль помічника в хостелі.

кого шукають

Англомовних волонтерів в хостели / готелю / приватні школи. Дуже рідко, але можна знайти проекти, де звичайні люди шукають вчителів англійської, помічників по будинку або просто іноземних друзів, але в кожному з цих випадків ти повинен бути професіоналом, а ще краще - професійним іншому з рівнем Proficiency, які мають червоний диплом з прибирання будинку .

Південна і Центральна Америки

Припустимо, твоя робота дозволяє тобі злітати в ті краї, щоб не тільки відпочити, а й зробити добру справу. Тобі точно буде з чого вибрати: в кожній країні Help exchange знаходиться на різному рівні, але майже скрізь можна знайти варіант до душі.

кого шукають

 • Аргентина, Чилі, Уругвай - помічників на виноградники і серфінг-споти.
 • Перу - на ферми альпака і в шаманські села.
 • Болівія, Бразилія, Парагвай - в заповідники, хостели і еко-поселення.
 • Вся Центральна Америка - волонтерів для допомоги бідним верствам населення, інструкторів йоги, молодь для роботи в пляжних комплексах.

Звичайно, це лише узагальнені приклади, тому що в гігантах зразок Бразилії чи Аргентини можна тиждень провести в засніжених горах інструктором з гірських лиж, а другий тиждень збирати оливки в сонячних регіонах, та й в маленьких країнах пропозиції трапляються дуже різні.

З нюансів:

 1. Не забувай, що без знання іспанської 85% проектів відпадають самі собою.
 2. Велика частина населення релігійна до фанатичності.

Африка

Якщо майже в усьому світі Help exchange - це скоріше обмін досвідом і культурою, то в країнах Африки ця система націлена на реальну допомогу набагато серйозніше. Більшість з проектів - дитячі будинки, лікарні, реабілітаційні центри для жінок, школи і просто бідні сім'ї, яким необхідна турбота і увага.

На жаль чи на щастя, багато хто вважає, що допомогти цим людям досить просто грошима, тому тисячі доларів пожертвувань щорічно відправляються в руки тим, хто зовсім не вміє з цими грошима звертатися, або (ще гірше) осідають в кишенях корумпованих чиновників. Тому волонтери в африканських країнах цінуються куди більше грошей.

кого шукають

Лікарі, вчителі, музиканти, спортсмени, соціальні працівники та просто небайдужі люди, готові поділитися своїми знаннями і вільним часом - ось кого по-справжньому чекають в Африці.

Ця допомога буде справді безоплатній, тому що замість хости рідко можуть запропонувати щось крім даху над головою і теплого прийому. Однак, досвід і подяку, отримані на таких проектах - безцінні. Крім того, у тебе буде багато вільного часу, щоб насолодитися унікальною культурою і первозданною природою кожній із країн, а також безліч корисних знайомих з усіх куточків землі - волонтерами в Африку їдуть дуже різні і, в основному, цікаві люди.

І ще

Якщо ти все ж не відчуваєш в собі досить відповідальності для роботи з людьми, то допомогти розвитку африканських країн можна і по-іншому: національним паркам, туристичним організаціям і просто звичайним людям часто потрібні вузькі фахівці для розвитку своїх ідей і проектів - від ветеринарної допомоги до створення сайтів, і останнім користується особливим попитом. Чим ближче до півдня континенту, тим краще будуть умови, і тим вище будуть запити і вимоги до волонтерів.

Як стати волонтером?

Дуже просто. За системою Help exchange працює безліч сайтів, і все, що потрібно - зареєструватися і заплатити за аккаунт. Можна і не платити, але тоді не вийде зв'язатися з хостом, зате є варіант переглянути всі проекти і заплатити за той сайт, де знайшовся ідеальний. Ось три найбільш відомих ресурсу:

 • www.workaway.info - найпопулярніший і простий у використанні сайт. Річний аккаунт обійдеться $ 29 соло-мандрівникам і $ 38 для пари / двох друзів.
 • www.helpx.net - найперший сайт з пошуку хостів і волонтерів, саме його творець і придумав систему Help exchange. Вартість оргвнеску - 20 євро на два роки, що дуже дешево, однак, і пропозицій на сайті менше, ніж у головного конкурента, і інтерфейс давно застарілий.
 • www.wwoof.net - те ж саме, але упор на фермерстві і домашньому господарстві. Сайт має великий попит в Європі, особливо в Англії, тому і ціна за аккаунт аж 20 фунтів стерлінгів за одного, і 30 за двох на рік.

На будь-якому з сайтів найважливіше - повністю заповнити свій профіль, а не як на Фейсбуці. Від якості і кількості написаного залежить те, будуть тебе брати волонтером, чи ні. Кожному хосту приходить по кілька заявок в день, тому твій профіль повинен виглядати привітно, бути змістовним і легко читаним.

Для пошуку хостів є фільтри. Просто вибирай потрібну країну, відзначай галочками те, з чим можеш допомогти, і уважно читай кожен профіль.

А як же панди, тигри і пінгвіни?

При словосполученні «волонтерство за кордоном» багато хто уявляє собі допомогу в догляді за рідкісними і дикими тваринами, з якими знімаються такі чудові відео в Інстаграме. На ділі ж, щоб взяти участь в подібних проектах, потрібно або вищу освіту у ветеринарній сфері і великий досвід в догляді за тваринами, або дуже багато грошей. Наприклад, за один проект в Намібії, де завдання волонтерів - чистити загони левів, зебр і жирафів по 12 годин на добу, натхнені туристи платять 1000 євро на місяць. Догляд за пандами в Китаї коштує ще дорожче.

Поради самим добрим

Якщо ти все-таки зважився вирушити на допомогу будь-кому, то ось кілька важливих моментів, про які тобі потрібно знати:

  • Незважаючи на всі ништяки, які дає мандрівникові Help exchange, не забувай, що перш за все - це обмін допомогою, і що ти приїхав допомагати, а не просто жити за чужий рахунок в гарній країні.
  • Дуже уважно читай профілі хостів. Крім основної інформації про те, в чому і коли потрібна допомога, іноді в них зустрічаються речі і серйозніше: наприклад, хост чесно написав, що він веган, практикуючий йог і складається в секті, і чекає того ж від майбутніх волонтерів - про такі особливості завжди краще знати заздалегідь і мати можливість вибрати інший варіант до приїзду на місце.
  • Багато проектів в африканських (і деяких азіатських) країнах платні. Про це теж буде написано в профілі хоста - ще одна причина читати його дуже уважно. Зазвичай в день з волонтерів просять $ 3-5, що є дуже суттєвою сумою для бідних країн. Платити чи не платити - вирішувати тобі, але знай, що безкоштовних варіантів теж вистачає, а твої гроші майже напевно підуть в кишеню хосту, а не на продукти дітям-сиротам.
  • Якщо тобі щось незрозуміло, то не соромся задавати питання. Причому на будь-якій стадії: і до того як приїхати на проект, і після цього. Звичайно, буде краще, якщо ти дізнаєшся про всі нюанси майбутньої роботи до приїзду, але якщо тебе щось не влаштовує на місці, то краще відразу поговорити з хостом, ніж псувати настрій собі і йому. Пам'ятай, що ти приїхав добровільно, ніхто тебе не тримає і ти завжди можеш поїхати на інший проект або просто додому.
  • Будь ласка, пиши запити тільки по-англійськи або на мові хоста! Якщо написати лист італійцям по-російськи, то його не тільки не прочитають, але і подумають, що всі ми дивні в цій Росії.
Працювати безкоштовно?
І чим же потрібно буде займатися?
А як же панди, тигри і пінгвіни?
Що ж таке волонтерство за кордоном?
І чим же потрібно буде займатися?
Як стати волонтером?
А як же панди, тигри і пінгвіни?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: