Новости

Центробанк може отримати право блокування сайтів без рішення суду

Наталя Селіверстова / РІА Новини

Для боротьби з фінансовим шахрайством ЦБ просить наділити його повноваженнями по досудової блокування сайтів. Для цього, як повідомляють «Ведомости», регулятор розробив поправки до закону «Про інформацію».

Якщо вони будуть прийняті, глава ЦБ або хтось із його заступників отримає можливість самостійно вносити сайти до реєстру Роскомнадзора. Під блокування потраплятимуть ресурси з назвами, що вводять користувача в оману через свою схожість з відомими брендами; сайти, за допомогою яких надаються послуги без ліцензії, а також сайти, на яких розміщується недостовірна інформація про фінансових організаціях. Право буде поширюватися як на російську, так і іноземну доменні зони. Центробанк пояснює ці дії бажанням захистити росіян, проте законодавча ініціатива регулятора була сприйнята ринком неоднозначно.

«Збільшення числа органів, які мають право вносити сайти до реєстру забороненої інформації, в будь-якому випадку не можна назвати сприятливим нововведенням, - говорить керівник комерційної практики юридичної компанії BMS Law Firm Денис Фролов. - Це може торкнутися безліч сумлінних сайтів, так як з кожним таким органом число помилок збільшується. Викликають питання і критерії сайтів, які ЦБ хоче блокувати. Зокрема, сайти, які поширюють недостовірні відомості про стан фінансових організацій. В Уряді цей пункт не підтримали, і для цього є підстави: поява таких відомостей ще не говорить про злочинний характер сайту, причому формулювання широка, тому можливо її необґрунтоване застосування ».

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: