Новости

Створення резервних копій та відновлення сервера Microsoft Exchange

 1. Правило №1: Створення резервних копій з урахуванням VSS
 2. Правило №2: Довіряй, але перевіряй
 3. Правило №3: Відновлення з урахуванням VSS
 4. журнали транзакцій
 5. Проблеми відновлення об'єктів
 6. Відновлення об'єктів з технологією vPower ™
 7. додаткова інформація

Сьогодні компанія Veeam Software провела вебінар на тему "Запуск Exchange на платформі VMware". Велика частина вебінару була присвячена резервного копіювання та відновлення віртуалізованних сервера Exchange. Під час підготовки до вебінару (особлива подяка за допомогу) я зрозумів, що ця інформація також буде корисна у вигляді поста в блозі. Ви дізнаєтеся про основні принципи резервного копіювання та відновлення серверів Exchange і про те, як Veeam Backup & Replication v5 справляється з цим.

Компанія Microsoft рекомендує дотримуватися 3 основних правил резервного копіювання та відновлення серверів Exchange :

Для коректної роботи з Exchange Server додатки резервного копіювання, які використовують VSS, повинні відповідати трьом основним вимогам. Ці вимоги гарантують цілісність і надійність резервних копій, створених з використанням технології тіньової копії. Якщо ці вимоги не будуть дотримані, Microsoft не зможе виявити і усунути неполадки при проблемах з резервним копіюванням і відновленням.

Правило №1: Створення резервних копій сервера Exchange має здійснюватися виключно із застосуванням VSS Writer для Exchange.

Правило №2: Не слід вважати резервні копії вірними, поки додаток резервного копіювання, не закінчило перевірку їх цілісності.

Правило №3: Відновлення в початкове місце розташування має здійснюватися виключно із застосуванням VSS Writer для Exchange.

Правило №1: Створення резервних копій з урахуванням VSS

Для резервного копіювання віртуальних машин рішення Veeam використовує технологію Microsoft VSS, а не компоненти VMware Tools. Такий підхід має ряд плюсів

 • Повна автоматизація і прозорість (без використання агентів і необхідності їх розгортання / налаштування / оновлення / моніторингу)
 • Підтримка фахівцями компанії Veeam, а не VMware (тобто в разі проблем Veeam не перекладає відповідальність на компанію VMware).
 • Немає обмежень підтримки VSS, властивої VMware Tools: Veeam підтримує обробку журналів транзакцій, всі версії ESX (i) і Windows, динамічні диски, диски IDE, віртуальні машини без UUID і т.д.

Додаткова інформація:

 • Питання і відповіді по Veeam Backup v5:
 • Обмеження VMware VSS:

Правило №2: Довіряй, але перевіряй

Для перевірки можливості відновлення з резервних копій Veeam використовує власну технологію SureBackup, яка характеризується

 • Високою гнучкістю (можливості запуску програм, написаних користувачами).
 • Можливістю вибору підходящого методу перевірки: віддалений запуск eseutil або isinteg на тестовій віртуальній машині (без навантаження на робоче середовище), підключення до тестового поштової скриньки через HTTPS і виклик тестового електронного повідомлення.

Не забудьте про залежність від контролера домену!

 • Сервер Exchange повинен "бачити" контролер домену, щоб правильно завантажитися в ізольованому середовищі. Завдяки групам додатків SureBackup ви зможете запустити Exchange разом з контролером домену в ізольованому середовищі.

Правило №3: Відновлення з урахуванням VSS

Відновлення в початкове місце розташування має виконуватися виключно з використанням VSS Writer для Exchange і в правильній послідовності:

 • Завантажте віртуальну машину, на якій повинен бути розміщений сервер Exchange; при цьому сховища поштових скриньок повинні бути від'єднані.
 • Виконайте відновлення з снепшот VSS за допомогою VSS Writer для Exchange.
 • Приєднайте сховища поштових скриньок

Рішення Veeam відповідає цим вимогам Microsoft.

 • Більшість рішень для резервного копіювання на рівні образу не відповідає цим вимогам: вони завантажують віртуальну машину як зазвичай, без урахування того, що у віртуальній машині встановлено Exchange
 • Більшість рішень для резервного копіювання не виконує Правило №3. Для того, щоб перевірити, чи відповідає ваше рішення Правила №3, виконайте тестове відновлення за допомогою вашого поточного рішення і перевірте наявність наступних подій на відновленому сервері Exchange:

Event Type: InformationEvent Source: MSExchangeIS

Event Category: Exchange VSS Writer

Event ID: 9620

User: N / A

Computer: ServerName.contoso.com

General: Exchange VSS Writer (instance GUID) has processed pre-restore events successfully.

Event Type: InformationEvent Source: MSExchangeIS

Event Category: Exchange VSS Writer

Event ID: 9618

User: N / A

Computer: ServerName.contoso.com

General: Exchange VSS Writer (instance GUID) has processed post-restore events successfully.

журнали транзакцій

Якщо журнали транзакцій обрізаються після резервного копіювання, то вони можуть накопичуватися до тих пір, поки не займуть весь вільний простір на диску. VSS Writer для Exchange забезпечує обрізку журналів транзакцій. Однак компонент VMware Tools для інтеграції з VSS НЕ є додатком резервного копіювання та відповідно не може знати, що резервне копіювання завершилося успішно. Таким чином, в ньому технічно не закладена можливість обрізання журналів транзакцій.

 • Будь-який додаток, що використовує VMware Tools VSS, а не технологію VSS від Microsoft, що не буде обрізати журнали транзакцій.
 • Деякі рішення виконують обробку журналів, але обрізають їх відразу після створення снепшот.

Такий підхід ще гірше, ніж відсутність обробки журналів: якщо резервне копіювання завершиться невдало, у вас не буде ні резервної копії, ні журналів транзакцій. І в разі аварії ви не зможете відновити дані.

Щоб перевірити ваше поточне рішення для резервного копіювання, виконайте наступний тест (на тестовому, а не на виробничому сервері Exchange):

 • Створіть резервну копію. Переконайтеся, що завдання резервного копіювання успішно завершилося, і перевірте, обрізані чи журнали транзакцій.
 • Виконайте ще одне резервне копіювання, але тепер перезапустіть сервер резервного копіювання в процесі виконання завдання (після початку копіювання віртуального диска). Журнали транзакцій НЕ повинні бути обрізані.

Рішення Veeam за замовчуванням обрізає журнали транзакцій після успішного виконання резервного копіювання, а v5 надає розширені можливості обробки журналів транзакцій, як показано на знімку нижче:

Проблеми відновлення об'єктів

Відновлення об'єктів з резервної копії на рівні образу завжди було досить складним процесом: для відновлення окремих об'єктів доводилося спочатку цілком відновлювати сервер Active Directory або Exchange в ізольованому середовищі. Це вимагає багато часу і зусиль адміністраторів. Деякі рішення дозволяють підключати сховища Exchange, але для цього спочатку потрібно витягти дані зі сховища, а це займає час і місце на дисках. До того ж, така можливість надається за окрему плату (зазвичай за кількістю поштових скриньок).

Відновити дані з Exchange можна і за допомогою рішень, які використовують агенти, але це не найефективніший метод відновлення у віртуальному середовищі. Ви, звичайно ж, можете використовувати два рішення відразу: одне для створення резервної копії на рівні образу, інше - для створення резервної копії за допомогою агента, але такий підхід зажадає більшої кількості ресурсів - як часу, так і дискового простору.

Відновлення об'єктів з технологією vPower ™

Заявлена ​​на патент технологія компанії Veeam повністю використовує всі переваги віртуалізації. Завдяки можливостям віртуальної лабораторії і групи додатків від Veeam ви можете автоматично створити ізольовану середу і запустити в ній сервер Exchange або Active Directory з резервних копій. При цьому вам не доведеться попередньо отримувати образи віртуальних серверів з резервної копії.

Що входить до складу рішення Veeam майстер відновлення об'єктів додатків (Application Item Recovery, AIR) для Exchange використовує API Microsoft Exchange і підключається як до виробничої, так і до тестової середовищі, дозволяючи скоротити час відновлення об'єктів Exchange з декількох годин до декількох хвилин!

додаткова інформація

Microsoft про резервне копіювання і відновлення Exchange 2003 з використанням VSS http://support.microsoft.com/kb/822896

Microsoft про резервне копіювання і відновлення Exchange 2007 з використанням VSS http : //Technet.microsoft.com/en-us/library/dd233256 (EXCHG.80) .aspx

Розділ про обробку образів з урахуванням додатків, Питання і відповіді по v5

GD Star Rating
a WordPress rating system

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: