Новости

Я написав бота, який розсилав за мене тисячі резюме - і ось що з цього вийшло

 1. Як зробити робота, який буде складати і розсилати резюме
 2. Навіть роботи не читають ваше резюме
 3. Працевлаштування - це гра з великими цифрами
 4. Рідше подавайте резюме, частіше спілкуйтеся

У мене прекрасна робота, і я не поспішаю її кидати. Я працюю директором державної некомерційної організації і зміг зібрати приголомшливу команду. Ось тільки останнім часом мені стало здаватися, що вона відмінно справляється і без мене. Я задумався над новими можливостями і наївно вирішив, що мені варто подати резюме в якусь відому технологічну компанію на кшталт Google, Slack, Facebook і Squarespace.

Я швидко зрозумів дві речі:

 1. Мені належить змагатися з лідерами в цій галузі, так що моя кандидатура навряд чи виявиться на початку списку.

 2. Все резюме обробляються роботами.

Ці роботи є «автоматизовану систему управління персоналом» (АСУ), яка часто використовується для сортування резюме. Система автоматично відфільтровує кандидатів на ключові слова, навичкам, даними про попередні місця роботи, досвіду, освіті та іншим параметрам.

Коли я зрозумів, що мені належить спілкуватися з машинами, я вирішив зробити несподіваний хід - створити власного робота.

Як зробити робота, який буде складати і розсилати резюме

Я не інженер, але люблю грати з технологіями. Іноді нудьга або натхнення (а іноді і те, і інше) призводить мене до того, що я придумую способи автоматизації деяких процесів (наприклад, пов'язаних з соціальними мережами, обробкою даних, веб-контентом). У підсумку я зібрав свою машину Голдберга з пошукових роботів, таблиць та скриптів, яка змогла б автоматизувати процес пошуку роботи.

Мій «робот» збирав контактну інформацію про фахівців з підбору персоналу та відправляв їм персонального листа з резюме і індивідуальним супровідним листом. Я вже почав думати, що винайшов надточну машину для пошуку роботи.

Я вже почав думати, що винайшов надточну машину для пошуку роботи

Фото: Flickr / KAI SCHREIBER

Я відстежував кількість переглядів мого супровідного листа, резюме та профілю в LinkedIn. Я також стежив за відповідями на електронні листи (включаючи автоматичні відповіді). Мій механізм був злегка грубий, але ефективний. Коли я вперше запустив свого робота, він встиг розіслати резюме на 1300 вакансій на Середньому Заході, поки я бігав в сусідню кав'ярню. Я живу в Нью-Йорку і не планую переїжджати, тому мені довелося швидко відключити бота і зайнятися його новою версією.

Після деяких змін і парочки помилок мені вдалося випустити версію 5.0. За три місяці цей бот відправив моє резюме на 538 позицій.

Навіть роботи не читають ваше резюме

Скажу відразу - у мене нічого не вийшло. Я все ще шукаю хорошу роботу, і мій автоматизований підхід не виправдав себе.

Але перш ніж ви скажете, що я робив саме так, як не радили робити все фахівці з найму, вислухайте одну річ. Я зовсім не розсилав усім одні й ті ж листи. Я пробував вказувати різну тему листи і надсилав різні версії резюме і супровідних листів. Я створив свого бота так, щоб він міг враховувати специфіку кожної вакансії і міняв слова всіма можливими способами, зовсім як звичайна людина.

Виявилося, що листи, складені роботом і людиною, отримували практично однакову відповідь. Наприклад, я написав два листи - одне було цілком звичайним, а в другому я буквально у другому реченні зізнався, що склав його за допомогою робота.

Я думав, що на ці два листи дадуть по-різному, але цього не сталося.

Одне з цих листів повинно було зробити більший ефект. Яке саме - неважливо, для мене було головним виділитися на тлі інших претендентів на посаду. Але, як показав мій експеримент і досвід інших людей, насправді ніхто не читає супровідні листи, навіть спеціальні алгоритми кадровиків.

Але, як показав мій експеримент і досвід інших людей, насправді ніхто не читає супровідні листи, навіть спеціальні алгоритми кадровиків

Згенеровані роботом листи показали кращий результат, але не набагато.

В основному я вибирав інтернет-компанії, тому що в цій індустрії вище ймовірність використання автоматизованої системи управління персоналом. Без знань в області технологій (і потрібних ключових слів) вам нелегко буде обійти всі фільтри, які використовуються в цій області. І неважливо, хто складає ваше резюме - робот або ви самі.

Мої друзі швидко підказали, чому мій метод не спрацював. Більшість з них сказало, що мені потрібні знайомі, які б особисто передали резюме кадровику. Я намагався перехитрити існуючу систему і в результаті зрозумів, наскільки вона сильна. Дослідження 2014 року показало , Що 30-50% випадків найму на роботу в США відбувається тільки після чиєїсь рекомендації. У кандидатів з рекомендаціями шанси влаштуватися в чотири рази вище. А згідно оцінками консультантів по найму , 85% людей отримують роботу на важливих посадах тільки за рекомендаціями.

А згідно  оцінками консультантів по найму  , 85% людей отримують роботу на важливих посадах тільки за рекомендаціями

Мало у кого є рекомендації, але у таких кандидатів набагато вищі шанси отримати роботу.

Працевлаштування - це гра з великими цифрами

Компанії не тільки віддають перевагу кандидатам з рекомендаціями, а й шукають людей з унікальними навичками - у всякому разі я так думав.

Я запитав у Скотта Уріга з програми коучингу для керівників хай-тек проектів Agile.Careers, як виживають нестандартні кандидати на конкурентному ринку праці. Він пояснив, що знайти кандидатів, які ідеально підходять під опис, досить легко. Але «рекрутери зазвичай шукають тільки самих ідеальних, і у них немає часу на розгляд тих, хто виходить за рамки стандартів».

Емі Седжелін, президент HR-компанії Chaloner, вважає, що «рекрутери рідко вибирають нестандартних кандидатів, глянувши на їх заявку в LinkedIn. Зазвичай таких людей беруть на роботу, коли хтось із впливових осіб зустрічає цікаву людину і пропонує створити для нього спеціальну посаду в компанії ».

Все це говорить проти звичної практики працевлаштування, коли ми відправляємо резюме і сидимо, схрестивши пальці. Я відправив безліч резюме і думав, що велика кількість призведе до того, що мене в підсумку помітять.

Уріг пояснив, що при працевлаштуванні відіграють роль і інші цифри. «Майже 80% вакансій ніколи не публікується, а якщо говорити про позиції на вищих посадах, то це число досягає 90%, - сказав він. - Конкуренція на відкриті вакансії настільки божевільна, що АСУ доводиться робити неймовірну роботу, щоб вибрати кращих кандидатів. Найголовніше, що кращі вакансії ніколи не викладаються у відкритий доступ ».

Інші рекрутери, з якими я поспілкувався під час свого експерименту, заявили, що інформація про багатьох вакансіях буває застарілою, або на ці позиції вже знайшли потрібну людину. Багато технологічні компанії публікують вакансію, щоб правильно оформити вже обраному кандидату робочу візу.

Коротше кажучи, неважливо, скільки разів ви подасте резюме - навряд чи це допоможе, адже ви (або ваш бот) не зможете впоратися з деякими неконтрольованими факторами.

Рідше подавайте резюме, частіше спілкуйтеся

Що ж мені дав цей експеримент, крім розчарування? Завдяки йому я став розумнішим і засвоїв для себе три важливих уроку:

 1. Неважливо, як ви подаєте своє резюме, головне - з ким ви знайомі. Якщо у вас немає знайомих, не варто навіть морочитися.

 2. Компанії намагаються набирати співробітників з мінімальним ризиком і не хочуть брати людей, які зламають всі існуючі рамки.

 3. Кількість вакансій, на які ви відзиваєтеся, ніяк не впливає на те, чи візьмуть вас чи ні.

Можливо, щоб все це зрозуміти, мені й не потрібно було створювати бота. Під час свого експерименту мене почали більше цікавити дані, ніж ймовірність того, що бот зможе знайти мені роботу. Але не можна сказати, що експеримент не приніс ніяких результатів. 43 компанії запросили мене на співбесіду, і я сходив приблизно на 20 з них. Правда, зазвичай це були досить дрібні компанії (в яких було менше 50 співробітників), де не використовувалися автоматизовані системи управління персоналом.

Майже на всіх співбесідах я розповідав, що використовував бота для пошуку роботи і турбувався, що після таких слів мені відмовлять. Але я даремно хвилювався - рекрутери сприйняли цю інформацію цілком позитивно. Мені навіть зробили кілька пропозицій роботи.

Тепер я більше не шукаю роботи стандартним способом, ні вручну, ні за допомогою спамерських пошукових роботів. Я почав більше займатися своєю справою і зустрічатися з цікавими людьми. Сподіваюся, з часом хтось із них попросить мене надіслати резюме, щоб покласти на вершину стопки таких заявок.

Джерело.

Матеріали по темі:

Як стати ідеальним кандидатом при пошуку роботи?

«Забудьте про резюме. Мені вистачить 10 хвилин особистого спілкування, щоб зрозуміти, чи підходите ви моїй команді »

Не кличуть на співбесіди? Можливо, справа у вашій аватарке в соцмережах

«Чи є у тебе мрія?». Які питання російські топ-менеджери люблять ставити на співбесіді

Знайшли друкарську помилку? Виділіть текст і натисніть Ctrl + Enter

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: