Новости

Що таке планшетний комп'ютер. Як вибрати планшетний комп'ютер?

 1. Що таке планшетний комп'ютер. Як вибрати планшетний комп'ютер?
 2. Процесор.
 3. Пам'ять.
 4. Операційна система.
 5. Розмір і дозвіл екрана.
 6. Сенсорний екран.
 7. Автономна робота.
 8. Додаткові пристрої.
 9. Корпус.

Що таке планшетний комп'ютер. Як вибрати планшетний комп'ютер?

,

В наші дні планшетні комп'ютери вже не новина. Вони грунтовно зміцнилися на ринку електроніки і продовжують набирати популярність у користувачів, перш за все через такого важливого гідності, як компактність. Виробники (і це не тільки відомі бренди) випускають все нові і нові моделі планшетів, як їх називають в народі. Щоб зорієнтуватися у виборі, вам потрібно врахувати багато критерії, щоб не розгубитися при покупці і не засмутитися, якщо ваш вибір не буде відповідати очікуванням.

Що ж таке планшетний комп'ютер? Перш за все, слід відзначити його основна відмінність від інших комп'ютерів - це сенсорний екран, за допомогою якого і відбувається управління планшетом. Тобто, власнику планшета не буде потрібно ні миша, ні клавіатура. Технічний прогрес не стоїть на місці і зараз вже з'являються моделі, управління якими можливо за допомогою декількох пальців (мультитач-жестів).

Звичайно, важко не погодитися з тим, що за своїми можливостями планшет поступається звичайному стаціонарного комп'ютера або ноутбука. Однак, і він може бути корисний:

  1. Якщо вам необхідно переглядати сторінки і веб-сайти в мережі Інтернет (веб-серфінг).
  2. Якщо вам потрібно працювати з програмами і додатками, для яких необхідне підключення до мережі Інтернет.
  3. Якщо ви читаєте електронні книги.
  4. Якщо ви переглядаєте графічні файли, фотоальбоми та галереї та ін.
  5. Якщо ви хочете послухати музику або подивитися відео, планшет відтворює мультимедіа файли.
  6. Якщо ви любите електронні ігри.
  7. Якщо ви користуєтеся електронною поштою.
  8. Якщо ви хочете бути завжди доступним для спілкування, наприклад в ICQ, Скайпі, М-агента і в інших схожих програмах-спілкувалки.
  9. Якщо ви користуєтеся IP-телефонією і відеозв'язком.
  10. Якщо ви не тільки переглядаєте, а й редагуєте електронні документи, графічні і мультимедіа файли.

Перед тим, як зробити вибір, потрібно знати, що під планшетним комп'ютером маються на увазі кілька видів пристроїв. Найбільш поширеними варіантами є два: планшетний персональний комп'ютер та інтернет-планшет. Перший являє собою практично повноцінний комп'ютер, тобто, при необхідності ви можете підключити до нього клавіатуру і мишу, і він нічим не буде відрізнятися від ноутбука. До того ж, на планшетний персональний комп'ютер встановлюється звична, повноцінна операційна система: Windows, Mac OS X або Linux.

А другий - не що інше, як симбіоз смартфона і ноутбука. Він відрізняється компактністю і призначений, перш за все, на перегляд веб-сайтів і роботу з різними веб-додатками. На відміну від перших, він несумісний з IBM PC комп'ютерами. Операційні системи на інтернет-планшети встановлюються такі ж, як і на мобільні пристрої: Android, Apple iOS або інші системи, які підходять для роботи з веб-додатками: Google Chrome OS, Jolicloud.

Природно, інтернет-планшети за своїм функціоналом поступаються планшетним персональним комп'ютерам. Як правило, користувачі сприймають планшетний комп'ютер саме, як інтернет-планшет. І якщо вони задаються питанням, як вибрати планшетний комп'ютер, то мають на увазі другий варіант. Популярність планшетів зростає з кількох причин: через невелику вартість, зручного і нескладного інтерфейсу, через спрямованості на роботу в Інтернеті, а також через можливість тривалої автономної роботи.

А тепер розберемося, які параметри потрібно враховувати при виборі планшетного комп'ютера.

Процесор.

Досить часто люди, вибираючи планшет, надають найбільше значення його зовнішнім виглядом, але ж найголовніше в комп'ютері - це процесор. Зрозуміло, що у планшетного комп'ютера процесор не такий потужний, як у стаціонарного або ноутбука, але йому і не потрібна велика потужність. Якщо ви плануєте використовувати його для веб-серфінгу, то вам цілком підійде процесор з тактовою частотою 600 МГц, але непогано було б, все ж, мати певний запас, наприклад, 800 МГц. А ось якщо ви хочете дивитися відео-файли в хорошій якості або грати у відеоігри, то вам знадобиться процесор з частотою не менше одного гігагерца. Втім, чим більше, тим краще.

Слід зазначити, що процесори, встановлені на планшетах, споживають менше енергії, ніж на звичайних ПК. Найкраще купувати планшетник з процесором нового покоління, тому що чим новіше покоління процесора, тим актуальніше операційна система, яку він підтримує. Тобто, чим вибір процесора для планшета повинен грунтуватися на його новизні і частоті.

Пам'ять.

Це другий важливий критерій вибору. Мова зараз йде про два види пам'яті: оперативний і вбудованої. Від оперативної пам'яті (RAM) залежить швидкодія вашого комп'ютера і кількість додатків, з якими можна одночасно працювати. Отже: 512 Мб - це мінімальна кількість пам'яті, при якому працювати планшет буде, але повільно і сумно; від 768Мб до 1 Гб - кількість пам'яті для безпроблемної роботи з декількома програмами одночасно; більше 1Гб - кількість пам'яті, при якій ваш планшет впорається із завданнями, які вимагають великий ресурс, наприклад, відеоігри нового покоління. Але, як правило, одного гігабайта цілком вистачає.

Вбудована пам'ять - це пам'ять самого комп'ютера, тобто вона є визначальним фактором кількості інформації, яке ви зможете на ньому зберегти. Цей показник теж, загалом-то, чим більше, тим краще. Але варто уточнити, що планшети мають роз'єм для додаткової карти пам'яті, тому, якщо ви при покупці промахнулися, то це можна поправити, обсяг пам'яті можна наростити. Сучасні планшетні комп'ютери сприймають карти пам'яті до 64Гб включно.

Операційна система.

Операційна система, встановлена ​​на пристрої - теж досить важливий момент. Звичного для всіх нас Windows ви тут не знайдете. На планшетних комп'ютерах iPad встановлена, ясна річ, операційна система Apple iOS, яка має величезний мінус, а саме: всі пристрої Apple за вартістю набагато дорожче інших, подібних пристроїв, крім того, за багато програм, які вам знадобиться встановити, доведеться додатково доплачувати. На основній масі планшетних комп'ютерів встановлена ​​операційна система Google Android, яка використовується також на різних мобільних пристроях. При виборі її постарайтеся придбати версію з найновішою прошивкою.

Є ще ряд операційних систем для планшетників, але вони зустрічаються набагато рідше. Це ОС Windows RT, що відноситься до сімейства Windows 8, створена спеціально для планшетів. І сам Windows 8, найбільш затребувана операційна система для стаціонарних комп'ютерів і ноутбуків. Перераховані операційні системи відрізняються інтерфейсом і організацією роботи з планшетом.

Розмір і дозвіл екрана.

Після всього перерахованого вище, можна звернути увагу і на зовнішність, тобто екран. Планшети випускаються з екранами з діагоналлю від 4 до 11 дюймів, але найбільш затребувані - від 7 до 10 дюймів. Чим більше екран по діагоналі, тим зручніше з ним працювати, тобто якість зображення буде краще, а елементи інтерфейсу крупніше. Однак, при збільшенні діагоналі екрану збільшується і розмір планшета. Якщо ви не плануєте його постійно носити з собою, то для вас оптимальним вибором буде діагональ від 9 до 10 дюймів. Для тих, кому необхідно весь час тримати планшет під рукою, краще вибрати модель з діагоналлю екрану від 5 до 7 дюймів. Такий пристрій не тільки компактно, але і за ціною значно дешевше.

Наступний параметр екрану - це його дозвіл, тобто кількість точок по вертикалі і горизонталі, з яких, власне, він і складається. Ці точки називаються пікселями, а роздільна здатність екрану вимірюється в пікселях. Наприклад, якщо в документації вказано, що екран планшета 800х600, це означає, що по вертикалі поміщається 800 пікселів, а по горизонталі - 600. Чим вище ця величина, тим більше якісне зображення можна отримати, тим легше буде читати дрібний текст.

Розмір екрану і дозвіл потрібно враховувати одночасно. Наприклад, якщо діагональ екрану 7 дюймів, а дозвіл його здатністю 800х600, то таке поєднання буде комфортним для роботи, а ось якщо при цьому ж дозволі діагональ буде більше, то зображення буде трохи розпливчастим, а текст менш читабельним. Ще один момент, який хотілося б згадати: чим вище дозвіл екрана планшета, тим менше часу без підзарядки він зможе працювати.

Сенсорний екран.

Як вже було сказано вище, всі планшети мають сенсорний екран, який буває двох видів: ємнісний і резистивний. Ємнісні сенсорні екрани дуже чутливі і реагують на легкий дотик пальця, але не сприймають дотики стилусів. А резистивні сенсорні екрани, навпаки, реагують на стілуси, а якщо ви користуєтеся пальцем, то сила натискання на екран повинна бути пристойною. Вибір екрану тут залежить від того, як вам зручніше працювати з планшетом: пальцем або стилусом.

Автономна робота.

Зрозуміло, що час автономної роботи, тобто роботи від батареї, теж важливий показник для планшета, адже, ви, як правило, берете його з собою. Якщо порівнювати два планшета з рівною ємністю акумулятора, то при однаковому режимі роботи довше протримається той, у якого екран меншою діагоналі. Зупиніть свій вибір на акумуляторі з ємністю 2000 mAh і більш. Вага вашого планшета теж має значення, адже це переносний пристрій. Для планшетів з діагоналлю екрана 7 дюймів оптимальним вважається вага до 300 гр., А для 10 дюймів - до 700 гр.

Додаткові пристрої.

Оскільки планшетний комп'ютер найчастіше використовується для роботи в Інтернеті, він повинен мати Wi-Fi і 3G адаптери. Щоб мати можливість підключити зовнішні пристрої, наприклад, USB флешки, в ньому повинні бути USB роз'єми для них, а для збільшення пам'яті - слот під карту пам'яті. Є й інші корисні пристрої, можливо, не настільки важливі, але часом, необхідні, це веб-камера, GSM приймач, Bluetooth, Ethernet роз'єм і HDMI роз'єм для підключення монітора.

Корпус.

Зверніть увагу на матеріал, з якого виготовлений корпус планшета. Якщо корпус металевий, то він більш міцний, на ньому менше подряпин, і виглядає солідно. Зате моделі з корпусом з пластика менше важать, і Wi-Fi в них працює краще. Власне, пластик теж буває різний, в залежності від моделі. Незалежно від матеріалу корпусу, планшетник потрібен чохол, щоб не пошкодити екран.

Автор: Тетяна Альошина
Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на чоловічий журнал manorama.ru обов'язкова!

Крім того, читайте на сайті:

Ноутбук, нетбук, планшетний комп'ютер. Що вибрати

Ультрабук. Вибір ультрабука. Відмінність ноутбука від ультрабука. Найкращий тонкий ультрабук

Електронна книга: особливості, можливості, дизайн і форма. Плюси і мінуси електронних книг

Як вибрати планшетний комп'ютер?
Як вибрати планшетний комп'ютер?
Що ж таке планшетний комп'ютер?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: