Новости

Огляд документ-сканера Brother ADS-2400N

 1. Заявлені можливості, характеристики, комплектація
 2. Зовнішній вигляд, обслуговування
 3. Органи управління
 4. Установка ПО, локальне підключення USB
 5. Сканування з комп'ютера
 6. Робота зі змінними накопичувачами USB
 7. Робота через локальних мереж
 8. Доступ до сканера з мережевого комп'ютера
 9. Варіанти сканування при мережевому підключенні
 10. Взаємодія з мобільними пристроями
 11. тестування
 12. шум
 13. Робота з носіями різного розміру і товщини
 14. підсумок

Як і раніше розглянуті нами моделі Brother ADS-3000N і Brother ADS-3600W , Апарат Brother ADS-2400N відноситься до класу протяжних сканерів, які інакше називають поточними або документ-сканерами: вони здатні працювати тільки з окремими аркушами паперу, які завантажуються в автоподатчик і простягаються перед нерухомою скануючої лінійкою.

Просунуті апарати, до яких відноситься і розглядається пристрій, мають дві такі лінійки, що дозволяє обробляти обидві сторони двосторонніх документів одночасно.

Крім паперу, можна працювати і з деякими іншими носіями - візитними картками і навіть кредитними картами, мають тиснення.

Документ-сканери мають різну продуктивність, яка навіть у молодшій з побували у нас моделей Brother ADS-2400N все ж досить висока. Крім того, відрізняється і оснащеність додатковими зручностями: у ADS-3600W є кольоровий сенсорний РК-екран і бездротової інтерфейс Wi-Fi, які відсутні у ADS-3000N і ADS-2400N.

У лінійці документ-сканерів Brother модель ADS-2400N є однією з найбільш доступних за ціною.

Заявлені можливості, характеристики, комплектація

Настільний сканер Brother ADS-2400N призначений для безперебійного сканування великих масивів документів в інтенсивно працює офісі. Наявність мережевого інтерфейсу Ethernet дозволить відправляти скани в мережеву папку, на електронну пошту, в хмарні сервіси, в програму розпізнавання тексту, в SharePoint і на FTP / SFTP, а для мобільних співробітників буде корисна функція сканування на хост-порт USB, до якого можна підключати змінні носії. Для локального підключення до ПК є інтерфейс USB 2.0.

Серед оброблюваних можуть бути оригінали, надруковані на папері різної щільності, кольору і розміру, а також пластикові карти. Використовувана система реверсивних роликів запобігає одночасну подачу кількох аркушів, що гарантує якісне сканування незалежно від щільності і типу паперу. Цьому ж сприяє і малий вигин листів в тракті подачі, що не тільки полегшує обробку паперу, але і зменшує можливість утворення згинів.

Ризик втрати даних і пошкодження документів знижується і вбудованою системою виявлення мультіподачі, що працює на основі ультразвукового датчика: в разі виявлення незвичайного сигналу тракт подачі паперу блокується, а користувачу надсилається повідомлення.

Крім TWAIN і WIA, сканери підтримують драйвери ISIS, SANE і ICA для інтеграції з професійним програмним забезпеченням обробки зображень.

Додається ПЗ забезпечує автоматичне налаштування формату сканування, усунення перекосів, видалення порожніх сторінок, автоматичне розпізнавання кольорів, корекцію нечітких знаків, корекцію тони кольору, заливку / виділення крайок, настройку полів, видалення виявлених отворів, сканування по одному листу, видалення разлиновки, розпізнавання кінця сторінки і інші корисні функції.

Заявлені характеристики наведені в таблиці.

Розміщення настільний Тип датчика подвійний контактний датчик зображення (CIS) Дисплей немає ОЗУ 256 МБ Підключення USB Hi-Speed ​​2.0, Ethernet 10Base-T / 100Base-TX / 1000Base-T Хост-порт USB да Типи і розміри носіїв папір (проста, тонка, товста), візитні картки, пластикові карти (товщина до 1,4 мм)
ширина: 51-215,9 мм; довжина: 51-297 мм; формат «довга папір»: до 5000 мм
щільність 27-413 г / м² Двостороння сканування та Автоподатчик 50 аркушів Дозвіл 600 × 600 dpi (оптичне), 1200 × 1200 dpi (інтерполяція) Режими сканування кольоровий 24 біт, сірий 8 біт (256 рівнів), монохромний 1 біт Швидкість кольорового сканування 40 аркушів А4 (80 зображень) в хвилину * Максимальне навантаження до 3000 аркушів в день Сумісність з TWAIN Windows XP, Vista, 7, 8, 10 Сумісність з WIA так Сумісність з ICA / ISIS / SANE да / да / да Розміри 306 × 258 × 250 мм Вага, нетто / брутто 4,45 / 6,2 кг Енергоспоживання:
робочий режим
готовність
сплячий режим
викл.
27 Вт
3 Вт
1,9 Вт
0,12 Вт Потужність / тиск звуку 62,8 дБ / 50 дБА Робочі умови 5-35 ° С, вологість від 20% до 80% Гарантія 12 міс. Опис на сайті виробника brother.ru Середня ціна Роздрібні пропозиції

* Спочатку апарат мав швидкістю 30 стор / хв, але в грудні 2017 роки провели апдейт прошивки і підняли швидкість до 40 стор / хв, тому в різних джерелах відомості можуть відрізнятися

Сканер поставляється в компактній коробці зі звичайного картону з монохромним оформленням.

Крім самого апарату і адаптера харчування (вхід AC 100-240 В, 50/60 Гц, 1,1 А; вихід DC 24 В, 1,9 А), в коробці знаходяться знімний подає лоток, кабель USB 2.0 для локального підключення до комп'ютера , а також друкована документація і компакт-диск з ПО.

Як і раніше розглянуті нами моделі  Brother ADS-3000N і Brother ADS-3600W  , Апарат Brother ADS-2400N відноситься до класу протяжних сканерів, які інакше називають поточними або документ-сканерами: вони здатні працювати тільки з окремими аркушами паперу, які завантажуються в автоподатчик і простягаються перед нерухомою скануючої лінійкою

До складу програмного забезпечення входять Abbyy FineReader Sprint v.11, Abbyy PDF Transformer, Nuance PaperPort 14 SE, Remote Set-up, Brother Control Centre, BRAdmin Professional. Сканери можуть працювати під управлінням ОС сімейства Windows (включаючи серверні версії), Mac і Linux.

Зовнішній вигляд, обслуговування

Апарат досить компактний: навіть з наведеними в робоче положення лотками він займає на столі місце розміром не більше 60 см в глибину (в проекції) і 31 см в ширину. Плюс, звичайно, зовнішній блок живлення, але він дуже невеликий, та для підключення USB-накопичувачів треба передбачити місце праворуч, про це трохи пізніше.

Спереду внизу знаходиться приймальний лоток. Він складається з трьох ступенів, які висуваються відповідно до розмірів оброблюваних документів. Четвертим його елементом є обмежувач, який не дає листам виходити далеко вперед. Можна зробити пару зауважень, головне: звертатися з повністю висунутими лотком потрібно з обережністю - особливою міцністю він не відрізняється. Крім того, відсутні бічні обмежувачі, але наші тести показали, що навіть при максимальній швидкості стопка аркушів в приймальному лотку виходить досить рівною.

Вхідний лоток розташований ззаду вгорі. Навіть на вигляд він монументальніше і міцніше, особливо його підставу, яке розраховане на формати до А5. Для більших документів є два висувних сегмента, а вирівнювання стопки забезпечується переміщуються бічними обмежувачами.

Кріпиться він за допомогою бічних засувок, доступних ззаду. Для зняття лотка їх потрібно відтягнути до країв (на фото показано стрілками).

Зліва у верхній частині корпусу є важіль, натиснення на який дозволяє відкинути фронтальну частину сканера, після чого відкривається доступ до скануючим лінійок, що подає роликам і інших компонентів.

Зліва у верхній частині корпусу є важіль, натиснення на який дозволяє відкинути фронтальну частину сканера, після чого відкривається доступ до скануючим лінійок, що подає роликам і інших компонентів

Все це потрібно для періодичного обслуговування: після проходження через сканер багатьох тисяч документів всередині неминуче буде накопичуватися паперовий пил, яка погіршує якість сканування, та й поверхні роликів будуть забруднюватися, що може викликати збої в подачі. Виробник рекомендує проводити очистку внутрішніх поверхонь після кожної 5000 сканувань.

Виробник рекомендує проводити очистку внутрішніх поверхонь після кожної 5000 сканувань

Процедури описані в керівництві користувача, для роликів рекомендується використовувати спеціальну рідину для очищення CNR-A2001 - ймовірно, це різновид знайомого сервісникам кошти Platenclene.

Там же згаданий і набір роликів PRK-A2001, який буде потрібно встановити замість зношених після напрацювання приблизно в 200 тисяч листів.

Ззаду внизу розташовані роз'єми - харчування, LAN і USB type B (female) для локального підключення до комп'ютера. Всі вони знаходяться «в тіні» лотка, а тому підключення коннектори і кабелі не збільшуватимуть площу, займану сканером.

Ще один роз'єм USB 2.0 знаходиться на правій бічній стінці, він призначений для підключення знімних запам'ятовуючих пристроїв з метою збереження на них відсканованих документів без використання комп'ютера. В якості можливих пристроїв згадані «стандартні USB-накопичувачі до 64 ГБ» з файлової системою FAT (FAT12 / 16/32 і exFAT) - очевидно, маються на увазі флешки, а про інших видах носіїв на зразок SSD / HDD з відповідним інтерфейсом або SD- карт через картовод ані слова.

Доступу до цього порту нічого не заважає, якщо, звичайно, справа від сканера є достатньо місця для зручного підключення.

Органи управління

Brother ADS-2400N управляється за допомогою всього семи кнопок, а стан відображається такою ж кількістю світлодіодних індикаторів, більша частина з яких вмонтовано в кнопки.

Всі установки задаються або через відповідні утиліти, або через веб-інтерфейс, тобто сканер для настройки потрібно підключити або до комп'ютера по USB, або в локальну мережу.

Функції трьох лівих кнопок не фіксовані, а програмовані. Наприклад, для однієї з них можна призначити збереження ськана на FTP-сервер, для іншого - на якийсь мережевий комп'ютер, для третьої - передачу в веб-службу. Ці функції і настройки для них, включаючи дозвіл сканування, режим кольоровості і формат збереження, також задаються через відповідні інструменти, що вимагають проводового підключення, що не дозволить швидко поміняти установки для даного сеансу сканування.

Установка ПО, локальне підключення USB

На цей раз для установки ми скористалися диском з комплекту.

Початок установки цілком звичне: вибір мови (доступний і російська), ознайомлення з ліцензійною угодою, уточнення способу підключення - поки ми вибираємо «локальне USB».

За запитом підключаємо сканер (його харчування повинне бути включено) до порту USB нашого комп'ютера. При цьому загоряється підсвічування кнопки «Сканувати на ПК» (із зображенням ПК і USB-коннектора).

Потім слід запит складу встановлюється ПО - поки мова йде про драйвери, а також службових програмах і утиліти Brother.

Останній етап - установка програм від сторонніх виробників: Nuance PaperPort, Adobe FineReader Sprint і Adobe PDF Transformer. Оскільки в нашу задачу входить тестування самого сканера, а не подібного ПО, від установки ми відмовилися.

На робочому столі з'являється іконка для комплекту утиліт Brother Utilities, в складі якого є ряд додатків, які можуть бути корисні.

Наприклад, Status Monitor відстежує поточний стан, а в разі якихось неполадок видає повідомлення; він відразу включається автозагрузку, але це можна і відключити.

Якщо вибрати «Сервіс - Віддалена настройка», відкривається вікно програми віддаленого налаштування Brother ADS з численними установками.

Якщо сканерів кілька, то установки можна зробити для одного з них, потім експортувати в файл і імпортувати його для інших.

Тут же можна подивитися стан лічильників витратних матеріалів - роликів захвату паперу і реверсивного ролика, а після заміни скинути ці значення. Передбачено оповіщення про планове обслуговування, також з можливістю скидання відповідного лічильника після проведення робіт.

Під час налаштування сканером користуватися буде не можна, а вбудовані в кнопки індикатори блимають. Однак для локального підключення це не так вже критично.

Сканування з комп'ютера

З вікна Brother Utilities можна задіяти додаток ControlCenter4, яке може запускатися на вимогу або, як Status Monitor, включатися в автозавантаження. Воно дозволить працювати з документами без будь-якого додаткового ПЗ, а також здійснювати настройки сканера через виклик тільки що згаданої програми Brother ADS.

Додаток можна запускати в одному з двох режимів: стандартному і розширеному, між якими можна оперативно переключатися.

Стандартний режим містить все необхідне для роботи: три попередньо типу оригіналів із заданими дозволом і режимом кольоровості, а також можливість самостійного завдання цих значень.

«Додаткові значення» дозволять не тільки вибрати дозвіл від 100 × 100 до 600 × 600 dpi і режим кольоровості (включаючи автовибір), але також підібрати оптимальні яскравість і контрастність, скасувати двостороннє сканування, включити режим роботи з пластиковими картами, задати безперервне сканування в разі , коли комплект документів не вміщується в автоподатчик. Хоча ємність АПД і заявлена ​​на рівні 50 аркушів офісного паперу з щільністю 80 г / м², реально в нього поміщається помітно більше.

Використання конверта для сканування (окремо купується опція) необхідно при роботі з дуже важливими документами, що не допускають навіть найменшого ушкодження, а також для оригіналів на тонкому папері або з неправильною формою (вирізки).

Є й додаткові параметри:

Для отриманих сканів є різні варіанти подальшої обробки:

 1. зберегти в локальну папку на ПК або в сервіси Microsoft SharePoint в одному з дев'яти форматів: BMP, JPG, TIF, PNG, PDF, XPS, DOCX, XLSX, PPTX, причому для PDF задається і субформати - одно- або багатосторінковий (це можна зробити і для TIF), із захистом або без, з можливістю пошуку або без неї;
 2. роздрукувати на принтері;
 3. відкрити в одному з встановлених на ПК додатків, включаючи графічні редактори і програми оптичного розпізнавання символів OCR;
 4. відправити в одному з форматів, перерахованих в п. 1, на електронну пошту як вкладення.

Власні можливості ControlCenter4 по редагуванню сканів полягають лише в повороті і обрізку, але і цього для дуже багатьох користувачів буде цілком достатньо.

Вікно розширеного режиму виглядає так:

Клік по кожній із іконок виводить вікно з настройками, схоже на вже бачене нами. Відмінності в ширшому списку установок і в наявності кнопки запуску сканування. Сенс режиму в тому, що вікно ControlCenter вже не використовується як проміжний етап, скани відразу передаватимуться в потрібну програму або зберігатися в папку.

Ось приклад для іконки «Зображення»:

Тут стає доступним і роздільну здатність 1200 × 1200 dpi. Це інтерполяція, а не оптичний дозвіл; практичне призначення такої установки залишається незрозумілим, але все виробники сканерів (в тому числі в складі МФУ) практикують подібне.

Вміст правого верхнього кута вікна змінюється в залежності від обраного формату файлу: для BMP тут буде порожньо, для JPG (як на скріншоті) движок встановлює ступінь стиснення і т. П. У списку типів файлів графічні формати і PDF.

Для інших іконок вікно налаштувань буде таким же, трохи змінюються лише доступні варіанти деяких установок, включаючи набори форматів.

З другої закладки «Налаштування пристрою» відкривається доступ до загальних установок:

При наявності на комп'ютері програм, з яких функцію Acquire (Отримати зображення), можна працювати з використанням драйверів TWAIN і WIA.

Вікно драйвера WIA стандартне, попередній перегляд використовувати не можна, що цілком зрозуміло. Установок мінімум: режим кольоровості, дозвіл від 100 до 1200 dpi і розмір документа.

Початкове вікно TWAIN-драйвера простеньке: воно містить три розумного налаштування, в кожному з яких можна задати той же, що і в WIA, плюс визначити режим одно- або двостороннього сканування.

Зате кількість додаткових налаштувань, що відкриваються кліком по відповідній фразі, дуже велике.

Зроблено доступним перегляд, але, по-перше, тільки для одного аркуша (нижнього в стосі), який до того ж потім доведеться вручну повернути в автоподатчик, по-друге - ніяких коректувань, навіть уточнення області сканування, не передбачено.

Часто використовувані набори налаштувань можна зберігати у вигляді додаткових профілів, назви яких з'являються в лівій частині вікна нижче трьох вихідних. Невикористані профілі (крім цих вихідних) згодом можна буде видалити.

Сканування можна ініціювати і кнопкою «Сканувати на ПК» панелі управління самого апарату. Параметри сканування, а також подальша «доля» файлу ськана задаються через той же ControlCenter.

Робота зі змінними накопичувачами USB

Найпростіша панель управління моделі ADS-2400N не дозволяє виробляти якісь оперативні настройки, тому це доводиться робити заздалегідь з комп'ютера, використовуючи додаток ControlCenter. Перелік установок довгий, та ще й з залежностями одних параметрів від інших, тому займатися перерахуванням не будемо, а просто наведемо два скріншота, що дають уявлення про можливості.

Перелік установок довгий, та ще й з залежностями одних параметрів від інших, тому займатися перерахуванням не будемо, а просто наведемо два скріншота, що дають уявлення про можливості

При підключенні флешки до бічного порту USB 2.0 загоряється підсвічування кнопки «Сканувати на USB» з відповідним символом. Одночасно продовжує горіти і підсвічування кнопки «Сканувати на ПК», тобто і цей режим залишається доступним.

Потім натискаємо на кнопку сканування на змінний носій і очікуємо закінчення процесу.

Після закінчення роботи носій можна просто вийняти, головне - не поспішати, щоб файл встиг записатися, орієнтуватися при цьому треба на звуковий сигнал в кінці процесу.

Для збереження в кореневому каталозі накопичувача створюється папка Brother, в яку і зберігаються файли. Їх імена можуть починатися або з обираних у відповідному пункті меню слів, або з поставлених користувачем наборів символів; в будь-якому випадку додаються цифри, пов'язані з датою / часом і лічильником (форма теж налаштовується).

Як з'ясувалося, підтримуються не тільки флешки, але і SD-карти, що підключаються за допомогою картовода. Щонайменше, використовувана нами для тестування модель картовода благополучно була сприйнята сканером, що спостерігалося далеко не у всіх пристроях з USB-портом того ж призначення.

Робота через локальних мереж

Спочатку с помощью ControlCenter слід вібрато установки, відповідні реаліям Вашої локальної мережі. Так, способ Отримання IP-адреси за умовчанням має установку «Авто», что означає использование одного з протоколів DHCP, BOOTP, RARP при наявності якогось з них. Але можна вказати і конкретний протокол, а також вручну задати статичний адресу.

Можна задати і швидкість обміну в мережі Ethernet:

На корпусах сканерів і на коробках завдано MAC-адресу, який допоможе спростити пошук підключених сканерів в мережі при скруті визначенні IP-адреси, отриманого сканером всередині інфраструктури замовника.

Після цих процедур сканер вже може працювати в мережі, причому є як сканування з відправкою на мережеві ресурси (про це нижче), так і управління сканером через веб-інтерфейс. Набираємо в адресному рядку браузера IP-адресу пристрою і отримуємо таке вікно:

Крім різноманітних налаштувань, тут можна подивитися розширені показання лічильників.

Але це загальнодоступні можливості, а повний список налаштувань з'явиться лише після введення пароля у відповідному полі, яке знаходиться у верхній частині екрану. За замовчуванням пароль initpass, але його можна поміняти самостійно.

З'являються нові закладки, одна з них присвячена найважливішого - налаштувань сканування.

Наступна - інструменти адміністратора.

Крім іншого, тут можна завантажити сертифікати засвідчувального центру для миттєвої підписи результатів сканування, що зберігаються у вигляді файлів PDF.

В останній закладці перебувають мережеві настройки, включаючи і розсилку повідомлень про події.

Доступ до сканера з мережевого комп'ютера

Якщо потрібно взаємодіяти зі сканером з якогось мережевого комп'ютера, потрібно запустити на ньому установку програмного забезпечення сканера, на відповідному етапі вибрати тип підключення до мережі і слідувати інструкціям. Одна з них вимагає відкрити кришку сканера, натиснути дві кнопки і утримувати їх до появи звукового сигналу:

Навіщо - не пояснюється; ми чесно виконали це, чекаючи звукового сигналу мінімум хвилину, але так і не дочекалися. Довелося закрити кришку і продовжити установку.

На етапі вибору пристрою здійснюється пошук в мережі з видачею списку знайдених сканерів Brother, вибираємо потрібний.

Утиліта віддаленого налаштування, встановлена ​​нами при локальному підключенні, з мережевим сканером не працює, повідомляючи про помилку і пропонуючи підключити сканер кабелем (зауважимо: Status Monitor мережевий сканер бачить і відстежує). Тому будемо користуватися одним з варіантів BRAdmin - пропонуються Light і Professional, ми вибрали перший, оскільки варіант Professional розглянули в попередньому огляді . Але будь-яку з цих програм спочатку треба скачати і встановити, клік по відповідній іконці у вікні «Сервіс» Brother Utilities якраз і переводить на сторінку завантаження офіційного сайту.

Після закінчення на робочому столі з'являється іконка BRAdmin Light, яка і запускає цю програму.

Насамперед здійснюється пошук сканерів в мережі і виводиться список, у нас він складається з одного рядка.

Вибираємо її кліком і переходимо до налаштувань, натиснувши на третю кнопку в горизонтальному меню (доведеться ввести пароль - той же, що і для веб-інтерфейсу). Їх набір дуже обмежений, недарма версія називається Light:

Їх набір дуже обмежений, недарма версія називається Light:

Але з урахуванням широких можливостей веб-інтерфейсу і це може не знадобитися.

Під час встановлення програмного забезпечення для мережевого підключення встановлюються і драйвери TWAIN і WIA, які можна використовувати при роботі з комп'ютера.

Ніяких відмінностей від того, що ми бачили при локальному підключенні, в їх інтерфейсах немає.

Варіанти сканування при мережевому підключенні

Звичайно, крім сканування з якогось комп'ютерного додатки, при мережевому підключенні з'являються і інші способи роботи, ініційовані з його панелі управління однієї з трьох функціональних кнопок (крайніх зліва).

Їх призначення можна задати через веб-інтерфейс: задається тип зі списку, який видно на скріншоті, а також призначення - в нашому випадку в випадаючому списку цієї графи був єдиний комп'ютер, який разом зі сканером присутній в тестовій мережі.

Після натискання кнопки «Відправити» в нижній частині вікна веб-інтерфейсу повинен з'явитися напис «Дані передані успішно», а на панелі управління сканера спалахнути підсвічування у тих кнопок, для яких задані функції.

Надалі після натискання кнопки відбудеться сканування і відправка файлу ськана відповідно до заданого для неї мережевим приймачем.

Взаємодія з мобільними пристроями

Незважаючи на те, що власного інтерфейсу Wi-Fi у ADS-2400N немає, працювати з мобільними пристроями він цілком може: для цього потрібно мати бездротову точку доступу, за допомогою якої гаджети могли б підключатися до локальної мережі, в дротовому сегменті якій присутній сканер.

Ми випробували роботу з Android-пристроєм, хоча відповідне ПО є для Apple і Windows Phone.

Спочатку потрібно завантажити з Google Play Market і встановити додаток Brother iPrint & Scan, на момент написання огляду була доступна версія 3.2.1.

1

Зміна мови для інтерфейсу програми не передбачена, працювати доведеться англійською, але це не біда: текстової інформації там небагато, а наявна цілком зрозуміла.

При першому запуску пропонується пошук пристроїв - природно, гаджет повинен бути підключений по Wi-Fi до того ж сегменту мережі, що і сканер.

Вибираємо потрібне (якщо пристроїв Brother в мережі кілька), далі відкривається робоче вікно програми з уточненням, що саме можна буде робити - в нашому випадку сканувати і перевіряти стан.

Про стан пристрою набір відомостей вельми скупий:

Переходимо до сканування.

Тут можна задати найважливіші параметри - розмір оригіналів, режим кольоровості, одно- або двосторонню обробку. Як не дивно, про дозвіл ніяких згадок немає.

Тиснемо екранну кнопку Scan і очікуємо закінчення процесу, в кінці якого з'являється запит про подальші дії: відсканувати ще набір документів або завершити поточний сеанс.

Тиснемо екранну кнопку Scan і очікуємо закінчення процесу, в кінці якого з'являється запит про подальші дії: відсканувати ще набір документів або завершити поточний сеанс

По завершенні відображаються мініатюри відсканованих сторінок, які можна переглянути і зі збільшенням (три ступені).

По завершенні відображаються мініатюри відсканованих сторінок, які можна переглянути і зі збільшенням (три ступені)

Є й деякі можливості редагування отриманих сканів: обрізка і поворот.

Є й деякі можливості редагування отриманих сканів: обрізка і поворот

У нижній частині вікна зі слайдами знаходиться кнопка Save, після натискання на яку слід запит формату збереження на карту пам'яті - JPEG або PDF.

Ніяких додаткових параметрів для збереження (на кшталт ступеня стиснення для JPEG) не вимагається.

На пристрої створюється папка Brother і вкладена в неї Scan, в яку і зберігаються файли з ім'ям «Scan_дата_время_номер». Як з'ясувалося, використовуваний формат PDF підтримує многостраничность, а зображення в JPEG для А4 виходять розміром 2480 × 3507 крапок, тобто з роздільною здатністю 300 × 300 dpi, причому стиск не застосовується.

Значок у вигляді куточка над кнопкою Save дозволяє «поділитися» (share) сканами в форматі JPEG або PDF з якимось з наявних на гаджеті додатків - наприклад, відкрити для подальшої обробки.

Якісь настройки сканера через цей додаток не виробляються, але можна скористатися веб-інтерфейсом, відкривши його в браузері мобільного пристрою.

тестування

Час виходу на готовність близько 2-3 секунд.

Заявлену функцію видалення фонового кольору ми випробували і детально розглянули в попередньому огляді , А тут лише зазначимо, що вона також присутня і працює.

Тест швидкості сканування: 25 аркушів A4; TWAIN-драйвер, від натискання кнопки «Пуск» до появи останньої сторінки у вікні програми; в таблиці вказані години виходу в хв: сек (в дужках - проходження пакета через сканер). Для сканування зі збереженням на змінний носій ми вибрали наступні параметри: тип файлу - багатосторінковий PDF, розмір файлу середній.

Режим / Підключення USB LAN флешка ч / б 150 × 150 одностор. 0:39 (0:37) 0:39 (0:37) колір 300 × 300 одностор. 0:40 (0:37) 0:41 (0:37) колір 300 × 300 двустор. 0:46 (0:37) 0:58 (0:37) 0:41 (0:37) колір 600 × 600 двустор. 2:24 (2:07) 2:50 (2:32) 2:00 (1:55)

Звичайно, користувача цікавить не швидкість протягання пакета документів через сканер, а повний час, витрачений на отримання кінцевого результату. Воно буде залежати і від використовуваного типу підключення, і від можливостей комп'ютера, з якого виробляється сканування, і від інших факторів на кшталт завантаженості локальної мережі, тому отримані нами значення слід оцінювати не як абсолютні, а як цифри для порівняння випробуваних варіантів.

Але ми фіксували і час проходження пакета через сканер, щоб порахувати швидкість і порівняти з заявленим значенням. При дозволах до 300 × 300 dpi включно в будь-якому режимі кольоровості і при будь-якому підключенні вона незмінна і повністю відповідає заявленим 40 листам в хвилину (або 80 зображень в хвилину при двосторонньому скануванні), а при 600 × 600, та ще й в двосторонньому режимі, швидкість стає істотно менше.

Швидкість обробки оригіналів при провідному підключенні Ethernet виявилася навіть менше, ніж при локальному USB 2.0 - з малим дозволом різниця була на рівні похибки вимірювань, але при підвищенні «складності» завдання стала суттєвою. І треба враховувати, що в нашій тестовій мережі, крім сканера і одного комп'ютера, інших пристроїв не було.

Найшвидшим вийшов варіант зі збереженням на флешку. Ми випробували і інші установки - збереження в JPEG (цей формат не підтримує многостраничность, тобто для кожного зображення буде створений окремий файл) з великим розміром файлу зайняло практично стільки ж часу, тому ми не стали вносити ці значення в таблицю окремо.

При збереженні не спостерігалося якихось колізій, пов'язаних з іменами файлів, що включають дату-час без додавання лічильника, як це було з апаратом Brother ADS-3600W, коли в одну секунду могли бути зроблені два скана (особливо в двосторонньому режимі), імена яких відповідно до обраної формою повинні були виходити однаковими, і сканування зупинялося. Пояснюється це дуже просто: в ADS-2400N ім'я файлів, що зберігаються завжди містить лічильник.

шум

Вище ми з'ясували, що швидкість протягання документів залежить від дозволу; цілком ймовірно, що і шум при цьому буде різним.

Замір робився в приміщенні з фоновим рівнем менше 30 дБА і з відстані в 1 м, результати в таблиці. Оскільки шум нерівномірний, через дріб наведені максимальні робочі і короткочасні пікові значення:

Дозвіл Рівень шуму 300 × 300 dpi 51,5 / 54 дБА 600 × 600 dpi 44,5 / 54 дБА

При високому дозволі звук помітно тихіше, але і швидкість протягання оригіналів істотно менше. Якщо порівнювати з раніше протестованими моделями Brother, то ADS-2400N в цілому працює трохи менше шумно (очевидно, за рахунок меншої швидкості сканування), хоча пікові значення на тому ж рівні - вони пов'язані з початковим і кінцевим етапами протягання, коли лист досить енергійно спочатку затягується з лотка, а потім виштовхується в приймальний.

Робота з носіями різного розміру і товщини

Візитні картки 90 × 50 мм, щільність паперу невідома. Їх помістилося навіть більше, ніж в аналогічному тесті з ADS-3600W - 40 штук замість 35, хоча з точки зору лотки у обох моделей абсолютно однакові.

Для роботи з картками довелося змінити формат документа:

Звичайно, порівнювати зі швидкістю для документів А4 безглуздо, просто наведемо час обробки 40 візитних карток при мережевому підключенні (в дужках - час протягання пакета через сканер).

Режим Час, хв: сек колір 600 × 600 dpi, одностор. 1:25 (1:22)

Тут треба зазначити: при подачі таких малих оригіналів довгою стороною дуже багато з них проходять через сканер з значним перекосом, який на вихідному скане не зникає установкою «Автоматичне усунення нахилу» в додаткових настройках TWAIN-драйвера. У таких випадках слід подавати короткою стороною, помінявши установки розміру:

А приймальний лоток краще висунути трохи більше, ніж на розмір картки, інакше у міру наростання стопки виходять карти можуть почати упиратися в уже наявні.

Папір А4 щільністю 280 г / м² - в лоток помістилося 38 листів, але після старту сканування подачі не відбулося, було видано повідомлення про застрягання в ADF. Довелося обмежитися тими ж 35 листами, що і для ADS-3600W; всі вони двічі пройшли без будь-яких проблем.

Пластикові карти з тисненням 90 × 54 мм - у нас знайшлося тільки 5 штук, пропустили через сканер тричі (подача короткою стороною), також без проблем.

Всього за час тестування через сканер було пропущено понад 600 оригіналів, при цьому застрягання чи інших проблем з подачею (крім згаданого випадку з надмірно великою кількістю аркушів цупкого паперу), а також захоплення відразу декількох листів не спостерігалося.

підсумок

Розглянутий нами сканер Brother ADS-2400N має привабливу ціну при гідної швидкості роботи, підтвердженої нашими тестами, і широкому спектрі можливостей. Треба відзначити досить компактні розміри, невелика вага і скромне енергоспоживання.

В спектрі пропонованих компанією документ-сканерів і ця модель, і розглянуті раніше ADS-3000N і ADS-3600W займають середнє положення і по продуктивності, і по функціональності, так і за ціною теж. Модельний ряд починається з портативних апаратів з живленням від USB-порту комп'ютера (але є і мають вбудовану батарею) і з однолістовой подачею, а закінчується сканерами, які сам виробник називає професійними: їх швидкість роботи складає до 80 аркушів або 160 зображень в хвилину, а автоподатчик вміщує до 100 документів на офісному папері.

Таким чином, споживачеві надана можливість вибрати модель, найкращим чином відповідає і потребам, і фінансовим можливостям.

На закінчення пропонуємо подивитися наш відеоогляд документ-сканера Brother ADS-2400N:

наш відеоогляд документ-сканера Brother ADS-2400N можна також подивитися на iXBT.Video

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: