Новости

Що робити, якщо страхова компанія занижує виплати по ОСАГО

Багато автовласників, що потрапили в дорожньо-транспортну пригоду впевнені в тому, що страхова компанія покриє якщо не все, то більшу частину витрат на ремонт транспортного засобу. За логікою інакше не може бути, оскільки автострахування в нашій державі є процедурою обов'язковою, яка контролюється компетентними органами.

Однак, нерідко бувають ситуації, коли страхова компанія занижує виплати по страховці, або виплачує суму, несумірну з реальними витратами на відновлення транспортного засобу після ДТП. У таких випадках нерідко буває вкрай складно домогтися правди без допомоги досвідченого Автоюрист.

Яким чином відбувається заниження виплат по ОСАГО?

Страхове відшкодування на відновлення автотранспортного засобу проводиться на основі експертної оцінки збитку, заподіяного під час ДТП. Оцінка здійснюється шляхом огляду пошкодженого автомобіля, або іншого транспортного засобу. Оглядом транспорту займається представник страхової компанії. Він же робить калькуляцію по виплатах. Цілком логічно, що в процесі огляду пошкоджень страховик намагається максимально зменшити розмір шкоди будь-якими способами - наприклад, не вносить в калькуляцію деякі пошкодження. Результат - мінімальна сума страхової виплати, яка не покриває навіть частковий ремонт.

Існує інший варіант розрахунку суми збитку - виклик на місце дорожньо-транспортної пригоди незалежного експерта-оцінювача. Спеціаліст проводить ті ж дії, що і страховик і на підставі його висновку обчислюється розмір шкоди. Тоді, чому і в цьому випадку сума виплати по ОСАГО все одно залишається заниженою?

Тоді, чому і в цьому випадку сума виплати по ОСАГО все одно залишається заниженою

Насправді відповідь на це питання лежить в законодавстві. Відповідно до пункту 45 закону «Про ОСАЦВ» страхова компанія вибирає незалежного експерта-оцінювача на свій розсуд. Грубо кажучи, в 99% випадків на місце ДТП приїжджає експерт, який свідомо пов'язаний зі страховою компанією будь-якими зобов'язаннями. Тому немає нічого дивного в тому, що даний фахівець виносить рішення, максимально вигідне для страховика, чим завдає шкоди автомобілісту, який потрапив в дорожньо-транспортну пригоду.

Причини заниження страхових виплат по ОСАГО

Існує кілька основних причин, за якими потерпілий в ДТП автовласник отримує меншу суму по страховій виплаті. Найпоширенішими з них є наступні:

  • Завищені очікування автовласника - господар пошкодженого в ДТП транспортного засобу розраховує на страхову виплату, рівну вартість нових запасних деталей. Але, відповідно до Закону «Про ОСАЦВ», при оцінці збитку береться до уваги ступінь зносу пошкоджених частин авто. Отже, виходить сума, набагато нижчою за очікувану;
  • Неправильні розрахунки експерта-оцінювача при огляді транспортного засобу - в даному випадку незалежним експертом виступає фахівець, свідомо пов'язаний зі страховиком. Таких експертів і називають «кишеньковими» за те, що вони завжди приймають рішення на користь страхової компанії;
  • Виплата на підставі проведеної експертизи, урізана страховою компанією - тут мова йде про незалежну оцінку експерта, запрошеного власником пошкодженого в ДТП автомобіля. Страхова компанія бере до уваги звіт фахівця, але занижує суму виплат, аргументуючи це завищеною оцінкою вартості пошкоджених деталей;
  • Приховані або невраховані пошкодження транспортного засобу - про цей випадок уже говорилося вище.

Як же отримати необхідну для ремонту суму? Насправді це цілком реально. У першому випадку можна стягнути суму, якої бракує грошей через суд з винуватця дорожньо-транспортної пригоди. У всіх інших випадках, у тому числі при скороченні страховою компанією суми страхової виплати на підставі незалежної експертизи, можна запросити незалежного експерта з Центру судової автотехнічної експертиз міста Казань. Кваліфікований Автоюрист в Казані не тільки допоможе встановити розмір реальних збитків, завданих транспортному засобу в дорожньо-транспортній пригоді, а й вирішить юридичні питання при порушенні прав автовласника.

Яким чином відбувається заниження виплат по ОСАГО?
Тоді, чому і в цьому випадку сума виплати по ОСАГО все одно залишається заниженою?
Як же отримати необхідну для ремонту суму?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: