Новости

Mobile-review.com Мегафон-Москва: «Легкий крок» в «Ваш новий номер»

  1. «Ваш новий номер» в Мегафон-Москва
  2. замість PS

Звідки беруться нові абоненти? Деяка кількість - з підростаючих діточок, але таких не більше 15%, основне зростання «населення» оператора відбувається за рахунок «мігрантів» з інших мереж. Цей процес не тільки генерує завідомо лукаву статистику, але і створює чимало труднощів і незручностей для самих «перебіжчиків». А також неабияк дратує тих, кому з цими «мігрантами» доводиться спілкуватися.

Радикальне вирішення проблеми - сервіс MNP (Mobile Number Portability), можливість переходу до іншого оператора зі збереженням свого номера телефону. Широко практикується в багатьох країнах, і кілька років тому був майже обіцяно колишнім главою Мінінформзв'язку Леонідом Рейманом росіянам. Були навіть розроблені попередні адміністративні моделі і схеми технічної реалізації, якщо не помиляюся, роль «всеросійського комутатора» відводилася МТТ. Через деякий час долю проекту в Мінінформзв'язку коментувати перестали, обмежуючись ухильними відмовками типу «питання опрацьовується». Стало зрозуміло, що проект «поклали під сукно» (під чиїмось тиском?), Але було цікаво, який підберуть офіційний привід. Такою знайшовся: виявляється, при розробці проекту був упущений найважливіший аспект загальної рівності і соціальної справедливості. Закон повинен бути один для всіх, а перенесення міського телефонного номера до іншого оператора неможливо реалізувати технічно. Поки неможливо. Ось коли все АТС на просторах нашої неосяжної Батьківщини стануть цифровими, тоді й повернемося до обговорення цього питання. І, мабуть, знайдемо інший привід. Як це нікому не спало на думку встановити на дорогах обмеження швидкості в 20 км / год через те, що велосипедисти не можуть їхати швидше?

Може, воно й на краще? Страждаючі від неможливості забрати свій номер до іншого оператора не завжди усвідомлюють усіх наслідків впровадження такої схеми. В епоху плати за інтерконект в багатьох тарифах врахована умовна безкоштовність внутрішньомережевого трафіку, плюс цінові спецпропозиції на спілкування всередині групи / тарифу і т.п. Довелося б повністю переглядати / перекроювати всю ситуацію тарифну політику і / або нагромаджувати складні технічні рішення по автоінформування про ціну кожного виклику і т.п. А питання міжоператорських взаєморозрахунків? А неминучі відрахування «координатору»? У будь-якому випадку мова йде про чималі витрати, які неможливо перекласти тільки на тих, хто захоче перейти до іншого оператора зі збереженням власного номера. Тим більше що спрогнозувати реальну потребу в такому сервісі практично неможливо, занадто багато зав'язано на ціну питання для кінцевого споживача. Абстрактно можливість змінити оператора зі збереженням номера може гаряче вітати кожен третій, а на ділі? Тисяч так за три-п'ять-вісім російських неденомінованих послуга може різко втратити свою привабливість в очах більшості її сьогоднішніх прихильників. Нещодавно про все це вже писав, але питання на тему «Коли ж, нарешті, введуть переносимість номера ???» регулярно з'являються на форумах. Будемо вважати позаплановим ліричним відступом.

Як би там не було, а проблема оповіщення людей про зміна номері рано чи пізно стає актуальною для більшості з нас. Я б виділив дві найбільш характерні ситуації і, відповідно, «традиційні» шляхи вирішення проблеми.

  • Перехід до іншого оператора з заміною основного номера. Приємний варіант для тих, хто телефонує - деякий час ходити з двома телефонами (незручно). Безумовна переадресація зі старого номера на новий зручніше, але обходиться недешево. І кожному, хто зателефонував повідомляти новий номер, сподіваючись, що людина його запише, як показує досвід, - пропаща справа, новий номер записують одиниці, і процес розтягується на місяці. А в разі переадресації починають ображатися подзвонили на новий номер і вислухати в черговий раз прохання надалі дзвонити на нього - через пару тижнів вже не згадати, кого встиг попередити. Автовідповідач з надиктував новим номером ефективніше, але змушувати людей платити за ваше зручність не дуже красиво. Розсилка SMS-повідомлень по всьому адресної книги плюс автовідповідач на старому номері - традиційний компроміс.
  • Використання різних SIM-карт для дзвінків за різними напрямками. За теперішніх часів теж досить типовий випадок. Дратувати людини дзвінком з незнайомого номера неприємно, пояснювати кожному «дзвоню з іншого номера з економії» неприємно удвічі. І все одно люди будуть передзвонювати назад (так зручніше) і звереть від постійного «Абонент тимчасово недоступний». Єдиний умовно-прийнятний варіант - використовувати Анти-АОН, що теж у багатьох викликає справедливе роздратування.

А що пропонують наші дорогі оператори для полегшення нелегкої долі «зрадників-перебіжчиків» і любителів покористуватися різними SIM-картами? Для дійсно переходять від конкурента і змінюють основний номер передбачені різного роду персональні заохочення. Можуть запропонувати тимчасову знижку, пакет безкоштовних SMS, пакет хвилин і т.п. Правда, не всім підряд, а конкретним високоприбутковим клієнтам, яке відреагувало на привабливу пропозицію. Один з найяскравіших епізодів на цю тему - надання федерального дублера в коді 925 всім побажали підключитися на контрактний тариф Мегафон-Москва власникам прямих міських номерів інших операторів. Для полегшення переходу дають пакет з 500 SMS та пропонують безкоштовний (8-800) номер з Автоінформатор про зміну коду. У Білайн теж існує і рекламується програма «Новий номер - вилитий старий!», Цитата з новини:

«Переходьте на« Білайн »- і збережіть цифри свого номера телефону! Підключайтеся в офісах «Білайн» - лише тут ви зможете вибрати собі від 4 до 10 цифр номера телефону! Повідомте ваш колишній номер телефону або просто улюблені цифри, а консультанти підберуть найбільш підходящі для вас варіанти ».

Зрозуміло, розраховувати на повний збіг всіх цифр не доводиться, але деяким щастить.

Тепер про спеціалізовані технічні рішення. Про послугу «Легкий крок» Билайн ми недавно писали, цитата з публікації:

«Суть послуги - виділення спеціального сервісного номера, на який слід встановити безумовну переадресацію зі« старої »SIM-карти. Кожен подзвонив на колишній номер чує автовідповідач з новим номером. Далі система відправляє два SMS-повідомлення: одне на новий номер в Білайн з інформацією про телефонний номер того, хто подзвонив на «старий» номер, і друге SMS - на телефон подзвонив з текстом «Мій новий номер +7903 1234567». Послуга не має абонентської плати і, на відміну від голосової пошти, в більшості випадків не тягне за собою фінансових втрат для того, хто подзвонив. При дзвінку з мобільного прослуховування автовідповідача не тарифікується, хоча при дзвінку з міського телефону (з аналогової АТС) заплатити за хвилину дзвінка все-таки доведеться. Працює з усіма операторами і будь-якою кількістю SIM-карт, досить на «старих» SIM-картах встановити переадресацію. Про всяк випадок нагадаємо, що SMS-повідомлення в мережах операторів «великої трійки" не переадресовуються і будуть як і раніше надходити на старі номери. Елегантне рішення, повністю вирішальний проблему оповіщення подзвонив про зміну номера та / або оператора ».

Як водиться, не обійшлося без ложки дьогтю, яка в глибині бочки з медом була помічена не одразу. Після кількох днів експлуатації послуги було відзначено кілька сторонніх дзвінків, причому один з тих, хто зателефонував запевняв, що дзвонив своєму другові за цим номером навесні. Схоже, що в якості сервісних номерів для переадресації використовуються телефонні номери не так вже давно закритих контрактів. Задіяти під послугу лежать в «відстійнику» номера логічно, але непогано було б про це попередити в описі послуги.

«Ваш новий номер» в Мегафон-Москва

Схожа послуга днями була запущена в експлуатацію в мережі Мегафон-Москва, докладний опис читаємо тут . Незважаючи на зовнішню схожість з послугою «Легкий крок», схема реалізована трохи інакше. Головна відмінність - для переадресації використовується загальний системний номер +79262909500, а відповідний «старий» номер (той, з якого ви переходите) програмується з «нової» (або не новою) SIM-карти Мегафон-Москва.

Головна відмінність - для переадресації використовується загальний системний номер +79262909500, а відповідний «старий» номер (той, з якого ви переходите) програмується з «нової» (або не новою) SIM-карти Мегафон-Москва

Далі на «старої» SIM-карті ставимо безумовну переадресацію на системний номер +79262909500 і перестаємо турбуватися про пропущені виклики. Якби ще в описі на сайті перед номером для переадресації не забули поставити «+», а то при точному дотриманні інструкції подзвонив замість нового номера почує «Номер абонента тимчасово заблокований».

Якби ще в описі на сайті перед номером для переадресації не забули поставити «+», а то при точному дотриманні інструкції подзвонив замість нового номера почує «Номер абонента тимчасово заблокований»

У разі правильного підключення подзвонив почує текст «Викликаний вами абонент використовує інший номер. SMS-повідомлення з новим номером абонента буде вам відправлено найближчим часом. Новий номер абонента - вісім ... ». А на ваш телефон прийде SMS-ка з інформацією про те, хто і коли вам намагався зателефонувати на колишній номер.

Є і другий варіант настройки послуги спеціально для тих, хто не хоче всім підряд повідомляти свій новий номер. Цитата з опису:

«При виборі способу оповіщення« Повідомити тільки мене »дзвонять на Ваш старий телефон не впізнають Ваш новий номер. При дзвінку на Ваш колишній номер вони почують голосове повідомлення: «Абонент вимкнув телефон або знаходиться поза зоною дії мережі». Після цього на Ваш новий номер прийде SMS-повідомлення: «Вам надійшов виклик на« старий номер »від Абонента <номер того, хто телефонував>». І Ви самі вирішите, повідомляти цього абоненту свій новий телефон чи ні ».

Є і третій, «недокументований» варіант настройки послуги. Якщо послугу «Ваш новий номер» на SIM-карті Мегафон-Москва підключити, а потім відключити, залишивши при цьому переадресацію на «старої» SIM-карті, то подзвонив почує текст: «Абонент змінив свій номер телефону. З'єднання по набраним номером неможливо ».

Зазначені «дитячі хвороби» послуги.

  • Про забутий в описі плюсик перед номером для переадресації вже написав, авось поправлять.
  • Підключення USSD-командою на момент тестування (26 червня) не працював, тільки через відправку SMS-команд.
  • Відправлена ​​SMS-команда була протаріфіцирован. Помилково чи ні - питання спірне. Швидше за все помилково, але, з іншого боку, безкоштовних SMS-команд ніхто не обіцяв, заявлена ​​тільки безкоштовність власне послуги.

У порівнянні з послугою «Легкий крок» (Білайн), сервіс «Ваш новий номер» (МегаФон-Москва) має один великий недолік: в системі задається тільки один «старий» номер. Тобто послуга орієнтована на людину, що змінює свій основний номер, а не котрий має півдюжиною різних SIM-карт для дзвінків по різним напрямком. У цьому сенсі сервіс Білайн виглядає більш гнучким і набагато більш універсальним. З іншого боку, явне відсутність «лівих» дзвінків колишньому власникові «транзитного» сервісного номера є перевагою.

замість PS

За результатами повторного тестування через два дні. USSD-команди заробили, і питання з платністю / безкоштовністю SMS-команд на кшталт втратив актуальність. Уже вкотре стикаюся в Мегафон-Москва з поступовим «доведенням до розуму» послуги протягом декількох днів після її офіційного запуску. Обмеження «один старий номер» теж можна обійти, досить на всіх використовуваних SIM-картах встановити безумовну переадресацію на запрограмовану в системі «стару» SIM-карту. У такій конфігурації все працює майже добре, за винятком однієї деталі: в SMS-нотифікації позвонившему буде фігурувати «старий» номер.

Приклад: Маємо SIM-карту Мегафон-Москва (А) з основним номером і колекцію SIM-карт різних операторів (B, C, D, Е ...) для дзвінків за різними напрямками. Підключаємо на SIM-карті «A» послугу, «старим» номером задаємо SIM-карту «B». На всіх інших SIM-картах встановлюємо безумовну переадресацію на SIM-карту «B». Тепер при дзвінках на будь-яку SIM-карту (B, C, D, Е ...) тому, хто зателефонував голосом продиктують новий номер «А» і надішлють SMS-ку з текстом «Абонент + 79 ... (« В ») зараз використовує номер + 79 ... ( «А»). Не ідеально, але дві основні задачі виконуються: подзвонив безкоштовно інформується про наш новий номер, а ми отримуємо SMS-повідомлення з номером телефону того, хто спробував нам зателефонувати на будь-яку з «прив'язаних» до номера «В» SIM-карт. Що й потрібно було довести.

З інтересом чекаємо, як і коли ця послуга буде реалізована в МТС.

Сергій Потресов ( [email protected] )
Опубліковано - 30 червень 2008 р

Є, що додати ?! Пишіть ... [email protected]

Новини:

19.07.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | Бюджетний смартфон BQ Strike Forward з VoLTE і VoWiFi

19.07.2019 Новий смартфон Xperia від Sony отримає дисплей дозволом 5К

19.07.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | Унікальний криптосмартфон Sirin Labs FINNEY від Кенес Ракішева

19.07.2019 Відео на каналі: ОГЛЯД | Електронна книга ONYX BOOX Nova Pro з технологією Wacom

19.07.2019 Новий ігровий смартфон Black Shark 2 Pro від Xiaomi представлять 30 липня

19.07.2019 Технічні характеристики ASUS ROG Phone 2

19.07.2019 SMARTERRA FitMaster AURA - недорогі, але багатофункціональні годинник з можливістю вимірювати артеріальний тиск

19.07.2019 Google оштрафована Роскомнадзором на 700 тисяч рублів

18.07.2019 Відео на каналі: БЛІЦ | TrueWireless навушники JBL Under Armour

18.07.2019 Тепер можна поглянути з усіх боків на новий топовий планшет від Samsung

18.07.2019 Відео на каналі: БЛІЦ | LG XBOOM Ai ThinQ з Яндекс "Алісою"

18.07.2019 Стало відомо, як буде виглядати новий ігровий смартфон ASUS ROG Phone 2

18.07.2019 У відповідь на заборону використання смартфонів в російських школах було запропоновано використовувати спеціальні «шкулофони»

18.07.2019 Білайн: Росіяни стали більше витрачати на смартфони

18.07.2019 Samsung починає масове виробництво перших в галузі 12-гігабітних LPDDR5 модулів пам'яті

17.07.2019 Android One смартфон Xiaomi Mi A3 представлений офіційно

17.07.2019 Panasonic KX-TU466 - захищена розкладачка з GPS навігацією для літніх людей

17.07.2019 Sony представила 61 МП повнокадрову беззеркальную фотокамеру - Alpha 7R IV

17.07.2019 Apple показала нові емодзі, які з'являться в iPhone цієї осені

17.07.2019 OPPO випустила лімітовану лінійку смартфонів для фанатів ФК «Барселона»

16.07.2019 Торгові санкції Японії можуть зірвати виробництво Samsung Galaxy Note 10

16.07.2019 MediaTek готує чіпсет для ігрових смартфонів

16.07.2019 Зовнішній вигляд смартфона LG Harmony 3

16.07.2019 З'явилися офіційні прес-рендери нових смартфонів Honor - 9X і 9X Pro

16.07.2019 HTC відродить лінійку смартфонів HTC Wildfire

Підписка

Під чиїмось тиском?
Як це нікому не спало на думку встановити на дорогах обмеження швидкості в 20 км / год через те, що велосипедисти не можуть їхати швидше?
Може, воно й на краще?
А питання міжоператорських взаєморозрахунків?
А неминучі відрахування «координатору»?
Абстрактно можливість змінити оператора зі збереженням номера може гаряче вітати кожен третій, а на ділі?
Нещодавно про все це вже писав, але питання на тему «Коли ж, нарешті, введуть переносимість номера ?
А що пропонують наші дорогі оператори для полегшення нелегкої долі «зрадників-перебіжчиків» і любителів покористуватися різними SIM-картами?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: