Новости

Оренда водойми для розведення риби

  1. Правила вибору водойми
  2. Додаткові вимоги
  3. адміністративні бар'єри
  4. питання ціни

Розведення риби - відмінний варіант для організації власного бізнесу, невеликого, але дуже прибуткового Розведення риби - відмінний варіант для організації власного бізнесу, невеликого, але дуже прибуткового. Така продукція, як жива риба завжди користується підвищеним попитом, так що з реалізацією проблем, як правило, не виникає, при цьому вплив таких чинників, як несприятлива погода і т.д. у випадку з рибгосподарства зводиться до мінімуму.

Єдина складність - створення необхідних умов для розведення, а саме водойми. Пристрій ставка з нуля на власній ділянці вимагає великих фінансових вкладень. Залежно від площі майбутнього водойми і особливостей місцевості необхідні інвестиції можуть досягати 80 тисяч доларів, що для початківця бізнесмена є нереальною цифрою.

У такій ситуації єдиним прийнятним виходом може стати оренда водойми для розведення риби. Сьогодні на території збанкрутілих і занедбаних господарств є величезна кількість водойм, які ніяк не використовуються номінальними власниками.

Правила вибору водойми

Є кілька факторів, на які слід звертати увагу, підбираючи водойму для організації власного рибгосподарства. В першу чергу, це такі показники, як площа, глибина і тип дна.

Мінімальний розмір ставка, який планується використовувати для розведення риби промислових порід - 20 га. При меншій площі можуть виникати проблеми зі збереженням необхідної підводної флори, а також розмноженням запущеного молодняка. З іншого боку, така велика площа дозволить забезпечити не тільки повноцінне утримання риби, але організувати платну рибалку, яка може стати додатковим джерелом доходу.

При цьому водойми понад 100 га брати в користування не доцільно, так як їх зміст пов'язано з великими витратами.

Мінімальна глибина визначається необхідністю створення умов для нормальної зимівлі риби. Для більшості популярних порід це 1,5 м і більше. Що стосується дна водойми, то перевагу слід віддавати м'якому мулистому ландшафту.

Додаткові вимоги

При оренді водойми для розведення риб є ряд додаткових вимог. Наприклад, бажано, щоб рукотворний ставок був обладнаний окремою системою водозливу. Це забезпечується за рахунок пристрою застави або шлюзу, за допомогою якого стає можливим контроль рівня води, а також масовий вилов товарної риби.

У певних випадках важливим є місце розташування ставка. Наприклад, якщо його планується використовувати для організації платної риболовлі, то краще, щоб об'єкт був розташований якомога ближче до міста - не більше 50 км. Також набуває значення наявність і якість під'їзних шляхів, обслуговуючої інфраструктури і т.д. Без всього цього, в принципі, можна обійтися, але створення для гостей максимально комфортних умов допоможе в кілька разів збільшити прибуток підприємства.

адміністративні бар'єри

Але найскладнішим в питанні оренди водойми для розведення риби є подолання адміністративних бар'єрів. Перш за все, потрібно розуміти, що взяти в оренду можна далеко не кожен ставок. Законом вводяться обмеження на водойми, розташовані в безпосередній близькості від дачних селищ, а також територій сіл і міст. Крім того, на деякі об'єкти поширюється статус пам'яток природи або навіть культури. Природно, що орендувати такі ставки незаконно.

Але навіть якщо вдалося знайти відповідний водойму, оренда якого не суперечить закону, оформити всі необхідні документи, провести узгодження і отримати дозволи - все одно, що пройти сім кіл пекла. Так що всім бажаючим організувати подібний бізнес необхідно запастися терпінням і приготуватися до затяжної війни з чиновниками з муніципальних утворень.

питання ціни

Будь-який бізнес повинен приносити прибуток - це головне правило підприємців і оренда водойми для розведення риб не є винятком. Тому питання ціни, яку допустимо платити в якості орендної плати, є в даному випадку дуже актуальним.

Розмова на цю тему слід почати з того, що рибгосподарства зможе вижити і успішно розвиватися тільки в тому випадку, якщо його рентабельність буде не нижче 20%. Собівартість вирощування риби найбільш популярних річкових і озерних порід, наприклад, коропа, при використанні інтенсивного методу складає приблизно 40 рублів за кілограм живої ваги риби, що досягла товарного віку.

При реалізації оптом ціна кілограма живої риби в середньому становить 60 рублів. З урахуванням витрат на транспортування, податків і інших неминучих витрат, чистий прибуток підприємця з 1 кг риби становить близько 15 рублів.

Продуктивність гектара водойми від 1,5 до 2 тонн. Для наших розрахунків ми візьмемо мінімальний показник. Тобто, з одного гектара можна отримати 22,5 тисячі рублів прибутку при загальних витратах у 67,5 тисячі. Таким чином, щоб при таких цифрах підсумкова рентабельність виявилася на рівні 20%, орендна плата за гектар водних угідь може становити близько 7,5 тис. Рублів на рік. При великих значеннях рентабельність підприємства виявиться під загрозою.

Це цікаво:

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: