Судова реформа: політолог пояснив, що залишилося зробити

  1. АВТОР:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

3 жовтня 2017, 18:00 Переглядiв: 3 жовтня 2017, 18:00 Переглядiв:   Фото: pixabay

Фото: pixabay.com.

Прийняття Верховною Радою законопроекту №6232 про внесення змін до низки кодексів забезпечить правову основу для роботи Верховного суду. але судова реформа на цьому етапі ще не завершена.

Про це сайту "Сегодня" розповів політолог Володимир Фесенко .

" закон про зміни в кодексах повинен був запустити роботу, створити правові рамки, правові передумови для початку роботи оновленого за структурою і функціями Верховного суду України ", - сказав він.

З прийняттям цього законодавчого акта судова реформа вступає у вирішальну фазу, але від закінчення вона ще далека, зазначає експерт.

"Вона далека від завершення тому, що після указу президента почне свою роботу нова Верховна суд з оновленою структурою, функцією. Також прийнятий закон про Конституційний суд. Але у нас не відбулося оновлення більше частини суддівського корпусу. Суди середнього і нижчого рівня продовжують працювати в колишньому складі "- сказав Фесенко.

За словами експерта, в даному випадку також має пройти конкурсне оновлення всього складу корпусу суддів в Україні. І тільки після цього можна буде говорити про завершення судової реформи, каже Фесенко.

Як повідомлялося, у вівторок, 3 жовтня Верховна Рада в цілому прийняла закон , Який забезпечить функціонування нового Верховного суду як єдиної касаційної інстанції.

Закон про внесення змін до Господарського процесуального, Цивільного процесуального кодексів, Кодексу про адміністративне судочинство України та інших законодавчих актів (законопроект №6232) проголосували 234 народних депутатів.

Одним з основних нововведень закону є визначення Верховного суду як єдиної касаційної інстанції в Україні і введення нового порядку розгляд їм справ .Проект закону передбачає прийняття рішень палатою, об'єднаної палатою або Великою палатою Верховного суду. Колегія може передати справу на розгляд палати, до складу якої входить ця колегія, або об'єднаної палати або Великої палати Верховного Суду, якщо не згодна з практикою правозастосування в подібних правовідносинах.

Серед інших норм проекту закону є такі:

- Згідно з новою редакцією Цивільного процесуального кодексу та Кодексу про адміністративні правопорушення, відповідача, третю особу, свідка, місце проживання, місцезнаходження або роботи якого невідоме, будуть викликати в суд через оголошення на офіційному веб-порталі Судової влади України;

- За невиконання процесуальних обов'язків, зловживання процесуальними правами та інші порушення може бути накладено штраф , Як захід процесуального примусу;

- Згідно з новою редакцією Господарського процесуального кодексу, в системі господарського судочинства діятиме Вищий суд з питань інтелектуальної власності;

- Документ також передбачає перегляд ставок судового збору;

- Закон також включає норми, якими вводиться "електронний суд". Він передбачається функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Згідно з текстом законопроекту в редакції профільного комітету, позовні та інші заяви, скарги та інші процесуальні документи, що подаються до судів і можуть бути предметом судового розгляду, в порядку їх надходження обов'язково повинні бути зареєстровані в цій системі. Цією ж системою визначаться суддя або колегія суддів для розгляду конкретної справи. Єдина судова інформаційно-телекомунікаційна система забезпечує обмін документами в електронній формі між судами та учасниками процесу, а також фіксації судового процесу та участь сторін процесу в судовому засіданні в режимі відеоконференції;

У цьому системі офіційні електронні адреси реєструють адвокати, нотаріуси, приватні виконавці, держоргани, органи місцевого самоврядування, суб'єкти господарювання державного і комунального секторів економіки. Інші особи реєструються в системі добровільно.

- Автори законодавчої ініціативи в пояснювальній записці відзначають, що проект Кодексу адміністративного судочинства, зокрема, включає новелу - процесуальний механізм розгляду типових справ за прикладом рішення Верховного суду в одному з таких справ (наприклад, визначення приблизної справі).

- Вони також вказують, що кримінальний кодекс Україна буде включати зміни, які передбачають кримінальну відповідальність за надання завідомо недостовірних або підроблених доказів суду, і вивели таке діяння в окремий склад злочину.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Судова реформа ще не завершена, але увійшла у вирішальну фазу - політолог". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Дарина Нинько

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: