Як дізнатися про відправника email по домену в його поштою

 1. Як дізнатися географію відправника по домену в його email
 2. Якщо у відправника поштову скриньку на своєму домені
 3. голосування

Багато користувачів часто звертають увагу, звідки їм надійшов лист, хто відправник email-а, особливо, коли він невідомий Багато користувачів часто звертають увагу, звідки їм надійшов лист, хто відправник email-а, особливо, коли він невідомий.

В першу чергу користувачі звертають увагу на домен в імені пошти відправника (як не згадати крилатий вислів «ти чиїх будеш?»). Що ж таке домен у отриманому на пошту email листі?

зміст:

Щоб побачити, який email відправника, можна відкрити той лист, який він надіслав. Такий лист знаходиться в поштовій скриньці, у "Вхідних" листах. Там зазвичай зверху йде поле «Від кого» (1 на рис. 1), в якому знаходиться email адреса того, хто відправив Вам лист. На наступному рядку після «Від кого» йде поле «Кому» (2 на рис. 1).

1)

Мал. 1 Де шукати email відправника

Домен в імені пошти - це те, що знаходиться в імені (в логіні) пошти відразу після значка @. Його іноді називають поштовий домен.

Знайдіть поштовий домен в наступних прикладах:

 • nadezda @ yandex.ru,
 • nadezda @ mail.ru,
 • nadezda @ gmail.com.

Підказка. У всіх трьох почтах ім'я однакове - це «nadezda», але домени у e-mail різні, а саме:

 • yandex.ru (пошта Яндекса),
 • mail.ru (пошта Майл ру),
 • gmail.com (пошта Гугла).

Об'єднує всі зазначені домени то, що це корисні безкоштовні сервіси. Відповідно, ті email, в яких імена містять такі домени, є для їх користувачів безкоштовними поштами.

Як дізнатися географію відправника по домену в його email

Це можливо в тому випадку, якщо в якості поштового домену використовується національний домен. Поясню на прикладі. Нехай пошта має вигляд nadezda @ yandex.ru або nadezda @ mail.ru. У цих e-mail у поштових доменів (yandex.ru і mail.ru) спільним є те, що вони зареєстровані в доменній зоні .ru, яка є національним доменом Росії.

Швидше за все, відправник з поштою (nadezda @ yandex.ru або nadezda @ mail.ru), де три останні символу (.ru) складаються з точки і двох латинських букв ru, сам з Росії.

Якщо у відправника в кінці імені пошти замість .ru коштує, наприклад, .kz або .by, то даю підказку:

 • . kz- це національний домен Казахстану,
 • . by - національний домен Республіки Білорусь.

Але доменів багато. І далеко не всі з них є національними доменами.

Домен .com не є географічним, він використовується, наприклад, в безкоштовних почтах nadezda @ yahoo.com, nadezda @ gmail.com. В цьому випадку сказати щось певне про географію користувача складно, можна легко помилитися. Але зате можна сказати, що відправник з таким e-mail користується пошуковиком Google, а також, можливо, знайомий з іншими його сервісами (Гугл.Діск, онлайн офіс від Гугла і т.п.)

Ми розглянули всім відомі безкоштовні пошти на Яндексі, Майл ру, Гуглі і т.п.

Такі домени в імені пошти, як @ yandex.ru, @ mail.ru, @ gmail.com, говорять про те, що відправник листа користується звичайною безкоштовною поштою.

Якщо у відправника поштову скриньку на своєму домені

Від безкоштовних перейдемо до поштових скриньок на своєму домені. Знайшовши такий домен в імені пошти, можна його виділити, скопіювати, помістити в адресний рядок браузера і дізнатися про відправника листа більше інформації. Наведу 3 приклади, коли в email відправника присутній свій домен.

1) Домен особистого сайту в email відправника

Припустимо, відправник листа має таку пошту nadezda @ inetgramotnost.ru.

Вводимо в адресний рядок свого браузера домен, який є в імені (логін) - inetgramotnost.ru. Відкриється блог, на якому можна дізнатися значно більше інформації про відправника листа (якщо, звичайно, вона там є).

2) Домен сайту інтернет-провайдера в email відправника

Однак не все буває так просто і наочно з доменами в іменах пошти, є нюанси. Наприклад, якщо в якості e-mail використовується домен від інтернет-провайдера, то e-mail може виглядати так:

ivanova @ zona-internet.ru.

Тут в якості поштового домена виступає сайт інтернет-провайдера @ zona-internet.ru.

Дізнатися про те, що це сайт інтернет-провайдера досить легко, якщо домен сайту «zona-internet.ru» виділити, скопіювати і помістити в адресний рядок свого браузера. Прізвище ivanova в такому e-mail може означати, що людина з таким прізвищем є не тільки відправником листи, але і клієнтом інтернет-провайдера.

3) Домен сайту компанії в листі, отриманому від співробітника цієї команії

Співробітники будь-якої компанії часто використовують робочі (службові) e-mail наступного виду:

petrov @ compania.ru.

Тут в якості домену для імені пошти використовується сайт тієї компанії, в якій працює співробітник - compania.ru. Якщо цей «хвіст» від пошти відправника, точніше, поштовий домен compania.ru виділити, скопіювати і помістити в адресний рядок браузера, то потрапимо на сайт компанії. Тоді, ймовірно, буде внесена певна ясність в тому, чим займається компанія і її співробітники.

Для всіх співробітників компанії домени в іменах їх пошти будуть однакові (наприклад, compania.ru), а ось імена і прізвища різні:

 • petrov @ compania.ru,
 • masha.metelina @ compania.ru,
 • o.andreev @ compania.ru
 • і т.д.

голосування

Прошу вибрати один варіант відповіді. Дякуємо за Ваш голос!

PS До даної статті відмінно підходить:

Як боротися зі спамом і які бувають поштові скриньки?

Хто і навіщо збирає персональні дані користувачів

Що таке Посткроссинг

10 правил етикету електронної пошти


К не згадати крилатий вислів «ти чиїх будеш?
Що ж таке домен у отриманому на пошту email листі?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: