Як створити і зберегти якісну базу для email-розсилки

  1. Кращий спосіб збільшити базу - робота з email
  2. Event-маркетинг допомагає зібрати адреси передплатників
  3. Реклама повинна сприяти зростанню списку розсилки
  4. Що потім: як підтримувати якість бази email-розсилки
  5. Неактивних передплатників потрібно видаляти
  6. Важливо працювати зі збоями доставки
  7. Потрібно аналізувати зворотний зв'язок

Генеральний директор

У новій статті поговоримо про те, де і як брати зацікавлених передплатників, і як зробити так, щоб в списку розсилки завжди залишалися тільки залучені користувачі.

Кращий спосіб збільшити базу - робота з email

Коли передплатники отримують контент від компанії і відкривають його - це найкращий момент для того, щоб поділитися ним. А значить, потрібно дати їм таку можливість. Якщо при цьому ще й стимулювати пересилання повідомлення, можна серйозно підвищити охоплення листи. Наприклад, американський ритейлер JCPenney в одній зі своїх розсилок розповідав про «сімейному дні», коли члени однієї родини могли здійснювати вигідні покупки. У лист був включений і заклик переслати повідомлення родичам і друзям, щоб вони могли заощадити:

Показники розсилок будуть тим вище, чим краще відправляється контент буде відповідати інтересам і очікуванням передплатників. Однак часто буває так, що бізнес повинен і хоче розповідати за допомогою email про різних темах, і кожна з них може бути цікава певному числу передплатників, але навряд чи всім відразу.

Якщо просто відправляти листи про все підряд, користувачі будуть незадоволені - З-поміж їм тим буде потрапляти занадто багато нецікавих. Це знизить мотивацію взагалі відкривати листи, а то і зовсім спонукає відписатися. Щоб цього не сталося, варто створити кілька типів розсилок, на які можна підписатися і отримувати тільки реально цікаву інформацію. Цей підхід реалізують маркетологи видання BuzzFeed: на його можна підписати на безліч розсилок.

Цей підхід реалізують маркетологи видання BuzzFeed: на його можна підписати на безліч розсилок

У підсумку ті, хто захоплюється книгами, можуть не читати листи з картинками котиків, а фанати здорового способу життя не перетинаються з матеріалами про дизайн інтер'єрів.

Якщо у компанії давно була розсилка, яка з якоїсь причини померла, можна спробувати використовувати що залишилася стару базу передплатників. Слід відправити цим людям лист з пропозицією підписатися на нову. Після чого всіх, хто погодиться, треба додати в поточний список розсилки, а тих, хто не відповів, безповоротно видалити. Здається нелогічним - для поліпшення показників видаляти передплатників, але так це і працює, адже в підсумку залишаться лише ті, кому це дійсно треба.

Аналогічно можна спробувати стимулювати тих передплатників, які з якоїсь причини перестали взаємодіяти з розсилкою - наприклад, їм можна запропонувати знижку при покупці на сайті, як робить компанія Crocs:

Аналогічно можна спробувати стимулювати тих передплатників, які з якоїсь причини перестали взаємодіяти з розсилкою - наприклад, їм можна запропонувати знижку при покупці на сайті, як робить компанія Crocs:

Ми вже розповідали про те, що ефективним інструментом розміщення закликів до дії в листах є підпис їх відправника . Це логічно, прочитавши повідомлення, користувач бачить підпис відправника - і якщо в ній є релевантний заклик до дії, то існує ймовірність, що він спрацює.

Наприклад, співробітник компанії HubSpot в свого підпису пропонує читачам дізнатися більше про одне з прийдешніх заходів, але тут можна запропонувати і підписатися на розсилку

Event-маркетинг допомагає зібрати адреси передплатників

Офлайн-заходи можуть бути ще одним хорошим каналом залучення цільових передплатників. Наприклад, якщо ви виступаєте на конференції або організуєте там стенд, логічно буде організувати збір візиток. Доброю ідеєю буде стимулювати відвідувачів - наприклад, візитки можна вимінювати. Це поширена практика на закордонних конференціях - учасники на своїх стендах пропонують не дуже дорогі, але запам'ятовуються речі в обмін на візитку відвідувача.

Ідеальний варіант - предмет, який можна віддати дітям, - він буде часто попадатися на очі. Популярністю користуються звичайні магніти на холодильник. Ще приклад з практики: як-то сусіди по стенду на виставці в США в обмін на візитки роздавали справжні банкноти в $ 2 (рідкість навіть в Америці), на кожній з яких була печатка з назвою компанії. Так можна не тільки запам'ятатися потенційним клієнтам або партнерам, але і отримати їх візитку з поштовою адресою - потім його залишиться лише внести в CRM і почати використовувати для відправки повідомлень.

Аналогічним чином слід чинити і при організації власних заходів - від навчальних семінарів до онлайн-вебінарів. Навіть якщо вони безкоштовні, слід ввести реєстрацію, в ході якої необхідно буде залишити email. Наприклад, при організації мітапов через сайт Meetup.com бажаючим відвідати захід потрібно реєструватися за замовчуванням:

Реклама повинна сприяти зростанню списку розсилки

Експерти з компанії Sumo використовувати для просування власної розсилки лід-магніти, тобто маркетингові та рекламні матеріали. Наприклад, компанія може створити дослідження або електронну книгу, розмістити інформацію про неї на окремому Лендінзі, а потім просувати цю сторінку за допомогою контекстної реклами в пошукових системах і мережах.

Якщо контент буде цінним, то з високою ймовірністю користувачі залишать свій email, щоб отримати до нього доступ:

Якщо контент буде цінним, то з високою ймовірністю користувачі залишать свій email, щоб отримати до нього доступ:

У свою чергу компанія-розробник інструментів для маркетологів HubSpot йти ще далі і запустити для збору email-адрес окремий корисний сервіс. Наприклад, фахівці самого HubSpot розробили інструмент для оцінки веб-сайтів Website Grader, який аналізує сайти за кількома критеріями. Для його використання потрібно ввести email, який потім можна використовувати, щоб запропонувати підписатися:

Для його використання потрібно ввести email, який потім можна використовувати, щоб запропонувати підписатися:

Що потім: як підтримувати якість бази email-розсилки

За допомогою описаних вище способів можна створити якісний список розсилки, в який будуть входити користувачі, реально цікавляться продуктами, послугами та контентом компанії. Однак початковий набір бази передплатників - це тільки половина справи. В майбутньому ще доведеться працювати і над тим, щоб тримати її якість на високому рівні. Ось як це можна зробити.

Неактивних передплатників потрібно видаляти

Ще один неочевидний рада - здавалося б, навіщо видаляти тих, хто сам не відписався? Однак для збільшення ROI, откриваеми і читання листів - це саме те, що потрібно робити. У списку розсилки повинні бути тільки залучені користувачі.

Перш ніж видаляти передплатників, потрібно провести кампанію по їх повторного залучення. Їм можна запропонувати знижку, а якщо не спрацює і це, прямо запитати, чи хочуть вони залишитися в числі передплатників - тут потрібно буде включити посилання для легкої відписки. Якщо ця активність не викличе у відповідь дій, то такого передплатника слід видалити. Надіслати розсилку на 10 тисяч залучених читачів - це куди краще, ніж розіслати листи по базі з 20 тисяч людей, половині з яких це нецікаво і які взагалі можуть відзначити розсилку як спам.

Важливо працювати зі збоями доставки

Робота з не доставленими листами може бути непростим, оскільки маркетологам складно розібратися з не завжди зрозумілими кодами збоїв, які можуть не збігатися для різних email-клієнтів. Однак це критично важливий компонент email-маркетингу, адже ROI розсилок підвищується сам по собі, якщо не відправляти їх на адреси, куди вони все одно не будуть доставлені. Щоб цього домогтися, потрібно не працювати з кодами помилок, а навчитися розрізняти м'які і жорсткі відмови в доставці (hard and soft bounces).

М'який відмова доставки - це тимчасова проблема, на кшталт переповненого поштової скриньки або збою сервера. У таких випадках немає нічого поганого в тому, щоб відправити повідомлення повторно через якийсь час, є велика ймовірність, що з другого разу воно дійде.

Жорстку відмову в доставці - це постійна проблема, яка може полягати в невірно записаному email-адресу. У такому випадку немає ніяких шансів на те, що лист буде доставлено в принципі. Якщо з декількох спроб доставки жодна з них не увінчалася успіхом, потрібно припинити намагатися і видалити таку адресу. Поштові сервіси аналізують кількість відмов у доставці при розрахунку репутації відправника. Якщо їх буде дуже багато, то це може привести до блокування майбутніх повідомлень. Крім того, наявність неактивних адрес в списку розсилки ускладнює аналітику email-маркетингу, оскільки показники розсилок будуть штучно занижуватиметься.

Потрібно аналізувати зворотний зв'язок

Провайдери аналізують кількість скарг, які надходять на відправлені компанією листи. Сьогодні поштові клієнти влаштовані таким чином, що користувачам простіше відправити лист в спам, ніж витрачати час на відписку від розсилки. Завжди є шанс, що навіть якщо компанія йшла всім кращим практикам, і користувач сам підписався на розсилку, в майбутньому він відправить її в спам.

***

Створювати і підтримувати якісний список розсилки - непросте завдання. Дотримуйтесь кращим практикам email-маркетингу, і ви поступове вирішите її.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: