Пошук та усунення несправностей при реєстрації IP-телефону Cisco за допомогою диспетчера Cisco CallManager 3.x і 4.x

 1. зміст Вступ попередні умови вимоги використовувані компоненти Умовні позначення Процес...
 2. використовувані компоненти
 3. Умовні позначення
 4. Крок 1. Завантаження програмного забезпечення (образа) і запуск процесу настройки
 5. Крок 2а. Відправлення з телефону DHCP-запиту
 6. Cisco 7910
 7. Cisco 7940 і 7960
 8. Cisco 12 SP + і 30 VIP
 9. Крок 2б. Відправка DHCP-сервером DHCP-відповіді
 10. Крок 3а. Відправка телефоном TFTP-запиту на отримання файлу конфігурації
 11. Крок 3б. Відправка TFTP-сервером файлу конфігурації за замовчуванням
 12. Крок 4а. Відправка TFTP-сервером файлу особливої конфігурації телефону
 13. Крок 4б. Завершення реєстрації телефону
 14. Cisco 7960, 7940 і 7910
 15. Cisco 12 SP + і 30 VIP
 16. Включення, настройка і відключення автореєстрації
 17. Ручна реєстрація (ручне додавання IP-телефону)

зміст Вступ
попередні умови
вимоги
використовувані компоненти
Умовні позначення
Процес реєстрації телефону
Крок 1. Завантаження програмного забезпечення (образа) і запуск процесу настройки
Крок 2а. Відправлення з телефону DHCP-запиту
Крок 2б. Відправка DHCP-сервером DHCP-відповіді
Крок 3а. Відправка телефоном TFTP-запиту на отримання файлу конфігурації
Крок 3б. Відправка TFTP-сервером файлу конфігурації за замовчуванням
Крок 4а. Відправка TFTP-сервером файлу особливої ​​конфігурації телефону
Крок 4б. Завершення реєстрації телефону
Реєстрація телефону моделі 7961G можлива тільки після настройки, аналогічної налаштування моделі 7961
Відключення протоколу DHCP і служби DNS для перевірки телефону
Перевірка правильності MAC-адреси на етикетці телефону
Додаток Cisco CallManager і служби TFTP не запускаються
Видалення і повторне створення телефону
Загальні відомості про файл трасування мережі
Використання монітора продуктивності для перевірки активності телефону
Ручна настройка IP-параметрів на телефоні 12 SP + або 30 VIP
Додавання телефонів в додаток Cisco CallManager
Включення, настройка і відключення автореєстрації
Ручна реєстрація (ручне додавання IP-телефону)
Перемикання реєстрації IP-телефону між первинним і вторинним серверами CallManager
Відмова в реєстрації
IP-телефони Cisco не реєструються, але при цьому працюють нормально
Пов'язані обговорення спільноти підтримки Cisco
додаткові відомості

В даному документі розглядаються вирішення найбільш часто виникаючих проблем при реєстрації IP-телефонів Cisco в додатку Cisco CallManager. Виконання інструкцій щодо усунення неполадок забезпечить повноцінну роботу IP-телефону і стійке взаємодія з диспетчером Cisco CallManager. В даному документі розглядаються наступні моделі IP-телефонів Cisco: 12 SP +, 30 VIP, 7910, 7940 і 7960.

вимоги

Перед виконанням інструкцій необхідно переконатися, що більшість телефонів у вашій мережі працює нормально. Іншими словами, проблеми з реєстрацією виникають лише у невеликої кількості телефонів. Решта телефони повинні функціонувати нормально. Відомості, що містяться в даному документі, виявляться марними, якщо проблеми спостерігаються в роботі більшості телефонів.

У цьому документі також мається на увазі, що в мережі використовується один з серверів Cisco CallManager, наприклад TFTP-сервер (Trivial File Transfer Protocol, протокол простий передачі файлів). Застосування TFTP-сервера, що не використовує CallManager, в даному документі не розглядається.

використовувані компоненти

Цей документ не має жорсткої прив'язки до пристрою або до будь-якої версії ПЗ.

Умовні позначення

Додаткову інформацію про використані в документі позначеннях см. В документі Умовні позначення, що використовуються в технічній документації Cisco .

Якщо для IP-телефонів не потрібно завантажувати новий або інший образ, виконуються звичайні дії завантаження та реєстрації:

 1. Завантажили образи та запустіть процес налаштування.

 2. Отримайте дані IP через протокол DHCP (Dynamic Host Configuration Protocol, протокол динамічної конфігурації хоста), якщо телефони не налаштовувалися на постійну конфігурацію.

 3. Отримайте файл конфігурації.

 4. Отримайте необхідні параметри і файли (наприклад номера швидкого набору і файли мелодій дзвінків) і завершите реєстрацію на сервері Cisco CallManager.

Примітка. У деяких випадках для IP-телефонів потрібне оновлення образу. Це відноситься до телефонів, які реєструються на сервері Cisco CallManager з більш новою версією CallManager в порівнянні з тією, в якій раніше реєструвалися телефони. Крім того, адміністратор сервера міг змінити образ за замовчуванням для типу телефонів або для конкретного телефону. Щоразу після поновлення образу телефон необхідно перезавантажити і зареєструвати повторно. Додаткові відомості см.в розділі Загальні відомості про завантаження пристроїв документа Загальні відомості про підтримку пристроїв (У відповідній частині "Керівництва по адмініструванню додатки Cisco CallManager 3.0"). Також см. Розділи підтримка пристроїв і Cisco TFTP документа Керівництво по системі Cisco CallManager, версія 4.0 (1) .

Примітка. Якщо сервери Cisco CallManager об'єднані в кластер, файли конфігурації будь-якого телефону, наявного в базі даних Publisher, є на кожному сервері. Тому будь-який сервер Cisco CallManager може використовуватися як TFTP-сервер для телефонів. Пули пристроїв, яким були призначені телефони, визначають сервер, на якому ці телефони реєструються. Отримання файлу конфігурації телефону можливо також з іншого сервера, крім того, на якому телефон реєструється.

Крок 1. Завантаження програмного забезпечення (образа) і запуск процесу настройки

Якщо процес початкового завантаження IP-телефону зроблений неправильно, реєстрація телефону на сервері Cisco CallManager стає неможливою. При підключенні IP-телефону він повинен завантажитися і налаштуватися самостійно. Стан процесу початкового завантаження в міру її здійснення відображається на РК-дисплеї. Процес завантаження триває до тих пір, поки не буде встановлено з'єднання з мережею Ethernet і виконана реєстрація на сервері Cisco CallManager. Реєстрація на сервері Cisco CallManager успішна тільки в тому випадку, якщо сервер додає телефон або на сервері була включена автоматична реєстрація. (За замовчуванням автоматична реєстрація вимкнена).

Зазвичай процес завантаження повторюється до тих пір, поки не буде виконано будь-яка з цих двох умов Cisco CallManager.

Примітка. Непрацюючий ЖК-дисплей свідчить про несправність телефону. Телефон також може бути несправний в тому випадку, якщо повідомлення, що відображається телефоном, не змінюється з моменту підключення телефону. зверніться в службу технічної підтримки Cisco для заміни телефону згідно гарантійним умовам.

Якщо телефон не використовує протокол DHCP, см. Розділ цього документа Крок 3а. Відправка телефоном TFTP-запиту на отримання файлу конфігурації .

Крок 2а. Відправлення з телефону DHCP-запиту

При правильному налаштуванні телефону для використання DHCP він відправляє DHCP-запит. Цей етап процесу реєстрації називається Налаштування IP.

Щоб переконатися в правильності налаштувань телефону для використання DHCP, необхідно виконати наступні дії:

Cisco 7910

Для моделі Cisco 7910 виконайте наступні кроки:

 1. Виберіть Settings.

 2. Виберіть пункт 6 - Network.

 3. Перейдіть до параметру DHCP Enabled.

  Повинно бути вибрано Yes.

Cisco 7940 і 7960

Для моделей Cisco 7940 і 7960 виконайте наступні дії:

 1. Виберіть Settings.

 2. Виберіть пункт 3 - Network.

 3. Перейдіть до параметру DHCP Enabled.

  Повинно бути вибрано Yes.

Cisco 12 SP + і 30 VIP

Для моделей Cisco 12 SP + і 30 VIP виконайте наступні дії:

 1. Введіть ** #.

 2. Введіть 1.

 3. Встановіть для всіх параметрів значення 0.

Примітка.

Додаткову інформацію про протокол DHCP см. В документі RFC одна тисяча п'ятсот сорок одна: протокол динамічної конфігурації хоста (DHCP) Додаткову інформацію про протокол DHCP см .

Крок 2б. Відправка DHCP-сервером DHCP-відповіді

DHCP-відповідь містить IP-адреса телефону і IP-адреса TFTP-сервера (який зазвичай є сервером Cisco CallManager). У ньому також можуть міститися деякі із загальних параметрів або все з них:

Для перевірки правильності налаштування DHCP-сервера на базі Windows 2000 см. Документ Налаштування конфігурації DHCP-сервера на базі Windows 2000 для застосування Cisco Call Manager . В даному документі розглядаються IP-параметри телефонів, які необхідні отримати від DHCP-сервера. У їх число входить параметр 150 для TFTP-сервера. У документі також наведені інструкції по налаштуванню області для надання IP-адреси DNS-сервера (параметр 6), а також коректного доменного імені (параметр 15).

Більш детальну інформацію див. В розділі Загальні відомості про підтримку пристроїв ( "Керівництва по адмініструванню додатки Cisco CallManager 3.0") або в розділі резервування документа Керівництво по системі Cisco CallManager, версія 4.0 (1) . У цих документах висвітлюються методи отримання адреси TFTP-сервера і визначення пристроями Cisco CallManager необхідного для використання TFTP-сервера.

Крок 3а. Відправка телефоном TFTP-запиту на отримання файлу конфігурації

У файлі конфігурації містяться деякі дані, необхідні для роботи телефону. На даному етапі процесу завантаження і реєстрації найважливішими елементами конфігурації є список серверів Cisco CallManager, на яких можлива реєстрація телефону, і пул пристроїв, до якого належить телефон. Таким чином, телефон отримує конфігурацію немає від сервера, на якому проводиться остаточна реєстрація, а від іншого сервера Cisco CallManager (TFTP). Додаткову інформацію див. В розділі Загальні відомості про резервування "Керівництва по адмініструванню додатки Cisco CallManager 3.0" або в розділі резервування документа Керівництво по системі Cisco CallManager, версія 4.0 (1) .

Телефон запитує особливий файл конфігурації. Його назва має наступний вигляд: SEP MAC-Address .cnf. Наприклад, ім'я файлу для телефону з MAC-адресою 0030.94C2.D5CA буде SEP003094C2D5CA.cnf. Якщо на сервері Cisco CallManager є такий файл, см. Розділ цього документа Крок 4а. Відправка TFTP-сервером файлу особливої ​​конфігурації телефону .

При відсутності телефону в базі даних Cisco CallManager результатом запиту файлу особливої ​​конфігурації буде відповідь TFTP-сервера File Not Found. В цьому випадку телефон запитує файл з ім'ям SEPDEFAULT.cnf. Якщо на сервері Cisco CallManager включена автоматична реєстрація, такий файл існує і буде відісланий сервером на телефон. Див. Розділ цього документа Крок 3б. Відправка TFTP-сервером файлу конфігурації за замовчуванням .

В іншому випадку TFTP-сервер сервера Cisco CallManager відправляє ще один відповідь File Not Found. Після чого процес налаштування телефону починається заново.

У додатку Cisco CallManager 3.3 (x) передбачена додаткова функція "кешування" TFTP-файлу. Додаткову інформацію див. В документі Cisco TFTP

Крок 3б. Відправка TFTP-сервером файлу конфігурації за замовчуванням

Примітка. Ця дія виконується тільки в тому випадку, якщо включена автоматична реєстрація і телефон ще не був зареєстрований на сервері Cisco CallManager.

Якщо на сервері Cisco CallManager включена автоматична реєстрація, він відправляє файл SEPDEFAULT.cnf у відповідь на запит телефону. Після того як телефон буде додано через автоматичну реєстрацію в базу даних сервера Cisco CallManager, він отримає файл SEP MAC-Address .cnf. Посилання на файл SEPDEFAULT.cnf повторно робитися не буде. Див. Розділ цього документа Крок 4б. Завершення реєстрації телефону .

Крок 4а. Відправка TFTP-сервером файлу особливої конфігурації телефону

Примітка. Виконання цього етапу необхідно тільки в тому випадку, якщо створення телефону відбулося на сервері Cisco CallManager.

Файл конфігурації містить кілька параметрів для телефону. Вони включають в себе пул пристроїв, що використовуються сервери Cisco CallManager, настройки швидкого набору номера і інші параметри. У всіх випадках, коли зміни, вироблені в Cisco CallManager, вимагають скидання налаштувань телефону (пристрої), вони відбуваються і в файлі конфігурації телефону.

Крок 4б. Завершення реєстрації телефону

Сервер Cisco CallManager відправляє додаткові елементи конфігурації телефону на завершальній стадії процесу реєстрації. У більшості випадків завершення цього етапу можливо, якщо процес реєстрації був виконаний успішно. Для отримання відомостей про те, що відбувається на цьому етапі, слід встановити мережевий аналізатор для захоплення IP-пакетів, що відправляються телефоном і одержуваних їм з сервера.

IP-телефони CP-7961 і CP-7961G мають однакову платформу. Буква G позначає глобальне використання з підтримкою всіх мов. Тому телефон моделі 7961G додається як звичайний телефон моделі 7961. Телефон моделі CP-7961G-GE відрізняється тим, що в ньому є два порти Ethernet (10/100/1000). Якщо телефон 7961G буде додано як 7961G-GE, його реєстрація в Cisco CallManager буде неможлива.

Телефон може відобразити одне з таких повідомлень:

Можна легко визначити несправність телефону або його конфігурації. Для цього необхідно встановити в телефоні заводські настройки і жорстко запрограмувати в ньому всі необхідні IP-параметри. Це виключає можливість проблем з протоколом DHCP і службою DNS.

Примітка. По можливості слід підключити телефон до IP-підмережі, в якій інші телефони працюють нормально. При цьому вибираються ті IP-адреси TFTP-сервера і маршрутизатора за замовчуванням, які використовуються працюють телефонами.

Додаткову інформацію див. В документах Скидання налаштувань IP-телефонів серії 7900 і відновлення заводської конфігурації або Скидання налаштувань IP-телефонів серії 12SP + і 30VIP і відновлення заводської конфігурації .

 1. Налаштуйте вручну IP-параметри телефону.

  Для моделі Cisco 79xx виконайте наступні кроки:

  1. Щоб розблокувати телефон, введіть ключову послідовність ** #.

   Примітка. Щоб завершити розблокування мережевих налаштувань, виконайте перезавантаження телефону 7910.

  2. Виберіть Settings, а потім пункт 6 - Network.

  3. Перейдіть до параметру DHCP Enabled і виберіть No.

  4. Перейдіть до поля TFTP-сервера і вкажіть статичний IP-адресу.

   Примітка. Для введення IP-адрес використовуйте цифри на клавіатурі. Для введення точки, яка відділяє розряди IP-адреси, використовуйте кнопку з символом "*".

  5. Налаштуйте IP-адреса / маску, 1-ий маршрутизатор за замовчуванням і інші необхідні параметри IP.

  6. Після встановлення виберіть Save.

   Додаткову інформацію про створення мережевих параметрів IP-телефонів Cisco 79xx см. В розділі Налагодження та перевірка мережевих параметрів IP-телефонів Cisco Керівництва по адмініструванню IP-телефонів Cisco моделей 7960, 7940 і 7910 в додатку Cisco CallManager версій 3.0 та 3.1 . Див. Також відповідні розділи Керівництва по адмініструванню IP-телефонів Cisco моделей 7960, 7940 і 7910 в додатку Cisco CallManager .

  Для моделей Cisco 12 SP + і 30 VIP виконайте наступні кроки:

  1. Натисніть * * для виведення статусу.

  2. Після перегляду статусу натисніть #.

   Відкриється конфігурація клавіатури. Далі з'явиться повідомлення: Press 1 to disable DHCP or # to skip (Для відключення протоколу DHCP натисніть 1, для пропуску натисніть #).

  3. Натисніть 1.

  4. Введіть IP-адресу телефону, поставивши зірочки замість точок.

   Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 100 *.

  5. Введіть маску підмережі, поставивши зірочки замість точок.

   Наприклад, введіть 255 * 0 * 255 * 255 *.

  6. Введіть IP-адресу шлюзу / маршрутизатора за замовчуванням, поставивши замість точок зірочки.

   Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 0 *.

  7. Введіть IP-адресу DNS-сервера, поставивши замість точок зірочки.

   Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 0 *.

  8. Введіть IP-адресу TFTP-сервера, поставивши замість точок зірочки.

   Наприклад, введіть 10 * 0 * 0 * 100 *.

   Далі з'явиться повідомлення Press * to exit, or 1 to disable DHCP (Для виходу натисніть "*", для відключення протоколу DHCP натисніть "1").

  9. Натисніть 1.

   Телефон запише нові дані у флеш-пам'ять і переустановить. Протокол DHCP буде відключений.

   Додаткові відомості про встановлення IP-параметрів на телефонах 12 SP + і 30 VIP см. В розділі Ручна настройка IP-параметрів на телефоні 12 SP + або 30 VIP даного документа.

 2. На сервері Cisco CallManager перевірте, що в локальних хост-файлах правильне ім'я сервера Cisco CallManager відповідає зазначеному IP-адресою. Додаткові відомості див. В документі Конфігурація файлу IP-хостів сервера CallManager на базі Windows 2000 .

 3. У розділі Administration диспетчера Cisco CallManager виберіть System> Server, щоб перевірити, що виводиться IP-адреса сервера (а не ім'я сервера DNS).

  У вікні необхідно змінити DNS-ім'я kormakur на IP-адресу сервера.

  У вікні необхідно змінити DNS-ім'я kormakur на IP-адресу сервера

 4. У диспетчері Cisco CallManager виберіть Device> Phone, щоб перевірити MAC-адресу в разі збоїв в роботі телефону.

 5. Перезапустіть телефон.

Наклейка з MAC-адресою на задній панелі телефону може містити невірний MAC-адресу. Для перевірки виконайте наступні дії:

Cisco 7960, 7940 і 7910

 1. Виберіть Settings> Network Configuration.

 2. Перейдіть до запису, що містить MAC-адресу.

Cisco 12 SP + і 30 VIP

 1. Натисніть ** #.

 2. Натискайте 1, поки не побачите поле MAC-адреси.

  Цей запис змінювати не можна. Тому при додаванні телефону в диспетчері Cisco CallManager необхідно використовувати цей запис як MAC-адресу.

Перевірте, що у вікні конфігурації телефону додатки Cisco CallManager вказана правильна MAC-адресу несправного IP-телефону.

Після виконання зазначених дій вимкніть телефон і включіть його знову.

Іншою можливою проблемою є відмова в роботі диспетчера Cisco CallManager і TFTP-служб Cisco. Процес реєстрації телефону буде успішно завершено тільки в тому випадку, якщо обидві ці служби працюють нормально.

Примітка. Відмова в роботі служби Cisco CallManager впливає на роботу всіх залежних від неї пристроїв мережі, що забезпечують телефонний зв'язок. Якщо TFTP-служба не працює, більшість пристроїв не буде завантажуватися. Деякі пристрої, наприклад шлюзи H.323, зможуть завантажитися, так як для цього TFTP-сервер їм не потрібно. Якщо хоча б один телефон зміг успішно завантажитися і здатний здійснювати дзвінки, то інформацію про причини відмови в роботі слід шукати в інших розділах.

 1. У диспетчері Cisco CallManager виберіть Service> Control Center, щоб переконатися в працездатності Cisco CallManager і TFTP-служб.

  Так виглядає вікно при нормальній роботі Cisco CallManager і TFTP-служб. Червоний трикутник після імені служби означає, що в даний момент ця служба працює. Червоний квадрат вказує на те, що служба не функціонує. У разі відмови будь-якої з вищеназваних служб натисніть кнопку Start поруч з ім'ям служби.

  У разі відмови будь-якої з вищеназваних служб натисніть кнопку Start поруч з ім'ям служби

  Після натискання кнопки Start служба може запуститися (в Service Status з'явиться червоний трикутник) і знову перестати працювати. Також служба може не запуститися взагалі. В обох випадках необхідно перейти до кроку 2.

 2. На сервері Cisco CallManager виберіть Administrative Tools> Event Viewer і перегляньте записи в журналі додатки.

  Щоразу під час запуску, зупинки або помилки в роботі служби система записує цю подію в журнал і відображає його у вікні Event Viewer.

  Щоразу під час запуску, зупинки або помилки в роботі служби система записує цю подію в журнал і відображає його у вікні Event Viewer

 3. Для перегляду властивостей події двічі клацніть його мишею.

  Докладні відомості містяться у вікні Event Properties.

  Докладні відомості містяться у вікні Event Properties

 4. Якщо Cisco CallManager або TFTP-служба, як і раніше не запускаються, перезавантажте сервер Cisco CallManager.

  Якщо після перезавантаження сервера служби не запускаються, зверніться в Службу технічної підтримки Cisco для оформлення запиту на обслуговування.

Якщо після виконання всіх процедур телефон як і раніше не працює, ймовірно, пошкоджений файл конфігурації. Щоб створити новий файл конфігурації вручну, виконайте наступні дії:

 1. В Cisco CallManager виберіть Device> Phone> Find, щоб визначити, який саме телефон не працює.

 2. Виберіть Delete.

  Телефон буде видалений з бази даних Cisco CallManager.

  Телефон буде видалений з бази даних Cisco CallManager

 3. На жорсткому диску сервера Cisco злиття засобів зв'язку MCS 78xx (Media Convergence Server) знайдіть файли SEP * .cnf і SEP * .cnf.xml.

 4. Створіть копію файлу конфігурації іншого робочого телефону того ж типу і помістіть її в ту ж папку непрацюючого телефону.

 5. Перейдіть до потрібної папки (C: \ Program Files \ Cisco \ TFTPPath).

  В даному прикладі це файл з ім'ям Copy of SEP003094C2D5CA.

 6. Клацніть правою кнопкою миші нове ім'я файлу і виберіть у меню команду Rename.

 7. Дайте файлу ім'я віддаленого раніше файлу.

  В даному прикладі ім'я файлу було змінено на SEP003094C25D4E. Розширення ".bin" приховано, оскільки відомий тип файлу і включений параметр "Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів".

  bin приховано, оскільки відомий тип файлу і включений параметр Приховувати розширення для зареєстрованих типів файлів

 8. Повторно створіть телефон в базі даних Cisco CallManager.

  Після цих дій сервер Cisco CallManager змінює дані в скопійованому файлі конфігурації на введені при повторному створенні телефону. Якщо на цьому етапі необхідна довідка, див. Додавання телефонів в додаток Cisco CallManager .

 9. Перезапустіть телефон.

Можливо, знадобиться додаткова інформація про процес самостійного завантаження і налаштування телефону. Використовуйте аналізатор мережі, налаштований на фільтрацію МАС-адреси потрібного телефону. Візьміть пакети, які телефон відправляє і отримує під час завантаження. Серед них знаходяться пакети, відповідні кожному етапу в розділі даного документа Процес реєстрації телефону .

Перевірте, чи можна відправити луна-запит на сервер Cisco CallManager з пристрою тієї ж підмережі, до якої відноситься непрацюючий телефон. Якщо вдається відправити луна-запит на сервер, то це свідчить про наявність мінімального рівня IP-з'єднання між цими двома пристроями. Це дає можливість переглянути всі пакети, відправлені і отримані телефоном під час процесу завантаження та реєстрації.

Примітка. Зазвичай мережеві адміністратори фільтрують пакети ping і traceroute для попередження атак системи з метою відмов в обслуговуванні (DOS, denial of service). Якщо зв'язок з пристроєм не виявляється, не варто думати, що пристрій не працює або в мережі є несправність. Успішне виконання команд ping або traceroute свідчить про функціонування мережі принаймні на мінімальному рівні. Однак невиконання команди ping не є показником несправності.

Якщо неможливо переглянути приклади пакетів, які виявляються в наведеної трасування, то слід перевірити наступне:

Примітка. Той факт, що сервер Cisco CallManager посилає телефону TFTP-відповіді, ще не означає, що телефон їх отримує. Списки доступу для кожного напряму зазвичай розрізняються. Крім того, в разі перевантаження сервер Cisco CallManager може назад відправляти на телефон відповіді по альтернативному шляху з рівною вартістю. Єдиним надійним способом перевірки з'єднання пристроїв в різних подсетях або віртуальних мережах на рівні передачі пакетів є трасування з цих мереж для кожного пристрою.

При відсутності аналізатора мережі можна переглянути деякі пакети в файлах трасування, які створюються і зберігаються сервером Cisco CallManager.

 1. Знайдіть в файлової системі Cisco CallManager файли, імена яких починаються з "ctftp".

 2. Знайдіть найостанніший файл і відкрийте його, двічі клацнувши його ім'я.

 3. Знайдіть IP-адреса телефону, на якому виникла несправність.

  Знайдіть TFTP-пакети, що відправляються на телефон і з нього. Така активність свідчить про те, що мережеве з'єднання, по крайней мере, дозволяє телефону відправляти TFTP-пакети на сервер Cisco CallManager.

  Для більш детальної трасування встановіть деталізацію TFTP-трасування на TFTP-сервері.

  Додаткову інформацію про функції трасування Cisco CallManager см. В документі Налаштування трасування Cisco CallManager для служби технічної підтримки Cisco .

Монітор продуктивності використовується для того, щоб визначити, розпізнається чи даний телефон службою Cisco CallManager. Також ця служба Performance Monitor використовується для відстеження подій, коли телефони виробляють або приймають виклики.

 1. Клацніть мишею кнопку +.

 2. Виберіть в списку "Об'єкт:" елемент Cisco Phones.

 3. Виберіть телефон, в роботі якого стався збій, і натисніть кнопки Додати і Закрити.

 4. Коли відкриється вікно, натисніть значок Перегляд звіту.

 5. Після відкриття цього вікна зробіть кілька дзвінків і простежте за зміною статистики.

  Це дозволить визначити, чи була реєстрація створених телефонів на сервері Cisco CallManager успішною.

На телефонах Cisco за замовчуванням включена підтримка протоколу DHCP. Якщо протокол DHCP не використовується, необхідно відключити його підтримку на телефоні і призначити телефону IP-адреса вручну. Щоб відключити на телефоні протокол DHCP, запрограмуйте IP-адреси телефону і інших мережевих адрес, використовуючи клавіатуру телефону.

Примітка. На телефонах Cisco 12 S і 12 SP завжди використовуйте протокол DHCP. Можливість відключення протоколу DHCP і присвоєння IP-адреси вручну на телефонах 12 S або 12 SP існує, однак цей процес досить складний для розуміння без додаткової демонстрації.

В процесі ручного налаштування IP-адреси телефону Cisco 12 SP + або 30 VIP необхідно дотримуватися таких правил.

Щоб на телефоні Selsius відключити протокол DHCP і вручну призначити IP-адреси, виконайте наступні кроки:

Примітка. В процесі настройки використовуйте "*" замість ".". Щоб перейти від попереднього IP-адреси до наступного, використовуйте символ "#". Для скасування всіх змін і повернути телефон, під час налаштування натисніть * *. Якщо на якомусь етапі була допущена помилка, натисніть * *, щоб заново повторити цей крок. (В цьому випадку всі зміни будуть втрачені.)

 1. Зберіть необхідну інформацію:

 2. Натисніть * * для виведення статусу.

 3. Після перегляду статусу натисніть #.

  Відкриється конфігурація клавіатури. Далі з'явиться повідомлення: Press 1 to disable DHCP or # to skip (Для відключення протоколу DHCP натисніть 1, для пропуску натисніть #).

 4. Натисніть 1.

 5. Введіть IP-адресу телефону, поставивши зірочки замість точок.

  Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 100 *.

 6. Введіть маску підмережі, поставивши зірочки замість точок.

  Наприклад, введіть 255 * 0 * 255 * 255 *.

 7. Введіть IP-адресу шлюзу або маршрутизатора за замовчуванням, поставивши зірочки замість точок.

  Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 0 *.

 8. Введіть IP-адресу DNS-сервера, поставивши зірочки замість точок.

  Наприклад, введіть 10 * 0 * 10 * 0 *.

 9. Введіть IP-адресу TFTP-сервера, використовуючи зірочки замість точок.

  Наприклад, введіть 10 * 0 * 0 * 100 *. З'явиться повідомлення Press * to exit, or 1 to disable DHCP (Натисніть * для виходу або 1 для відключення протоколу DHCP).

 10. Натисніть 1.

  Телефон запише нові дані у флеш-пам'ять і переустановить. Протокол DHCP буде відключений.

Додаткові відомості про програму Cisco CallManager версії 2.4 см. В документі Додавання IP-телефону Cisco . В даному документі розглядається як автоматична, так і ручна реєстрація окремих телефонів.

Включення, настройка і відключення автореєстрації

Налаштування автореєстрації в додатку Cisco CallManager 3.0x виконується згідно з розділом Загальні відомості про автореєстрації документа Керівництво по адмініструванню додатки Cisco CallManager версії 3.0 (9) і розділу Автореєстрація документа Керівництво по системі Cisco CallManager версії 4.0 (1) .

Виконайте описані в даних документах дії.

Ручна реєстрація (ручне додавання IP-телефону)

Інформацію про ручне додаванні IP-телефонів в додатку Cisco CallManager 3.x і 4.0 см. В документі Створення користувачів, телефонів і з'єднань в додатку Cisco CallManager . Виконайте описані в даних документах дії.

Примітка. Якщо IP-телефон доданий в Cisco CallManager неправильно, то його стан в CallManager може постійно перемикатися з "зареєстрований" в "не зареєстрований" і назад.

Пристрої і IP-телефони, підключені до первинного сервера Cisco CallManager і зареєстровані на ньому, перевантажуються і реєструються на вторинному сервері. Через деякий час відбувається повернення після відмови IP-телефону на первинний сервер Cisco CallManager.

Така ситуація може виникати через невірні установок системи QoS (Quality of Service, якість обслуговування), які є причиною неправильного завантаження мережі і, як наслідок, обриву або затримки трафіку в порте, до якого підключені сервери CallManager. Команда mls qos, запущена на комутаторі Cisco Catalyst в режимі глобальної конфігурації, залишає всі порти в стані недовіри. Тому, щоб налаштувати порти як довірчі, необхідно виконати команду mls qos trust в режимі настройки інтерфейсу кожного порту.

В цьому випадку порт комутатора, підключеного до сервера Cisco CallManager, налаштовується через виконання команди mls qos trust, і дана проблема дозволяється.

Така ситуація може виникнути, якщо IP-телефон пропускає повідомлення перевірки активності від первинного сервера Cisco CallManager. Для IP-телефонів, встановлених в окремому приміщенні, дана проблема вирішується за допомогою збільшення інтервалу підтримки активності. Щоб збільшити інтервал підтримки активності між Cisco CallManager і IP-телефонами, необхідно виконати наступні дії.

 1. Відкрийте сторінку Administration Cisco CallManager і виберіть Service> Service Parameters.

 2. Виберіть сервер і службу Cisco CallManager.

 3. Перейдіть до параметру служби StationKeepaliveInterval і надайте йому значення 90 seconds або інше значення, відповідне параметрам використовуваної мережі. Значення за замовчуванням - 30, максимальне значення - 1000.

При використанні Cisco CallManager 4.1 (3) SR1 може статися відмова в реєстрації IP-телефонів Cisco без подальшого відновлення процесу. При установці Cisco CallManager 4.1 (3) SR1 програма установки не може оновити збережену процедуру, поки вона заблокована компонентом SQL на короткий час. Ця проблема виникла в помилкою Cisco CSCsb76677 ( тільки для зареєстрованих користувачів). Перевстановлення Cisco CallManager 4.1 (3) SR1 або більш пізнього сервіс-релізу дозволить успішно зареєструвати IP-телефони Cisco в системі Cisco CallManager. Сервіс-релізи Cisco CallManager версії 4.1 можна завантажити на сторінці Завантаження ПЗ - Cisco CallManager версії 4.1 ( тільки для зареєстрованих користувачів).

Якщо при реєстрації IP-телефону Cisco в Cisco CallManager виникає помилка Registration Rejected Database Config Error (Помилка конфігурації: Відмова реєстрації в базі даних), в той час як DBLHelper показує відсутність проблем з тиражуванням, то причина може полягати в існуванні порожніх hosts і lmhosts файлів . Для вирішення проблеми необхідно ввести потрібні дані в ці файли, а потім відновити заводські настройки IP-телефону.

На сторінці Administration (Адміністрування) Cisco CallManager статус IP-телефонів позначений як Not Found або Unregistered. Це помилкове повідомлення з'являється в розділі адміністрування Cisco CallManager на сторінці Find and List Phones, навіть в тому випадку, коли телефони працюють нормально.

Real-time Information Service is not responding. Check to make sure the service is running.

Сервер потоку інформації в реальному часі (Real-time Information Server, RIS) надає Cisco CallManager інформацію в реальному часі і інтерфейс, за допомогою якого ця інформація може бути запрошена іншою службою - RIS Data Collector (засіб збору даних). Ці дані виводяться в розділі Administration Cisco CallManager, наприклад на сторінці Find and List Phones.

Щоб усунути цю несправність, запустіть службу Cisco RIS Data Collector, виконавши такі дії.

 1. На сторінці Administration Cisco CallManager перейдіть в меню Application і виберіть Cisco CallManager Serviceability (Придатність до експлуатації Cisco CallManager).

 2. Перейдіть в меню Tools і виберіть Control Center.

 3. Вкажіть сервер, виберіть службу Cisco RIS Data Collector і натисніть Restart.

Якщо служба Cisco RIS Data Collector не відповідає на перезапуск, для примусової зупинки і повторного запуску служби виконайте наступні дії:

 1. На сервері Cisco CallManager запустіть диспетчер задач Windows. На вкладці Processes знайдіть ідентифікатор процесу (Process Identifier, PID) з ім'ям способу RisDC.exe.

 2. Введіть в командному рядку шлях до каталогу C: \ utils.

 3. Виконайте дану команду для завершення процесу:

  kill <PID of RisDC.exe>

  exe>

 4. На сторінці Administration Cisco CallManager перейдіть в меню Application і виберіть Cisco CallManager Serviceability (Придатність до експлуатації Cisco CallManager).

 5. Перейдіть в меню Tools і виберіть Control Center (Центр управління).

 6. Вкажіть сервер, виберіть службу Cisco RIS Data Collector і натисніть Start.

Сервери Cisco CallManager, на яких встановлена ​​операційна система OS 2000.2.7 з відомою вразливістю Microsoft, також можуть бути причиною відмови в роботі служби RIS Data Collector. Щоб усунути цю проблему, встановіть Service Release 1 або більш пізній. Сервіс-релізи операційної системи для Cisco CallManager можна завантажити на сторінці ПО CallManager і Voice Apps Crypto ( тільки для зареєстрованих користувачів). Додаткові відомості див. У статті Microsoft "Performance monitoring tools may experience a memory leak if Terminal Services is disabled" Сервери Cisco CallManager, на яких встановлена ​​операційна система OS 2000 (Витік пам'яті, викликана засобами моніторингу продуктивності при відключенні термінальних служб).

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: