Виділений IP адреса - що це таке і для чого потрібен виділений IP.

 1. IP адреса - що це таке?
 2. Перевіряємо IP сайту, шукаємо сусідів
 3. Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:
 4. Навіщо і для чого потрібен виділений IP для сайту?
 5. Коли не можна обійтися без виділеного IP-адреси

Послугу з надання виділеного (dedicated) IP пропонують клієнтам багато хостинг-провайдери. Чи потрібен Вам виділений IP - дізнайтеся зі статті.

IP адреса - що це таке?

Кожен комп'ютер в інтернеті, в тому числі і веб-сервер, має унікальну адресу IP - послідовність з чотирьох (протокол IPv4) між якими ставлять крапку чисел діапазону 0-255. Приклад IP-адреси - 88.214.236.236.

Доменному імені сайту відповідає IP-адреса сервера, на якому знаходиться цей сайт. Після набору URL сайту в адресному рядку браузера відбувається звернення до DNS-сервера, який по доменному імені визначає айпішник потрібного веб-сервера і перенаправляє запит до нього.

На одному сервері при звичайному хостингу можуть розміщуватися десятки, а то і сотні сайтів. У цьому випадку один IP-адреса відповідає відразу декільком веб-сайтів. Виділений (dedicated) IP «прив'язаний» лише до одного інтернет-ресурсу.

Перевіряємо IP сайту, шукаємо сусідів

Визначити айпі веб-сайту і отримати детальну інформацію можна за допомогою онлайн-сервісів інету.

сервіси 2ip.ru і all-nettools.com :

сервіс cy-pr.com :

 • визначення IP-адреси;
 • виявлення сусідів по серверу;
 • пошук шкідливого ПЗ;
 • аналіз видимості сайту в пошукових системах.

Віртуальний хостинг сайтів для популярних CMS:

Як отримати виділений IP і скільки це коштує

Виділений IP адреса на тарифі віртуального хостингу можна придбати як додаткову послугу. Вартість виділеного IP (на дату публікації статті) - 95 рублів на місяць. Клієнти, які орендують виділені сервери, отримують 1 виділений адреса IP автоматично.

Для організації веб-сервера на домашньому або офісному комп'ютері заявка про виділення статичного IP подається інтернет-провайдеру, що надає вам доступ в Мережу.

Після підключення нового IP до домену інформація про зміни протягом декількох годин поширюється по серверам DNS. Інтернет-ресурс в цей час недоступний для відвідувачів.

Навіщо і для чого потрібен виділений IP для сайту?

Для чого потрібен окремий IP? Інтернет-ресурс, який має сусідів по серверу, може постраждати через сусідів:

 • DDOS-атака або велику кількість запитів до ресурсу сусіда збільшує час завантаження інших сайтів, розміщених на сервері.
 • Низька якість контенту, застосування чорного seo, наявність вірусів і накрутка поведінкових факторів на декількох сайтах з однаковим IP можуть призвести до накладення загальних фільтрів пошукових систем.
 • Поштові служби банять ресурси, з яких відбувається розсилка спаму, поміщаючи IP-адреси спамерів в блек листи. Тому, якщо серед ваших сусідів знайдеться такий сайт, що входить і виходить пошта вашого інтернет-ресурсу буде блокуватися поштовими серверами.

Отримання виділеного IP допоможе вирішити ці проблеми.

У Мережі ходять чутки про те, що виділений айпішник покращує позиції веб-ресурсу в пошукових системах. Представник Google Метт Каттс заявив, що для їх пошукової системи не існує відмінностей між IP загальними і виділеними. Про ставлення Яндекса і інших пошукових систем до IP-адреси веб-ресурсів нам невідомо.

Коли не можна обійтися без виділеного IP-адреси

Виділений айпішник забезпечує веб-ресурсу можливості, недоступні для ресурсів із загальним IP.

 • Отримання SSL-сертифіката - унікальної підписи сайту необхідної для створення захищеного з'єднання. Використовується веб-ресурсами, на яких виконуються фінансові операції в онлайні. Приклади: інтернет-магазини, платіжні системи і т.д.
 • Організація каналів VPN між підрозділами компанії.
 • Створення на своєму сервері поштової служби з доступом з інтернету.
 • Застосування програмного забезпечення за статистикою відвідувань сайту, який використовує нестандартні порти і вимагає виділеного IP-адреси.
 • Звернення до сайту не тільки по URL, а й за його IP-адресою.
 • Організація FTP-сервера.

Сподіваємося, тепер вам легше буде вирішити, чи потрібен виділений IP саме вашому сайту.

IP адреса - що це таке?
IP адреса - що це таке?
Навіщо і для чого потрібен виділений IP для сайту?
Для чого потрібен окремий IP?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: