Як відкрити рекламне агентство: особливості оформлення, бізнес-план і рекомендації

 1. Формат і визначення цільової аудиторії
 2. Інформаційний продукт: над чим працювати?
 3. Пошук приміщення та закупівля обладнання
 4. Ключові спеціальності
 5. Організація підприємства і просування
 6. фінансові перспективи

Реклама - двигун сучасного суспільства ось уже кілька десятків років. Ні зміна технологій, ні інформатизація, ні проникнення Інтернету в усі сфери життя не зробили рекламу менш ефективним інструментом, скоріше навпаки. Переймаючись питанням про те, як відкрити рекламне агентство, врахуйте інтереси своїх майбутніх клієнтів і поставте себе на їх місце - ви зможете зрозуміти, чого вони будуть хотіти і, відповідно, що ви можете їм запропонувати.

Формат і визначення цільової аудиторії

У рекламному бізнесі не можна охопити «всіх і відразу» - вам неодмінно треба буде вибрати серед представників компанія, які виробляють товари та надають послуги, цільову аудиторію. Вона безпосередньо пов'язана з форматом роботи рекламного агентства. Самий «бюджетний» варіант - це зовсім невелика фірма, в якій працюють два-три людини, що виконують невеликі замовлення по поліграфії і по розміщенню інформації в ЗМІ. Але практика показує, що такі агентства мають мало шансів вижити на ринку.

Набагато більш продуманий варіант - агентство, в якому працює хоча б п'ять-шість чоловік різного профілю. Така фірма може охоплювати більше сфер діяльності і одночасно виконувати різні замовлення, конкуруючи на рівних з більш досвідченими компаніями. Замість того, щоб думати про те, як відкрити рекламне агентство з нуля, є сенс розглянути варіант з невеликим початковим капіталом, який дозволить вам зосередитися на виробництві інформаційної продукції - за неї клієнти готові будуть платити хорошу ціну.

Інформаційний продукт: над чим працювати?

Розміщення рекламних оголошень і поліграфічні послуги швидше слід розглядати як додатковий заробіток для рекламного агентства, ніж як основний. Якщо ви хочете вивести своє підприємство на міський рівень, вам необхідно буде зосередитися на більш значущих в рекламному світі напрямках:

 1. Брендинг і найманого. Все, що стосується забезпечення вдалого старту і популярності для різних організацій. В першу чергу це розробка товарних знаків і логотипів, фірмового стилю і дизайну, слоганів і унікальних назв.
 2. Маркетинг подій (event marketing) - планування та опрацювання заходів, основною метою яких є залучення аудиторії до продукції клієнта і до самого клієнта.
 3. BTL - додаткові заходи, методи і продукти, націлені на неявне управління думкою споживачів в інтересах замовника.

Не слід ставитися до цих напрямків легковажно - вам необхідно буде або самостійно простудіювати величезна кількість матеріалів, або пройти професійне навчання, або залучити фахівця (а краще двох або трьох) для забезпечення ефективності роботи.

Пошук приміщення та закупівля обладнання

Ці питання в рекламному бізнесі не ключові, але все ж є сенс подбати і про них теж. Хоча основна частина роботи проходить на території замовника, важливо, щоб співробітникам вашого агентства було зручно добиратися на роботу і відправлятися на зустріч до клієнтів, а всі зацікавлені у співпраці люди легко знаходили ваш офіс. Тому ідеальний варіант - стандартний офіс в бізнес-центрі, розміри і зовнішній вигляд якого ви вважаєте достатніми для розміщення своїх співробітників.

Комплект обладнання також досить стандартний:

 • персональні комп'ютери - за кількістю людей, яким потрібно буде одночасно обробляти дані;
 • МФУ або принтер, сканер і копір окремо;
 • якщо офіс ще не підключено до мереж зв'язку - мережеве обладнання;
 • стандартний набір офісних меблів.

Власне, це все. Якщо ви зацікавлені в тому, щоб піти назустріч своїм співробітникам, ви можете придбати високотехнологічні ноутбуки, наприклад, для роботи дизайнерів - це стане хорошою інвестицією в розвиток бізнесу. За умови, звичайно, що самі співробітники будуть працювати професійно.

Окрема категорія покупок - дослідні дані і звіти. Це інформаційний продукт, який може коштувати дорожче багатьох «відчутних» предметів, а й цінність може представляти набагато більшу. На початкових етапах вам краще не витрачати зайві гроші на регулярну підписку, а купувати інфопродукти разово, у міру необхідності.

Ключові спеціальності

Залежно від того, яку ви визначите для себе цільову аудиторію і який формат матиме ваш бізнес, відкрити рекламне агентство можна зі штатом співробітників різних спеціальностей. Самостійно визначте, хто з них вам буде більше потрібен, і підберіть кандидатів, виходячи з досвіду та особистих спостережень:

 • дизайнери, в тому числі веб-дизайнери, верстальники та художники;

 • фахівці з продажу та по зв'язках з замовниками;
 • копірайтери (творці рекламних текстів) і кріейтори (розробники творчої концепції);
 • Медіабайер (фахівці із закупівлі рекламних майданчиків).

Бухгалтерію також повинен вести професійний фахівець, якого зазвичай наймають в штат, хоча деякі зараз і вдаються до співпраці в формі аутсорсингу.

Зверніть увагу також на те, що люди творчих професій можуть видихатися, тому є сенс розглянути співпрацю на умовах фрілансу або аутсорс, щоб не витрачатися на занадто великий штат, а оплачувати замовлення за фактом їх виконання. Щоб всі співробітники, штатні і зовнішні, були зацікавлені в успішній роботі, мотивируйте їх прогресивної заробітною платою, премією в разі успіху і відсотком від виручки.

Якщо ж ви хочете повністю організувати роботу на позаштатних умовах, вам слід обов'язково продумати координаційну схему, щоб обробка замовлень не йшла роз'єднаність, а заодно найняти собі в допомогою фахівців з координації робіт. Як правило, це керівники співробітники: креативний директор, арт-директор і менеджери з продажу.

Організація підприємства і просування

Рекламне агентство найкраще відкривати в формі ТОВ і вибрати ССО з оподаткуванням доходів, оскільки витрати не завжди виходить врахувати досить точно. Ніяких спеціальних дозволів на ведення діяльності отримувати не потрібно - набагато більш важливим для вас стане питання просування.

Як рекламувати рекламу? Перш за все, професійно, щоб на вас не дивилися, як на «шевця без чобіт». Найскладніше напрацювати портфоліо, тому з самого початку беріть будь-які замовлення, навіть дрібні і трудомісткі - вони дадуть вам привід уявити свою роботу наочно, а також можуть забезпечити початкову «рекламу з вуст в уста». У рекламному бізнесі до двох третин клієнтів приходять за рекомендацією знайомих і колег.

В якості початкової цільової аудиторії підійдуть малі і середні підприємства, представники яких не виявляють особливої ​​прискіпливістю. Як тільки у вас набереться мінімальна портфоліо, ви також зможете організувати і повноцінну рекламну кампанію - через ЗМІ та через Інтернет. Будьте обережні з холодними дзвінками - вони часто дають лише зворотний ефект і можуть відлякати майбутніх клієнтів.

фінансові перспективи

Перспективність сильно залежить від формату, тому перший крок до того, щоб відкрити рекламне агентство, - бізнес-план, складений за результатами повноцінного дослідження ринку. Статистика показує, що в середніх і великих містах можна отримувати до 40% прибутку, працюючи над «чисто творчої» рекламною продукцією: макетами, банерами, дизайном сайтів, в напрямку брендингу, неймінгу, подієвого маркетингу і так далі. Оскільки витрати не можна виразити в грошовому еквіваленті, встановлювати ціну потрібно виключно за даними ринку.

Співпраця зі ЗМІ - більш стабільний, але менш прибутковий формат. Зазвичай він приносить власнику рекламного агентства порядку 10-15% від суми, сплаченої замовником за розміщення оголошення. При цьому медіабаінг (закупівля рекламних майданчиків) нерідко приносить до 25% від суми замовлення. Але не можна забувати і про дрібних замовленнях - їх частка в рекламному бізнесі може становити до чверті, а то і більше.

Складно заздалегідь передбачити конкретні рівні прибутковості і прибутковості, але рекламні агентства, які мають портфоліо і напрацьовані зв'язки, можуть заробляти близько декількох мільйонів рублів на місяць, хоча витрати залишаються на колишньому рівні (в межах 100-200 тисяч на оплату оренди офісу і на базові зарплати співробітникам). Виручка від кожного замовлення зазвичай ділиться між керівником і фахівцями - тут ви самі визначаєте долю, щоб мотивувати підлеглих.

Рекламний бізнес містить у собі чимало чинників, які складно спрогнозувати, але одне можна сказати точно: рекламне агентство дійсно здатне стати дуже прибутковим і ефективним підприємством. Хоча старт у нього в будь-якому випадку буде важким, оскільки потрібно буде напрацювати портфоліо і продемонструвати цільової аудиторії, що до вас є сенс звертатися. Але як тільки ви подолаєте початковий поріг скептичного ставлення з боку замовників, з'явиться перспектива кількісного і якісного приросту. Потрібно буде тільки координувати роботу фахівців і підтримувати контакт з замовниками.

Інформаційний продукт: над чим працювати?
Як рекламувати рекламу?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: