Як купити акції іноземних компаній на Санкт-Петербурзькій біржі

  1. Придбати іноземні акції може кожен
  2. Купівля іноземних акцій через Фінам
  3. Комісійні збори та оподаткування
  4. висновки

Ще відносно недавно торги акціями іноземних компаній на російських біржах не проводилися

Ще відносно недавно торги акціями іноземних компаній на російських біржах не проводилися. Ситуація докорінно змінилася 28 листопада 2014 року, коли на Санкт-Петербурзькій біржі інвесторам стали доступні для покупки акції провідних світових компаній. У цій статті я розповім докладніше про те, як скористатися цією можливістю на прикладі брокера Finam (див. відгуки про Фінам ).

зміст:

Придбати іноземні акції може кожен

Не можна сказати, що до цієї події російські інвестори не мали доступу до іноземних акцій, однак, вхідний поріг був занадто високим для більшості не професійних гравців фондового ринку, оскільки підключення до торгів на закордонних майданчиках вимагало мінімального капіталу, що вимірюється мінімум кількома тисячами доларів. Тепер же стати акціонером найцікавіших, з точки зору інвестиційної привабливості, іноземних компаній може практично кожен російський громадянин. Умови для цього гранично спрощені, пропоную подивитися відео-конференцію з представниками біржі і брокерських компаній.

Санкт-Петербурзька біржа проводить торги з 10-00 до 23-00 за московським часом. Крім того, можна брати участь в аукціонах закриття на зарубіжних фондових ринках. Це корисно для інвесторів, яких не влаштовує обсяг пропозиції на Санкт-Петербурзькій біржі. В цьому випадку заявки можна подавати до 23-20 за московським часом. Потім подані заявки відправляються на закордонні біржі і виконуються там за ціною закриття. Основні торги, так само, як і аукціони закриття, проводяться за принципом Т3, тобто розрахунки і поставка інструмента здійснюються через 3 дня з моменту здійснення операції. Інвестор стає повноцінним акціонером.

Поточні графіки котирувань цінних паперів можна подивитися на сайті біржі: spbexchange.ru/ru/market-data/charts. Ринкові дані по всіх інструментах зводяться в таблиці: іноземні цінні папери, російські цінні папери , Товарний ринок і доступні за адресою: spbexchange.ru/ru/market-data/default.aspx. З 6 вересня 2016 року абоненти Санкт-петербурзької біржі можуть здійснювати операції з більш ніж 65 цінними паперами іноземних емітентів. Інвестор, що відправляє заявки, отримує найбільш вигідні для нього поточні ринкові ціни, якими не обов'язково можуть бути ціни Санкт-Петербурзької біржі. Якщо ціни американських бірж виявляться більш вигідними, операція буде здійснена за ним. На даний момент 12 російських брокерських компаній дають своїм клієнтам можливість купувати іноземні акції через Санкт-Петербурзьку біржу. 1 лот відповідає 1 акції.

Всі цінні папери зберігаються в російському депозитарії (РДЦ), при цьому є можливість перевести паперу в інший депозитарій. Грошові розрахунки проводяться через Національний розрахунковий депозитарій (НРР).

Купівля іноземних акцій через Фінам

Розглянемо, як реалізована робота з іноземними акціями у брокера Фінам. Для клієнтів компанія пропонує три програми: «самостійна торгівля», «інвестиційні портфелі» і «довірче управління». Перша з них доступна з депозитом від 200 $. Більш того, теоретично можлива самостійна торгівля з кредитним плечем до 1:10.

Але тут потрібно зробити важливе уточнення. Можливість торгівлі цінними паперами з таким плечем доступна лише для «клієнтів з підвищеним рівнем ризику». Це означає виконання мінімум одного з наступних умов (згідно з наказом Федеральної служби з фінансових ринків від 8 серпня 2013 р N 13-71 / пз-н):

  • 3.3.1. Портфель Клієнта оцінюється не менше ніж в 3 млн руб .;
  • 3.3.2. Портфель Клієнта оцінюється не менше ніж в 600 тис. Руб., При цьому дана особа є Клієнтом Брокера протягом останніх 180 днів, з яких не менше 5 днів укладалися угоди з цінними паперами або похідними фінансовими інструментами.

Для інших клієнтів застосовуються більш суворі вимоги щодо забезпечення торгових операцій і повноцінна маржинальна торгівля їм не доступна. Альтернативний варіант - пропозиція «Модельні портфелі» для клієнтів з депозитом від 1500 $. Втім, ця сума також мала за мірками західного біржового ринку. Нарешті, третій варіант, довірче управління, доступний від 7000 $.

Довірче управління підрозділяється на 2 стратегії: «Вікно в Америку» і «Нові глобальні лідери». Особливо привабливо виглядає друга стратегія. Як вказується в її описі, основним принципом є інвестування в високотехнологічний і інформаційний сектора: онлайн-рітейл, пошукові системи, виробництво гаджетів і т.д.

д

Сам процес відкриття брокерського рахунку для торгівлі акціями починається з заповнення анкети (див. як купити акції ). Після цього залишається чекати дзвінка менеджера. Надалі, коли рахунок вже відкритий, для торгівлі використовуються термінали QUIK і Transaq. Для першого знайомства з процесом покупки акцій зручно користуватися сервісом покупки в один клік по кнопці нижче.

Комісійні збори та оподаткування

Комісія, що сплачується клієнтом за здійснення торгівельних операцій, складається з двох частин:

  • біржовий збір за договорами, що укладаються на підставі клієнтських заявок (0,007% від суми договору в режимі основних торгів і 0,02% від суми договору в режимі аукціону закриття);
  • комісія, що стягується брокером за виконання клієнтських заявок (залежить від обороту за одну торгову сесію і становить у «Фінама» від 0,00944% до 0.0354%).

Дивіденди за американськими акціями обкладаються податком в США (в розмірі 30%), а перераховуються в Російський Депозитарний Центр вже з урахуванням податкових відрахувань. Після цього дивіденди перераховуються в депозитарії брокерських компаній, а далі - на клієнтські рахунки. У зв'язку з тим, що біржові торги проводяться в режимі Т3, щоб отримати дивіденди, потрібно оформити покупку акцій мінімум за 3 дні до внесення відомостей до реєстру акціонерів.

Всі прибуткові угоди із закордонних акціях обкладаються 13% податком. При цьому враховується курс долара до рубля на дату здійснення розрахунків. Це означає, що можлива ситуація, коли в доларах угода збиткова, але прибуткова в рублях за рахунок змін, що відбулися в валютному курсі. В цьому випадку, вважається, що інвестор отримав прибуток і зобов'язаний сплатити податок. Оскільки брокер є податковим агентом, процес сплати податків від клієнтських операцій він бере на себе, а клієнт звільняється від заповнення декларації.

висновки

Незважаючи на те, що операції з іноземними акціями на території Російської Федерації почалися зовсім недавно, сам факт появи цієї можливості є безсумнівним прогресом у розвитку російського фондового ринку. З урахуванням великих інвестиційних ризиків , Пов'язаних з курсовою слабкістю рубля, акції, номіновані в американських доларах, можуть стати привабливими активами, що підвищують надійність інвестиційного портфеля .

Пропоную всім читачам, продовжити нижченаведену таблицю з перевагами і недоліками покупки акцій іноземних компаній, через Санкт-Петербурзьку біржу.

Плюси Мінуси Поріг входу в багато разів нижче, ніж на закордонних біржах Прибуток сильно залежить від курсу рубля Не обов'язковий статус кваліфікованого інвестора Поки ще низька активність інвесторів Не потрібно знати іноземну мову Не завжди достатня ліквідність Не потрібно заповнювати декларацію про доходи Податки на дивіденди в США 30 % Можна використовувати ІВС для податкового вирахування

Всім профіту!

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: