Алгоритмічна торгівля, алгоритмічний трейдинг, торговий алгоритм

Алгоритмічна торгівля (алгоритмічний трейдинг) - це трейдинг з використанням програмного забезпечення для виставлення торгових ордерів за заздалегідь заданими торговим критеріям, які можуть враховувати час, ціну, обсяг торгів. Алгоритмічна торгівля дозволяє вести торги без втручання людини.

Особливо широко використовується алгоритмічна торгівля інвестиційними банками, пенсійними фондами, взаємними фондами та іншими інституційними трейдерами. Вона дозволяє розбити великі трейди на значно більш дрібні і тим самим зменшити вплив на ринок і супутній ризик. Маркет-мейкери та деякі хедж-фонди надають ліквідність на ринку, генеруючи і виконуючи ордера автоматично.

Особливий клас алгоритмічного трейдингу називається «високочастотним трейдингом». Багато видів алгоритмічного трейдингу можуть називатися високочастотними. Високочастотні стратегії трейдингу використовують комп'ютери для прийняття складних рішень на основі електронної інформації, яку вони встигають обробити значно раніше людини.

Алгоритмічна торгівля назавжди змінила мікроструктуру ринку, особливо щодо пропонованої ліквідності. Алгоритмічний трейдинг може використовуватися в будь-який інвестиційної стратегії , Включаючи маркет-таймінг, гру на міжбіржові спреді, арбітраж або просто спекуляцію (включаючи торгові стратегії слідування за трендом). Інвестиційні рішення і їх застосування можуть бути доповнені алгоритмічної підтримкою або ж цілком переведені в режим автоматичного трейдингу.

У 2006 році третина всіх акцій в ЄС і США торгувалися з використанням торгових алгоритмів. У 2009 році близько 65% обсягу торгів на ринках США забезпечувалися високочастотними торговими алгоритмами, правда до 2012 року їх частка скоротилася до 50%.

У 2006 році на Лондонській фондовій біржі понад 40% всіх ордерів проводилися торговими алгоритмами. Американські та європейські ринки в цілому мають більш високу частку алгоритмічної торгівлі, ніж інші ринки. на ринку Forex алгоритмічна торгівля також застосовується, приблизно 20% обсягу торгів за валютними опціонами ведеться за допомогою торгових алгоритмів. Ринки облігацій також рухаються в цьому напрямку.

Одна з основних проблем високочастотного трейдингу полягає в тому, що його прибутковість важко визначити. У доповіді, випущеній TABB Group в серпні 2009 року, говориться, що 300 компаній і хедж-фондів, які спеціалізуються на цьому типі трейдингу, змогли заробити 21 млрд доларів в 2008 році, що, на думку авторів доповіді «мало» і «дивно скромно» щодо загального обсягу торгів на ринку.

У доповіді, випущеній TABB Group в серпні 2009 року, говориться, що 300 компаній і хедж-фондів, які спеціалізуються на цьому типі трейдингу, змогли заробити 21 млрд доларів в 2008 році, що, на думку авторів доповіді «мало» і «дивно скромно» щодо загального обсягу торгів на ринку

Алгоритмічний трейдинг і високочастотна торгівля є об'єктом запеклих громадських дебатів. Так, наприклад, в США Комісія з цінних паперів і бірж і Комісія з термінової біржової торгівлі заявляють про те, що алгоритмічна торгівля, здійснювана взаємними фондами, спровокувала хвилю розпродажів і короткочасне падіння ринку в 2010 році. Також наголошується, що високочастотний трейдинг може внести свій вклад в посилення волатильності ринку.

Комп'ютеризація потоку ордерів на фінансових ринках почалася на початку 1970 років, коли на Нью-Йоркській фондовій біржі була впроваджена Система визначення порядку обігу цінних паперів (DOT і пізніше Super DOT), яка автоматично направляла ордера в потрібну торгову стійку фондової біржі, де вони далі виконувалися вручну. У 1980-х рр. програмний трейдинг став широко використовуватися на ринках акцій і ф'ючерсів.

Фінансові ринки з повністю електронним виконанням і електронній торговій системою (ECN) розвинулися в кінці 1980-х і 1990-х роках. У США перехід до десяткового системі, поміняв мінімальний розмір тика з 1 $ / 16 (0,0625 $) на 0,01 $, також підтримав алгоритмічну торгівлю, оскільки була змінена мікроструктура ринку - з'явилася можливість використовувати більш дрібні відмінності між ціною бід і аск . В результаті торгові переваги маркет-мейкерів зменшилися, а ринкова ліквідність зросла. Ця збільшена ринкова ліквідність призвела до того, що інституційні трейдери стали дробити свої ордера за допомогою торгових алгоритмів для виконання їх за кращою середньою ціною.

Подальший розвиток алгоритмічний трейдинг на фінансових ринках отримав в 2001 році, коли команда розробників IBM опублікувала доповідь, в якому були представлені результати лабораторного експерименту, проведеного за допомогою двох торгових алгоритмів (MGD від IBM і ZIP від ​​Hewlett-Packard). Було доведено, що торгові алгоритми можуть значно перевершити досягнення звичайних трейдерів (В доповіді говорилося про те, що різниця складає мільярди доларів).

У міру електронізації ринків стали впроваджуватися нові торгові алгоритми. Вони краще реагували на тимчасові невідповідності ринкових цін і були здатні враховувати ціни з декількох ринків одночасно. Таким чином, робота, яка колись виконувалася людьми, тепер була передана комп'ютерів. Тому дуже важливим стала швидкість комп'ютерного з'єднання, яка стала вимірюватися в мілісекундах (0,001 секунди) і навіть мікросекундах (0,000001 секунди).

Найбільш автоматизовані майданчики США, наприклад, NASDAQ (система автоматичного котирування Національної асоціації фондових дилерів), Edge і BATS відібрали значний шматок у менш автоматизованих, наприклад, NYSE (фондова біржа Нью-Йорка). Електронні торги своєю масштабністю призвели до зниження зборів і комісійних, а ще підштовхнули біржі до міжнародних злиттів і консолідації фінансових ринків.

Біржі тепер постійно ведуть конкурентну боротьбу за кращу швидкість моменту обробки ордерів. Наприклад, ще в червні 2007 року Лондонська фондова біржа запустила нову систему, яка називається TradElect. Вона здатна виконувати ордер за 10 мілісекунд, а пропускна здатність становить 3000 ордерів в секунду. Але зараз деякі біржі скоротили швидкість виконання до 3 мілісекунд. Це особливо важливо для високочастотних трейдерів, оскільки їм необхідно бути якомога швидшими, щоб бути на крок попереду від конкурентів. Витрати на комп'ютери і програмне забезпечення у фінансовій індустрії в далекому 2005 році вже становили понад 26 мільярдів доларів, зараз цифри значно вищі.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: