Новий пошуковий алгоритм Яндекса Корольов від 22 серпня 2017 - останні зміни в ранжуванні

  1. Що зміниться після введення Королева?
  2. SEO-оптимізація сторінок

25 Авг 2017

22 серпня в Московському планетарії Яндекс презентував новий алгоритм Корольов. По суті, він є продовженням Палеха, в основі якого - розумні нейромережі, навчені розуміти складні запити користувачів.


З презентації «Корольов. Новий пошуковий алгоритм Яндекса »

Алгоритм Палех перетворює пошукові запити і заголовки сторінок в семантичні вектори. Корольов ж використовує в роботі не тільки Title, а й весь контент сторінки, що дозволяє більш точно відповідати на питання і істотно поліпшити якість пошуку. Іншими словами, навіть якщо на сторінці немає шуканого запиту, вона все одно може потрапити в топ. Прорахунок семантичних векторів відбувається на етапі індексування. Крім того, враховуються і інші запити, за якими користувачі знаходять цю сторінку, тобто алгоритм вчиться у людей. На даний момент важливу роль відіграють оцінки асессоров Толоки.

Що зміниться після введення Королева?

Очевидно, що новий алгоритм в першу чергу торкнеться довгих (від 5 і більше слів) інформаційних запитів (приклад: «серіал в якому ботаніки живуть по сусідству з блондинкою»). А також низькочастотних комерційних запитів (наприклад, «купити засіб для зберігання і перевезення вантажів») - таких буде дуже мало і багато тематики вони взагалі не торкнуться. За повідомленнями команди Яндекса, налагодження відбувається на всіх типах запитів - і інфо, і продають.

Нововведення поки не торкнулися проектів наших клієнтів. За відгуками колег, глобальних змін в пошуку теж немає. Тож не дивно, адже на навчання алгоритму потрібен час і висновки робити ще рано. Проте, на офіційній сторінці новини в блозі Яндекса можна побачити величезну кількість позитивних відгуків:

Проте, на офіційній сторінці новини в блозі Яндекса можна побачити величезну кількість позитивних відгуків:

А офіційне відео з презентації потрапило в тренди на Youtube, що трохи дивно, оскільки ролики для вузьких фахівців не користуються популярністю.

Що стосується якості пошуку, потрібні результати зазвичай знаходяться на 2-3 рядку і нижче. Чим популярніша запит, тим точніше результат. З картинками ситуація трохи краще, але в них теж можна побачити багато інформації не по темі.

SEO-оптимізація сторінок

СЕО-текст відразу кидається в очі - в ньому багато «води» і ключових слів, які не завжди вдало вписані. Клієнти незадоволені такими статтями, але доопрацювати їх складно - або пишемо для людей, або - для пошукача. Так ось, від таких текстів давно пора відмовитися і якщо ви не зробили цього раніше, то саме час почати. На перший план виходить зміст - унікальна інформація, яка може принести реальну користь. І якщо ключ не вписується - значить, він не потрібен.

Очевидно, що в зв'язку з підвищенням вимог до написання статей витрати на копірайтинг виростуть. Виконавці, які пишу про все про все за 30-50р, не зможуть підготувати якісний матеріал, тому краще працювати з різними копирайтерами під різні тематики.

На основі інформації від Яндекса ми підготували ряд рекомендацій:

  • З введенням нового алгоритму роль синонімів зросла і їх обов'язково потрібно вживати в текстах.
  • Необхідно використовувати слова, які визначають тематику (які зустрічаються у конкурентів з топа). Їх можна зібрати за допомогою різних сервісів аналізу тексту або пакетно, платними програмами.
  • Використовуйте пошукові підказки.
  • Слова з підсвічування і правої колонки Яндекс вордстат.
  • Привабливі заголовки title і сніппети. приділіть увагу оптимізації сніпетів - пошуковик бере з будь-якої частини тексту, не тільки з description. Якщо там не відображається, що потрібно, подкорректируйте цю частину тексту на сайті, додайте заклик до дії або переваги.
  • кластеризація запитів на основі топів конкурентів, оскільки алгоритм враховує всі запити, що ведуть на сторінку. Це можна зробити через Кейколлектор (вибираєте угруповання по топу) або за допомогою інших сервісів. Ймовірно, незабаром такі аналізатори будуть удосконалюватися.
  • Звертайте увагу на кількість унікальних слів в документі - чим їх більше, тим краще.

Не варто забувати, що новий алгоритм враховує і інші характеристики - поведінкові, посилальні, хостової ... Як і раніше важливі і комерційні чинники. Наскільки ефективним буде новий алгоритм Корольов - покаже час, зараз прогнози робити рано. Але ми впевнені, що глобальних змін в комерційних тематиках не передбачається.

Так само, як розумний пошуковий алгоритм покращує сам себе, так і наші seo-фахівці тримають руку на пульсі і в курсі всіх найменших змін в seo-області. Почніть оптимізувати Ваш сайт разом з нами, залиште замовлення для попередньої консультації або зателефонуйте прямо зараз.


Що зміниться після введення Королева?
Що зміниться після введення Королева?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: