Основні тенденції розвитку пошукових систем

  1. минуле
  2. справжнє
  3. подальші перспективи

Сучасні пошукові системи є потужні обчислювальні комплекси, створені для видачі результатів за запитами. В їх основі лежать алгоритми індексації та ранжирування сторінок мережі. Для забезпечення високої якості пошуку і перешкоди маніпулюванню пошуковою видачею ці алгоритми постійно поліпшуються і вдосконалюються.

Для забезпечення високої якості пошуку і перешкоди маніпулюванню пошуковою видачею ці алгоритми постійно поліпшуються і вдосконалюються

минуле

Коли пошукові системи тільки зароджувалися, принципи ранжирування були досить простими. Головним чином вплив надавали ключові слова, метатеги і теги для форматування тексту. Це дозволяло першим оптимізаторів без особливих проблем просувати свої сайти в результатах видачі. Методи, звичайно, були не самими чесними і все це позначалося на якості пошуку, часто інформація на оптимізованих сайтах не мала ніякої цінності для користувачів.

У відповідь пошуковики вивели з алгоритмів облік метатега Keywords, знизили значення Description і ряду параметрів внутрішньої оптимізації, з якими була пов'язана основна маса порушень.

Оптимізатори теж не стояли на місці. Був виявлений взаємозв'язок між кількістю зовнішніх посилань на сайт і його позицією у видачі. Було створено безліч каталогів сайтів і програм, за допомогою яких відбувалося автоматичне додавання в ці каталоги. Після цього різко збільшилася кількість пошукового спаму в мережі. Пошукові системи відповіли на це виключенням більшості каталогів з індексу. Ефективність методу істотно знизилася і оптимізатори були змушені перейти до покупки посилань з звичайних сайтів. Для цього були відкриті біржі посилань. Через деякий час, завдяки черговим нововведенням пошукові системи отримали можливість розрізняти роботу, спрямовану на продаж посилань, і проти бірж були введені санкції. Частина санкцій торкнулася і сайтів, які у великих обсягах закуповували посилання.

Таким чином, кожен виток розвитку пошукових систем представляв собою кілька послідовних етапів:

  1. Введення алгоритму ранжирування;
  2. Пошук оптимізаторами вразливих місць і розробка механізмів їх використання;
  3. Внесення змін до алгоритми і усунення існуючих недоліків.

Можна сказати, що оптимізатори сприяли розвитку пошукових систем, адже адміністрація була змушена шукати способи удосконалення роботи алгоритмів, тим самим покращуючи якість пошуку.

справжнє

На сьогоднішній день не існує якогось дієвого і простого способу просунути свій сайт в видачі пошуковика. Це обумовлено тим, що системи змінили підхід і перестали робити упор на окремі параметри, тепер враховується безліч чинників. Наприклад, Яндекс поступово відмовляється від єдиної формули ранжирування, для кожного запиту формується окремий алгоритм зі своїми критеріями.

Варто відзначити і поява різних функцій, що полегшують пошук. Найяскравіший приклад - так званий «Граф знань», інформаційна база Google. Принцип дії грунтується на тому, що користувачеві не обов'язково переходити на інший сайт для отримання потрібних відомостей, так як він їх може знайти прямо на сторінці видачі.

подальші перспективи

У пошукових системах відбуваються якісні зміни. Більшість методів, заснованих на обмані і пошуку вразливих місць в алгоритмах, втрачає актуальність. Продовжують враховуватися тільки природні фактори, такі як вік сайту, траст, структура, наповненість унікальним контентом. Зросла роль поведінкових факторів, за якими система визначає ступінь довіри користувачів до ресурсу. У зв'язку з поступовим усуненням обманних методів, видача пошукача перестає засмічуватись марними сторінками, а значить, зростає точність і швидкість пошуку. Тому саме з даними напрямками пов'язують подальший розвиток пошукових сервісів.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: