Пошукові алгоритми Google і Yandex 🚀 хронологія

 1. Яндекс: види алгоритмів з зачаття до сьогодні
 2. Магадан
 3. Особливості
 4. результати
 5. знахідка
 6. Особливості
 7. результати
 8. Арзамас
 9. Особливості
 10. результати
 11. Снежинськ
 12. Особливості
 13. результати
 14. Обнінськ
 15. Особливості
 16. результати
 17. Краснодар
 18. Особливості
 19. результати
 20. Рейк'явік
 21. Особливості
 22. результати
 23. Калінінград
 24. Особливості
 25. результати
 26. Дублін
 27. Особливості
 28. результати
 29. Острови
 30. Особливості
 31. результати
 32. Минусинськ
 33. Особливості
 34. результати
 35. Владивосток
 36. Особливості
 37. результати
 38. Google: історія створення та розвитку алгоритмів
 39. Кофеїн
 40. Особливості
 41. результати
 42. Panda (Панда)
 43. Особливості
 44. результати
 45. Page Layout (Пейдж Лайот)
 46. Особливості
 47. результати
 48. (Венеція)
 49. Особливості
 50. результати
 51. (Пінгвін)
 52. Особливості
 53. результати
 54. Pirate (Пірат)
 55. Особливості
 56. результати
 57. HummingBird (Колібрі)
 58. Особливості
 59. результати
 60. (Голуб)
 61. Особливості
 62. результати
 63. (Доброзичливий до мобільних пристроїв)
 64. Особливості
 65. результати
 66. резюме

Всі ми не з чуток знаємо про існуючі алгоритми пошукових систем Яндекс і Google. Саме для дотримання їх «постійно оновлюваних» правил все оптимізатори ламають свій мозок все новими і новими способами потрапити в ТОП видачі пошуку. З останніх нововведень, які відчули на собі власники сайтів з боку ПС - це вимоги до мобільності інтернет-ресурсів і зниження в пошуку тих майданчиків, які не вміють купувати посилання. Які алгоритми до цього часу, впроваджені в пошук, істотно вплинули на ранжування сайтів? Насправді, не всі оптимізатори знають, які технології, коли і навіщо були створені, щоб максимально справедливо дати позицію кожному сайту в пошуку і очистити видачу від «мотлоху». Історію створення та розвитку пошукових алгоритмів ми і розглянемо в цій статті.

Яндекс: види алгоритмів з зачаття до сьогодні

Яндекс: види алгоритмів з зачаття до сьогодні

Алгоритми не створювалися все в один день, і кожен з них проходив багато етапів доопрацювання і перетворення. Основна маса назв алгоритмів Яндекса складається з назв міст. Кожен з них має свої принципи роботи, точки взаємодії і унікальні функціональні особливості, які гармонійно доповнюють один одного. Які алгоритми є у Яндекса і як вони впливають на сайти, розглянемо далі.

Крім інформації про пошукових алгоритмах корисною буде і стаття про нові фішки в Яндекс Директ . Поради щодо створення якісного SEO-контенту відповідного для пошукових систем Google і Яндекс я пропоную вам прочитати по цьому посиланню .

Магадан

Алгоритм «Магадан» розпізнає абревіатури і ототожнює іменники з дієсловами. Був вперше запущений в тестовому режимі в квітні 2008, а друга постійна версія вийшла в світ у травні того ж року.

Особливості

«Магадан» видає користувачеві, який написав абревіатуру, сайти і з розшифровками. Наприклад, якщо в пошуковому рядку вбили запит МВС, то крім майданчиків з таким ключовим словом в списку будуть присутні і ті, у кого абревіатури немає, але є розшифровка «Міністерство внутрішніх справ». Розпізнавання транслітерації дало користувачам можливість не думати якою мовою правильно писати назви, наприклад, Mercedes або Мерседес. До всього цього Яндекс включив в список індексування майже мільярд зарубіжних сайтів. Розпізнавання частин мови і визнання їх рівноцінними пошуковими запитами випустили в один пошук сайти з різними ключовими фразами. Тобто тепер по ключевику «оптимізація сайтів» у видачі виводяться і майданчики з входженням словосполучення «оптимізувати сайт».

результати

Після запуску алгоритму «Магадан» стало важче, в основному, малоавторітетним сайтам. У ранжируванні знизилися позиції за релевантними запитами маловідвідувані і молоді ресурси, а на перші місця висунулися авторитетні, навіть з неякісним контентом, враховуючи при цьому морфологію і розбавлені ключових слів. Через обліку транслітерації в ТОП Рунета вийшли і зарубіжні ресурси. Тобто оптимізований текст по темі міг надати на другій сторінці, тільки тому, що, нібито, з цієї ж тематики є більш відвідуваний сайт або аналогічний закордонний. Через це різко зросла конкуренція по низькочастотних ключових словах і іноземним фразам. Подорожчала і реклама - ставки зросли, тому що раніше сайти конкурували тільки по одному конкретному запиту, а тепер і з «колегами» з морфологічними фразами, транслітерацією, що переходять в іншу частину мови словами.

знахідка

Алгоритм «Знахідка» - розширений тезаурус і уважне ставлення до стоп-словами. Випущений «на ринг» відразу після «Магадана». Ранжує основну видачу з вересня 2008.

Особливості

Це інноваційний підхід до машинного навчання - ранжування стало чіткіше і коректніше. Розширений словник зв'язків і уважність до стоп-словами в алгоритмі «Знахідка» дуже сильно вплинули на пошукову видачу. Наприклад, запит «СЕО оптимізація» тепер асоціювався і з ключем «сеооптімізація», а комерційні сайти розбавляли інформаційними порталами, в тому числі в списку з'явилися розгорнуті сніппети з відповідями, по особливому відображалася Вікіпедія.

результати

Комерційні сайти зробили більший акцент на продажні запити, так як конкуренція збільшилася з інформаційних не конкретним фразам в кілька разів. У свою чергу, інформаційні майданчики змогли розширити свою монетизацію за допомогою сторінок рекомендацій, беручи участь в партнерських програмах. Топові інфосайт, просунуті з комерційних запитам стали продавати посилання на замовлення. Конкуренція посилилася.

Арзамас

Алгоритм «Арзамас» - впроваджена лексична статистика пошукових запитів і створена географічна прив'язка сайту. Перша версія «Арзамаса» (квітень 2009) без геозалежні випущена відразу в основну видачу, а «Арзамас 2» з класифікатором по прив'язці сайту до регіону анонсований в серпні 2009.

Особливості

Зняття прив'язки до омонімів полегшила користувачеві життя, адже тепер по фразі «американський пиріг» видавалися тільки сайти на тему фільмів, без всяких там рецептів десертів, як могло бути раніше. Прив'язка до регіону зробила прорив, змістивши ключові фрази з добавкою міста на кілька пунктів вниз. Тепер користувач міг просто ввести слово «ресторани» і побачити в лідерах тільки сайти з міста його місцезнаходження. Якщо пам'ятаєте, раніше потрібно було б ввести більш конкретну фразу, наприклад «Ресторани в Санкт-Петербурзі», інакше Яндекс міг видати відповідь «в коректності запиту - знайдено занадто багато варіантів». Геонезавісімие ключові слова видавали тільки релевантні запиту сайти з будь-яких регіонів, без прив'язки.

результати

Ура! Нарешті сайти з невеликих регіонів перестали конкурувати з великими мегаполісами. Вийти в ТОП по своєму регіону тепер набагато простіше. Саме в цей період часу була запропонована послуга «регіональне просування». Алгоритм «Армазас» дав можливість дрібним компаніям швидше розвиватися у своїй місцевості, але підступ все одно залишився. Яндекс не міг визначити геолокацію у всіх майданчиків. І як ви самі розумієте - без прив'язки ресурси залишалися, м'яко кажучи, в жодному не дуже приємному місці. Розгляд заявки на геозалежні могло тривати кілька місяців, а молоді сайти без трафіку і посилальної маси (було обмеження по ТІЦ), взагалі, не могли подати запит на присвоєння їм регіональності. Палка з двома кінцями.

Снежинськ

Алгоритм «Снежинськ» - посилення геозалежні і уточнення релевантності запитів до видачі за допомогою технології машинного навчання «Матрикснет». Анонс відбувся в листопаді 2009, а поліпшена модель під ім'ям «Конаково» заробила в грудні того ж року.

Особливості

Пошукова видача стала більш точної до вводиться питань. Особливу роль тепер грає прив'язка по геолокації - комерційні сайти не асоціювалися у алгоритму «Снежинск» з регіонами, тому випадали з видачі. Ключові слова, які не прив'язані до місцевості, ототожнюють з інформаційними ресурсами. Складна архітектура підрахунку релевантності сильно ускладнила життя оптимізаторів, які помітили, що при щонайменшій зміні одного з показників, позиція сайту у видачі моментально змінювалася.

результати

На той момент було відзначено, що закупівля зовнішніх посилань на молоді сайти впливала на показники нових ресурсів занадто мляво, якщо порівняти аналогічну закупівлю на майданчик, давненько знаходиться на інтернет-ринку. Нові методи визначення релевантності контенту до пошукових запитів викидали з видачі сайти, тексти яких були перенасичені ключовими фразами. Почалася нова ера якісного тексту, де у всьому повинна була бути міра, без неї майданчик могла просто потрапити під санкції за спам. Комерційні ресурси забили паніку, бо вийти з геонезавісімим ключовими словами в ТОП (а вони були самі високочастотні) було практично нереально. У зв'язку з цим на блозі Яндекса була опублікована запис, що в ідеалі хотілося б бачити на перших сторінках комерційні організації, які не пишуть красиво, а виконують свою роботу добре, але для цього доведеться навчити алгоритми оцінювати якість пропонованих послуг. Так як на даний момент це виявилося непосильним завданням, репутація комерційних інтернет-ресурсів грала ключову роль у видачі, як в онлайні так і в офлайні.

Обнінськ

Алгоритм «Обнінськ» - поліпшення ранжирування і розширення бази географічної приналежності інтернет-майданчиків і зниження впливу на показники сайту штучних СЕО-посилань. Запущений у вересні 2010 року.

Особливості

Падає популярність закупівлі посилальних мас, з'являється поняття «засланого вибуху», якого тепер боялися всі. Конкуренти могли нашкодити один одному можливістю введення алгоритму в оману, закупивши на «колегу» величезна кількість посилань з «поганих джерел». Після цього конкурент випадав з пошукової видачі і довго не міг туди потрапити. Геозалежні слова частіше додаються на різні сторінки комерційних сайтів, щоб звернути увагу робота на роботу з цим регіоном.

результати

Комерційні сайти тепер ретельніше ставляться до своєї репутації, що не може не радувати, але багато хто все одно вдавалися до брудних методів (штучно завищували відвідуваність і купували відгуки). Після випуску алгоритму «Обнінськ» більш популярною стала закупівля вічних посилань і статей, звичайна покупка посилань вже так не впливала на ранжування, як раніше, а в разі потрапляння сонячного беклінк під санкції могла потягнути за собою ланцюгову реакцію. Якісні СЕО-тексти - обов'язковий атрибут будь-якого ресурсу. Молодий сайт з унікальним і правильно оптимізованим контентом міг потрапити в ТОП.

Краснодар

Алгоритм «Краснодар» - впровадження технології «Спектр» для розведення пошукової видачі, розширення сніпетів і індексація соціальних мереж. Запуск відбувся в грудні 2010 року.

Особливості

Технологія «Спектр» була створена для класифікації запитів за категоріями і використовувалася у випадках введення не конкретизував ключових фраз. «Краснодар» розбавляв пошукову видачу, пропонуючи такому користувачеві більше різноманітних варіантів. Наприклад, при фразі «фото Москви» в пошуку можна було побачити не тільки загальні пейзажі, а й фотографії за категоріями типу «пам'ятки», «карти», «ресторани». Був зроблений акцент на унікальні назви чого-небудь (сайтів, моделей, товарів) - конкретика стала виділятися. Розширені сніпети дали можливість відразу в пошуковій видачі показувати користувачам контактів та іншої інформації організацій.

результати

Сильно змінилося ранжування комерційних сайтів, особлива увага приділяється деталям (картками товарів, поділом короткого опису від загального). Соціальна мережа в ВК початку індексуватися і профілі учасників рівноцінно тепер видно прямо в пошуковій видачі. Повідомлення у форумах могли займати перші позиції, якщо мали більш розширений відповідь на питання користувача, ніж інші сайти.

Рейк'явік

Алгоритм «Рейк'явік» - створена персоналізація пошукової видачі і додана технологи «чаклунчик» для відображення попередніх підсумків запиту. Покращена формула підказок при введенні. Алгоритм запущений в серпні 2011 року.

Особливості

Девізом персоналізованого пошукового результату - «Кожному користувачеві - своя видача». Система запам'ятовування інтересів тих, хто шукає працювала через куки, тому якщо запити користувача частіше були пов'язані, наприклад, із зарубіжними ресурсами, в наступний раз в лідерах пошукової видачі відображалися саме вони. Підказки в пошуковому рядку оновлюються кожну годину, тим самим розширюючи можливості конкретизованого пошуку. Конкуренція по високочастотним запитам зростає з неймовірною силою.

результати

Авторитетні новинні сайти частіше потрапляють в ТОП через розширеного семантичного ядра (наявність величезної кількості різних низькочастотних ключових запитів). Збільшення кількості сторінок під конкретні пошукові запити на інформаційних сайтах стала грати одну з головних ролей після випуску алгоритму «Рейкьвік». Кожен майданчик намагалася потрапити в закладки користувача, щоб стати частиною системи персоналізації, для цього використовувалися методи підписки на RSS стрічку, спливаючі банери-підказки для занесення сайту в закладки. Інтернет-ресурси почали більше приділяти уваги індивідуальному підходу, а не тиснути на маси.

Калінінград

Алгоритм «Калінінград» - глобальна персоналізація пошуку і пошукового рядка, упор на поведінкові фактори. Запуск «Калінінграда» в грудні 2012 істотно підвищив вартість seo послуг.

Особливості

Інтереси перевернули з ніг на голову всю пошукову видачу - власники сайтів, які раніше не дбали про комфорт перебування відвідувача на сайті, стали втрачати трафік з блискавичною швидкістю. Тепер Яндекс ділив інтереси на короткострокові та довгострокові, оновлюючи свої шпигунські бази раз на добу. Це означало, що сьогодні і завтра по одному і тому ж запиту одному і тому ж користувачеві могла показуватися зовсім інша видача. Інтереси тепер відіграють особливу роль і користувачеві, який раніше цікавився поїздками, вбиваючи фразу таксі - показуються послуги таксі, а тому, хто постійно дивиться фільми - отримає в результатах пошуку все про кінокомедії «Таксі». У пошуковому рядку кожного «стражденного знайти інформацію» тепер на перших позиціях відображаються підказки по попереднім інтересам.

результати

Оптимізатори стали охоплювати все більше способів затримати користувача: поліпшувалося юзабіліті, дизайн, контент створюється більш різноманітний і якісний. При виході могли спливати вікна типу «ви впевнені, що хочете залишити сторінку» і в користувача впивалася сумна пика якогось істоти. Добре продумана перелинковка сторінок і завжди доступне меню покращували показники активності користувачів, ніж підвищували позиції сайтів в пошуковій видачі. Малозрозумілі широкому колу інтернет-користувачів сайти спочатку просто знижувалися в позиціях, а після і взагалі бовталися в кінці списку запропонованих результатів.

Дублін

Алгоритм «Дублін» - поліпшена персоналізація за допомогою визначення поточних цілей. Це модернізована версія «Калінінграда» вийшла в світ у травні 2013.

Особливості

У технологію впроваджена функція стеження за мінливими інтересами користувачів. Тобто при наявності двох абсолютно різних пошукових поглядів за певний період часу, алгоритм вважатиме за краще останній і включить його в пошукову видачу.

результати

Для сайтів практично нічого не змінилося. Триває боротьба не просто за трафік, а за поліпшення поведінкових показників. Старі макети сайтів починають закидати, тому що простіше робити новий, ніж намагатися виправити щось на старому. Пропозиція послуг шаблонів сайтів збільшується, починається конкуренція за зручні і красиві макети вебресурсів.

Острови

Алгоритм «Острова» - впроваджено технологію показу інтерактивних блоків в пошуковій видачі, дозволяючи взаємодіяти користувачеві з сайтом прямо на сторінці Яндекс пошуку. Алгоритм був запущений в липні 2013 року, з пропозицією до вебмастерам активно підтримати бета-версію і використовувати шаблони створення інтерактивних «островів». Зараз технологія тестується в закритому режимі.

Особливості

Тепер користувачеві при пошуку інформації, яку можна дізнатися відразу з пошуку пропонувалися «острова» - форми і інші елементи, з якими можна працювати, не відвідуючи сайт. Наприклад, ви шукаєте конкретний фільм або ресторан. За фільмом в пошуку і праворуч від нього відобразяться блоки з обкладинкою фільму, його назвою, складом акторів, годинами проходження сеансів в кінотеатрах в вашому місті і формою покупки квитків. За ресторану буде показано його фото, адреса, телефони, форма бронювання столика.

результати

Нічого істотного в ранжируванні сайтів спочатку не змінилося. Єдине, що стало помітним - це поява вебресурсів з інтерактивними блоками на першому місці і праворуч від пошукової видачі. Якби кількість майданчиків, які брали участь в бета-тестуванні було значним, вони могли б витіснити звичайні сайти за рахунок своєї привабливості і помітності для користувачів. Оптимізатори задумалися про поліпшення видимості свого контенту в пошукових результатах, додаючи більше фото, відео, рейтинги та відгуки. Краще живеться інтернет-магазинах - коректно налаштовані картки товару можуть бути відмінним інтерактивним «острівцем».

Минусинськ

Алгоритм «Минусинськ» - при визначенні SEO-посилань як таких, які були куплені для спотворення результатів ранжирування пошуку, на сайт лягав фільтр, який суттєво псував позиції сайту. Анонсовано «Минусинськ» в квітні 2015 року, повністю вступив в свої права в травні цього ж року. Саме з цим алгоритмом і пов'язана знаменита Санта Барбара Яндекс .

Особливості

Перед виходом «Минусинска» Яндекс в 2014 для тестування відключив вплив SEO-посилань по безлічі комерційних ключів в Москві і релігійних організацій проаналізував результати. Підсумок виявився передбачуваним - покупна посилальна маса все ще використовується, а для пошукової системи - це спам. Випуск «Минусинска» знаменувався днем, коли власники сайтів повинні були почистити свої посилальні профілі, а бюджет, який витрачається на посилальне просування, використовувати для поліпшення якості свого інтернет-ресурсу.

результати

«Авторитетні» сайти, які домоглися ТОПу завдяки масову закупівлю посилань, вилетіли з перших сторінок, а деякі отримали санкції за порушення правил. Якісні і молоді майданчика, не наглеющего по беклінк, раптово опинилися в ТОП 10. «Які потрапили під роздачу» вебсайти, небажаючі довго чекати, створювали нові майданчики, переносячи контент і ставлячи заглушку на старі, або хитро шаманили з перенаправленням. Приблизно через 3 місяці знайшли дірку в алгоритмі, що дозволяє майже моментально знімати даний фільтр.

Масово починає доопрацьовуватися юзабіліті і поліпшуватися контент. Посилання закуповуються з ще більшою обережністю, а контроль за беклінк стає однією з функціональних обов'язків оптимізатора.

За даними на сьогодні - при невмілої закупівлю посилань - навіть за 100 посилань можна отримати фільтр. Але якщо кількість посилань правильно розбавляти, то сміливо можна купувати тисячі посилань як і в старі добрі. Те-є, по суті - сильно виросли посилальні бюджети на це саме розведення, в ролі якого виступив крауд і згадки.

Владивосток

Алгоритм «Владивосток» - впровадження в пошук технології перевірки сайту на повну сумісність з мобільними пристроями. Повний старт проекту відбувся в лютому 2016 року.

Особливості

Яндекс зробив черговий крок назустріч до мобільних користувачам. Спеціально для них був розроблений алгоритм «Владивосток». Тепер для кращого ранжирування в мобільному пошуку сайт повинен відповідати вимогам мобілопрігодності. Щоб випередити своїх конкурентів в пошуковій видачі інтернет-ресурс повинен коректно відображатися на будь-якому web-пристрої, включаючи планшети і смартфони. «Владивосток» перевіряє відсутність java і flash плагінів, адаптивність контенту до розширення екрану (місткість тексту по ширині дисплея), зручність читання тексту і можливість комфортно натискати на посилання і кнопки.

результати

До запуску алгоритму «Владивосток» мобілопрігоднимі виявилися всього 18% сайтів - іншим довелося швиденько позбавлятися від «тяжкості» на сторінках, яка не відображається або заважає коректно відображатися контенту на смартфонах і планшетах. Основним фактором, який впливає на зниження веб в мобільній видачі - це поведінка мобільного користувача. У всякому разі, поки. Адже ідеально мобілопрігодних сайтів не так вже й багато, тому вільні місця в пошуку займають ті, хто здатний надати користувачеві максимально комфортні умови, нехай навіть не повністю. З мобільного пошуку неадаптовані до мобільних пристроїв сайти не викидаються, а просто ранжуються нижче тих, хто досяг в поліпшенні якості надання послуг для смартпользователей кращих результатів. На даний момент найпопулярніший вид замовлень макетів сайтів - адаптивні, а не мобільні, як можна було подумати. Минулі всі вимоги алгоритму сайти отримують максимальну кількість мобільного трафіку в своїй ніші.

Google: історія створення та розвитку алгоритмів

Алгоритми і фільтри Гугла і до цієї пори не зовсім зрозумілі російськомовним оптимізаторів. Для компанії Google завжди важливим моментом було приховування подробиць щодо методів ранжирування, пояснюючи це тим, що «порядною» сайтам боятися нічого, а «непорядним» краще не знати, що їх очікує. Тому про алгоритми Гугла до сих складають легенди і безліч інформації було отримано тільки після того, як ставилися запитання підтримки, коли сайт просідав в пошуковій видачі. Дрібних доробок у Google було стільки, що й не перелічити, а на питання, що саме змінилося, зарубіжна ПС просто відмовчувалася. Розглянемо основні алгоритми, які впливали на позиції сайтів істотно.

Кофеїн

Алгоритм «Кофеїн» - на першій сторінці пошуку може перебувати відразу декілька сторінок одного і того ж сайту по бренду, з'являється можливість перед перегляду. Запуск відбувся в червні 2010 року.

Особливості

Виділення сайтів компаній, коли ви шукаєте вздовж бренду. Біля рядка з видачею з'являється «лупа» для попереднього перегляду. Ключові слова по бренду дають позитивну тенденцію зростання на позиціях інтернет-ресурсу в цілому. Оновився індекс Page Rank, при цьому PR підвищився на відомих і відвідуваних майданчиках.

результати

Оптимізатори стали більше приділяти уваги брендування вебсайтів, включаючи колірні схеми, логотипи, назви. Ключові слова на бренд по-особливому виділяли сторінки сайту в пошуку, а при переході з такої фрази відвідувача на головний page, його позиції у видачі росли (якщо до цього ресурс не була лідером). СЕО-оптимізатори стали закуповувати більше посилань для підвищення «цитування». молодим і маловпізнаваними брендам практично неможливо було пробитися в ТОП видачі.

Panda (Панда)

Алгоритм «Панда» - технологія перевірки сайту на якість і корисність контенту, включаючи безліч СЕО факторів. Сайти з «чорним» SEO виключаються з пошуку. Анонсована «Panda» в січні 2012 року.

Особливості

«Панда» вийшла в пошук і почистила його від сміття. Саме так можна сказати після того, як множина не релевантних ключових запитах web-сайти зникли з видачі Google. Алгоритм звертає увагу на: Переспа ключовими словами і нерівномірне їх використання, унікальність контенту, сталість публікацій і поновлення, активність користувача і взаємодія його з сайтом. Перегортування відвідувача сторінки до кінця зі швидкістю читання вважалося позитивним фактором.

результати

Після включення «Панди» величезна кількість сайтів піддалися санкціям з боку пошукової системи Google і спочатку всі думали, що це пов'язано з участю в довідкових пірамідах і закупівлею посилальних мас. У підсумку, СЕОоптімізатори провели процес тестування алгоритму і проаналізували вплив. Висновок експериментів полягав у тому, що «Панда» все-таки перевіряє якість сайту на цінність для відвідувачів. Інтернет-ресурси перестали копіпаст і активно взялися за копірайтинг. Поведінкові фактори поліпшувалися за рахунок перетворення структури сайту в більш зручні варіанти, а перелинковка всередині статей за допомогою особливих виділень стала важливою частиною оптимізації. Популярність SEO як послуги стрімко зросла. Помічено, що сайти, які не відповідають правилам «Панди», зникали з пошуку дуже швидко.

Page Layout (Пейдж Лайот)

Алгоритм «Пейдж Лайот» - технологія по боротьбі з пошуковим спамом, підраховує на сторінках web-сайтів співвідношення корисного контенту до спамние. Запущено в січні 2012 і оновлювався до 2014 включно.

Особливості

«Page Layout» був створений після численних скарг користувачів на недобросовісних власників сайтів, у яких на сторінках відповідного контенту було зовсім мало або шукані дані виявлялися важкодоступними, а іноді взагалі були відсутні. Алгоритм розраховував в процентному співвідношенні знаходження на сторінці по вхідному запиту релевантного контенту і спаму. На невідповідні вимогам майданчики накладалися санкції і сайт викидався з пошуку. До недотримання правил розміщення документів також відносилося забита рекламою шапка сайту, коли для перегляду тексту потрібно перейти на другий екран.

результати

Занадто заспамленності рекламою сайти злетіли зі своїх позицій, навіть при тому, що контент на сторінках був оптимізований під ключові слова в міру. Нерелевантні запитам сторінки були знижені в пошуковій видачі. Але майданчиків нахабно не дотримуючись правила і не турбуючись про комфортність відвідувачів виявилося не так вже й багато. За три поновлення алгоритму приблизну кількість ресурсів, які потрапили під фільтр, виявилося не більше 3%.

(Венеція)

Алгоритм «Венеція» - геопривязку сайту до певного регіону, враховуючи при цьому наявність назв міст на сторінках сайту. Запущено в лютому 2012 року.

Особливості

«Венеція» вимагала від вебмайстрів наявність на їх сайтах сторінки «Про нас», із зазначенням адреси розташування, не звертаючи при цьому уваги, що фактичного розташування у компанії могло і не бути. В контексті алгоритм шукав назви міст, щоб вивести окрему сторінку за вказаною в ньому регіону. Почала використовуватися розмітка schema-creator.org, щоб пояснити пошуковому роботу свою географічну прихильність.

результати

Сайти випали в пошуковій видачі по тих регіонах, про які вони не згадують на своїх сторінках, не враховуючи геонезавісімие запити. Оптимізатори активно включають геозалежні ключові слова і намагаються створювати мікророзмітки. Контент на кожній сторінці персонализируется під кожен конкретний місто або регіон в цілому. Активно став використовуватися локалізований лінкбілдінг, щоб підвищувати позиції за обраним регіону.

(Пінгвін)

Алгоритм «Пінгвін» - розумна технологія визначення ваги сайтів і якості зворотних посилань. Система редагування накручених показників авторитетності інтернет-ресурсів. Запущена в пошук в квітні 2012.

Особливості

«Пінгвін» націлений на війну з закупівлею зворотних посилань, неприродним, тобто штучним, набором авторитетності сайту. Алгоритм формує свою базу значних ресурсів, виходячи від якості беклінків. Спонуканням на запуск «Пінгвіна» було поява довідкових оптимізаторів, коли будь-яке посилання на вебресурс мала однакову вагу і підіймала такий сайт в пошуковій видачі. Крім цього, в пошуку почали ранжуватися нарівні зі стандартними інтернет-ресурсами звичайні профілі користувачів соціальних мереж, що ще більше популяризувати розкрутку звичайних сайтів за допомогою соціальних сигналів. Одночасно з цими можливостями алгоритму система стала боротися з нерелевантними вставками пошукових запитів в keywords і в назви доменів.

результати

Пінгвін "попустив» безліч сайтів в пошуковій видачі за неприродний зростання зворотних посилань і нерелевантні контенту до запитів користувачів. Значимість каталогів і майданчиків з продажу посилань швидко знижувався до мінімуму, а авторитетних ресурсів (новинних сайтів, тематичних і околотематіческіх майданчиків) росло на очах. Через введення алгоритму «Пінгвін» у, практично, будь-яких громадських сайтів був перерахований PR. Популярність масової закупівлі беклінків різко впала. Сайти максимально почали підганяти ключові фрази до контенту на сторінках майданчиків. Почалася «манія релевантності». Установка соціальних кнопок на сторінках у вигляді модулів мала масовий характер за рахунок швидкої індексації акаунтів соціальних мереж в пошуку.

Pirate (Пірат)

Алгоритм «Пірат» - технологія реагування на скарги користувачів і виявлення фактів порушення авторських прав. Старт системи стався в серпні 2012 року.

Особливості

«Пірат» приймав скарги авторів на порушення їхніх авторських прав власниками сайтів. Крім текстів і картинок, основний удар на себе взяли майданчики з відео-контентом, які розміщували піратські зйомки фільмів з кінотеатрів. Описи і рецензії до відео теж піддалися фільттрованію - тепер не дозволялося копіпаст під страхом накладення санкцій. За велику кількість скарг на сайт за порушення, такий майданчик викидати з пошукової видачі.

результати

За результатами першого місяця роботи «Пірата» від Google на практично всіх сайтах, включаючи відехостінгі і онлайн-кінотеатри, були заблоковані до перегляду мільйони відео-файлів, які порушують права правовласників. Веб-сайти, які мають тільки піратський контент, виявилися під санкцією і випали з пошуку. Масова зачистка від «краденого» контенту триває досі.

HummingBird (Колібрі)

Алгоритм «Колібрі» - впровадження технології розуміння користувача, коли запити не відповідають точним входженням. Запущена система «визначення точних бажань» у вересні 2013 року.

Особливості

Тепер користувач не змінював фразу, щоб конкретніше знайти потрібну інформацію. Алгоритм «Колібрі» давав можливість не шукати за прямими точним входженням, а видавав результати з бази «розшифровки побажань». Наприклад, користувач вбивав у пошуковий рядок фразу «місця для відпочинку», а «Колібрі» ранжувати в пошуку сайти з даними про санаторії, готелі, СПА-центрах, басейнах, клубах. Тобто в алгоритмі були згруповані стандартна база з людськими фразами про їх описі. Розуміє система змінила пошукову видачу істотно.

результати

За допомогою технології «Колібрі» сеооптімізатори змогли розширити своє семантичне ядро ​​і отримати більше користувачів на сайт за рахунок морфологічних ключів. Ранжування майданчиків уточнилось, тому що тепер враховувалися не тільки входження прямих ключових фраз і релевантних тексту запитів, але і околотематіческіе побажання користувачів. З'явилося поняття LSI-копірайтинг - написання тексту, що враховує латентне семантичне індексування. Тобто тепер статті писалися не тільки зі вставкою ключових слів, але і максимально включаючи синоніми і околотематіческіе фрази.

(Голуб)

Алгоритм «Голуб» - система локалізації користувачів і прив'язки пошукової видачі до місця знаходження. Технологія запущена в липні 2014 року.

Особливості

Місцезнаходження користувача тепер грало ключову роль для видачі результатів. Органічний пошук перетворився в суцільну геолокацію. Прив'язка сайтів до Гугл-картах зіграла особливу роль. Тепер при запиті користувача, алгоритм спочатку шукав найближчі по місцю розташування сайти або таргінг контент, далі йшов на видалення від відвідувача. Органічна видача видозмінилася істотно.

результати

Локальні сайти швидко піднялися в пошуку і отримали місцевий трафік. Інтернет-майданчики без геозалежні впали в позиціях. Знову почалася боротьба за кожне місто і кількісно зросли ситуації, коли почали плодити однакові сайти з отрерайченним контентом і прив'язкою до різної місцевості. До отримання точної інформації про впровадження алгоритму «Голуб» в російськомовному інтернет-пошуку, багато веб-майстри думали, що потрапили під санкції «Пінгвіна».

(Доброзичливий до мобільних пристроїв)

Алгоритм Mobile-Friendly - впровадження технології перевірки сайтів на адаптивність до мобільних пристроїв. Система запущена в квітні 2015 року та встигла «обізвав» в інтернеті як: «Мобільний Армагеддон» (mobilegeddon), «Мобільний Апокаліпсис» (mobilepocalyse, mobocalypse, mopocalypse).

Особливості

Mobile-Friendly запустив нову еру для мобільних користувачів, рекомендуючи оптимізаторів в терміновому порядку забезпечити комфортне перебування мобільних відвідувачів на їх сайтах. Адаптивність майданчиків до мобільних пристроїв стала одним з найважливіших показників турботи власників сайтів про своїх відвідувачів. Неадаптівним веб-майданчикам довелося в найкоротші терміни виправляти недоробки: позбавлятися від плагінів, які не підтримуються на планшетах і смартфонах, коригувати розмір тексту під розширення різних екранів, прибирати модулі, що заважають перебуванню відвідувачів з маленьким екранчиком переміщатися по сайту. Хтось просто верстав окрему мобільну версію свого інтернет-ресурсу.

результати

Заздалегідь готові до такого повороту ресурси набули особливого виділення серед інших інтернет-майданчиків в пошуковій видачі, а трафік з різноманітних НЕ декстопних пристроїв на такі вебсайти підвищився більш ніж на 25%. Зовсім неадаптівние сайти були знижені в мобільному пошуку. Спрямованість на мобільність зіграла свою роль - на ресурсах звели до мінімуму наявність важких скриптів, реклами і сторінки, природно, почали завантажуватися швидше, враховуючи, що більшість користувачів з планшетами / смартфонами використовують мобільний інтернет, який в рази повільніше, ніж стандартний.

резюме

От і все От і все

Тепер вам відомо, як по роках розвивався пошук як для звичайних користувачів, так і для «потрапили по роздачу» сайтів. Кожен з перерахованих вище алгоритмів пошуку періодично модернізується. Але це не означає, що оптимізаторів і веб-майстрам варто чогось боятися (якщо звичайно ви не використовуєте чорне СЕО), але тримати вухо гостро все ж варто, щоб несподіваного не просісти в пошуку через чергового нового фільтра.

Які алгоритми до цього часу, впроваджені в пошук, істотно вплинули на ранжування сайтів?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: