Розпізнавання тексту: програми, системи та сервіси. Що використовувати для розпізнавання тексту документів?

 1. ABBYY OCR: від теорії до практики
 2. Банківська сфера
 3. Енергетика
 4. Нафтогазова галузь
 5. інші галузі

Програми для розпізнавання тексту знайомі всім, хто в процесі роботи стикався з необхідністю переведення друкованих символів в електронний формат. Сучасні рішення від лідера галузі ABBYY давно вийшли за рамки масового сегмента: тепер вони допомагають бізнесу. Розробки в області розпізнавання тексту затребувані в банківській справі, в освіті, енергетиці і т. Д. У цій статті ми розповімо про те, які завдання бізнесу дозволяють вирішувати технології ABBYY.

У XXI столітті програми розпізнавання тексту затребувані не тільки у приватних користувачів, але і в бізнесі. Головним чином вони служать для автоматизації введення та обробки даних з документів, за рахунок чого допомагають економити час і гроші. Десятки тисяч компаній у всьому світі використовують рішення ABBYY для підвищення конкурентоспроможності. А починалося все в 1993 році, коли була створена технологія оптичного розпізнавання символів (OCR - Optical Character Recognition) ABBYY. Пояснимо коротко, в чому принцип її роботи.

Текст відсканованого документа, його фотографію або PDF-файл можна переглядати з екрану комп'ютера, але їх вміст не можна копіювати і змінювати. Технологія оптичного розпізнавання переводить зображення в формат, доступний для редагування. Програма знаходить літери, об'єднує їх в слова і пропозиції, відтворюючи текст. Яким чином вона це робить?

Спочатку система визначає структуру документа: виділяє текстові блоки, таблиці, графіки, виноски, посилання, колонтитули, номери сторінок і інші елементи оформлення. Цей процес проводиться посторінково. Потім програма ділить текст на рядки, слова і символи. Після цього в роботу включаються механізми розпізнавання - класифікатори. Вони аналізують кожен символ і пропонують ряд гіпотез про те, на яку букву або знак він схожий. Зі списку припущень класифікатори вибирають те, яким присвоєно найбільшу вагу, і програма видає розпізнаний текст.

Відмінні риси технології оптичного розпізнавання тексту від ABBYY:

 • Швидкість і точність розпізнавання.
 • Повне збереження вихідної структури і форматування документа. Програма відновлює не тільки сам текст, а й усі елементи оформлення, включаючи ілюстрації, гіперпосилання, виноски, колонтитули і т. П.
 • Підтримка більше 190 мов. Система розпізнавання тексту інтегрована зі словниками, і при перевірці гіпотез враховуються дані про мову документа. Це прискорює процес розпізнавання і зводить до мінімуму ймовірність помилок.
 • Розпізнавання символів, набраних кожним шрифтом.
 • Можливість збереження тексту майже у всіх редагованих форматах (DOC, TXT, RTF, XLS, HTML, PDF), автоматичної передачі документа в інші додатки.
 • Автоматизація однотипних операцій, що дозволяє розпізнавати і обробляти документи ще швидше.

ABBYY OCR: від теорії до практики

Яка ж прикладна користь від технологій оптичного розпізнавання тексту? Процес оптимізації бізнесу з їх допомогою йде відразу в декількох напрямках:

 • Зменшення часу на обробку документів. З програмне забезпечення для оптичного розпізнавання тексту ручні операції зводяться до мінімуму. За рахунок цього процеси введення і обробки даних йдуть швидше, а співробітники звільняють робочий час для більш важливих завдань.
 • Підвищення якості введення даних. Автоматизація практично виключає помилки, неминучі при виконанні операцій вручну.
 • Зниження матеріальних витрат на обробку документів.
 • Підвищення швидкості та якості обслуговування клієнтів, що веде до зростання лояльності.

Все це в комплексі впливає на конкурентоспроможність компанії і допомагає бізнесу стати успішніше. Наочно уявити переваги впровадження програми дозволяє статистика:

Подивимося, які завдання вирішує програма розпізнавання тексту в конкретних галузях.

Банківська сфера

Співробітники банків щодня працюють з колосальним об'ємом паперової документації. Технології розпізнавання тексту дозволяють економити масу часу, праці і коштів при здійсненні цих операцій. Уже 80 російських банків, що входять в топ-100 [1], оцінили рішення ABBYY. Ось приблизний перелік завдань, з якими справляються рішення ABBYY для розпізнавання тексту:

Оптимізація збору, зберігання і обробки клієнтських даних

Програма сканує надходять документи і автоматично перевіряє, чи правильно вони заповнені. Після цього програма відправляє скан-образи співробітникові банку для верифікації. При цьому система вміє розпізнавати ключові поля в залежності від типу документа і порівнювати їх вміст з обліковими даними. Верифіковані співробітниками скан-образи автоматично зберігаються в архів. Будь-які дані з документів можна передавати в інформаційні системи банку.

приклад

Система потокового введення клієнтських даних від ABBYY успішно використовується «Россельхозбанком». Рішення дозволило створити централізоване сховище документів з онлайн-доступом, мінімізувати втрату інформації, прискорити взаємодію між головним офісом і 78 філіями. Завдяки автоматизованому введення даних співробітники банку тепер щомісяця обробляють 4 млн сторінок [2].

Швидка обробка документів для видачі кредиту

Коли клієнт надає документи для отримання кредиту, система сканує їх і автоматично перевіряє правильність оформлення. Також програма визначає, чи всі необхідні дані є. Автоматизація введення і аналізу документів дозволяє як мінімум в два рази скоротити терміни обробки кредитних заявок [3].

Автоматичне введення даних при відкритті рахунку юрособи

До впровадження технологій розпізнавання тексту співробітник банку вносив дані для відкриття розрахункового рахунку вручну. Для цього було необхідно перевірити комплектність документів, упевнитися в коректності заповнення, відсканувати їх, витягти необхідні дані і передати на подальшу обробку в інформаційні системи банку. Програма виконує всі ці операції автоматично.

Автоматизація розрахунково-касових операцій

Щоб провести платіж, співробітник банку вводить в систему дані з платіжних документів. В організаціях, що використовують рішення ABBYY, цей процес протікає в 5-10 разів швидше [4]. Програма сканує документи, розпізнає і витягує необхідні дані, а потім видає їх оператору. При автоматичному введенні усувається людський фактор, і помилок практично не буває.

Автоматизація валютного контролю

Фінансові операції з використанням іноземної валюти відносяться до особливо трудомістким і складним банківським процесам, оскільки їх здійснення вимагає суворого дотримання норм валютного законодавства. Співробітник банку повинен проявляти особливу увагу при введенні і перевірці даних. Рішення від ABBYY дозволяють автоматизувати обробку документів валютного контролю, прискорити операції і практично повністю виключити помилки.

Енергетика

Можливості технологій розпізнавання текстів затребувані і в енергетичній галузі. Перш за все вони використовуються для автоматизації обробки паперових і електронних документів.

Автоматизоване введення даних з приладів

Показання приладів використовуються і при комерційному обліку споживання електроенергії, і при технічному обслуговуванні обладнання (результати проведення випробувань). Дані найчастіше надходять на паперових носіях. Показання приладів обліку і вимірювальних пристроїв вводяться в інформаційну систему для обробки. Завдяки рішенням ABBYY цей процес відбувається автоматично. Програма дозволяє скоротити терміни обробки документів, виключити помилки введення, зменшити витрати праці персоналу.

Автоматизація бухгалтерських операцій

Через відділи бухгалтерії електромережних компаній щодня проходить величезна кількість фінансових документів. Яким би уважним не був співробітник, при такому обсязі даних неминуче виникають помилки. Це призводить до втрат часу і коштів, особливо при несвоєчасному виявленні. Не кажучи вже про тривалість самого процесу ручного введення.

Впровадження рішення з розпізнавання тексту на 50% скорочує витрати при обробці рахунків-фактур [5], мінімізує помилки введення, запобігає втраті даних. Програма сканує, розпізнає і перевіряє документи, автоматично витягує з них потрібну інформацію і вводить її в систему. Бухгалтеру залишається тільки підтвердити, чи правильно розпізнані дані.

приклад

Компанія КЕС-ЕНЕРГОБУДСЕРВІС, що займається ремонтом об'єктів енергетики, зіткнулася з проблемою надмірних витрат на документообіг. Щоб отримати потрібні запчастини, доводилося чекати 3-7 днів: саме стільки часу займав процес обробки і узгодження документів. Після впровадження платформи ABBYY FlexiCapture бухгалтери стали виконувати цю роботу за 1-3 години [6].

Швидка обробка заявок з технологічного приєднання фізичних і юридичних осіб до електромереж

Перш ніж укласти зі споживачем договір на технологічне приєднання до електромереж, співробітники енергетичної компанії приймають і обробляють заявку. Незважаючи на те що цей документ можуть бути подані в електронному вигляді, багато заявники раніше вважають за краще традиційні паперові носії. Персоналу доводиться вводити дані вручну, витрачаючи зайвий час і працю.

З впровадженням рішення ABBYY все спрощується: паперова заявка сканується, потім програма поміщає скан-копію в електронне сховище, а розпізнані дані передає в інформаційну систему, де вони автоматично обробляються. Рутинна робота співробітників зводиться до мінімуму, і вони можуть приділяти час іншим завданням.

Нафтогазова галузь

Нафтогазові компанії в своїй роботі теж стикаються з великим об'ємом паперової документації. Дані потрібно оперативно і точно вносити в систему і обробляти. При цьому необхідно, щоб співробітники мали до них швидкий доступ. Розуміючи, що від цих процесів залежить ефективність бізнесу, керівники компаній прагнуть автоматизувати обробку та зберігання документів. Найбільш практичним рішенням є створення зручного електронного архіву з широким спектром функціональних можливостей. ABBYY вже реалізувала кілька таких проектів в нафтогазовій галузі.

Наприклад, в ВАТ «Востокгазпром» вдалося за короткий час оптимізувати введення облікових і фінансових документів за допомогою платформи ABBYY FlexiCapture. Перед розробниками стояло завдання забезпечити точність внесення даних, швидкий доступ до потрібної інформації. З цією метою було створено 25 шаблонів для обробки актів, накладних, касових ордерів та інших стандартних типів документів підприємства.

Система автоматично вписує реквізити документа в його архівну картку, прикріплює скан-копію і результат розпізнавання в доступному для повнотекстового пошуку форматі. Текстові дані програма вносить в потрібні поля, перевіряє їх відповідно до заданих правил, підсвічує можливі помилки. В результаті робота співробітника зводиться до підсумкового контролю та підтвердженню експорту документа.

інші галузі

Застосування програм розпізнавання тексту не вичерпується перерахованими сферами. Рішення від ABBYY затребувані і в багатьох інших галузях економіки, зокрема в освіті, державному секторі, виробництві, логістиці і транспорті, ритейлі, телекомунікації та ін.


Можливості програми з розпізнавання тексту дозволяють оптимізувати бізнес-процеси і за рахунок цього підвищити конкурентоспроможність компанії. Автоматизована обробка документів економить час співробітників і знижує витрати на обробку даних. Зручність і функціональність рішень ABBYY вже оцінили багато підприємств з різних сфер бізнесу.

PS ABBYY - світовий лідер в області технологій інтелектуальної обробки інформації. З продуктами і галузевими рішеннями компанії можна ознайомитися на сайті www.abbyy.com .

Яким чином вона це робить?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: