Як Amazon доріс до $ 1 трлн

  1. Довгостроковий інтерес
  2. незвичайний бізнес

Amazon приєднався до Apple через місяць після того, як ринкова вартість тієї зросла до $ 1 трлн. Щоб збільшити капіталізацію з $ 600 млн, онлайн-ритейлеру треба було всього 160 торгових днів, по дорозі він обігнав Microsoft і Alphabet.

На торгах у вівторок акції Amazon подорожчали на 1,9% до $ 2050,27, що дає йому капіталізацію в $ 1 трлн; з початку року котирування акцій виросли на 75%. Інвестори винагороджували компанію за улучшающиеся фінансові результати: так, в кінці липня Amazon повідомив, що чистий прибуток в II кварталі зросла майже в 13 разів у порівнянні з аналогічним періодом 2017 року і вперше перевищила $ 2 млрд, склавши $ 2,5 млрд. Хороший зростання показали і підрозділ роздрібної торгівлі, і хмарний сервіс, який активно розвивається і має більш високу норму прибутку.

Довгостроковий інтерес

Для компанії з такою капіталізацією у Amazon дуже невелика прибуток, через це відношення першого показника до другого (P / E) становить майже 205 (правда, аналітики очікують зростання прибутку, тому ставлення до прогнозованої на найближчі 12 місяців прибутку становить 90). Навіть під час міхура доткомів наприкінці 1990-х рр. мало у кого з компаній був такий коефіцієнт. Але багатьох з них вже давно не існує. Amazon же вказує в своїх принципах корпоративного управління, що працює в інтересах «довгострокових акціонерів». Компанія, наприклад, ніколи не дає прогнозів квартального прибутку. Вона являє довгострокову стратегію зростання і коригує її, якщо відкриваються нові можливості. Засновник компанії Джеффрі Безос ще в 1997 р заявив, що вся діяльність Amazon «орієнтована на довгострокову перспективу».

Засновник компанії Джеффрі Безос ще в 1997 р заявив, що вся діяльність Amazon «орієнтована на довгострокову перспективу»

З тих пір ринкова капіталізація Amazon зросла сильніше, ніж у будь-якій іншій американській публічної компанії: за 21 рік з невеликим вона збільшилася більш ніж в 2000 разів. Під час IPO в травні 1997 р компанія була оцінена в $ 438 млн. Той, хто вклав при розміщенні $ 1000, сьогодні мав би статком у $ 1,4 млн (з урахуванням сплитов акцій), відзначає The Wall Street Journal (WSJ).

Найбільше від зростання бізнесу та капіталізації компанії виграв 54-річний Безос. Він обігнав Білла Гейтса, довгі роки обіймав 1-е місце в списку найбагатших людей світу. Згідно з документами, поданими до регулюючих органів в серпні, Безос володіє приблизно 16% акцій Amazon; його стан оцінюється в $ 166 млрд за індексом мільярдерів Bloomberg.

незвичайний бізнес

Безос почав роботу над Amazon в гаражі в 1994 р, в 1995 році компанія відкрила книжковий сайт, а два роки по тому проводила IPO під гаслом «Найбільший книжковий магазин на землі». Його головний конкурент - мережа Barnes & Noble навіть подала позов, заявивши, що Amazon не може називатися магазином. Зараз Amazon коштує в 2609 разів більше, ніж Barnes & Noble.

Історія бізнесу Amazon незвичайна, починаючи з свідомо прийнятого на самому початку рішення працювати з низьким прибутком і навіть без неї заради розвитку бізнесу. Багатьом стартапам не вдається реалізувати таку модель, тому що через швидкої експансії у них в якийсь момент закінчуються гроші. Але Amazon перетворився з книжкового інтернет-магазину в потужну силу, що змінює світовий роздрібний бізнес, лідера в області обробки корпоративних даних (через хмарний сервіс), творця розумної колонки, електронної книги, фільмів і шоу. Через Amazon йде майже половина доларів, які американці витрачають онлайн. Amazon навіть впливає на економічні макропоказники, стримуючи інфляцію.

хороший син

Не тільки сам Джефф Безос, але і його батьки Джекі і Маїк - вельми заможні люди. У 1995 р вони вклали $ 245 573 в компанію сина. «Я хочу, щоб ви знали, наскільки це ризиковано. Я хочу приїхати додому на День подяки і не хочу, щоб ви на мене сердилися », - попереджав Безос батьків (цитата по Bloomberg). Але ризик окупився. Сеічас їм належить близько 3,4% капіталу Amazon, що перевищує $ 34 млрд, писало Bloomberg.

«Вони довели, що можуть це зробити, - каже Майкл Ліпперт, керуючий фондом в Baron Capital (цитата по WSJ). - Вони витрачають багато грошей на ці речі, щоб отримати і посилити конкурентну перевагу ».

Том Олберг, керуючий директор Madrona Venture Group, інвестував в Amazon в ході першого раунду залучення інвестицій на $ 1 млн в 1995 р і з тих пір входить до ради директорів. Успіх компанії пояснюється її постійним пильною увагою до інтересів споживачів, наймом і утриманням найбільш талановитих співробітників, інноваціями і готовністю ризикувати по-крупному при реалізації нових проектів, розповідав Олберг CNBC: «Люди мене запитували: у чому секрет Amazon? Та ні ніяких секретів ».

Побачивши в роботі через інтернет широкі можливості, які в той момент мало хто бачив (Олберг зізнавався, що ще довго купував книги в магазинах і сумнівався, що люди будуть готові платити кредитною карткою онлайн), Amazon тримав низькі ціни і швидко розширював бізнес. Потім він відкрив свій сайт для мільйонів малих підприємств, ритейлерів і виробників, що допомогло прискорити зростання, перетягуючи клієнтів у роздрібних мереж. У 2017 році його онлайн-продажі перевищили $ 108 млрд. Amazon також став активно диверсифікувати бізнес; виручка Amazon Web Services перевищила $ 17 млрд.

Безос щороку розсилає акціонерам лист, написаний ним у 1997 році, де говориться, що Amazon байдужа «короткострокова реакція Уолл-стріт». На зустрічах із співробітниками він також любить цитувати легендарного інвестора Бенджаміна Грема: «У короткостроковій перспективі ринок - це урна для голосування, а в довгостроковій - ваги».

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: