Міграційний криза в США: маленькі діти мігрантів самі уявляють себе в суді

Media playback is unsupported on your device

Прикордонники США жартують при плачуть дітей, розділених з батьками

Дітям з мігрантських сімей, розлученим з батьками при спробі потрапити в США, не призначають адвокатів. Вони змушені самі представляти себе в суді, часто не знаючи англійської мови, кажуть правозахисники з техаської НКО Texas Civil Rights Project.

Як розповідає представник НКО Карлос Гарсія, юридичні процеси у справах мігрантів можуть тривати кілька місяців - після суду у кримінальній справі за статтею про незаконне проникнення в країну багато мігрантів подають заявку на притулок, рішення по якій приймається ще два-три місяці.

Протягом цього часу дорослі і діти містяться в різних міграційних центрах.

Image caption Міграційні центри для дітей є наметові містечка, деякі обладнані в занедбаних супермаркетах або інших старих будівлях

Щодо дітей, незаконно переходять кордон США, не порушують кримінальних справ, але може бути відкрито справу за міграційної статті. В цьому випадку діти змушені самі представляти себе в суді.

"Існують організації, які повинні представляти цих дітей і давати їм юридичні консультації. У реальності, якщо дитина затриманий, і в його відношенні починається процес по міграційної статті, він повинен представляти себе сам", - говорить Гарсія.

Image caption Кімната відпочинку в дитячому міграційному центрі. В очікуванні суду у дітей є можливість пограти в пул або кікер

"Звучить дико, тому що це трьох-, чотирирічні діти, які повинні самі захищатися в міграційному суді проти держави. І напевно люди, які це чують, думають:" про що ви? це неможливо ". Так ось, це можливо. Так і відбувається", - сказав Гарсія в ефірі програми Бі-бі-сі Newsday.

Політика затримання сімей на американському кордоні та відділення батьків від дітей діє з початку травня, за цей час - шість тижнів - в міграційних центрах для "осіб ніжного віку" - так їх називають у США - виявилося близько двох тисяч дітей.

Ізоляційні центри представляють собою переобладнані склади або супермаркети. На одній з фотографій, поширених Митно-прикордонною службою США, видно, що дорослі мігранти сидять на лавочках в просторі, обгородженому металевою сіткою. Журналісти кажуть, що діти утримуються в схожих умовах.

За статистикою НКО Raices, в 2017 році захищати себе в суді довелося 13 тисячам неповнолітніх.

Питання про адвокатів для дітей мігрантів вирішується вже кілька років. У 2016 році, при адміністрації Барака Обами, НКО "Американський союз захисту громадянських свобод" (American Civil Liberties Union або ACLU) подало позов до міністерства юстиції, в якій вимагав призначати державних адвокатів кожній неповнолітній дитині, якій загрожує депортація.

У тому ж році позовом був привласнений статус групового. Рішення по ньому не винесено.

Високопоставлений суддя міграційного суду Джек Вейл тоді заявив, що три- чотирирічних дітей цілком можна навчити міграційного законодавства, хоча і складно.

"Я буквально навчав трирічних і чотирирічних дітей міграційному праву. Тут потрібно велике терпіння. Вони все розуміють. Це не найефективніший рішення, але добитися цього можна", - сказав Вейл 5 березня 2016 року.

Вейл, в завдання якого входило навчання інших суддів міграційних судів, зробив цю заяву, перебуваючи під присягою в федеральному суді в Сіетлі. "Справедливий суд можливий і в цьому випадку, просто потрібно дуже багато часу", - сказав він тоді , Викликавши обурення преси.

Поки дітям доводиться збирати гроші на адвокатів. Кампанія зі збору коштів для дітей в міграційних центрів у "Фейсбуці" за чотири дні зібрала вісім з половиною мільйонів доларів. Серед цілей збору - забезпечити адвоката кожній дитині з пасажирів міграційних центрах.

Тим часом політику роз'єднання дітей на кордоні продовжують критикувати в усьому світі.

Верховний комісар ООН у справах біженців Філіппо Гранді сказав Бі-бі-сі, що політика "нульової терпимості" неприйнятна, припинити її закликав Комісар ООН з прав людини Зейд Раад аль-Хусейн.

У середу про ситуацію висловився Папа Римський Франциск, назвавши поділ сімей "таким, що суперечить католицьким цінностям" і "аморальним".

"Популізм - це не вирішення", - сказав глава католицької церкви.

Дональд Трамп у відповідь на критику написав 18 червня, що США "не стануть табором для мігрантів і не перетворяться в притулок для біженців".

І напевно люди, які це чують, думають:" про що ви?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: