Після Флориди: школярі в США вимагають обмежити торгівлю зброєю

Учні американської школи імені Марджорі Стоунман Дуглас в Паркленд, штат Флорида, проходили підготовку на випадок нападу з застосуванням зброї. У школі проводилися спеціальні навчання, були встановлені системи відеоспостереження і визначені аварійні виходи. І все таки 14 лютого, в день Св. Валентина, в результаті збройного нападу я на школу загинули 17 осіб.

З тих пір серед учнів цієї та інших американських шкіл виник стихійний рух, активісти якого вимагають посилити закони про торгівлю вогнепальною зброєю. Завдяки соцмережах тисячі підлітків, багато хто з яких поки не мають права голосувати, приєдналися до цього руху.

Їх вимоги до законодавців мало чим відрізняються від інших, які зазвичай звучать після масових вбивств в американських школах. Однак новий рух відразу знайшло силу і зрілість, які вигідно відрізняють його від попередніх протестів.

"У Ньютаун учні були ще дуже молодими і не знали, що робити. Але повірте, у нас все буде інакше", - сказав Бі-бі-сі учень школи в Паркленд Алекс Вінд, який пережив цю трагедію.

Коли в середу в його школі почалася стрілянина, Алекс разом з 60 іншими учнями протягом півтори години ховався в темній роздягальні, поки зовні лунали постріли.

Image caption Алекс Вінд сподівається, що на цей раз протести школярів будуть більш організованими і ефективними

Відразу після цих трагічних подій Алекс і четверо його друзів заснували кампанію під назвою "Ніколи більше". І тепер кілька десятків підлітків ведуть невпинну кампанію, в тому числі на американських кабельних телеканалах, заявляючи, що вони не здадуться і будуть до кінця вимагати заборони на торгівлю зброєю.

"Це повне безумство, коли 19-річний чоловік не має права купувати спиртне в магазині, але може з легкістю придбати автоматичну гвинтівку АР-15, бойову зброю", - говорить Алекс.

"Така гвинтівка не потрібна, абсурдно продавати її як засіб самозахисту" - додає він.

Учасники руху оголосили про намір провести 24 березня марш "За наше життя" у співпраці з іншими організаціями, які виступають за введення заходів контролю з торгівлі зброєю.

Учасники руху оголосили про намір провести 24 березня марш За наше життя у співпраці з іншими організаціями, які виступають за введення заходів контролю з торгівлі зброєю

Media playback is unsupported on your device

Стрілянина в школі у Флориді: всі факти

17-річний учень Кемерон Каски заявив, що його рух ставить за мету зробити так, щоб прийом політиками пожертвувань в свої виборчі фонди від лобістів, котрі намагаються відстояти свободу торгівлі зброєю, вважався ганебним і неприйнятним.

"Я хочу заявити всім політикам - ви або з нами, або проти нас. Ми розплачуємося своїм життям за ігри дорослих політиків", - заявив він, виступаючи по телеканалу CNN.

Група вижили після стрілянини у флоридской школі запрошує до співпраці всіх учнів країни в організації акцій протесту. Для цього використовуються соціальні мережі і платформи.

15-річну Лейн Мердок зі штату Коннектикут настільки обурило масове вбивство у Флориді, що вона вважає за необхідне на нього відреагувати.

"Коли я побачила по телевізору ці повідомлення, найсумніше було те, що все це звучало як абсолютно буденне і звичне діло", - говорить вона.

Image caption Найсумніше те, що все це звучить як абсолютно буденне і звичне діло, каже Лейн Мердок

"Я зі штату Коннектикут, де сталося масове вбивство в школі Сенді-Хук . Все моє життя пройшла на тлі цього ", - розповідає Лейн.

Вона, як і інші американські школярі, звикла до того, що навіть в початковій школі проводяться регулярні навчання з евакуації учнів. Вона пам'ятає перший такий вчення, коли їй було сім років.

"Ми все ховаємося в якомусь затишному приміщенні, сідаємо на підлогу і підтискаємо ноги. Наш учитель вимикає світло, закриває двері та опускає жалюзі на вікнах", - розповідає вона.

Саме у Лейн виникла думка почати в інтернеті збір підписів на підтримку бойкоту шкільних занять в річницю розстрілу в школі "Колумбайн". За кілька днів ця петиція зібрала десятки тисяч підписів і співчуваючих.

Лейн мріє стати журналісткою і, незважаючи на свій юний вік, серйозно працює над встановленням зв'язків з іншими суспільними групами, намагаючись зробити майбутню акцію протесту єдиної та ефективної.

Її мати Барі каже, що стала пишатися дочкою.

"Якщо щось і почне змінюватися, то тільки в результаті дій молоді. Ми не виправдали очікувань наших дітей, і я дуже сподіваюся, що їх рух буде продовжуватися", - говорить вона.

Живе за сотні миль від Флориди Вайолет Масси-Верекер, висунула власну просту і провокаційну ідею, спрямовану на привернення уваги до дебатів про збройову реформу.

Image caption 16-річна школярка Вайолет Масси запропонувала розгорнути рух під тегом #MeNext?

Спираючись на успіх феміністської кампанії під тегом #MeToo, ця 16-річна школярка запропонувала розгорнути рух під тегом #MeNext? ( "Я наступна?"), В рамках якого школярі і батьки могли б висловлювати свою тривогу і вимагати реформу законодавства.

Разом з групою однокласників та їхніх батьків вона вийшла з плакатом, на якому був намальований цей тег, до воріт своєї школи в місті Пелем в штаті Нью-Йорк.

"Мені багато хто говорив, що це потужний заклик, який не може залишитися без відповіді", - говорить Вайолет Масси-Верекер.

Після подій у Флориді в її школі директор зібрала всіх учнів і виступила з нагадуванням про заходи щодо евакуації на випадок нападу.

"Вона нам сказала:" Мені хотілося б запевнити вас, що у нас нічого такого статися не може, але я не можу цього обіцяти ", - розповідає Вайолет.

Тепер її сторінка в Facebook має понад 10 тисяч прихильників.

"Це крапля в склянці води, але я по-справжньому вірю, що ми переможемо, - говорить вона. - Школярам треба навчитися долати страх, тільки так ми зможемо сприяти змінам".

У штаті Мічиган учні середньої школи міста Каламазу зібрали вже майже 50 тисяч підписів під власною петицією "Школярі проти зброї".

17-річна Джулія Кемпл-Джонсон говорить, що ця ідея з'явилася під час суперечки, що виникла через день після вбивств в школі в Паркленд.

Image caption 15-річна Маккензі Джонс зі штату Вірджинія вийшла на пікет піт тегом #MeNext?

"Я не пам'ятаю часу, коли б я не чула про таких вбивствах в школах, - каже вона. - Вчителі нам розповідали, що вбивства в школі" Колумбайн "привели до вибуху громадського обурення. Але ми народилися пізніше, тепер такі речі відбуваються щомісяця , і ми звикли до них ".

Члени її групи намагаються налагодити зв'язки з такими ж групами школярів з Колорадо і встановити контакт з вижили учнями під флоридской школі. Їх мета - направити послання конгресменам штату з вимогою введення обов'язкового періоду очікування при покупці вогнепальної зброї для перевірки особистості покупця, а також перегляду законів про продаж напівавтоматичної зброї.

У штаті Мен учні середньої школи Маунт-Дезерт провели акцію мовчазного протесту на наступний день після розстрілу в школі в Паркленд.

Такі групи і рухи ростуть з кожною годиною, а їх організатори намагаються координувати їх дії між собою.

Важко сказати, чи приведе цей емоційний протест до реальних змін, але вже зараз ясно, що тисячі американських школярів, в силу свого віку ще не мають права голосувати на виборах, прагнуть до того, щоб їхні голоси були почуті суспільством.

.

Image caption 16-річна школярка Вайолет Масси запропонувала розгорнути рух під тегом #MeNext?
Спираючись на успіх феміністської кампанії під тегом #MeToo, ця 16-річна школярка запропонувала розгорнути рух під тегом #MeNext?
Я наступна?
Image caption 15-річна Маккензі Джонс зі штату Вірджинія вийшла на пікет піт тегом #MeNext?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: