Налаштовуємо аналітику на Лендінзі і Бітрікс24.Сайтах - покрокове керівництво

 1. Навіщо Лендінзі аналітика Ми помічаємо загальну тенденцію спрощення контенту і доставки маркетингових...
 2. інструментарій
 3. Установка GTM на Лендінгем, базове налаштування, розміщення лічильників
 4. підключення Метрики
 5. підключення Analytics
 6. Перевірка роботи тегів
 7. CRM-форми
 8. 1. Налаштовуємо форму в CRM.
 9. 2. Налаштування інтеграції з Бітрікс24, Метрикою і Analytics
 10. 3. Перевіряємо коректність передачі даних
 11. Коллтрекінг
 12. таймер
 13. для Analytics
 14. для Метрики
 15. Перевірка
 16. Прокрутили до відгуків (будь-якого іншого розділу сторінки)
 17. для Analytics
 18. для Метрики
 19. Перевірка роботи тегів
 20. Цілі в Analytics
 21. результат

Навіщо Лендінзі аналітика

Ми помічаємо загальну тенденцію спрощення контенту і доставки маркетингових послань споживачам. Конструктори Лендінзі (посадочних сторінок) - яскравий приклад. Tilda, LPGenerator, PlatformaLP - інструменти, які не потребують серйозних навичок в веб-розробці. Якщо не вимагати вау-дизайн, сайт можна зробити за кілька годин. Це буде повноцінна веб-сторінка. На ній будуть форми, ви можете щось продавати з її допомогою.

1С-Бітрікс випустив свій конструктор посадочних сторінок в жовтні 2017. Спочатку в Бітрікс24, потім - для будь-якої редакції «Управління сайтом». Ми писали про це в оглядовій статті і лаяли в статті про розробку .

У перші півроку користувачі створили сотні тисяч сторінок. Десятки тисяч (непідтверджена інформація, що ~ 60 тисяч, на останній презентації (Жовтень 2018) оголосили про ~ 100 тисячах) опублікували в загальний доступ.

Наступний етап - армія маркетологів, що просуває Бітрікс24.сайти в різних каналах, «ллється траф» з усіх майданчиків. Цей етап в самому розпалі. Обсяг трафіку буде тільки рости.

Наступна хвиля - герої-аналітики, які розгребуть завали трафіку, просеют цінну руду, вкажуть напрямки розвитку .

На якому етапі ви зараз? Коли перейдете до наступного?

Що і як аналізувати на Лендінзі. Типові кейси:

 • Бізнес-цілі:
  • Заповнення форм: звідки прийшов відвідувач, який заповнив форму.
  • Коллтрекінг: джерела дзвінків, ціна дзвінка, асоційовані конверсії в дзвінок.
 • Вторинні цілі:
  • Цікавий контент: клікабельні розділи Лендінзі, банери, посилання, викачані файли.
  • Поведінка відвідувачів на сайті: Куди натискають, що читають, час знаходження користувача на сторінці. На якому етапі йдуть з «лендінговой воронки».

Приклади типових звітів для Лендінзі

Дзвінки за джерелами. Якщо підключений Коллтрекінг ( як налаштовувати , стаття про користь ), Побачите дані про джерела дзвінків.

Ціна дзвінка для AdWords, наприклад. Пов'язуємо AdWords і коллтрекінг з Analytics, бачимо в Analytics ціну дзвінка (скріншот на підході).

Заповнені форми. У розрізі за джерелами, utm-мітках і будь-яким іншим:

У розрізі за джерелами, utm-мітках і будь-яким іншим:

Звіт по поведінці користувачів на сайті.

Звіт по поведінці користувачів на сайті

Для власників сайтів вивчення таких звітів - обов'язкова практика. Вам же цікаво, куди йде рекламний бюджет? Скільки конверсій приносить кожен канал?

Стаття для тих, хто зробив сайт на конструкторі, хоче налаштувати передачу даних в Метрику і Аналітикові. Хоче отримувати дані і робити висновки.

Буде корисна для загального розвитку інтернет-маркетологам всіх спеціалізацій.

інструментарій

У статті налаштовуємо аналітику для Бітрікс24.Сайта. Поради працюють для популярних конструкторів сайтів і «індивідуально розроблених Лендінзі» (вони велика рідкість).

Всі настройки виконуємо через Google Tag Manager. Програміст потрібен рівно один раз - для установки GTM на сайт. Для Бітрікс24.Сайтов програміст взагалі не потрібен, інтеграція з GTM і подіями Analytics вбудована в платформу.

знадобиться:

 • аккаунт в GTM з правами редагування;
 • аккаунт в Analytics з правами редагування;
 • аккаунт в Яндекс.Метрика з правами редагування;
 • доступ в CRM Бітрікс24 з правами ... почекай, почекай ... адміністратора! Необхідний для настройки CRM-форм.

Установка GTM на Лендінгем, базове налаштування, розміщення лічильників

В сучасних конструкторах є спеціальне поле для вказівки номера лічильника. Турботи з виведення лічильника на сторінці конструктор бере на себе.

Створіть ресурс в GTM, вкажіть його ідентифікатор. Після цього на сайті з'явиться контейнер GTM, поки ще порожній. Всі подальші дії виконуємо в GTM.

Всі подальші дії виконуємо в GTM

підключення Метрики

Для розміщення Метрики створюємо тег типу «Призначений для користувача HTML» і вказуємо системний тригер «All Pages». В HTML вставляємо код лічильника Метрики. Зберігаємо, публікуємо. Готово.

підключення Analytics

1. Створюємо змінну типу «Константа». Чарівна змінна знадобиться для будь-яких тегів типу «Universal Analytics». Придумайте змінної зручне ім'я.

В значення зберігаємо ідентифікатор відстеження Analytics.
В значення зберігаємо ідентифікатор відстеження Analytics

2. Додаємо тег типу «Universal Analytics».

 • Тип відстеження - Перегляд сторінки.
 • Включити перевизначення налаштувань.
 • Ідентифікатор відстеження - Використовуємо створену змінну.
 • Тригер «All Pages».

Цей набір інструкцій діє для всіх наступних тегів типу Universal Analytics (крім вибору тригера, про це напишемо явно). Повторюватися не будемо.

Перевірка роботи тегів

У GTM є спеціальний «Режим перегляду», який дозволяє зрозуміти, правильно працюють теги, і які дані сипляться в GTM. Фактично, це вбудований відладчик))

Чи включається кнопкою PREVIEW.

Чи включається кнопкою PREVIEW

Оновлення сторінку в браузері. З'явиться панель з додатковою інформацією. У нашому прикладі обидва тега (Метрика і Analytics) стартанули на сторінці. Підготовка закінчена. Можна починати настройку.

Можна починати настройку

CRM-форми

CRM-форми - потужний інструмент з великими можливостями по прийому даних від користувачів і передачі в CRM і системи аналітики. Якщо на вашому сайті ще немає жодної подібної форми, пора завести.

Процес настройки форми для Лендінзі складається з декількох кроків.

1. Налаштовуємо форму в CRM.

Для настройки форми треба бути адміністратором CRM Бітрікс24 в вашому порталі або мати права на редагування CRM-форм. Можна налаштувати поля, групи полів, підписи, кнопки, базовий і додатковий колір. Візуальний редактор і інтуїтивно зрозумілий інтерфейс. Зручно і сучасно.

Не перестарайтеся з кількістю полів. Є правило - кожне чергове поле знижує конверсію форми на 10%. Залиште найнеобхідніше. Решта запитаєте в ході обробки заявки.

Решта запитаєте в ході обробки заявки

2. Налаштування інтеграції з Бітрікс24, Метрикою і Analytics

Ми трохи хитрим в заголовку. Звичайно ж, CRM-форму не треба інтегрувати з Бітрікс24, вона спочатку частина CRM. Важливо перевірити коректність передачі даних. Спробуйте відправити форму, подивіться що приходить - лід або угода. Як повідомляє, хто відповідальний. Якщо угода зірветься через те, що продавець вчасно не отримав повідомлення в CRM, буде прикро; (

У кожної crm-форми є публічна сторінка з адресою виду https://cpiv.bitrix24.ru/pub/form/14_pomoch_s_ustanovkoy_seo_modulya/h4f85n/ . На ній можна перевірити зовнішній вигляд і передачу даних в CRM ще до розміщення на Лендінзі.

Інтеграцію форми з Метрикою і Analytics налаштовуйте вдумливо. Особливо для односторінкових сайтів, де і так небагато даних для аналізу.

В налаштуваннях форми явно вкажіть номер лічильника і ідентифікатор Analytics. Поставте прапорець «Створювати події для воронки Google».

[ВАЖЛИВО]: на 28 червня 2018 у Бітрікс-сайтах є баг, який блокує доступ до візуального редактору, якщо в CRM-формі вказано лічильник метрики. Для доступу в редактор треба видалити номер лічильника метрики і зберегти CRM-форму.

Для Analytics більше нічого робити не треба. Форма сама почне передавати події в Analytics. Правда, ми помітили одну особливість - у формі за замовчуванням є подія «Перегляд форми». Викликається при кожному хіті на сторінці. Не важливо, бачить користувач форму, чи ні. Зрозуміло, що частота спрацьовування цієї події зашкалює. І, чесно, багато користі не приносить. Баг це або фіча - невідомо.

В Метриці потрібна додаткова настройка. CRM-форма передає дані про досягнення цілей, але самі цілі треба явно створити в настройках лічильника. Для прикладу ми зробили одну мету типу «Javascript-подія» - Заповнена форма «Допомогти з установкою модуля». Важливо вказати правильний ідентифікатор мети (див. Скріншот).

3. Перевіряємо коректність передачі даних

 • В Analytics - скористайтеся звітом «В режимі реального часу» - «Події». Поклацуйте за формою, відправте її. Побачите, як події стікаються в Analytics. Чистий магія.
 • В Метриці - звіт Конверсії вже через кілька хвилин (максимум годину) покаже факт заповнення форми.
 • В CRM - лід на потрібного відповідального, повідомлення в порталі та на пошту відповідального. Чи не буде лидов, аналізувати буде нічого!

Чи не буде лидов, аналізувати буде нічого

Коллтрекінг

Результат підключення коллтрекінга - в Метриці і Analytics коректні дані про дзвінки з сайту. Підключення коллтрекінга складається з етапів:

 • Через тег «Призначений для користувача HTML» розміщуємо код коллтрекінга на сайт. Нічим не відрізняється від розміщення Метрики.
 • Налаштовуємо проект всередині сервісу коллтрекінга. Не стали включати до статті.
 • Налаштовуємо інтеграції коллтрекінга і Метрики / Analytics. Процедура в кожному сервісі своя, в більшості випадків - однією кнопкою через oAuth.

таймер

Є відома проблема при налаштуванні Analytics для односторінкових сайтів - високий показник відмов. Google Analytics вважає відмовою візит рівно з однією сторінкою, якщо при цьому користувач не здійснював «зрозумілих» для Analytics дій (сторінка не передає ніяких подій і не здійснює запитів до сервера Analytics).

Для більшості Лендінзі ви побачите приблизно таку статистику по відмовах:

Для більшості Лендінзі ви побачите приблизно таку статистику по відмовах:

Чи означає це що реклама працює погано? Ні. Це означає, що треба налаштувати додаткову передачу подій.

Ми пропонуємо зробити просту річ - підключити таймер. Будемо вважати візит «не відмова», якщо користувач провів на сайті, припустимо, 30 секунд. За цей час можна повністю вивчити сторінку. Якщо ваш Лендінгем занадто довгий або детальний, вкажіть будь-яку необхідну кількість. Після 30 секунд відправимо в Метрику і Analytics інформацію, що таймер спрацював. З цього моменту візит не вважається відмовою.

Додаємо тригер в GTM типу Таймер. Вказуємо інтервал в мілісекундах (30000), обмеження на разовий запуск. Щоб тригер спрацьовував на будь-якій сторінці треба вказати, що:

«Чарівна змінна для Analytics» відповідає регулярному виразу. *

для Analytics

 • Створюємо тег Universal Analytics.
 • Тип відстеження - Подія. Категорію вкажіть будь-яку, ми вибрали Interactions. Дія - 30sec_view. Назва події може бути будь-яким. Головне, щоб ви розуміли що відбувається.
 • Публікуємо тег.

Публікуємо тег

для Метрики

 • Створюємо в Метриці мета типу «Javascript-подія» з ідентифікатором, наприклад «IV_30SEC_VIEW»
 • Створюємо тег користувача HTML, в який пишемо <script> if (yaCounter47037315) {yaCounter47037315.reachGoal ( 'IV_30SEC_VIEW');} </ script> Не забудьте вказати правильний номер лічильника.
  UPD: Дякуємо Дмитра Дмитрієнко за підказку перевіряти наявність лічильника перед тим, як відправити мета.
 • Публікуємо тег.

Публікуємо тег

Перевірка

Перевірку виконуємо в 2 заходу. Спочатку перевіряємо, що таймер працює, і теги запускаються на сторінці. Відкриваємо режим перегляду. Чекаємо 30 секунд)

Видно, що теги запустилися на сторінці. Перевірка передачі подій аналогічна пункту CRM-форми. Подивіться в режимі реального часу і звіті про переходи. Дані будуть. Показник відмов почне знижуватися.

Надалі ви можете формувати сегменти користувачів, які вивчали Лендінгем тривалий час, і показувати їм «доганяє» рекламу.

Прокрутили до відгуків (будь-якого іншого розділу сторінки)

Іноді корисно знати, побачив користувач певний блок сторінки чи ні. Особливо для довгих сторінок - якщо до важливого на ваш погляд блоку доходять лише 10% відвідувачів, можливо слід підняти його вище.

У нашому прикладі додамо подія «Перегляд блоку відгуків». Будемо відправляти його в системи аналітики кожен раз, коли користувач побачив відповідний блок.

NB: в Метриці є інструмент - Карта скролінгу. Його можна використовувати для схожих цілей з натяжкою. але:

 • вона зберігає дані обмежена кількість часу - всього 15 днів
 • не є «звітом» Метрики. Ви не можете використовувати ці дані. Тільки дивитися карту.

У GTM з жовтня 2017 працює тригер «Доступність елементу» (Element Visibility). Його і будемо використовувати.

Для початку потрібно визначитися, як тригер зрозуміє, що на екрані потрібний блок. Можна прив'язати тригер до id блоку (ідеальний варіант, якщо є) або CSS-селектору (їх можна вказувати кілька).

У нашому випадку у блоку є id. Його легко знайти в коді сторінки - # block726.

 1. Копіюємо значення id (без решітки).
 2. Створюємо тригер «Доступність елементу».
 3. Метод вибору - Ідентифікатор. Вводимо наш id.
 4. Правила запуску - один раз на сторінку.

Правила запуску - один раз на сторінку

для Analytics

 • Створюємо тег Universal Analytics.
 • Тип відстеження - Подія. Можна вказати ту ж категорію Interactions, яку вказали для таймера. Дія - Reviews_vew.
 • Публікуємо тег.

Публікуємо тег

для Метрики

 1. Створюємо в Метриці мета типу «Javascript-подія» з ідентифікатором «IV_REVIEWS_VIEW»
 2. Створюємо тег користувача HTML, в який пишемо
  <Script> if (yaCounter47037315) {yaCounter47037315.reachGoal ( 'IV_REVIEWS_VIEW');} </ script>
 3. Публікуємо тег.

reachGoal ( 'IV_REVIEWS_VIEW');} </ script>  Публікуємо тег

Перевірка роботи тегів

Виконуємо аналогічно. Спочатку в «режимі перегляду» відкриваємо сторінку, промотувати до відгуків. Видно, що теги спрацювали.

Тепер в Analytics і Метриці ловимо події.

Подія Reviews_view надходить в Analytics в реальному часі, коли ми бачимо блок відгуків на екрані.

Цілі в Analytics

В Метриці для одного лічильника є 200 цілей. Як правило, цього вистачає для будь-якого параноїдального аналітика. Будь-яка кнопка, форма, поле форми, можна зробити мета і передавати інформацію.

Analytics вчить аскетизму. Цілей всього 20. Вони розділені на 4 набори. Довідка рекомендує в якості цілей використовувати цікаві нам дії. Конверсії, одним словом.

У нашому випадку конверсія на сайті - заповнення форми. Налаштуємо мета. Так як ми включили в CRM-формі галочку «Створювати події для воронки Google», кожне заповнення форми передає в Analytics не тільки подія, але і інформацію про досягнення користувачем конкретної «віртуальної» сторінки. У нашому випадку це /B24_END.html. Її і вкажемо в якості критерію досягнення мети.

 1. В режимі адміністратора в Analytics відкриваємо Подання - Цілі. Натискаємо кнопку «+ Мета».
 2. Установка мети - можна вибрати шаблон або власну.
 3. Опис мети - вкажіть назву. Тип - Цільова сторінка.
 4. Докладні відомості про мету:
  1. Перехід - Так само - акуратно скопіюйте з налаштувань CRM-форми шлях віртуальної сторінки для успішно заповненої форми.
  2. Вкажіть цінність мети (необов'язково).

Вкажіть цінність мети (необов'язково)

В Метриці нічого додатково робити не треба. Раніше ми налаштували все мети. Перевіримо їх досягнення в звіті Конверсії.

Перевіримо їх досягнення в звіті Конверсії

результат

 • Ми налаштували CRM-форму, розмістили на Лендінзі.
 • Навчили форму передавати дані в Метрику і Analytics.
 • Вибрали кілька цікавих нам дій користувачів. Навчилися створювати тригери-таймери і тригери видимості елемента.
 • В Analytics і Метрику надходить інформація про дії користувача на сайті.

Аналітики, ваш вихід!

Трудомісткість описаних дій - кілька годин. Самі не впораєтеся - звертайтеся.

Оцініть статтю:

На якому етапі ви зараз?
Коли перейдете до наступного?
Вам же цікаво, куди йде рекламний бюджет?
Скільки конверсій приносить кожен канал?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: