Open source для Mac. Libre Office Calc

  1. Безліч підтримуваних форматів
  2. приватні дані
  3. Використання регулярних виразів в фільтрах
  4. Присвоєння імен діапазону комірок
  5. Заповнити форму осередків
  6. Експорт в PDF

Продовжуємо розповідати про вільне програмне забезпечення для Mac і пакеті програм LibreOffice. Сьогодні поговоримо про Calc - аналогу Microsoft Excel, програмою для роботи з електронними таблицями, виконання статистичних, економічних та інших видів розрахунків.

Завантажити інсталяційний файл пакета програм LibreOffice можна на офіційному сайті . Завантажити інсталяційний файл пакета програм LibreOffice можна на   офіційному сайті Після натискання на велику зелену кнопку внизу екрана відбувається перехід на сторінку з посиланнями на файли. При бажанні можна завантажити патч русифікації і поставити його після інсталяції основного пакета програм. Після установки в Launchpad з'явиться значок LibreOffice, при кліці на який запуститься стартовий екран.

Щоб потрапити в редактор електронних таблиць треба клікнути на пункті Calc Spreadsheet в лівому меню Щоб потрапити в редактор електронних таблиць треба клікнути на пункті Calc Spreadsheet в лівому меню.

Як і у випадку з   LibreOffice Writer   ми не будемо докладно розповідати про всі можливості LibreOffice Calc, а згадаємо тільки найцікавіші Як і у випадку з LibreOffice Writer ми не будемо докладно розповідати про всі можливості LibreOffice Calc, а згадаємо тільки найцікавіші.

Безліч підтримуваних форматів

LibreOffice Calc може працювати з усіма традиційними форматами табличних даних, серед яких: LibreOffice Calc може працювати з усіма традиційними форматами табличних даних, серед яких:

.ods - Open Document Spreadsheet. Відкритий формат, аналог закритого .xls, що не має обмежень на використання;

.xls і .xlsx - формат для зберігання електронних таблиць пакета Microsoft Office;

.html - формат для зберігання файлів веб-сторінок. Як буде виглядати електронна таблиця в браузері можна подивитися через пункт меню Preview in Web Browser.

Як буде виглядати електронна таблиця в браузері можна подивитися через пункт меню Preview in Web Browser

slk, csv, dif - текстові формати для обміну даними між різними додатками і системами slk, csv, dif - текстові формати для обміну даними між різними додатками і системами. При збереженні файлу в цьому форматі зберігається тільки активний лист.

приватні дані

У меню Tools -> Protect Document можна поставити захист паролем на документ або окремий лист У меню Tools -> Protect Document можна поставити захист паролем на документ або окремий лист. Ця функція може бути дуже корисною, якщо документ зберігається на дисках корпоративної мережі.

Використання регулярних виразів в фільтрах

Дані в шпальтах і рядках можна фільтрувати з використанням регулярних виразів Дані в шпальтах і рядках можна фільтрувати з використанням регулярних виразів. Таким чином можна вибрати осередки містять імена, телефони, поштові індекси, номери банківських карт і т.п.

Присвоєння імен діапазону комірок

В меню Data -> Define Range можна створювати іменовані діапазони осередків В меню Data -> Define Range можна створювати іменовані діапазони осередків. Ця можливість стане в нагоді при груповому форматуванні, виконання розрахунків і написанні автоматизують макросів.

Заповнити форму осередків

Якщо ввести в перший осередок слово Січень і протягнути її вниз, то LibreOffice Calc автоматично заповнить інші осередки назвами місяців в традиційному порядку Якщо ввести в перший осередок слово Січень і протягнути її вниз, то LibreOffice Calc автоматично заповнить інші осередки назвами місяців в традиційному порядку. Аналогічна ситуація з назвами місяців, днями тижня і поруч натуральних чисел.

Експорт в PDF

Щоб бути точно впевненим, що всі аркуші електронної таблиці помістяться на A4-листі при друку і будуть легко читаються, можна експортувати таблицю в формат PDF і переглянути результат в LibreOffice Writer Щоб бути точно впевненим, що всі аркуші електронної таблиці помістяться на A4-листі при друку і будуть легко читаються, можна експортувати таблицю в формат PDF і переглянути результат в LibreOffice Writer.

Дивіться також:

Поставте 5 зірок внизу статті, якщо подобається ця тема. Підписуйтесь на нас ВКонтакте , Facebook , Twitter , Instagram , YouTube , Telegram , Viber і Яндекс.Дзен .Повернутися в початок статті Open source для Mac. Libre Office Calc

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: