Як переконатися в тому, що Android-додаток безпечно: 5 простих порад

  1. 2. Вибирайте додатки від перевіреного розробника
  2. 3. Дивіться на рейтинг і читайте відгуки
  3. 4. Звертайте увагу на вирішення, які додаток запитує при установці
  4. 5. Користуйтеся надійним захисним рішенням

Серед Сущеcтвует мобільних операційних систем Android - найпоширеніша, а тому і шкідливого ПО для неї найбільше. На це є і ще одна причина: Android дозволяє встановлювати додатки з будь-якого джерела, а не тільки з єдиного офіційного магазину, як це зроблено, наприклад, в iOS. Серед Сущеcтвует мобільних операційних систем Android - найпоширеніша, а тому і шкідливого ПО для неї найбільше

З одного боку, це дає користувачеві Android більше можливостей вибору, з іншого знижує рівень безпеки, оскільки кожен може написати програму і поширювати його через будь-які канали - будь то магазини додатків, реклама, форуми і так далі. Підхопити якусь заразу на Android простіше простого, проте є способи значно знизити ризики - ось 5 основних правил, яких варто дотримуватися, щоб уникнути проблем.

У Google є цілий підрозділ , Яке займається саме перевіркою додатків, що потрапляють в Google Play. Так, туди все одно іноді просочуються шкідливі програми, але шанс завантажити шкідливий додаток з офіційного магазину Google набагато менше, ніж з якогось відкритого джерела - більшу частину всякої гидоти фахівці Google встигають відфільтрувати.

Теоретично можна довіритися і іншим магазинам - але теж тільки великим і відомим, що не беруть від розробників сумнівні програми. Можливість установки додатків зі сторонніх джерел краще взагалі відключити в налаштуваннях - так ви виключіть потрапляння на пристрій великої частини троянців, що поширюються через рекламу і сторонні майданчики.

Щоб це зробити, зніміть галочку напроти пункту Настройки -> Безпека -> Невідомі джерела. Щоб це зробити, зніміть галочку напроти пункту Настройки -> Безпека -> Невідомі джерела

2. Вибирайте додатки від перевіреного розробника

Великий компанії з відомим ім'ям не резон підсовувати вам зловредів і псувати своє чесне ім'я, так що завантажувати додатки від відомих розробників безпечніше. Повна назва розробника, список опублікованих їм додатків і його контактні дані можна подивитися в розширеному описі програми в тому ж Google Play Store. Великий компанії з відомим ім'ям не резон підсовувати вам зловредів і псувати своє чесне ім'я, так що завантажувати додатки від відомих розробників безпечніше

3. Дивіться на рейтинг і читайте відгуки

Найчастіше високий рейтинг програми в магазині говорить про те, що воно дійсно добре, корисне і безпечне. Проте і тут потрібно бути пильним: буває так, що зловмисники за допомогою троянів накручують додатків рейтинги і підробляють відгуки . Найчастіше високий рейтинг програми в магазині говорить про те, що воно дійсно добре, корисне і безпечне

Тому просто високого рейтингу мало - варто подивитися в відгуки і зрозуміти, написані вони в основному людьми або все-таки ботами. Згенеровані зловредів відгуки найчастіше позитивні і односкладові, або ж кілька однакових відгуків можуть йти один за іншим - це теж досить очевидний тривожний дзвіночок. До того ж у разі перевірених і дійсно популярних додатків рейтинги далеко не завжди досягають оцінки в п'ять зірок, а відгуки найчастіше розгорнуті, в тому числі і негативні - користувачі пишуть їх для зв'язку з розробником і рішення проблем, з якими стикаються.

4. Звертайте увагу на вирішення, які додаток запитує при установці

Система дозволів - це захисний механізм Android, який регулює «свободу дій» додатка. Саме з їх допомогою програма може отримати доступ до тих чи інших функцій і даних (за замовчуванням, якщо дозвіл не видано, додатків дуже мало що можна).

У пості на нашому блозі ви можете дізнатися, які дозволи можуть бути небезпечними і яку саме небезпеку вони представляють. В основному небезпека пов'язана з можливістю збору даних про вас - розташування, контактів, особистих файлів - і вчинення певних дій - записи за допомогою камери або мікрофона, відправки повідомлень і так далі.

Тому перш ніж встановлювати програму важливо уважно подивитися, які саме дозволи вона запитує, і тверезо оцінити ці запити: чи дійсно йому потрібні ці дозволи і для чого, чи не виглядає це підозріло. В Android від 6.0 і вище після установки додатка дозволу також можна подивитися і дати або відкликати в установках пристрою .

0 і вище після установки додатка дозволу також можна подивитися і дати або відкликати   в установках пристрою

5. Користуйтеся надійним захисним рішенням

У будь-якому випадку, що б ви не збиралися завантажити - переконайтеся, що на вашому пристрої встановлено надійне захисне рішення. Існує дві версії Kaspersky Internet Security для Android : В базовій безкоштовної версії ви можете провести перевірку додатків вручну - а в розширеній, платної версії така перевірка проводиться автоматично.

Усвідомлений підхід - то, що об'єднує всі ці правила. Перед встановленням програми варто задатися питанням: чи дійсно воно вам потрібно? Чи довіряєте ви джерела? Чи не здаються вам підозрілими запити на дозволи? Якщо приділяти цьому достатньо уваги - за зручність використання і власну безпеку можна не переживати.

Перед встановленням програми варто задатися питанням: чи дійсно воно вам потрібно?
Чи довіряєте ви джерела?
Чи не здаються вам підозрілими запити на дозволи?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: