Android-x86 для ентузіастів

Мобільна ОС Android поступово виходить за рамки смартфонів і планшетів. Наприклад, ця система є однією з найбільш відповідних для мінікомп'ютерів. Також її можна запустити і на звичайному ПК, завдяки проекту Android-x86. Цьому проекту, який може бути цікавий багатьом ентузіастам комп'ютерних технологій , І присвячується означена стаття.


Друге дихання Android-x86.org

На додаток до статті про програму Bluestack , Що дозволяє запускати багато програм для мобільної платформи Android на звичайному ПК, слід сказати і про можливість запуску самої ОС Android на звичайному персональному комп'ютері. Невблаганний прогрес науки і техніки досяг таких успіхів і небувалих висот, що тепер є можливість установки Android навіть на жорсткий диск в якості додаткової системи.

Хоча в цьому напрямку ще чекає багато роботи, процес, як говорив відомий політичний діяч, пішов. І пішов він завдяки проекту Android-x86, який надає підтримку Android для процесорної архітектури x86, роблячи можливою установку ОС Android на Intel-сумісні комп'ютери.

Проект Android-x86 по адаптації ОС Android був початий в самій корпорації Google . Правда, з часом інтерес до цієї розробки у гугловці вичерпався. Але майже впало прапор Android-x86 було підхоплено ентузіастами і постало на сайті android-x86.org .

Дійсно, в практичному відношенні установка Android на ПК може бути цікава або розробникам додатків, або ж ентузіастам, у яких ще не згасла пристрасть до досліджень, аж до того, щоб встановити цю мобільну ОС додатковою системою на лептоп.

Хоча насправді встановлювати безпосередньо на жорсткий диск Android зовсім не обов'язково. Можна зробити системну флешку з цієї мобільною системою. Завдяки Android-x86 можна спробувати запустити цю систему і в емуляторі ПК Virtualbox . Кожен з варіантів - установка на жорсткий диск, віртуальна машина , Флешка - має свої переваги і недоліки. Про них скажемо трохи нижче.


ISO-образи і обладнання

На поточний момент проект Android-x86 випустив версію Android x86 4.0 RC1, заснований на Android 4.0.3 (Ice Cream Sandwich). Для установки пропонується кілька iso-образів, призначених для різних нетбуків і планшетів.

Відмінними рисами ISO-збірок Android-x86 є те, що вони зібрані з включеним режимом KMS для ядра Linux, Тому більшість нетбуків можуть виконувати Android-x86 в рідному для цих нетбуків дозвіл. Програмне прискорення OpenGL для чіпсетів AMD і Intel забезпечується на програмному рівні.

Образи мають графічний інсталятор, що дозволяє при запуску вибрати режим liveCD або ж установку на жорсткий диск. Самі ISO-образи є гібридними і їх можна записати і на флешку, і на CD.

З недоробок можна відзначити неправильну роботу системи в режимі suspend. Також в Android x86 4.0 RC1 не реалізована робота Ethernet.

Офіційно проект підтримує наступні моделі, для яких існують готові образи:

  • AMD Brazos, як, наприклад, MSI 110W
  • Сімейство ASUS Eee PC
  • Деякі моделі ASUS Laptops / Tablets
  • Планшети Tegav2, Viewpad 10
  • Планшетний нетбук Lenovo S10-3t

існують і неофіційні збірки. наприклад, тут можна завантажити збірку з підтримкою Ethernet.

Реально ж Android-x86 можна запустити і на більшій кількості пристроїв, ніж підтримується офіційно. Але для цього потрібно перепробувати кілька різних збірок, тому що на одній може працювати одне, на інший інше.


Установка в Virtualbox

Установка Android-x86 в емуляторі Virtualbox найпростіший і безпечний варіант, але не найвдаліший. Цей варіант підійде скоріше програмістам, які можуть шукати додаткову альтернативу емулятора Android з SDK розробника. Android-x86 в емуляторі Virtualbox працює значно повільніше, ніж в нативному режимі і не дає реального уявлення про швидкість роботи цієї мобільної ОС.

Сам процес запуску Android у віртуальному середовищі такий же, як і для інших систем: створюємо віртуальну машину Other Linux, пам'яті достатньо 512 Mb RAM, жорсткий диск близько 2 Gb. підключаємо ISO-файл і завантажуємо віртуальну машину.

При запуску в віртуальній машині ISO-образів, особливо неофіційних, можуть бути проблеми. Тому пам'ятаємо правило, що в разі таких проблем потрібно пробувати інший ISO-образ.

Порядок установки на віртуальний жорсткий диск наступний:

1. У завантажувальному меню вибрати пункт "Installation - Install Android-x86 to harddisk".

2. Створюємо розділи за допомогою cfdisk.

Вибираємо пункт "Create / Modify partitions" і з'явиться утиліта cfdisk. У ній вибрати [New]> [Primary]> Size> [Bootable] - [Write] і підтвердити запис змін "yes". Вихід [Quit].

3. Вибираємо розділ для установки (в разі віртуальної машини буде "sda1 Linux VBOX HARDDISK"). Після чого вибираємо файлову системи ext3 і підтвердити форматування "yes".

4. Підтверджуємо установку завантажувача GRUB.

5. Підтверджуємо, що хочемо зробити каталог "/ system" для читання і запису (Do you want to install / system directory as read-write?).

6. Створюємо fake SD-карту з наявного простору на віртуальному диску . Максимальний розмір дається до двох гігабайт.

Одна з проблем роботи Android-x86 в Virtualbox - може не працювати курсор миші . В цьому випадку вимикаємо інтеграцію миші в меню "Машина".


Установка на флешку

Найбільш вдалий варіант, це, на мій погляд, записати образ на флешку і запускати Android в режимі LiveCD. Практично всі сучасні нетбуки мають таку опцію завантаження.

"Андроїд" з флешки запускається і працює дуже швидко. Хіба що, кожен раз потрібно заходити в систему заново і дані сесії не зберігаються. Зате можна реально перевірити працездатність ISO-образу на конкретному комп'ютері - WiFi , Звук і т.д.

"Андроїд" з флешки запускається і працює дуже швидко. Хіба що, кожен раз потрібно заходити в систему заново і дані сесії не зберігаються.

Лінуксоїди на флешку ISO-образ можуть записати за допомогою стандартної команди:

dd if = android-x86-4.0-xxx.iso of = / dev / sdX

де замість sdX потрібно підставити позначення конкретного USB-носія.

Що ж стосується утиліт записи ISO-образів для Windows, то, з досвіду багатьох користувачів, рекомендується використовувати WinImage. Так як під час запису образів в інших утиліти можуть спостерігатися проблеми при запуску Android-x86. Тому зміна утиліти запису ISO-образу - це один з можливих методів усунення проблем при завантаженні Android-x86 з флешки .


Установка на жорсткий диск

Якщо ISO-образ в Live-режимі повністю працездатний на конкретній машині і у користувача є палке бажання продовжити експерименти, то можна встановити Android-x86 на жорсткий диск в якості додаткової системи. Слід обов'язково пам'ятати, що така установка є експериментом, і користувач здійснює її на свій власний страх і ризик.

Бажано перед такою установкою потренуватися в VirtualBox. Тим більше що процес установки на жорсткий диск аналогічний тому, що було описано в цій статті вище для установки в віртуальну машину.

Для користувачів Linux-дистрибутивів, які в якості другої системи мають намір поекспериментувати з Android, слід вказати, що в якості завантажувача в Android-x86 використовується GRUB 1, а в сучасних дистрибутивах давно використовується GRUB 2. Тому для них не варто вибрати опцію установки GRUB при інсталяції Android-x86, а після інсталяції скористатися функціями GRUB 2 основної системи.

Михайло АСТАПЧІК

Do you want to install / system directory as read-write?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: