Програми навігації під Android

Програми навігації під Android

Час від часу в різних статтях я трохи писав про програми навігації під Android (зокрема, в статтях  Корисні програми для телефону під Android  і в її  продовженні  ), Але тема ця цікава і актуальна, так що прийшов час зробити невеликий окремий огляд цих програм Час від часу в різних статтях я трохи писав про програми навігації під Android (зокрема, в статтях "Корисні програми для телефону під Android" і в її продовженні ), Але тема ця цікава і актуальна, так що прийшов час зробити невеликий окремий огляд цих програм.

Відразу обмовлюся, що я жодним чином не претендую на всеосяжний огляд всіх програм з цієї серії, що існують на ринку. Тому що їх, з одного боку, чимало, так що не можна осягнути неосяжне, а з іншого - багато хто з них настільки криві і настільки погано зроблені, що навіть не заслуговують на увагу.

У цьому огляді ми поговоримо тільки про ті програми, які я сам тестував і за якими подорожував.

Також слід мати на увазі, що я розглядав ці програми стосовно до своїх власних завдань поїздок по Європі та Штатам, але у різних користувачів нерідко бувають абсолютно різні вимоги до таких програм.

Але спочатку давайте домовимося про критерії, з точки зору яких я розглядаю програми-навігатори. І що взагалі в даному випадку мається на увазі під терміном "програма-навігатор", тому що це, як з'ясувалося, не для всіх очевидно.

Отже, під програмою-навігатором я маю на увазі програму, яка в першу чергу призначена для автомобільної і, можливо, пішохідної навігації. Ця програма повинна вміти прокладати маршрути, вести користувача по маршруту, видавати відповідну інформацію, вміти працювати з точками інтересів (POI), зберігати маршрути, перепрокладивать маршрути при необхідності, надавати різні навігаційні сервіси. Ну і також дуже бажано, щоб ця програма вміла заздалегідь завантажувати карти відповідних країн, щоб в процесі поїздки не доводилося використовувати Інтернет, тому що дуже часто в подорожах немає можливості використовувати мобільний Інтернет або ж це просто дуже і дуже дорого.

А тепер про специфічні вимоги, які особисто я висуваю до програм-навігаторів. Ці вимоги сформувалися не відразу, а за результатами кількох десятків (а то й сотні) поїздок по країнах Європи, Азії та по Штатам.

Мої вимоги до програм-навігаторів:

 • можливість завантаження карт країн окремо, а не всіх скопом;
 • надання альтернативних маршрутів для вибору;
 • можливість ввести проміжну крапку;
 • грамотне складання маршрутів;
 • швидкий перерахунок маршруту в разі з'їзду;
 • великий вибір точок інтересів з поділом по групах;
 • пошук потрібної точки інтересу поблизу поточного місця розташування, цільового місця розташування, точки на карті;
 • попередження про камери на дорогах;
 • завантаження і оновлення пробок;
 • хороша інформативність на маршруті з можливістю вибору даних і перемикання між ними;
 • 2D- і 3D-режими карти і можливість масштабування руками під час маршруту;
 • гнучке налаштування голосових повідомлень і перемикання голосових режимів під час їзди;
 • можливість пошуку потрібної адреси, переданого через пошук Google;
 • окремий показ потрібних смуг при наближенні до розв'язки.

Коли в перший раз їдеш з програмою навігації, ще не дуже розумієш, що, власне, тобі від неї треба. Але варто як слід покататися в умовах маршрутів різної складності, як поступово починаєш розуміти, що саме потрібно від хорошого програми навігації. Крім того, користувач і сам повинен усвідомлювати, як саме працюють ці програми і що від них можна чекати, тому що навіть сама просунута програма не може осягнути неосяжне, а вже тим більше не може мати людських мізків, так що її треба постійно контролювати і перевіряти складені маршрути.

Програми-навігатори

Яндекс.Навігатор

Безкоштовна програма, яка не вміє заздалегідь закачувати конкретні країни (міста). Для роботи їй потрібне підключення до Інтернету, хоча можна заздалегідь переглянути маршрут, і тоді карти збережуться в кеші. Також можна заздалегідь завантажити певні міста.

Для Європи не годиться, працює тільки в Росії і Україні. Я її багато разів тестував - на мій погляд, програма поки дуже сира. Маршрути будує кривовато і дивно, коли саме лажа. Сервіс та можливості поки дуже примітивні, багато чого не вміє. Можна використовувати при наявності мобільного Інтернету і коли нічого під рукою більше немає, але і тільки-то.

Гугл Навігація (beta)

Beta-додаток (безкоштовне), яке в beta-статус знаходиться вже досить довго. Тісно інтегрований з Google Maps. За схемою роботи мало відрізняється від "Яндекс.Навігатор": також вимагає Інтернет для закачування карт при веденні по маршруту.

Навігатор: також вимагає Інтернет для закачування карт при веденні по маршруту

Претензії до цього додатка такі ж, як і до "Яндекс.Навігатор": криво будує маршрути (часто допускає абсолютно очевидні ляпи), має вкрай скромною функціональністю.

Однак вміє показувати і вибирати альтернативні маршрути, має непогану інформативністю, а головне - працює по всьому світу.

Підходить в ситуації, коли є мобільний Інтернет і під рукою немає нічого іншого.

Waze соціальний навігатор

Вкрай популярний в Ізраїлі і деяких інших країнах безкоштовний додаток, що володіє багатьма можливостями соціальної мережі. Waze не має офлайнових карт і завантажує їх через Інтернет. При цьому карти, POI, камери стеження і інші дані активно коригуються численними користувачами цього додатка - у цьому його сила. Ну і також воно інтегрується з усякими Facebook, Twitter і так далі, і по ньому дуже зручно стежити, наприклад, за пересуваннями ваших знайомих, які в цей момент відправляються до вас на зустріч.

Як навігатор - дуже непоганий і інформативний, вміє отримувати пробки і працювати з ними, карта у нього симпатична і наочна.

Як навігатор - дуже непоганий і інформативний, вміє отримувати пробки і працювати з ними, карта у нього симпатична і наочна

Інтерфейс простий, так що освоєння програми не викликає ніяких труднощів.

Ще одна цікава можливість - висновок заправок, розташованих поблизу, з цінами на бензин.

Загалом, дуже непогана програма, шкода тільки, що не має офлайнових карт.

NavFree

Одна з небагатьох безкоштовних програм навігації з офлайновими картами. Втім, як і очікувалося, безкоштовне хорошим, за рідкісними винятками, не буває. Офлайнові карти - від проекту OpenStreetMap , Де карти становить не професіоналами, а силами користувачів. Ось ці користувачі і наскладали: карти, в порівнянні з професійними, відрізняються численними косяками, помилками і недоладності.

Безкоштовний навігатор поводиться картками до пари: постійно зависає, вивалюється, глючить і придурюється. Маршрути будує абсолютно дико, причому з конкретними порушеннями правил руху (наприклад, пропонує повертати не просто через дві суцільні, а там, де фізично в потрібний з'їзд повернути неможливо). Ну і у неї дуже паршиво з інформативністю.

Ну і у неї дуже паршиво з інформативністю

Так що продукт дуже сирий, користуватися ним, на мій погляд, поки не можна взагалі - дорожче в кінці кінців вийде. Може бути, його через деякий час доведуть до пуття, але поки це щось страшне. Крім того, там ще й карти потребують дуже серйозного коригування, і я не дуже вірю, що це швидко станеться.

Крім того, там ще й карти потребують дуже серйозного коригування, і я не дуже вірю, що це швидко станеться

Navigon

Navigon - це розробка Garmin . Одна з найбільш надійних і зручних програм навігації, що володіє значними можливостями, які також можна розширювати за рахунок додаткових платних сервісів.

Сама програма також платна. Версія для всієї Європи коштує $ 59,95, проте Navigon купується через Google Play, при цьому прив'язується до аккаунту покупки і після цього спокійно активується на будь-яких андроїдних пристроях, де підключений цей аккаунт. Є дешевші версії для окремих країн, є версія для USA & Canada.

Вміє завантажувати карти тільки потрібних країн. При прокладанні маршруту відразу пропонує різні варіанти, відзначаючи оптимальний.

Добре показує весь маршрут відразу.

При виборі кінцевої точки відразу пропонує всякі корисні POI і показує, скільки до них метрів.

Також прямо там можна викликати перегляд відповідної точки через Google Street View.

В Navigon є така цікава можливість, як Reality Scanner. Це коли він включає камеру смартфона, ви наводите її на різні об'єкти, а Navigon показує вам найближчі точки інтересів.

Це коли він включає камеру смартфона, ви наводите її на різні об'єкти, а Navigon показує вам найближчі точки інтересів

Меню у Navigon складається з великих піктограм, воно просте і зрозуміле.

Меню у Navigon складається з великих піктограм, воно просте і зрозуміле

Пішохідний маршрут у Navigon є, але вона, на мій погляд, не дуже зручна, хоча від версії до версії поступово поліпшується.

Загалом, на мій погляд, це на даний момент одна з кращих (якщо не найкраща) програма навігації, яка мене ніколи не підводила. Є в ній речі, які я б зробив злегка по-іншому, та й в картах хотілося б більше наочності, але в загальному і цілому програма просто на четвірку з плюсом.

Також мушу зазначити, що в складних ситуаціях (наприклад, в горах), коли інші програми навігації починали дурити і прокладали зовсім нестравний маршрути, Navigon незмінно виводив мене на потрібну трасу оптимальним маршрутом. Так що це програма у мене завжди з собою.

Sygic

Словацька розробка від фірми Sygic . Я за нею давно стежу. Спочатку програма була дуже так собі. Але вона активно розвивалася, серйозно поліпшувалася, і десь з пару років тому вона у мене стала основною програмою навігації по всьому світу - в основному через дуже здорово зроблених карт з тривимірними об'єктами.

Версія для Європи коштує $ 65, однак купується вона на сайті Sygic і прив'язується до тамтешнього аккаунту, що створює серйозні проблеми при установці Sygic на новий телефон. Теоретично вони обіцяють, що програма може спокійно активізуватися на декількох пристроях (до п'яти), однак практично цього не відбувається: кожен раз коли я встановлював програму на новий телефон, доводилося зв'язуватися з не дуже спритною техподдержкой і просити скинути прив'язку, щоб я міг активізувати програму . В останній раз, коли я ставив Sygic на Galaxy S 4, я, не дочекавшись вирішення проблеми, просто плюнув і купив програму ще раз. Що, звичайно, просто неподобство.

Розробники вже давно обіцяють зробити прив'язку до аккаунту в Google Play, але віз і нині там.

До речі, тут використовуються оновлювані карти від TomTom, але з помітно більш розширеними можливостями. (Я порівнював з самим TomTom.)

Sygic вміє прокладати і коригувати альтернативні маршрути, в ньому дуже зручно дивитися як весь маршрут, так і деякі його відрізки.

Він відмінно показує потрібні смуги на розв'язках, добре працює з POI по всьому машрут. Інформативність при русі - на четвірку з плюсом.

У програмі хороший набір POI, які зручно діляться за категоріями.

Sygic вміє попереджати про камери стеження, демонструє пробки в реальному часі (як окрема опція, що вимагає підключення до Інтернету), вміє працювати з TripAdvisor, Booking.com та іншими сервісами.

У неї включена функція Google Local Search, що дозволяє знаходити певні об'єкти через Google.

Пішохідний маршрут у Sygic на даний момент одна з кращих з усього, що я бачив. Вона також вимагає всяких доробок, але в багатьох випадках вона мене буквально виручала у всяких незнайомих містах.

TomTom

Знаменита голландська програма навігації. Я її свого часу купував для Штатів, однак вона зараз активно просувається і по інших країнах. Європейська версія коштує $ 58, купується через Google Play і прив'язується до відповідного гугловських аккаунту.

Що сильно неприємно, хвалений TomTom не вміє завантажувати потрібні країни, а зливає на смартфон цілком всю Європу - це 3,5 Гб, які він ще й не вміє докачувати, тому у вас залишається тільки один варіант: довго і нудно чекати, коли ці мегатонни завантажить. Добре ще, що він автоматом це все ставить на SD-карту (якщо вона є в смартфоні).

Карти тут дуже просунуті (в общем-то, вони вважаються одними з кращих), і вони часто оновлюються. Всяких красот, як в Sygic, тут немає, але зате карти дуже докладні та актуальні.

TomTom якісно і гнучко будує маршрути, при цьому грамотно працює з трафіком (пробками). Правда, щоб він отримував актуальні дані по пробкам, потрібно додатково придбати пакет HD Traffic. Підписка на рік коштує $ 30.

Те ж стосується актуального списку камер вимірювання швидкості - потрібно робити підписку, яка на рік коштує $ 19. Але тут, звичайно, зекономиш набагато більше, з огляду на розмір штрафів в Європі.

У програми дуже хороша інформативність і наочність, вона вміє показувати потрібні смуги і робить додаткові підказки у всяких складних розв'язках.

TomTom непогано підтримує велосипедну і пішохідну навігацію.

Меню складено з піктограм, працювати з якими дуже зручно.

TomTom добре працює з POI: надає великий набір, який легко розбивається за відповідними групами.

Я не так давно використовую TomTom для поїздок по Європі, тому ще не можу сказати, випереджає чи ця програма Sygic і Navigon. Але те, що програма як мінімум нітрохи не гірше, а за деякими показниками явно краще, - це вже можна сказати прямо зараз.

Але закачування відразу всієї Європи - це, звичайно, дуже помітний мінус.

висновки

Онлайнова навігація (від Google і "Яндекса") поки дуже слабенька, так що її можна використовувати хіба що в безвихідній ситуації.

Waze - програма непогана, але вона вимагає підключення до Інтернету і в ній основний упор робиться на елементи соціальних мереж.

Безкоштовна NavFree поки - просто позорище, нижче плінтуса. Плюс карти неймовірно криві.

Платні Navigon, Sygic і TomTom - все приблизно на одному рівні, так що це просто питання особистих переваг: кому що зручніше. Я поки найчастіше використовую Sygic, однак TomTom - явний кандидат на першість, просто потрібно ще як слід протестувати. Ну і Navigon завжди тримається на смартфоні як найнадійніший варіант. Ну і не будемо забувати, що з цієї трійці Navigon вміє закачувати карти окремих країн і при цьому прив'язується до аккаунту Google. (Sygic окремі країни закачує, але прив'язується до аккаунту на сайті Sygic, а TomTom прив'язується до аккаунту Google, але при цьому закачує відразу всю Європу.)

Так що, якщо б переді мною стояло питання, яку програму віддати перевагу з цих трьох, я б, напевно, вибрав все-таки TomTom.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: