От раніше були гри! Як ми грали в GTA: Vice City

  1. Комп'ютерні клуби на дому
  2. Розваги маленьких російських гиків

Не пам'ятаю точно, коли Вайс Сіті дістався до стовідсотково піратської в ті часи Росії, але здається це все-таки було до 2005 року. Ймовірно, між 2003 і 2004. Для нас, пацанів з південного повітового містечка, ця гра була вибухом. GTA 3 ми якось упустили, але тут наш світ розділився на до і після. Свобода цієї гри вражала уяву.

Свобода цієї гри вражала уяву

Комп'ютерні клуби на дому

Вперше гру я побачив на домашню адресу одного з наших зірок класу. Зіркою він був, бо його батьків ніколи не було вдома, і тому що у нього були Sega Mega Drive II і непоганий ПК. Там гру я саме, що просто побачив, тому як квартира хлопця нагадувала собою невеликий комп'ютерний клуб на одне посадочне місце. Пол класу і знайомі хлопці з іншого району відвисали у нього вдома з ранку до вечора, розбігаючись, як таргани, коли його батько раптово приїжджав додому на обід.

Домогтися тут того, щоб тебе пустили за комп'ютер хоча б на 5-10 хвилин часом не просто було навіть самому господареві.

Як грали в GTA натовпом? Дуже просто: по черзі займали заповітний стілець перед компом і творили треш і чад (хоча не знали такого виразу) ім'ям Томмі Версеті на сонячних вулицях Міста пороку. Завдання було вибити всі п'ять зірок і протриматися проти поліції і спецназу, як можна довше. А нагорода за це очевидна: чим довше протримаєшся, тим довше триватиме твій ігровий сеанс (а якщо глядачі зазівалися, можна запустити заново, а потім сперечатися, що ти ще не вмирав!).

Таким чином, про те, що в грі є сюжет, і дуже навіть непоганий, а також цікаві (хоча іноді доводять до сказу) квести - ми дізналися дуууже не скоро.

Розваги маленьких російських гиків

Про Vice City як грі з крутим мафіозним сюжетом я дізнався набагато пізніше в іншого товариша (назвемо його Петя). Тут була зовсім інша атмосфера. Ніякого тобі майже клубного ора натовпу і тісного клубка дзижчать однокласників навколо заповітного Огроменное лампового монітора. Батько Петрика був цінителем якісного рок-н-ролу та електроніки. Саме тут я вперше почув альбом Металіки Kill 'Em All в сьогоденні як: з ліцензійного диска на крутому дисковому плеєрі Panasonic. Після такого складно було не стати меломаном.

Вдома у Петі була тиха гіковскіе атмосфера, величезна кількість дорогущих фігурок LEGO, моделей військової техніки, а також кольоровий телевізор Panasonic і відеомагнітофон Sony з цінної колекцією VHS.

У нього були такі касети як мультсеріал Спайдер-мен і фільми для дорослих "Червона Шапочка" і "Три мушкетери". Батьки Петі дотримувалися прогресивного виховання і дозволяли своєму синові самостійно вирішувати, коли йому грати, а коли робити уроки. І, більш того, дорослі фільми дивитися також не заборонялося! Але, сказати по правді, і сам Петя, і ми - його друзі та однокласники, майже не вагаючись розмінювали заборонений плід на пригоди Пітера Паркера і Томмі Версеті. Хоча з останнім у Петі була проблема - його старенький комп не тягнув GTA: Vice City. Точніше сказати, сучасний геймер назвав би це "не тягне". Ми ж сказали "краще, ніж нічого".

В результаті грали ми буквально в слайд-шоу. Тиснеш W і чекаєш, коли слайд зміниться і Томмі зробить крок вперед.

І я не перебільшую! Ми дійсно грали так близько двох днів, поки батько Петі Не змилувалося над сином і не розщедрився на апгрейд заліза.

Ми дійсно грали так близько двох днів, поки батько Петі Не змилувалося над сином і не розщедрився на апгрейд заліза

Тут то ми і втратили спокій і сон. Гра обговорювалася в школі на всіх перервах і уроках. Хто як пройшов місію, де застряг, що робити там-то і там-то. Невигадлива історія, як звичайний найманець-головоріз просувається по ієрархічній драбині криміналітету курортного американського мегаполісу, здавалася нам вершиною сценарного мистецтва. Так круто було усвідомлювати, що, крадучи чергову круту тачку і вбиваючи чергового бандита, ти не просто крадеш і вбиваєш, а вбиваєш в ім'я вищої мети - зробити Томмі королем Вайс Сіті! 2

Фінальна місія із захопленням особняка бігбосса мафії викликала емоції не гірше блокбастерів того часу, на зразок "Шанхайські лицарі", "ОнгБак" або супер крутих бойовиків з Жан-Клодом Ван Даммом ( "Кривавий спорт" ванлав).

Багато ще крутих ігор і посиденьок компанією навколо одного ПК було з тих пір, але вже тоді ми розуміли, що GTA буде зіркою ігрового ринку всерйоз і надовго. І навіть було якесь відчуття, що є "всі ігри", а є GTA. Хоча по факту, це було не так. Адже були Max Payne, Command & Conquer, Gothic, Silent Hill, Need for Speed ​​і ще величезна кількість крутих тайтлів. У своїх жанрах вони досягли не менших за вершин. Але ця бандитська свобода автовикрадача просто вразила нас і залишилася в уяві і серце назавжди.

Як грали в GTA натовпом?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: