Засновник Tiger Milk: «Рідко якісний контент набирає багато лайків»

  1. Прокачай свої digital-скіли!

Що таке Tiger Milk

Що таке Tiger Milk?

Це медіа компанія нового покоління. Раніше були одні видавничі будинки, зараз інші.

Ми - це не просто паблік ВКонтакте або в Facebook. Ми над мережами і платформами. Bon Appétit, наприклад, лідер не тільки в ВКонтакте і Facebook, але і в AppStore. У наших планах стати впливовим гравцем на медійному ринку, привівши всі проекти до лідерських позиціях на всіх майданчиках, як соціальних, так і веб, і мобільних.

Спочатку було два засновника: я і мій друг Герман Полещук. Почалося все півтора роки тому, серйозно ми цим займаємося трохи більше року. У нас був сайт, зробили групу в вк, щоб гнати з неї трафік. На той момент цікавих спільнот в вк майже не було, і ми вирішили методично займати там все тематичні ніші. Ми тоді ще були студентами, грошей було обмежено, тому працювали поступово. До речі, ми з Білорусі та діяльність вся, крім продажів клієнтам реклами, ведеться звідси

Наш проект розвивався від стадії повністю ручного управління, коли ми навіть в бар з друзями ходили з ноутбуками, до повної автоматизації, коли всі функції розподілені майже на 20 осіб, що дозволяє нам повністю сконцентруватися на стратегічному управлінні і розвитку проекту. Також в Москві у нас партнер, компанія Socialist, вони мають ексклюзивне право на продаж реклами в наших спільнотах і додатках.

Прокачай свої digital-скіли!

COSSA рекомендує круті практичні онлайн-курси для прокачування ваших digital-ськиллов:

COSSA гарантує якість програм і навчання за всіма цими освітніми програмами.

Реклама

І чим конкретно ви займаєтеся?Хто ваші замовники?

Ми займаємося розвитком своїх наявних та створенням нових медійних проектів по найбільш популярним тематикам. Такі special interest media. Замовників у нас немає, ми всі проекти створюємо для власної компанії, і вони є її медіа активами.

Давайте трохи систематизуємо. Ви агентство, що займається створенням єдиної крос-платформної рекламного майданчика з широким охопленням аудиторії. Ваша єдина мета - охопити якомога більше різних цільових аудиторій, щоб стати універсальним постачальником рекламних майданчиків на різних платформах?

Наша мета - створити якісні медіа нового формату. Якщо нам це вдасться - у нас буде максимальна аудиторія. А де аудиторія, там і рекламодавці. Ми не агентство, а медіа компанія нового типу. Як агентство ми не функціонуємо, для цього у нас є партнери.

І які у вас на даний момент медіа активи? Яким чином ви їх розвиваєте?

На даний момент аудиторія трохи більше 14 млн. На початок року було 11,5 млн, зростання - 25% за 3 місяці. Зараз основне зростання йде через експансію на Facebook і Одноклассниках + мобайл, так як ВКонтакте активи досить великі вже зараз і, відповідно, не приростають так швидко в процентному відношенні. Це рекламні майданчики, охоплення яких вже наближаються до телевізійних.

І які вони приносять доходи, якщо не секрет?

Це закрита інформація. Скажу тільки, що це все офіційно і зі сплатою всіх податків і закривають документами.

Навіщо ви виходите на ринок iOS-додатків?

Це динамічно зростаючий ринок, це круто, цікаво і здорово. Плюс це дозволяє диверсифікувати медійні активи. Рецепти в додатку Bon Appétit можна отримати за пост в соцмережі, ну, або купити. Але це не є для нас джерелом монетизації, просто так попросили зробити користувачі, не всі хочуть постити в соцмережі, кому-то простіше заплатити. Монетизацією займеться Socialist, але пізніше, поки ми нарощуємо призначену для користувача базу. У нас в розробці є ще кілька додатків, але деталей я поки розкривати не можу.

А чи є взагалі зараз ті, хто роблять на ринку те ж саме? Хто ваш головний конкурент?

На такому рівні немає. Є хлопці, у яких мережі паблік, у деяких навіть в різних соціалках, але юридичної організації такої і ресурсів вільних немає ні у кого.

Tiger Milk повинен стати чимось на зразок видавничого дому, тільки онлайн, який може створювати нові медіа бренди і успішно їх розвивати. Тобто, в принципі, основне завдання - масштабироваться.

А як щодо конкуренції з традиційними платформами?

Ми як конкурент для більш традиційних каналів медіа поки що тільки на початку шляху. Є ще багато питань, які треба буде розв'язати. Але ми вже почали. Головна наша перевага - миттєвий відгук користувача - лайк, репост, коментар, перехід. Півтора роки тому у нас не було нічого. Зараз у нас більше 14 млн передплатників на 4 платформах. Так що наше становлення не займе занадто багато часу. Ми вміємо бути гнучкими і швидкими.

Але треба розуміти, що всі медіа конкурують в кінцевому рахунку за увагу аудиторії, частоту і тривалість контакту. Останнім часом люди все більше і більше сидять в соціальних мережах і своїх мобільниках і планшетах - а в рамках цих форматах ми вміємо утримувати увагу людей набагато краще класичних медіа видавців.

А рекламодавці зараз вже усвідомлюють потужність вашого ресурсу?

Рекламодавці, акуратно і педантично обчислюють ефективність кампаній (наприклад, по CPA і подальшим конверсії в покупки), вже давно розуміють потужності наших ресурсів. Мова про малий і середній бізнес, інтернет-комерцію - всіх тих, хто може вважати реальну віддачу від постів. Більш того, навіть якщо вибирати серед усього ринку паблік і подібних медіа, вони розуміють, чому варто витрачати гроші у нас - хоча наші публікації і коштують дорожче.

«Великі бренди» також вже досить давно використовують наші майданчики, але, як правило, або через автоматизовані системи «посіву» відео, або в медіа-міксу, де ми займаємо відносно невеликі частки. В цілому ж, звичайно, поки «великі рекламодавці» тільки починають занурюватися в цю нову середу. Хоча вже існують дуже цікаві кейси.

А з якими проблемами ви стикаєтеся?

Основна проблема - відсутність діалогу з адміністрацією майданчиків. Але, слава Богу, можна сказати, що це вже в минулому. Що на ВКонтакте з Олександром Кругловим, що на Одноклассниках з Віталієм Потьомкіним у нас йде конструктивний діалог. Наприклад, Bon Appétit на Одноклассниках отримав статус офіційного спільноти.

А чому не скуповуєте чужі популярні паблік, а створюєте виключно свої?

По-перше, це заборонено правилами, по крайней мере, ВКонтакте. По-друге, ніколи не знаєш, як там набиралася аудиторія, накручена чи ні. По-третє, це дуже російський підхід - викупити актив і всіх вигнати, ми так не хочемо. Ми будемо пропонувати співпрацю швидше за франчайзинговою моделлю. Тобто, ми вибираємо різні паблік, які нам подобаються і можуть бути цікаві рекламодавцям. Ми гарантуємо їм трафік і рекламодавців, а творці займаються контентом.

Як ви працюєте з контентом паблік?

Контент - це дуже важлива частина всієї цієї історії, у нас є менеджер контенту, який контролює контентщіков. Зазвичай 1 паблік заповнюють 2 людини. Пости приходять як з інших паблік, так і з зовнішніх джерел.

Ми постійно контролюємо якість контенту. Один з головних критеріїв - віддача, зворотний зв'язок від користувачів. Якщо нас «лайкають», якщо наш проект зростає - значить, ми на правильному шляху і робимо якісний контент.

Втім, в той же час у нас є внутрішні стандарти якості та уявлення про прекрасне - тому в наших спільнотах обходимося без трешу (хоча, звичайно, він може бути дуже «лайкабельним»).

Є масові розважальні паблік - це одна історія, є вузькоспеціалізовані - це абсолютно інша.

Взагалі, є надії на призначений для користувача контент - краудсорсінг. Його можна реалізувати через сервіс запропонованих посад. Зараз його абсолютно неможливо використовувати, зробили його неправильно. Ми спілкувалися з адміністрацією ВКонтакте з приводу того, яким він повинен бути, можливо, у них дійдуть руки. Може бути, такий функціонал з'явиться в BuzzLike - на даний момент це найбільший автопостінг для ВКонтакте. Ми з цим проектом теж пов'язані, тестували його і допомагали зробити краще. Уже зараз це реалізовано в MDK - люди самі роблять меми та заливають в альбоми, виходить такий інтернет-фольклор

А яким чином ви взаємодієте з адміністрацією?

З адміністрацією ВКонтакте спочатку взагалі не було контакту, тема паблік не обговорювалася. Але справа зрушила з мертвої точки, не так давно ми були в гостях у їх московському офісі, відмінно поспілкувалися з Олександром Кругловим і Павлом Сафрошкіним. Обговорили ситуацію з спільнотами, плани на майбутнє, все повинно бути в порядку.

Майданчики розуміють, що паблік утримують людей в соцмережі, зациклюватися трафік, вони більше проводять часу в ній, бачать більше банерів рекламних, майданчик більше заробляє. У планах ВКонтакте створення біржі рекламних постів для всіх паблік, але не з метою нажитися (обсяги реклами в паблік для ВКонтакте не представляють особливого інтересу), а з метою регулювання, модерації, бухгалтерії. Ми поки що єдині, хто приймає безнал і надає всі закривають документи, брендам це важливо.

А які свіжі паблік ви зараз розробляєте? Які спеціалізовані теми для вас здаються перспективними?

Спорт, авто - це те, чого у нас в портфелі зараз немає. І чомусь досі ніхто це не зробив, я маю на увазі - масовим. Ці теми ми займемо. Взагалі, продуктова лінійка до 20-ти горизонталей (тобто 20 в рамках одного майданчика). Зараз у ВКонтакте наших паблік 11. На інших майданчиках менше.

А крім паблік і додатків ваш проект збирається виходити на якісь інші ринки? Наприклад, інтернет-газета, інтернет-телебачення або друкований журнал?

Хочемо освоїти відеоблогінг. Це середньострокова перспектива, чи не віддалене майбутнє, але і не прямо зараз. Поки обговорюються концепції. Друк навряд чи - все-таки, ми орієнтовані на нові медіа. І це значить, що ми будемо йти слідом за уподобаннями аудиторії. Люди люблять Instagram? Відмінно! Ми запускаємо наші проекти там. GIFкі - це тренд? Будемо адаптувати контент під цей формат.

Посилання по темі:

Tiger Milk
Більше, ніж фото
шедеври реклами
Bon Appétit | Кращі рецепти
Fashion Club
Гарні речі
Green Peace
інтелектуальний гумор
Design room
якір | Чоловічий журнал

Що таке Tiger Milk?
Хто ваші замовники?
Ваша єдина мета - охопити якомога більше різних цільових аудиторій, щоб стати універсальним постачальником рекламних майданчиків на різних платформах?
І які у вас на даний момент медіа активи?
Яким чином ви їх розвиваєте?
І які вони приносять доходи, якщо не секрет?
Навіщо ви виходите на ринок iOS-додатків?
А чи є взагалі зараз ті, хто роблять на ринку те ж саме?
Хто ваш головний конкурент?
А як щодо конкуренції з традиційними платформами?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: