Державні мови Ізраїлю

  1. Трохи статистики і фактів
  2. кожен п'ятий
  3. Туристу на замітку


Багатомовний Ізраїль хоч і займає невеличку територію, але за кількістю щорічно відвідують його туристів здатний дати фору багатьом наддержавам. Державними мовами в Ізраїлі є іврит та арабська, а оголошення, найменування вулиць, назви зупинок громадського транспорту та вивіски зазвичай продубльовані на обох.

Трохи статистики і фактів

  • На території Ізраїлю поширене солідну кількість мов з усього світу.
  • Найпопулярнішим після івриту та арабської на Землі Обітованої є російська. На ньому спілкується близько 20% жителів країни.
  • Емігранти в Ізраїлі говорять також на французькому і ефіопського, румунською і польською, ідиш та угорською.
  • Число російськомовної преси і книг, що виходять в Ізраїлі, близько до того, що з'являється на івриті і перевищує тиражі англомовних видань.
  • Арабська, незважаючи на статус державної мови, в Ізраїлі входить до шкільної програми лише як іноземний.

Три тисячі років історії івриту

Іврит має багатовікову історію і він був письмовою та розмовною вже за часів Другого Храму. З початком вигнання і розселення євреїв по світу іврит втратив статус розмовного і став для юдеїв священним і ритуальним мовою.
Іврит називають унікальним явищем в лінгвістиці. Він став мертвим, але був відроджений в кінці XIX століття завдяки старанням Еліезера Бен-Йехуди, який присвятив життя відродженню теперішнього державної мови Ізраїлю. Сьогодні на івриті пояснюються близько 5 млн. Чоловік.

кожен п'ятий

Приблизно 20% населення Ізраїлю складають араби, але їх мова, незважаючи на статус державного, не завжди має рівні права де-факто. Наприклад, вуличні вивіски стали дублюватися на арабському лише після звернення до Верховного суду країни в 90-х роках минулого століття, але сьогодні більшість їх, як і дорожніх покажчиків виконані на обох державних мовах Ізраїлю.

Туристу на замітку

Вирушаючи в Ізраїль, не хвилюйтеся про можливе мовний бар'єр і труднощі перекладу. Місцеві жителі жартують, що якщо російський турист заблукав у Єрусалимі або Тель-Авіві, йому досить голосно запитати, чи говорить навколо хтось по-російськи. У більшості випадків відповідь буде позитивною. В інших ситуаціях навколо вас неодмінно знайдуться ізраїльтяни, які володіють англійською. Всі відомі пам'ятки, об'єднані Міністерством туризму країни, мають в інформаційних центрах брошури та карти російською та англійською мовами.


Автор: ВОтпуск.ру
Дата публікації: 28.06.2016


фотографії

Популярні статтіУважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: