Готичний архітектурний стиль в Росії

  1. Адміралтейство і Ермітажна кухня в Царському Селі
  2. Чесменський палац в Петербурзі
  3. Баболовський палац у Царському Селі
  4. Церква Володимирської ікони Божої Матері у Бикові
  5. Ансамбль на Ходинському полі в Москві
  6. Петровський шляховий палац в Москві
  7. Садиба Царицино в Москві

У Катерининську епоху в Росію прийшов готичний архітектурний стиль. У ньому поєднувалися елементи європейської готики і російського бароко. Портал «Культура.РФ» знайомить з архітектурними спорудами в цьому стилі.

Адміралтейство і Ермітажна кухня в Царському Селі

У Катерининську епоху в Росію прийшов готичний архітектурний стиль

Фотографія: Олександр Щепин / фотобанк «Лорі»

Першим російським архітектором, які перенесли особливо готичного стилю на російський грунт, став Василь Неелов. У 1771 році він повернувся з подорожі по Англії, куди відправився за наказом Катерини II для вивчення місцевої архітектури. У 1772 році зодчий приступив до будівництва невеликих павільйонів для Царськосельського парку - Адміралтейства і Ермітажної кухні. Кухня, де готували вечерю для прийомів в павільйоні Ермітаж, була побудована в стилі лицарського замку і нагадувала середньовічне укріплення. Її прикрашали зубці і башточки - правда, були сусідами вони з вазами і квітковими гірляндами в стилі рококо. Адміралтейство складалося з трьох будівель: центрального двоповерхового корпусу для зберігання човнів і двох веж на всі боки - пташників. І Ермітажна кухня, і адміралтейство були виконані з червоної цегли з білими декоративними деталями.

Чесменський палац в Петербурзі

Фотографія: Олександр Щепин / фотобанк «Лорі»

Після успіху царскосельских павільйонів готичні будівлі почали зводити і інші архітектори. Юрій Фельтен створив палац Ла Гренуйер (з франц. «Житло зелених жаб»), який згодом був перейменований в Чесменський. З боків трикутного будівлі знаходилися дві башточки - як в середньовічному замку, враження посилював виритий по периметру палацу рів. Вважається, що джерелом натхнення Фельтена міг послужити шотландський замок Інверарі Роджера Морріса, Робера Милі та Джеймса Адама.

Юрій Фельтен побудував і так звану Чесменскую церква - готичний храм Різдва Святого Іоанна Предтечі . Будівля, що утворить чотирилисник, було багато декороване і завершувалося готичними башточками-пінаклями .

Баболовський палац у Царському Селі

Спочатку цей палац в Баболовський парку царського Села був побудований Іллею Нейоловим (сином архітектора Василя Нейолова) для Катерини II. У 1785 році імператриця подарувала палац своєму фавориту Григорію Потьомкіну. Це було асиметричне одноповерхова будівля з готичними зубчастими вікнами і вежею з шатровим дахом. Приміщення включало в себе вісім кімнат. В одній з них, круглому залі, була влаштована купальня - пізніше, вже при Олександрі I , Який доручив Василю Стасову реконструювати палац, там встановили так звану «цар-ванну» роботи Самсона Суханова. Це була чаша, зроблена з цільного шматка граніту, - її діаметр складав 5,33 метра, а глибина - 1,52 метра. На жаль, ця будівля сильно постраждала в роки Великої Вітчизняної війни і перетворилося на руїни.

Церква Володимирської ікони Божої Матері у Бикові

Фотографія: Давид Мзареулян / фотобанк «Лорі»

Одна з найбільш незвичайних російських церков була побудована на замовлення власника садиби Биково Михайла Ізмайлова. На думку дослідників, архітектором споруди був Василь Баженов , Який звів на місці старої дерев'яної церкви новий готичний храм. Будівля була побудована з білого каменю, його вінчали готичні башточки, а фасади прикрашали скульптури. Самою ж Володимирської ікони Божої Матері був присвячений тільки верхній, річний храм. Нижній був освячений на честь Різдва Христового.

Ансамбль на Ходинському полі в Москві


Архітектурний ансамбль, зведений на честь укладення Кючук-Кайнарджійського мирного договору, що припинив Російсько-турецьку війну, став першим досвідом Василя Баженова в готиці. Всі будівлі були побудовані з дерева і пофарбовані в колір каменю, тому до наших днів вони збереглися лише в малюнках архітектора Матвія Казакова . На них зображені оточені колонами павільйони, ростральні колони зі статуями Нептунів і обеліск. Кожен з павільйонів був присвячений певному місту, пов'язаного з російсько-турецької війною. У павільйоні «Азов» проходили служби, в «Азов-Каланчі» - святкові застілля, в «Таганрозі» - ярмарок колоніальних товарів, в «Керчі» і «Єнікале» - бали і маскаради.

Петровський шляховий палац в Москві

Фотографія: Денис Ларкін / фотобанк «Лорі»

Цей палац Матвій Казаков побудував на замовлення Катерини II після спорудження ансамблю на Ходинському полі. Еклектичне будівлю об'єднало риси давньоруської і барокової архітектури, але домінуючим був готичний стиль. Стрілчасті вікна, пинакли (списоподібні башточки) над входом до палацу відсилали до стилістики середньовічних замків, але за структурою будівля була типовою садибою в стилі класицизм - головним будинком з флігелями і парадним двором.

Садиба Царицино в Москві

Фотографія: Олена коромисла / фотобанк «Лорі»

Спочатку архітектурний ансамбль в Царицино Катерина II замовила Василю Баженову, і він спроектував грандіозний парк і палацовий комплекс в готичному стилі. Планувалося також будівництво окремого палацу для великого князя Павла Петровича і численних споруд для іменитих гостей. Однак будівля, що збереглася до наших днів, було роботою не Баженова, а його головного конкурента - Матвія Казакова. Баженовского старання (архітектор навіть продав свій будинок, щоб вкластися в це будівництво) імператриця не оцінили. Вона говорила колись улюбленому архітекторові, що незадоволена недостатньо високими стелями і вузькими дверима. Але в дійсності, як вважають дослідники, їй не сподобалося те, що Павлу призначався окремий палац. До цього часу відносини імператриці з сином були холодні, тому їй не хотілося підкреслювати його спадкове положення окремих палацом. А ось придуманий Козаковим варіант однієї будівлі, що складався з двох частин, припав імператриці до душі. Готичний ж стиль будівель був збережений - будівлі прикрасили стрілчасті арки і гострі пинакли.

Автор: Лідія Утёмова

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: