Центральний архів МО РФ розсекретив понад 99% справ часів війни

Архів   pixabay, cc0   Майже всі справи часів Великої вітчизняної війни розсекречені Центральним архівом Міністерства оборони Росії, заявила головний документознавець архіву Вікторія Каляєва 27 серпня на виставці «Армія 2017» в парку Патріот, повідомляє ТАСС Архів
pixabay, cc0

Майже всі справи часів Великої вітчизняної війни розсекречені Центральним архівом Міністерства оборони Росії, заявила головний документознавець архіву Вікторія Каляєва 27 серпня на виставці «Армія 2017» в парку Патріот, повідомляє ТАСС.

Каляєва зазначила наступне: «Центральний архів веде планову роботу з розсекречення документів. На сьогоднішній день справ з грифом "секретно" залишилося не так вже й багато. Трохи більше 2 тисяч ».

Документознавець зазначила, що всього в архіві зберігається близько 10 мільйонів документів, що відносяться до періоду Великої Вітчизняної війни. А це означає, що з грифом «секретно» залишилося менше 1% документів. Згідно із заявою Каляєва, масове розсекречення справ пов'язано з необхідністю забезпечити збереження фондів, «незалежно від того, яка інформація містилася в справах».

Спеціаліст зазначила, що у документознавців часто немає повноважень розсекречувати справи самостійно, для цього доводиться запитувати думку Центральної експертної комісії: «За найбільш цікавим документам, які представляють інтерес для рядовий публіки, ми намагаємося виходити з пропозицією на Центральну експертну комісію з тим, щоб ці документи можна було розсекретити і опублікувати ».

Нагадаємо, в російських архівах знаходяться десятки мільйонів одиниць зберігання, багато з яких до цих пір знаходяться під грифом «секретно». Особливо це відноситься до епохи раннього Радянського Союзу, часу правління Йосипа Сталіна, 1930-х років. Найчастіше режим секретності щодо даного періоду породжує масу спекуляцій і різночитань, які використовуються антиросійськими і антирадянськими пропагандистами для спотворення історії, знищення історичної пам'яті.

Планомірне розсекречення та дослідження істориками архівних документів дозволяє домагатися історичної правди, також, як це було, наприклад, з числом розстріляних в сталінську епоху.

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: