Кращі книги про парфумерії

Більшість серйозних, інформативних книг на ароматні теми написано англійською або французькою мовами. Втім, окремі видання виходять і російською.

Perfumes: The AZ Guide (Turin and Sanchez, 2008)

Цю книгу називають "Біблією парфманьяка". На жаль, російською мовою вона до сих пір не видана. Втім, за допомогою будь-якого пошукача ви без зусиль знайдете кілька неофіційних переказів.

Лука Турин - вчений-біофізик, який присвятив життя вивченню нюху. У книзі Perfumes: The AZ Guide ( "Парфумерний радник", "Парфумерний гід") він разом з колегою Танею Санчез оцінює більш ніж 1800 ароматів.

Ви, напевно, не раз переконувалися, що складно скласти уявлення про парфум на підставі сухого переліку нот. Турин пише про те, як насправді пахне той чи інший аромат, які у нього найбільш яскраві риси.

Проте, є і свої "але". Дуже багатьох читачів оцінки і рейтинги Турина просто обурюють. Він досить невтішно відзивається про улюблених багатьма бестселери.

Втім, про смаки (в даному випадку - про запахи) не сперечаються. І якщо читач не сприймає наведені в книзі рейтинги як істину в останній інстанції, то з твору Луки Турина він почерпне чимало корисного.

До речі, в минулому році вчений випустив ще одну книгу The Little Book of Perfumes: The Hundred Classics. Вона являє собою опис сотні кращих, на думку автора, парфумів. Ціна видання в нтернет-магазині Amazoncom - всього $ 10-14.

"Аромати і запахи в культурі" (2003, 2010)

Якщо ви любите багато ілюстровані видання, то книга вас, можливо, розчарує. Взагалі, вона скоріше не про духів, а про наш сприйнятті запахів, про їх місце в культурі.

Випущений видавництвом "Новое литературное обозрение" двотомник являє собою збірник статей на "нюхові" теми. Ось заголовки деяких з них: "Аромат і влада", "Географія запахів", "Сліди` Tresor` ведуть до Росії "," Підготовка парфумера "," Аромат товару: комерціалізація запаху ". Є цілий розділ "Парфуми як професія". У числі авторів - російські та зарубіжні імена. Серед них можна зустріти таких культових персон як Едмон Рудницька, Енді Уорхол.

Укладач - Ольга Вайнштейн.

Укладач - Ольга Вайнштейн

У 2003 році антологія вийшла невеликим тиражем, який дуже скоро зник з магазинів. Деякі парфманьякі купували книгу з рук за ціною, в десятки разів перевищує початкову. Завдяки другого видання вона знову доступна.

"Аромати Миру" (2006)

184-сторінкове видання призначене для широкого кола читачів.

184-сторінкове видання призначене для широкого кола читачів

Книга під редакцією Олександри Дмитрієвої та Тетяни Євсєєвої вийшла у видавництві "Світ енциклопедій". Включає два розділи: "Історія парфумерії" і "Мистецтво парфумерії". Близько п'ятдесяти статей на найрізноманітніші теми: про парфумерних інгредієнтів ( "Що таке ефірні масла", "цивета", "Альдегіди"), процесі створення ароматів ( "Дистиляція"), знаменитих іменах і компаніях ( "Будинок Герлен", "Рене Лалик ").

"Російська парфумерія. Ілюстрована історія" (2005)

Щедро ілюстроване подарункове видання у футлярі включає 232 сторінки. Автор - Веніамін Кожарін. На жаль, зараз це вже раритет.

Видання переносить нас в "золотий вік" російської парфумерії. Передреволюційний час, коли творіння фабрик Брокара, Ралле, Чепелевецкого, Остроумова завойовували найвищі нагороди на престижних міжнародних виставках.

І це не просто слова! На сторінках альбому представлені зразки високого мистецтва російських стеклоделов і парфумерів. Видання підготовлено на базі авторської колекції вінтажних флаконів, старовинних рекламних зображень. Про самих ароматах сказано не так вже й багато, зате історія парфумерних фабрик викладена в подробицях.

Видання парфумерних домів

Досить відомі книги подібного роду належать Guerlain , Caron . Вони французькою, але на щастя, численні барвисті ілюстрації не вимагають перекладу. Автор 79-сторінкового видання Guerlain: Les flacons à parfum depuis 1828 - Élisabeth Barillé (вона підготувала аналогічні альбоми для Coty, Lanvin ). Видання від будинку "Карон" називається The Magic of Perfume: The Perfumes of Caron. Автор - Randall Bruce Monsen.

Видання англійською

Володіючи хоча б англійською, ви отримуєте доступ до величезного вибору по-справжньому інформативних книг, багато з яких написані фахівцями в парфумерії.

- Perfume Legends (Michael Edwards)

Вважається одним з кращих праць про історію і сучасне парфумерії. Майкл Едвардс також є автором книги Fragrances of the World (The Fragrance Adviser), що представляє собою гід по ароматах.

Майкл Едвардс також є автором книги Fragrances of the World (The Fragrance Adviser), що представляє собою гід по ароматах

- The Book of Perfume (Elisabeth Barille, Catherine Laroze, 1995)

Історія духів, біографії кращих парфумерів минулого, відомості про створення ароматів і флакончиків, класифікації, поради щодо формування власного парфумерного гардеробу. Звичайно, в межах однієї книги розкрити всі ці теми повністю неможливо, а автори не є парфумерними інсайдерами, але все ж тут міститься багато корисної та достовірної, ретельно зібраної інформації.

У сьогоднішньому огляді ми свідомо не наводимо художні твори, чий захоплюючий сюжет пов'язаний з ароматами. А такі видання складають чи не більшість книжково-парфумерних новинок (починаючи з класики жанру "Парфумера" Зюскінда і закінчуючи підготовкою до випуску романом Coming to My Senses від Alyssa Harad).

SpellSmell

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: