Фантастичні смайли і де вони мешкають

  1. Історія про те, як смайлик не ліг під Набокова
  2. Як стати майстром наскрізний аналітики?
  3. Емотікони і емодзі - це одне й те саме?
  4. Як поговорити буквами, щоб нікого не образити
  5. Курйози і етикет
  6. Емодзі в бізнес-спілкуванні
  7. Стікери та GIF: життя після смайлика

Популярна програмна клавіатура SwiftKey, яка таємно збирає дані про своїх користувачів, повідомила, що 92% власників смартфонів використовують емодзі в повсякденному спілкуванні. В середньому мільйон чоловік генерує близько чверті мільярда емодзі в місяць. У 2015 році укладачі Оксфордського словника назвали словом року значок «особа зі сльозами радості».

Історія про те, як смайлик не ліг під Набокова

Смайлик у вигляді двох крапок і дуги в жовтому колі намалював в 1963 році американський художник Харві Болл на замовлення однієї страхової компанії. Це був звичайний корпоративний логотип і ніхто тоді навіть не підозрював про те, яку важливу роль в нашому житті незабаром займе цей миленький значок на шпильці.

Це був звичайний корпоративний логотип і ніхто тоді навіть не підозрював про те, яку важливу роль в нашому житті незабаром займе цей миленький значок на шпильці

Смайлик як емоційну одиницю інформаційного поля передбачив в 1969 році письменник Володимир Набоков: він уявляв собі друкарський знак посмішки, у вигляді дужки, що лежить горілиць. Великий письменник вгадав суть, але помилився в деталях. Майбутній ASCII-смайлик (тобто смайлик, який складався з букв, цифр і розділових знаків, що входять в набір символів ASCII) не став "лягати" під людину і продовжив стояти, орієнтований зліва направо, як звичайні літери.

Як стати майстром наскрізний аналітики?

Наскрізна аналітика - головна магія інтернет-маркетингу і найпотужніший інструмент розвитку продажів без зростання бюджету. Впровадивши її, ви відразу зрозумієте, де клієнти губляться і що в вашому маркетингу треба поліпшити.
Хочете освоїти цю магію? Ось навчальний курс де детально пояснюють, як все працює, як впроваджувати і як використовувати на практиці.
Поспішайте дізнатися подробиці , Реєстрація скоро закриється!

Реклама

Справжній прорив того смайлика, який ми всі добре знаємо, стався вже в комп'ютерну епоху. У 1982 році американець Скотт Фалман запропонував колегам використовувати в листуванні відразу два смайлика - веселий і сумний, складені з двокрапки, дефіса та дужки. Мабуть, ситуація в компанії, де він тоді працював, була не з кращих, і Скотт вважав, що сумний смайлик буде більш затребуваний.

"Насправді, враховуючи нинішні події, доречніше виділяти повідомлення, які жартами НЕ є. Для цього використовуйте Насправді, враховуючи нинішні події, доречніше виділяти повідомлення, які жартами НЕ є "

Винахід так сподобалося людству, що розпочалося справжнє "смайлікотвореніе": здивування, гнів, злість, любов, поцілунки - всього смайликів (або точніше "емотикони"), тільки в офіційної таблиці Unicode налічується більше 2 600, а японських емодзі вже більше 10 000 і число це постійно зростає. Поєднання звичайних друкарських знаків давно вийшло за межі позначення одних тільки емоцій - воно перетворило емотикони в справжні картини. Ось так виглядає Ктулху: {: € -,

а ось як можна зобразити таке абстрактне поняття, як сарказм:

(͡ ° ͜ʖ ͡ °).

емотікони японського 2channel взагалі відкрили напрямок ASCII-арту на 2-3 рядки.

| ¯¯ |

_ ☆☆☆ _

('_⊃ `)

Американець, дядько Сем (яп.- Samū)

Не менш вигадливі математичні смайлики на основі ΤΕΧ -розмітку

Емотікони і емодзі - це одне й те саме?

Емотікони - це набір друкарських символів, а емодзі - це картинка. Смайлик-Емотікони виглядає так Емотікони - це набір друкарських символів, а емодзі - це картинка . Смайлик-емодзі записується в Unicode як символ U + 1F600, щоб його могли його розпізнати і перетворити в картинку різні платформи - десктопні браузери, Facebook, Apple, Google, Twitter. правда, відображають вони його кожен по-своєму.

правда,   відображають   вони його кожен по-своєму

Як поговорити буквами, щоб нікого не образити

Справжній розквіт смайликів настав з появою інтернет-форумів, чатів і перших месенджерів, типу ICQ. Виявилося, що для імітації усного мовлення писемна мова підходить дуже слабо. Характерним явищем в 90-і роки ХХ століття став "мову падонкофф", який пародіював розмовну мову, перекладену в текст. Фрази "Голактеко небезпеці!" і "Аффтар, випий йаду!" увійшли до золотої колекції мемів того часу.

Одночасно смайли з десятками відтінків емоцій стали обов'язковим елементом неформального спілкування. Незабаром нікому вже не приходило в голову написати фразу типу "Я тебе вб'ю" без підморгує смайла або кокетливого сердечка - адже без них подібні слова сприймалися як пряма загроза.

Чим більше чати, соціальні мережі і месенджери замінювали живе спілкування, тим міцніше вкорінюється в них емотикони. Цілком нормальним стало листування, як мінімум наполовину складається з емодзі.

Цілком нормальним стало листування, як мінімум наполовину складається з емодзі

Захоплення картинками замість слів теоретик медіа Маршалл Маклюен назвав трайбалізаціей - поверненням до стану племені, коли ми балакаємо і брешемо, але вже не лицем до лиця, а через інтернет-комунікації. А ще сучасне суспільство, яке імітує усне мовлення текстом і емодзі, називають постпісьменним.

Швидкість появи нових емодзі різко зросла з 2014 року. Раніше, щоб стати стандартом Unicode, новому емодзі потрібно було довести свою популярність тепер же новий смайлик можна додати негайно.

Курйози і етикет

Якщо ви вже вирішили, що переможний хід смайликів вже не зупинити і можна сміливо замінити ними половину слів, то хочемо вас застерегти. дослідження, опубліковане в Social Psychological and Personality Science показало, що смайлики в діловому листуванні вважаються ознакою некомпетентності. Так що в робочій сфері смайли поки доведеться притримати при собі.

Але навіть в приватному листуванні з деякими екзотичними Емотікони можна потрапити в незручну ситуацію. Наприклад, ось такий Емотікони в общем-то означає особу милого котика.

= 3

Але довідники рекомендують використовувати з його обережністю через неоднозначність уявлення. Фантазії у всіх різні.

Не всі добре знають японські емодзі і тому неправильно їх трактують.

Не всі добре знають японські емодзі і тому неправильно їх трактують

Наприклад, цю котячу мордочку використовують для вираження шоку або здивування. Але, згідно з описом Unicode, так в традиції аніме / манга виглядає втому.

Якщо з котиком ще можна якось виправдатися, то з цими двома емодзі можна заробити серйозні неприємності.

Перший ридаючий символ називається "Сміюся до сліз", а ось другий - дійсно позначає плаче людини. В останніх версіях на популярних платформах обидва емодзі дуже схожі - будьте обережні, реагуючи на яке-небудь сумне повідомлення.

Спілкуючись з іноземцями, теж можна легко промахнутися з правильним значенням емодзі. Ну ось, здавалося б, цілком зрозумілий жест схвалення.

Але якщо ви його вставите в повідомлення свого гіда в Таїланді - ви станете його заклятим ворогом. Для нього цей емодзі означає, що ви тільки що послали його в "пішу еротичну подорож" (ну, ви зрозуміли).

Так що якщо ви не впевнені в точному значенні емодзі - пробийте його на emojipedia.org . Там зібрана багата база і зразки графічного представлення на різних платформах.

Але хуліганських "секретних" емодзі ви там, звичайно, не знайдете. Їх створювали ентузіасти для Skype і вони до сих пір не входять ні в один офіційний список. З найзнаменитішим секретним емодзі навіть стався скандал. У 2014 році керівництво Microsoft вирішило піддати цензурі знамените емодзі (mooning) і ще кілька інших. Після цензури вигляді чорного квадрата емодзі на PC набуло дивний вигляд.

Втім, у версії Skype для Mac емодзі не чіпали і ми можемо як і раніше виражатися без оглядки на політкоректність.

Емодзі в бізнес-спілкуванні

Хоча бізнес не схвалює смайли у внутрішньокорпоративної листуванні, зате в спілкуванні з користувачами маркетологи використовують їх на повну котушку. В блозі Intercom можна знайти цікаві дані: кількість повідомлень з емодзі, які співробітники компаній посилали в месенджерах клієнтам, зросла в 5 разів: у 2015 році було 30 тисяч повідомлень, що містять хоча б один смайлик, а в 2016 - вже 150 тисяч. Популярність різних емодзі, якими спілкувалися з клієнтами, теж змінювалася. Якщо в 2015 році домінували "салют" і "круто", то в 2016 році в топ вийшли смайлик і збентежене обличчя (до чого б це?).

)

Популярні емодзі в 2015 році.

Популярні емодзі в 2015 році

Популярні емодзі в 2016 році.

Push-повідомлення з емодзі користувачі відкривають на 85% частіше, а пости з емодзі отримують на 57% більше лайків і на 33% більше шеров і коментарів.

Стікери та GIF: життя після смайлика

Старий добрий смайлик привніс в нашу буденне життя цілу гаму емоцій. І його популярністю не міг не скористатися бізнес. З поширенням месенджерів і мобільних пристроїв смайли починають витіснятися стікерами.

"Винуватцем" раптового успіху стікерів став відмінний дизайн. У 2013 році емодзі і смайлики в вигляді двокрапки і дужки вже здавалися застарілими. Стікери на екранах мобільних гаджетів виглядали набагато актуальніше і швидко викликали у користувача лояльність до додатка, де вони використовувалися.

Зараз інтерес до стікери активно підігрівається магазинами стікерів в месенджерах, наприклад в Facebook і Telegram. Особливу популярність отримали набори стікерів (стікерпакі), такі, як серія з котом Pusheen.

Особливу популярність отримали набори стікерів (стікерпакі), такі, як серія з котом Pusheen

Стікери активно замовляють корпорації для просування бренду і малюють рекламні агентства, щоб підвищити якість комунікацій.

Стікери активно замовляють корпорації для просування бренду і малюють рекламні агентства, щоб підвищити якість комунікацій

Але тріумф стікерів, здається, вже на вильоті. На сцену виступає новий гравець - анімовані сюжети в форматі GIF. Під них вже розроблені gif-клавіатури, сервіси типу GIFY, в яких зібрані сотні тисяч "гифок" на будь-які сюжети, вже вбудовані за замовчуванням в більшість месенджерів. І на питання "Як справи" заморочений копірайтер в стані дедлайну вже відповідає одній ДІФКУ, яка замінює сотні слів.

І на питання Як справи заморочений копірайтер в стані дедлайну вже відповідає одній ДІФКУ, яка замінює сотні слів

Втім, здається, що класичному смайліку не страшні високотехнологічні конкуренти. Тому що немає нічого простішого, ніж набрати двокрапка і дужку, щоб налагодити контакт з незнайомою людиною.

Емотікони і емодзі - це одне й те саме?
Як стати майстром наскрізний аналітики?
Хочете освоїти цю магію?
До чого б це?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: