Порівняння iPhone 3G і HTC Touch HD2

Порівняння iPhone 3G і HTC Touch HD2

Коли я приблизно рік тому перейшов на iPhone, мої читачі сильно дивувалися, адже я був користувачем КПК-комунікаторів з WinMobile ще з чортзна якого 2003 року, а істерики навколо перших iPhone 2G не розумів навіть поруч, знаходячи в цих пристроях масу недоліків Коли я приблизно рік тому перейшов на iPhone, мої читачі сильно дивувалися, адже я був користувачем КПК-комунікаторів з WinMobile ще з чортзна якого 2003 року, а істерики навколо перших iPhone 2G не розумів навіть поруч, знаходячи в цих пристроях масу недоліків. Однак я належу до тих людей, які об'єктивно намагаються розібратися в перевагах і недоліках тих чи інших пристроїв і операційних систем, тому що крики-крики з серії "Віндозе - маст дай, айфон - рулез" або "iPhone - це пристрій для усіх своїх блондинок" - це виключно для людей з низьким самоповагою і низькою кількістю звивин в мізках.

У всіх пристроях і програмах потрібно шукати плюси і мінуси, порівнювати їх один з одним і робити висновки про доцільність використання - ось, на мій погляд, найправильніший підхід.

Тому, коли для iPhone 3G з'явилася третя прошивка , Що дозволяє вже не займатися дурдомом з разлочки і установкою софту, що не схваленого дядечком Джобсом, і коли стало зрозуміло, що iPhone 3G мій тодішній HTC Diamond з тодішнім комплектом софта уделивает за більшістю показників, я просто плюнув і спокійно перейшов на iPhone - тому що я користуюся тим, що мені зручніше на даний момент, а грати в "релігійні війни" з серії "так я ніколи в житті не візьму в руки iPhone, тому що дядько Джобс - він ваще казел "- це, звичайно, для усіх своїх діточок.

iPhone я користувався майже рік. HTC Diamond у мене при цьому працював в якості другого комунікатора (в основному для навігації), так що я поглядав за тим, що взагалі коїться в світі оболонок для WinMobile і в самому WinMobile.

потім вийшов HTC Touch HD2 , Який був настільки хороший, що я серйозно турбувався питанням, чи не повернутися мені знову в лоно святої католицької церкви пристроїв на Windows Mobile. Втім, я ще поки не тестував Nexus One , А це - практично той же HTC Touch HD2, тільки в іншому корпусі, з трекболом і на Android , Що вельми і вельми цікаво, особливо з огляду на той факт, що просунуті користувачі вже зневірилися дочекатися від Microsoft реальних поліпшень її мобільного операційки.

Але поки Nexus One до мене ще не приїхав, так що я не можу порівняти топовий віндофон з топовим гуглофоном, тому займемося порівнянням iPhone з HTC Touch HD2, щоб відповісти на питання, чи варто міняти шило на мило - ну, тобто яблучко на віконце .

У цій статті я хочу розповісти, що саме мені подобається і не подобається в iPhone і що подобається і не подобається в HTC Touch HD2 з відповідним набором софта.

В кінці спробую зробити висновок, чи виправданий перехід з iPhone на HTC Touch HD2 чи ні.

Чому я буду порівнювати HD2 з iPhone 3G, а не з 3GS, адже це злегка некоректно, тому що iPhone 3G вийшов вже з рік тому? Та просто тому, що у мене немає iPhone 3GS. І тому, що iPhone 3GS в Росії поки не продається і толком невідомо, чи буде продаватися взагалі, з огляду на провал продажів iPhone 3G (в якому сама ж Apple, на мій погляд, і винна). І тому, що в Штатах, звідки мені його могли б привезти, iPhone 3GS продається тільки з контрактом стільникового оператора. Ну да, десь в Європі можна купити розблоковані iPhone 3GS, але у мене поки немає такої можливості.

Втім, як відомо, iPhone 3GS не так вже й сильно відрізняється від iPhone 3G. У 3GS помітно могутніше процесор, є режим відеозйомки, могутніше батарея (додала, як кажуть користувачі, перегрів), камера в 3 Мпікс і деякі додавання в софт. При порівнянні ми це все постараємося врахувати, так що користувачі 3GS, сподіваюся, не будуть розчаровані.

Також я принципово не буду розглядати ті можливості, які у iPhone можуть з'явитися, якщо його джейлбрейкнути і поставити Cydia або Installer. Чому? Так, по-перше, тому, що деякі з подібних програм є джерелом будь-яких серйозних глюків (я сам в цьому свого часу переконувався), по-друге, тому, що всі ці "несанкціоновані" софти злітають після оновлення прошивки, ну і, по-третє, тому, що, найголовніше, я не бачу ніякого сенсу намагатися з iPhone OS зробити Windows Mobile. Компанія Apple ідеологічно не закладені в iPhone можливість установки віджетів, нормальну многозадачку і так далі. Ну і який сенс тоді намагатися зробити це автогеном через дупу? Тому ми подібними нісенітницями займатися не будемо і займемося розглядом нормального цивілізованого iPhone без всяких джейлбрейка і лівого з точки зору Apple софта.

Отже, поїхали. Що мені подобається в iPhone (iPhone OS) і не подобається в HD2 (WinMobile + Sense) і що мені не подобається в iPhone і подобається в HD2.

Спочатку про явні мінуси iPhone, які були, є і, швидше за все, будуть їсти бути.

1. Примітивний інтерфейс робочого столу

Він являє собою кілька вікон з піктограмами програм і загальну нижню смужку з чотирма піктограмами.

десктоп iPhone
десктоп iPhone

Віджети iPhone не підтримує за визначенням, тому ви не можете на екран десктопа вивести, наприклад, інформацію про пропущені дзвінки, зустрічі з розкладу, годинник, погоду і так далі. Порівняйте десктоп iPhone, наприклад, з десктопом HTC Sense або SPB Mobile Shell.

HTC Sense
HTC Sense

SPB Mobile Shell
SPB Mobile Shell

Правда, iPhone інформацію про надійшли SMS-повідомленнях і пропущені дзвінки виводить на екран блокування - це хоч якось допомагає.

Ну і, до речі, явний плюс iPhone полягає в тому, що він може надійшло повідомлення вивести прямо на екран блокування і там доступні кнопки перегляду повідомлення або відповіді на нього. У Windows Mobile на екрані блокування (сперте, до речі, саме у iPhone, тільки сперте не дуже вдало) ви можете побачити тільки інформацію про те, що поступили якісь SMS або якісь дзвінки. (Втім, у Windows Mobile з екрану блокування ви відразу можете потрапити в підсистему SMS або журнал дзвінків, якщо були пропущені повідомлення або дзвінки, - у iPhone цього немає.)

SMS на екрані блокування iPhone
SMS на екрані блокування iPhone

Також розчулює той факт, що піктограми тих додатків, які Apple вважає обов'язковими, ви взагалі не можете прибрати з робочого столу. Наприклад, додаток "Погода" я завжди міняю на інше - аж надто воно примітивне. Але стару піктограму прибрати не можна. Піктограму "Акції", яка російським користувачам не потрібна за визначенням, також не можна прибрати. І піктограму магазину аудиотреков iTunes, який в Росії не працює за визначенням, не можна прибрати. Зворушлива турбота про користувачів, ось що я вам скажу.

2. Відсутність реальної багатозадачності

Якщо Windows Mobile спочатку була багатозадачного (навіть занадто багатозадачною, тому що при "закритті" додатків вони реально не вивантажувалися, а тільки мінімізувалися), то iPhone OS принципово однозадачная - аж до останніх прошивок і iPhone 3GS. Розробники пояснюють це економією акумулятора, але точно так само можна посилатися на плями Сонця - пояснення абсолютно безглузде. Єдине, що в iPhone вміє працювати у фоновому режимі, - це плеєр. Всі інші радості багатозадачною життя тут недоступні: запустили додаток, працюєте з ним, а якщо потрібно запустити якусь іншу додаток - тикаєте в єдину айфон кнопку Home, додаток закривається, після чого вибираєте піктограму іншої програми.

Таким чином, ні про які аськах і іншу красу багатозадачності можна і не мріяти.

Запущені в пам'яті програми в HD2
Запущені в пам'яті програми в HD2

3. Неможливість нормального доступу до папок пристрою.

Ось це сама дістає проблема в iPhone. В Apple вважають, що користувачам можна їздити тільки по одній-єдиній дозволеній колії - iTunes. Тому ви не можете просто закачати в iPhone музику, відео, подкасти, зображення і так далі. Вам потрібно додати всі ці файли в бібліотеку iTunes, після чого при синхронізації вони будуть скопійовані в iPhone. Подібний підхід неабияк дратує людей, які не користуються iTunes крім як для роботи з iPhone. Крім того, з таким підходом починається формений дурдом, коли вам потрібно синхронізувати iPhone з двома-трьома різними комп'ютерами - при цьому будуть неминучі постійні втрати медіафайлів. Хто з подібним завданням стикався, той вже сказав багато-багато всяких непристойних слів.

А вже коли виникає завдання просто закачати щось в пристрій - наприклад, електронні книжки, - тоді в Apple роблять круглі очі і кажуть, що такі речі взагалі не можна робити за визначенням, бо нєфіг користувачеві насправді щось цупити в рот - ну, тобто в iPhone. В результаті доводиться перекручуватися самим що ні на є пішла чином, щоб банально кинути в пристрій десяток книжок: завантажувати їх через Інтернет, нагромаджувати HTTP- і файл-сервери і так далі. Для людей, які звикли в Windows Mobile спокійно копіювати будь-які файли в потрібну папку комунікатора в будь-якому файл-менеджері, це виглядає просто дикістю.

4. Закачування нових програм тільки з iTunes Store

Нові програми в iPhone закачуються тільки через iTunes Store. При цьому iTunes Store ще і буде перевіряти ваш регіон, щоб, можливо, заборонити доступ до тих чи інших програм, для яких ваш регіон пикою не вийшов. Потрапити в iTunes Store не просто, і багато розробників скаржаться, що цей процес може сильно затягуватися.

Начебто в подібних суворостей є певна сермяга: Apple таким чином типу як гарантує, що представлені в iTunes Store програми повністю відповідають вимогам Apple до високого рівня інтерфейсу. На практиці ж все виглядає далеко не так райдужно: якщо подивитися на інтерфейс якогось убогого (в iPhone-версії) CityGuide або Sygic, то стає зрозуміло, що інтерфейс цих програм вимогам Apple не відповідає навіть поруч, а скоріше їм явно суперечить.

Крім того, неабияк дістає неможливість отримати триальную версію програми. (Під Windows Mobile традиційно майже всі програми дозволяють користуватися ними без оплати протягом якогось тестового періоду - від 10 днів до місяця.) Якщо програма платна - будьте ласкаві платити! А що ви при цьому ризикуєте отримати додаток, яке навіть поруч не виконує обіцяне, - це вже ваші проблеми, гроші в будь-якому випадку ніхто не поверне.

Платні додатки в iTunes Store
Платні додатки в iTunes Store

Apple, коли їм пред'являють з цього приводу претензії, відповідають, що, мовляв, там є система рейтингування та відгуки користувачів. Але, на мій погляд, проблему це ніяк не знімає. Відгуки користувачів можуть бути абсолютно полярними - почитайте їх, відразу в цьому переконаєтеся. А система рейтингування - з тієї ж причини - дуже мало що дає.

Програми ж для WinMobile ви можете брати будь-які і будь-де. Якщо вони платні, то все, як правило, мають тестовий період. Так, в цьому випадку ви самі відповідаєте за те, що встановлюється крива програма може викликати різні помилки і збої, але це і повинно бути на розсуд користувача! Навіщо користувача вважати тупим одноклітинним, як це робить Apple?

Крім того, для Windows Mobile також існує офіційний магазин - Windows Marketplace . Ви можете завантажувати (купувати) додатки тільки звідти.

Програми в Marketplace
Програми в Marketplace

5. Версії відомих WM-програм під iPhone поки ЗАВЖДИ гірше своїх оригіналів

Чимало відомих і популярних програм, існуючих під Windows Mobile, поступово виходять в iPhone-версії. Однак ці версії завжди (я поки не бачив інших варіантів) менш функціональні, ніж версії під WM. Досить порівняти, наприклад, "Яндекс.Карти" під WM і iPhone - небо і земля. І я вже не кажу про програми для навігації - про них мова піде нижче.

6. GPS-навігація

Модуль GPS в iPhone з'явився з версії 3G. І далеко не відразу в Apple дозволили стороннім виробникам отримувати доступ до цього модулю, так що до якогось моменту GPS в iPhone використовувався хіба що для визначення положення телефону на Google Maps (що все одно можна було робити по SIM-карті без всякого GPS - правда, зі значно меншою точністю). Потім доступ відкрили і поступово стали з'являтися нормальні програми навігації, але їх версії, як уже говорилося в попередньому пункті, настільки гірше версій під Windows Mobile, що на даний момент для Росії взагалі не існує хоч скільки-небудь прийнятного навігаційного софта, хоча свої версії випустили iGo, CityGuide , Sygic та інші виробники. Ситуація, звичайно, через деякий час виправиться, але на даний момент навігаційний софт для Windows Mobile незрівнянно краще.

7. Батарея

Батарея у 3G пристойна, якщо не використовувати 3G-мережі. Тому що з 3G батареї не буде вистачати навіть на день - доведеться заряджати. Але в Москві повноцінного 3G поки немає, тому можна сказати, що робота батареї iPhone 3G мене цілком влаштовувала. У HD2 батарея поки об'єктивно дещо квола, проте тут є дуже важливий момент: для HD2, якщо що, я можу носити з собою запасну заряджену батарею і поставити її в будь-який момент. Для iPhone подібна розкіш недоступна - батарею там діставати не можна. Можна тільки використовувати всякі зовнішні чохли-батареї, але це вже, на мій погляд, перекрутив.

Ну і ще один момент. Як кажуть всі мої знайомі, які використовують iPhone, у iPhone 3G приблизно через рік дохне батарея і її потрібно міняти. (Спостереження над десятками пристроїв.) З огляду на деякі особливості будови корпусу iPhone, зробити це можна тільки в сервісній майстерні. Пертися в майстерню, щоб змінити батарею, - заняття, на мій погляд, абсолютно безглузде. У випадку з HD2 акумулятор ви міняєте самі протягом пари секунд.

8. Кнопки

Я вважаю, що хвалена одна-єдина кнопка у iPhone - це чисті понти. Пристрій, звичайно, цієї однієї кнопкою управляється, але пара-трійка і інших кнопок, як у HD2, ніяк не завадили б. Джойстик при нормальних пальцеоріентірованний програмах і оболонках вже зовсім не потрібен. А ось клавіші виклику телефону (особливо з огляду на той факт, що комунікатор - це взагалі-то телефон-комп'ютер) - вони ніяк не зайві. Також може бути корисною кнопка "Повернення" - втім, для iPhone, в якому немає многозадачкі, кнопка Home все-таки аналогічна поверненню.

Ось ніби все основні претензії до iPhone і Apple. А тепер давайте порівняємо деякі зокрема - як це робиться в iPhone і в HD2.

вибір виведення

Одна з речей, яка мені в iPhone дуже подобається. Там, коли підключено гарнітуру або пристрій, в процесі виклику або прийому дзвінка можна вибрати, на що виводити звук.

вибір виведення
вибір виведення

Втім, під Windows Mobile теж логічно зроблено: якщо при підключеній гарнітурі дзвінок приймається кнопкою гарнітури, тоді звук виводиться в неї. Але якщо дзвінок приймається кнопкою телефону - тоді на динамік телефону.

Однак варіант iPhone дає можливість вибору - наприклад, прийняти дзвінок кнопкою телефону, але тим не менше вивести його на гарнітуру. Або навпаки. У HD2 такої можливості немає. Хоча це і не смертельно.

А ось в процесі дзвінка у HD2 можливостей все-таки більше.

Прийом дзвінка в HD2
Прийом дзвінка в HD2

Прийом дзвінка в iPhone
Прийом дзвінка в iPhone

клавіатура

Екранна клавіатура у HD2, на мій погляд, краще, ніж у iPhone.

Російська клавіатура HD2 в портретному і альбомному режимах
Російська клавіатура HD2 в портретному і альбомному режимах

Російська клавіатура iPhone в портретному і альбомному режимах
Російська клавіатура iPhone в портретному і альбомному режимах

Чому краще? Тому що у HD2 клавіатура також включає спецсимволи і цифри, які легко вводяться натисканням з затримкою. (Деякі часто зустрічаються знаки входять в основну розкладку.) А у iPhone для їх введення доводиться переключатися на цифрову клавіатуру. Крім того, у iPhone на російській клавіатурі немає твердого знака - його, якщо що, доводиться вводити через довге натискання і подальший вибір. Воно, звичайно, також не смертельно, але уповільнює роботу.

Вибір твердого знака
Вибір твердого знака

SMS і e-mail

SMS у iPhone, звичайно, зроблені дуже красиво і стильно.

SMS-діалог в iPhone
SMS-діалог в iPhone

Також радує можливість за допомогою спеціального значка викликати фотокамеру і докласти фотку до повідомлення.

На HD2 SMS-діалог виглядає не так ефектно (хоча і цілком функціональний), але зате радують підстановка слів в момент набору і більш широкі можливості прикладання файлів до повідомлення (особливо корисно це в електронній пошті).

підстановка слів
підстановка слів

прикладання файлів
прикладання файлів

Копіювання-вставка

Ось з копіюванням-вставкою переваги iPhone на даний момент безсумнівні. З третьої прошивки там нарешті з'явилася можливість копіювання-вставки (до неї цієї можливості не було як класу, що вкрай веселило недругів Apple), причому вирішена ця задача була в властивому Apple витонченому і дуже ефектному стилі: якщо натиснути пальцем у якогось символу і потримати, то з'являється меню роботи з буфером. Крім того, за допомогою дуже зручних значків виділення можна редагувати. Також при короткочасному натисканні пальцем на якийсь символ з'являється екранна лупа, що дозволяє дуже точно позиціонувати положення курсору.

Робота з буфером
Робота з буфером

У Windows Mobile ця можливість існувала спочатку, але була розрахована на роботу з стилом. Тому на даний момент виділяти пальцем якісь слова і фрази помітно незручно, ніж в iPhone. Там, правда, є якісь милиці - при постукуванні по екрану спочатку виділяється цілком слово, на якому стоїть курсор, а при другому постукуванні - вся рядок, але тим не менше користуватися поки незручно. Це треба вирішувати на рівні самої операційної системи.

Екранне меню для виділеного рядка
Екранне меню для виділеного рядка

всякі красивості

Також одне з важливих достоїнств iPhone - продуманість і краса інтерфейсу. Деякі критики Apple говорять, що, мовляв, це все з серії "шашечок", але я з цим не згоден. Гарний інтерфейс, та ще й з самого початку продуманий під управління тільки пальцями - тут і Microsoft, і розробникам програм під Windows Mobile ще дуже навіть є до чого прагнути.

Додавання будильника в iPhone
Додавання будильника в iPhone

У HD2, втім, оболонка Sense і додатки від HTC також дуже непогано виглядають і вже повністю заточені під управління пальцями, проте такої краси дизайну немає навіть там. А вже коли заходиш в якусь дуже корисну, але стару програму під Windows Mobile, написану тоді, коли про управління пальцями ніхто не думав, тоді відразу важко зітхає.

Програма фільтрації дзвінків MagiCall
Програма фільтрації дзвінків MagiCall

До речі, для iPhone нормальної (або навіть хоча б просто прийнятною) фільтрації дзвінків і SMS в iTunes Store я так і не знайшов. Хоча шукаю вже давно.

стійкість

Ще один пункт, за яким iPhone (будь-який) помітно випереджає будь-який пристрій на Windows Mobile. Тому що iPhone OS, яка базується на юніксовом ядрі FreeBSD, просто за визначенням на порядок стійкіше Windows Mobile. На жодному iPhone немає кнопки Reset - вона там просто не потрібна. За рік використання iPhone я перезавантажував один або два рази - та й то після установки якийсь глючной програми зі сховищ. При роботі тільки з програмами з iTunes Store перезавантаження через глюків або залежить не знадобилася жодного разу. Сама програма може вирубати - це буває у деяких глючних представників начебто CityGuide. Але система продовжить працювати абсолютно нормально.

З Windows Mobile, звичайно, про таке можна тільки мріяти. Навіть при мінімальному використанні програм сторонніх виробників, але при активній роботі з пристроєм ситуації, коли потрібне перезавантаження, можуть виникати і раз в тиждень, і частіше. Втім, часто це пов'язано з тим, що Вивантажувані програми не зовсім коректно звільняють пам'ять, так що перезавантаження - засіб повернути системі повний обсяг оперативки.

Втім, потрібно відзначити, що існує серед фанатів Apple думку про те, що Windows Mobile - система, яка постійно глючить і "падає", також абсолютно невірно. Подібне буває при використанні кривих і глючних програм під Windows Mobile.

резюмуємо

Ну а тепер давайте всі основні плюси і мінуси HD2 в порівнянні з iPhone 3G (та й, загалом-то, в порівнянні і з 3GS, так як про швидкість роботи я навмисно не писав) зведемо до короткого перерахунку.

Отже, плюси і мінуси HTC Touch HD2 в порівнянні з iPhone 3G (S)

плюси:

 1. значно більш якісний екран - і за розміром, і за дозволом;

 2. реальна багатозадачність;

 3. просунутий десктоп, що підтримує гнучке налаштування і віджети;

 4. можливість використання будь-яких зручних оболонок (HTC Sense, SPB Mobile Shell);

 5. повний доступ до будь-яких папок пристрою (крім спеціальних системних);

 6. легка установка будь-яких програм сторонніх виробників;

 7. можливість переходу в SMS або журнал дзвінків прямо з екрану блокування;

 8. можливість перед покупкою потестировать програми;

 9. повноцінна навігація GPS;

 10. наявність керуючих клавіш крім Home;

 11. можливість в будь-який момент змінювати акумулятор;

 12. зручніше екранна клавіатура;

 13. більше, ніж у iPhone, можливостей при дзвінку;

 14. можливість зміни карти пам'яті.

мінусі:

 1. менш стійка операційна система;

 2. мінімальна підтримка мультитач (поки тільки на рівні масштабування об'єктів);

 3. менш зручний режим копіювати-вставити (сподіваюся, до наступної версії Windows Mobile);

 4. менш стильний і красивий інтерфейс і системи, і додатків;

 5. поки менш ємний акумулятор (проте його можна змінювати);

 6. менша заточенность під управління пальцями у деяких старих програм і певних елементів налаштувань системи WM 6.5;

 7. відсутність можливості ручного вибору напрямку виведення звуку при дзвінку (вибір проводиться тим, на який пристрій приймається дзвінок - на сам телефон або гарнітуру);

 8. деякі вогкості даної прошивки, що вимагають ручного доведення (наприклад, установки десктопного диспетчера пам'яті від HTC);

 9. відсутність виведення тексту SMS безпосередньо на екран блокування.

Наче все. Звичайно, якщо оперувати категоріями "та на Windows Mobile хороших комунікаторів бути не може" або "iPhone - це одні понти за дикі гроші", тоді і порівнювати нічого. Але якщо підходити до питання об'єктивно, без емоцій, плюс мати великий досвід роботи що з WM, що з iPhone OS, тоді реальність йде саме так, як я написав.

А вже висновки робіть самі. На мій погляд, HTC Touch HD2 зараз виглядає значно цікавіше, ніж iPhone 3G (і навіть 3GS, враховуючи характеристики цієї моделі). І плюси, на мій погляд, мінуси явно переважують.

Швидше за все, я все-таки придбаю собі цю модельку і перейду на неї - по крайней мере, на якийсь час. І якщо в процесі експлуатації вилізе щось серйозне, я про це обов'язково напишу.

Ну і крім того, чекаю приїзду на тестування третього явного конкурента - Nexus One на операційній системі Android. Тоді, можливо, доведеться порівнювати всі три пристрої.

Чому я буду порівнювати HD2 з iPhone 3G, а не з 3GS, адже це злегка некоректно, тому що iPhone 3G вийшов вже з рік тому?
Чому?
Ну і який сенс тоді намагатися зробити це автогеном через дупу?
Навіщо користувача вважати тупим одноклітинним, як це робить Apple?

Уважаемые партнеры, если Вас заинтересовала наша продукция, мы готовы с Вами сотрудничать. Вам необходимо заполнить эту форму и отправить нам. Наши менеджеры в оперативном режиме обработают Вашу заявку, свяжутся с Вами и ответят на все интересующее Вас вопросы.

Или позвоните нам по телефонам: (048) 823-25-64

Организация (обязательно) *

Адрес доставки

Объем

Как с вами связаться:

Имя

Телефон (обязательно) *

Мобильный телефон

Ваш E-Mail

Дополнительная информация: